Środa, 26 lipca 2017 - Anny, Mirosławy, Joachima

Aktualności

Powstanie warszawskie

Wtorek, 25 lipca 2017

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza na projekcję filmu "Powstanie warszawskie" w reżyserii Jana Komasy.

Poczuj miętę do sztuki

Wtorek, 25 lipca 2017

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza 29 lipca od godziny 11.30 do 12.30 do ogrodu włoskiego na Deep Work. Zajęcia poprowadzi Magdalena Węgrzyn. Po ćwiczeniach odbędzie się zwiedzanie Galerii Malarstwa Polskiego i Europejskiej Sztuki Zdobniczej w Dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach.

Instalacja hydroponiczna IDK jedzie na Marsa

Wtorek, 25 lipca 2017

Instalacja Instytutu Dizajnu z hodowanymi u kielczanki Ewy Klimek roślinami pojedzie 27 lipca do Piły, gdzie na terenie byłego lotniska wojskowego powstała baza kosmiczna o nazwie LUNARES. To jedyna tego typu placówka naukowa w Europie i jedna z niewielu na świecie. Badania w niej prowadzić będzie Europejska Agencja Kosmiczna.

Premierowo w Kinie Fenomen „Kedi. Sekretne życie kotów”

Wtorek, 25 lipca 2017

Kino Fenomen zaprasza na seans tureckiego dokumentu w reżyserii Ceydy Torun. Obraz ukazuje Stambuł ale z niecodziennego punktu widzenia. Tutaj widzimy go oczami kotów, które są nie tylko nieodłączną częścią lokalnej społeczności, ale także prawdziwymi władcami miasta.

„Ostatni w Aleppo”

Wtorek, 25 lipca 2017

Kino Fenomen zaprasza na wstrząsający dokument w reżyserii Ferasa Fayyada opowiadający o Aleppo- miasta, które stało się symbolem brutalnego konfliktu w Syrii. Duńsko- syryjska produkcja skupia się na członkach „Białych hełmów” czyli syryjskiej obrony cywilnej.

„Arkadia na Filipinach, czyli jak realizować swoje marzenia”

Wtorek, 25 lipca 2017

Kino Fenomen zaprasza serdecznie we wtorek, 1 sierpnia, o godz.18.00 na spotkanie podróżnicze z Tomaszem Kosińskim, zatytułowane "Arkadia na Filipinach, czyli jak realizować swoje marzenia".

Sierpień w "Kubusiu"

Wtorek, 25 lipca 2017

W kieleckim Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś" w sierpniu odbędzie się III Wakacyjny Festiwal Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART! .

Centrum Nauki Kopernik w Skarżysku

Wtorek, 25 lipca 2017

Do Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej zawita na dwa dni objazdowa wystawa Centrum Nauki Kopernik „Umysł przyłapany”.

Muzyka organowa i kameralna w opactwie.

Wtorek, 25 lipca 2017

Kolejny koncert 23. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej Jędrzejów 2017, to prawdziwa uczta dla miłośników muzyki dawnej. Uznany zespół im. Telemana pod kierunkiem Piotra Sadowskiego (skrzypce) wykona utwory Mozarta i Vivaldiego. Początek w sobotę 29 lipca o godz. 19.00

Meandry wyobraźni

Wtorek, 25 lipca 2017

„Meandry wyobraźni. Malarskie wizje polskich twórców”, to kolejne spotkanie z cyklu „Niedziela w muzeum”, towarzyszące wystawie „Fantazmaty. Barwny świat polskiej i meksykańskiej sztuki ludowej”.

Koncert zespołu Megitza Trio

Wtorek, 25 lipca 2017

W sierpniu w Domu Środowisk Twórczych w Kielcach odbędzie się koncert zespołu Megitza Trio, którego wykonawcy pochodzą z Zakopanego i Chicago.

„Rockowy Sabat” w Kielcach

Wtorek, 25 lipca 2017

Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego wraz z Urzędem Marszałkowskim, zrobili mieszkańcom regionu nie lada niespodziankę. Po nieodżałowanym przez wielu „Sabacie Czarownic”, ROT niespodziewanie wraca do formuły koncertu zakorzenionego klimatem w świętokrzyskich legendach. „Rockowy Sabat” odbędzie się 26 lipca w ramach „Magicznego zakończenia wakacji” na kieleckiej Kadzielni.

Nova Bossa w FŚ

Wtorek, 25 lipca 2017

Nova Bossa wykonuje samby, bossa novy, nastrojowe ballady. W repertuarze znajdują się utwory Antonia Carlosa Jobima, Baden Powella, Marcosa Valle, Roberta Menescala oraz autorskie bossa novy Anny Bilskiej. Zespół wystąpi w Filharmonii Świętokrzyskiej.

Kielce - Sandomierz

Wtorek, 25 lipca 2017

Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza 30 lipca do wspólnej podróży pociągiem z Kielc do Sandomierza. Podczas dwugodzinnej przejażdzki pracownicy muzeum uatrakcyjnią czas opowieściami o obyczajach i obrzędach na dawnej wsi, opowiedzą o skansenie, będzie również konkurs z nagrodami.

Warsztat podróżnika

Wtorek, 25 lipca 2017

Na "Warsztat podróżnika. Japonia ciekawy kraj" zaprasza Muzeum Narodowe w Kielcach.

Transparent Lyrics

Poniedziałek, 24 lipca 2017

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza na wernisaż wystawy instalacji niemiecko-perskiej artystki Gili Abutalebi pt. "Transparent Lyrics – Monsieur K and Lady M".

Światło z cienia

Poniedziałek, 24 lipca 2017

W piątek w kieleckim Biurze Wystaw Artystycznych odbędzie się wernisaż wystawy grafik Marka Jaromskiego pt. "Światło z cienia".

Muzeum w parku

Poniedziałek, 24 lipca 2017

Muzeum Historii Kielc zaprasza 4 sierpnia na kolejne spotkanie z wakacyjnego cyklu w Parku Miejskim im. Stanisława Staszica.

2 x indywidualnie

Poniedziałek, 24 lipca 2017

W Pałacyku Tomasza Zielińskiego w Kielcach odbędzie się wystawa prac Dariusz Słoty "Poszukiwania" oraz Włodzimierza Kuleja "Obraz światła".

Wyprawki szkolne

Poniedziałek, 24 lipca 2017

Inicjatywa Dom Otwarty razem z warszawską Fundacją Ocalenie organizuje w całej Polsce zbiórkę artykułów, które pozwolą na przygotowanie wyprawek szkolnych dla dzieci. Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zaprasza do zbiórki w Kielcach.

Ruszyły zapisy do 6. Kieleckiej Dychy

Poniedziałek, 24 lipca 2017

Ruszyły zapisy do 6. Kieleckiej Dychy, która odbędzie się 8 października. Bieg tradycyjnie cieszy się dużo popularnością. W ciągu niespełna dwóch dni do biegu zgłosiło się już 278 zawodników.

Recital Zbigniewa Zamachowskiego

Poniedziałek, 24 lipca 2017

Recital autorski Zbigniewa Zamachowskiego, aktora teatralnego i filmowego - to spotkanie z piosenką aktorską w znakomitej interpretacji. Talent muzyczny aktora wraz z perfekcyjną techniką i kulturą wokalną sprawiają, że wykonywane piosenki na długo pozostają w pamięci słuchaczy.

Koncert zespołu DIKANDA

Poniedziałek, 24 lipca 2017

Najlepszy obok Kapeli ze Wsi Warszawa folkowy towar exportowy naszego kraju. Swoje granie określili jako "muzykę czterech stron Wschodu" i to mówi o nich wszystko. Ich inspiracją są ludowe melodie świata słowiańskiego, ale także Cyganów, Żydów, Hindusów czy bogatej w rytmy i dźwięki Afryki.

Galowy Koncert Laureatów

Niedziela, 23 lipca 2017

44. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej zakończył sobotni Galowy Koncert Laureatów, w którym wzięło udział 355 uczestników festiwalu. Przez tydzień przygotowywali się na warsztatach prowadzonych przez dwunastu konsultantów. Podczas koncertu wręczono pięćdziesiąt brązowych, srebrnych i złotych Jodeł. Nagroda specjalna im. Zbigniewa Skrzeczki trafiła do Zespołu Tańca Rewiowego Da Capo Al Fine z Władysławowa.

Śladami czasu

Piątek, 21 lipca 2017

W Muzeum Historii Kielc ruszają zapisy na warsztaty fotograficzne. Zajęcia skierowane są do osób w wieku od 12 do 18 lat, które chcą nauczyć się wykonywania profesjonalnych fotografii.

FESTIWAL ZUPY RYBNEJ

Piątek, 21 lipca 2017

Nad zalewem w Wilkowie odbędzie V Festiwal Zupy Rybnej

XXXII Międzynarodowe Warsztaty Tańca Jazzowego

Piątek, 21 lipca 2017

Kolejny raz w Kielcach odbędą się Międzynarodowe Warsztaty Tańca Jazzowego organizowane przez Kielecki Teatr Tańca. Tegoroczne warsztaty potrwają od 26 do 30 sierpnia. Zapisy na warsztaty prowadzone będą od 1 sierpnia.

Etno & Folk Show

Piątek, 21 lipca 2017

Na mieszankaę afrykańskich rytmów, różnorodnych brzmień azjatyckich i relaksacyjną muzykę Aborygenów, a także blues, reggae i folklor warszawskiej ulicy zapraszamy do kieleckiej filharmonii.

Spektakl taneczno-muzyczny

Piątek, 21 lipca 2017

Kieleckie Centrum Kultury zaprasza na spektakl taneczno-muzyczny w wykonaniu zespołu "Corazón Flamenco".

O historii Kielc

Piątek, 21 lipca 2017

Muzeum Historii Kielc zaprasza 28 lipca na kolejne spotkanie z wakacyjnego cyklu w Parku Miejskim im. Stanisława Staszica.

Paderewski u Sienkiewicza

Piątek, 21 lipca 2017

Koncert pod przewodnictwem profesora Adama Wibrowskiego - pianisty, pedagoga, wykładowcy Konserwatorium H. Berlioza w Paryżu odbędzie się w Pałacyku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku. Wystąpią młodzi pianiści - studenci profesora Wibrowskiego, m.in. z Francji i Japonii.

Rodzina Olędzkich – o niepodległość

Piątek, 21 lipca 2017

Muzeum Historii Kielc zaprasza na spotkanie, które odbędzie się na wystawie „Rodziny kieleckie. Olędzcy”.

„SmykoŚwiaty”

Czwartek, 20 lipca 2017

„SmykoŚwiaty” to tytuł kolejnego projektu, który uzyskał pozytywną rekomendację, a co za tym idzie dofinansowanie w postaci grantu w ramach programu Bardzo Młoda Kultura Narodowego Centrum Kultury. Od początku lipca, co tydzień, prezentujemy jeden ze zwycięskich projektów, opisując jego najważniejsze założenia i zaplanowane działania.

Koncert muzyki filmowej

Czwartek, 20 lipca 2017

Największe światowe hity wykonają: Justyna Steczkowska, Andrzej Piaseczny, Krzysztof Cugowski, Janusz Radek, Mietek Szcześniak, Krzysztof Kiljański w towarzystwie ponad pięćdziesięcioosobowej orkiestry Tomasza Szymusia.

W podróż dookoła świata

Czwartek, 20 lipca 2017

Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach zaprasza do wspólnego odkrywania świata. Podczas zajęć edukacyjnych uczestnicy przekonają się, kim byli Wikingowie, w co bawią się dzieci w Afryce i przed kim chroni smok w Chinach.

I Świętokrzyski Tattoo Sabat

Czwartek, 20 lipca 2017

I Świętokrzyski Tattoo Sabat odbędzie się 29 i 30 lipca w Pałacyku Tomasza Zielińskiego w Kielcach. Będzie to pierwsza tego typu impreza w województwie świętokrzyskim. W ciągu dwóch dni będziemy mogli obserwować pracę niemal 40 artystów z całej Polski.

Rozbić więzienie UB

Czwartek, 20 lipca 2017

W nocy z 4 na 5 sierpnia 1945 roku oddziały Podziemia Niepodległościowego pod dowództwem Antoniego Hedy "Szary" opanowały więzienie UB przy ulicy Zamkowej w Kielcach. Uwolniono przetrzymywanych tam przez reżim komunistyczny więźniów. Na pamiątkę wydarzenia, jak co roku, Okręg Kielce "Jodła" Armii Krajowej organizuje spotkanie, podczas którego uczestnicy oddadzą cześć żołnierzom Polskiego Państwa Podziemnego.

Koncertowe lato na kieleckim rynku

Środa, 19 lipca 2017

„Koncertowe lato na rynku” - to koncerty, warsztaty i inne ciekawe wydarzenia, które zostaną zainaugurowane już w najbliższą sobotę, a potrwają do końca wakacji.

Plenerowe kino z muzyką "na żywo"

Środa, 19 lipca 2017

W Kieleckim Centrum Kultury w ramach cyklu "Tarasy sztuki" zaprezentowany zostanie film "Mania. Historia pracownicy fabryki papierosów" w Polą Negri w roli głównej. W plenerowym kinie z muzyką "na żywo" zagra zespół "Czerwie".

NOWY LABIRYNT W KUROZWĘKACH

Środa, 19 lipca 2017

W najbliższą niedzielę 23 lipca zostanie oficjalnie udostępniony turystom 11. już labirynt w Kurozwękach. Jego bohaterem jest Tadeusz Kościuszko, którego dwusetną rocznicę śmierci obchodzimy w tym roku.

123...4

Koncertowe lato na kieleckim rynku

„Koncertowe lato na rynku” - to koncerty, warsztaty i inne ciekawe wydarzenia, które zostaną...

Galowy Koncert Laureatów

44. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej zakończył sobotni Galowy Koncert...

I Świętokrzyski Tattoo Sabat

I Świętokrzyski Tattoo Sabat odbędzie się 29 i 30 lipca w Pałacyku Tomasza Zielińskiego w...

Rozbić więzienie UB

W nocy z 4 na 5 sierpnia 1945 roku oddziały Podziemia Niepodległościowego pod dowództwem...

"Niedotańczona żona" najnowszy teledysk kieleckiego zespołu KINDŻAŁ

Teledysk „Niedotańczona żona” spośród 50 piosenek festiwalowych otrzymała ponad 6.000 głosów....

Koncertowe lato na kieleckim rynku

„Koncertowe lato na rynku” - to koncerty, warsztaty i inne ciekawe wydarzenia, które zostaną...

71. rocznica pogromu kieleckiego.

Relacja filmowa z obchodów 71.rocznicy pogromu kieleckiego w dniu 4.lipca 2017 r. Uroczystości...

Koncert „Gospodarze-Gościom” na kieleckiej Kadzielni

Tłumy kielczan i uczestników 44. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 25 079 159
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności