Czwartek, 22 lutego 2018 - Małgorzaty, Marty, Nikifora

Aktualności

Zanim opadną liście

Czwartek, 22 lutego 2018

W Muzeum Dialogu Kultur 25 lutego o godzinie 15.00 odbędzie się pokaz dokumentalnego filmu z 1964 roku "Zanim opadną liście" w reżyserii Władysława Ślesickiego.

Tradycje kulinarne Romów

Czwartek, 22 lutego 2018

„Długie rozmowy, które prowadzimy ze sobą od kilku lat na tematy historii i kultury Romów zainspirowały nas do napisania wspólnej książki” – tak w posłowiu do publikacji Prosto z garnka. Tradycje kulinarne Romów piszą jej autorki – etnolog Magdalena Kwiecińska i Romni Monika Szewczyk.

Inspiracje kulturą ludową w malarstwie Szermentowskiego i Kostrzewskiego

Czwartek, 22 lutego 2018

"Inspiracje kulturą ludową w malarstwie Szermentowskiego i Kostrzewskiego" to tytuł kolejnego spotkania z cyklu "Niedziela w muzeum".

Tkać, ale jak?

Czwartek, 22 lutego 2018

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza w najbliższą sobotę na warsztaty zatytułowane "Tkać, ale jak?".

„Coco” w Kinie Fenomen

Środa, 21 lutego 2018

Kino fenomen zaprasza na spotkanie w ramach cyklu „Filmowe Czytanki”. Na ekranie, najlepsza animacja minionego roku, laureat nagrody BAFTA oraz faworyt w wyścigu po Oscary w kategorii film animowany. Ciepła opowieść o przygodach pewnego meksykańskiego chłopca w krainie umarłych, która okazuje się wcale nie być ponura.

“Plan B” w Kinie Fenomen

Środa, 21 lutego 2018

Kino Fenomen zaprasza na seans najnowszego filmu Kingi Dębskiej „Plan B”. To co jest mocną stroną filmu to niechybnie obsada. Zobaczymy tu Kingę Preis, Marcina Dorocińskiego oraz Romę Gąsiorowską- Żurawską. Jest to film Film o miłości - pełen emocji, humoru i życiowej prawdy.

"Modeks" w obiektywie Wojtka MAZANA

Środa, 21 lutego 2018

Biuro Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza 2 marca o godz. 18.00 na wernisaż wystawy i premierę książki fotograficznej Wojtka MAZANA – „Modeks”.

„Ja, Goddard” w Kinie Fenomen

Środa, 21 lutego 2018

Kino Fenomen zaprasza na seans francuskiego komediodramatu w reżyserii Michela Hazanaviciua. Historia inspirowana życiem legendarnego reżysera, Jean Luc Goddarda, jest jednocześnie satyrą jak i hołdem złożonym przez twórców słynnemu rodakowi.

PIK i „Echo Dnia” rozpoczynają współpracę!

Środa, 21 lutego 2018

Miło nam poinformować, że Platforma Informacji Kulturalnej województwa świętokrzyskiego rozpoczęła współpracę z portalem echodnia.eu i gazetą „Echo Dnia”. Dzięki umowie PIK zyska nowe grono odbiorców, a także kolejne platformy informacyjne, na których dostępne będą treści tworzone przez jego dziennikarzy.

Wielkanocny „Konkurs z jajem” 2018

Środa, 21 lutego 2018

Do 22 marca dzieci i młodzież z województwa świętokrzyskiego mogą nadsyłać prace na „Konkurs z jajem”. Wydarzenie organizowane przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach, z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, ma na celu kultywowanie tradycji Świąt Wielkanocnych oraz aktywizacje i rozwijanie zainteresowań plastycznych wśród dzieci i młodzieży.

Wystawa fotografii Michała AMERKA

Wtorek, 20 lutego 2018

Galeria Sztuki Współczesnej w Pałacyku Zielińskiego zaprasza 2 marca o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Michała Amerka - „Krajobraz w czerni i bieli" .

Czołówka polskich standup’erów w WDK

Wtorek, 20 lutego 2018

6 marca scenę Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach opanują najlepsi polscy standup’erzy. Grupa Trzymająca Mikrofon, w skład której wchodzą: Kacper Ruciński, Łukasz „Lotek” Lodkowski i Rafał Pacześ, przed kielecką publicznością zaprezentuje swój najnowszy program BANG!.

Warsztaty szycia ręcznego w Instytucie Dizajnu

Wtorek, 20 lutego 2018

Instytut Dizajnu w Kielcach organizuje dwudniowe warsztaty szycia ręcznego, które odbędą się w dn. 24-25 lutego (sobota – niedziela)w Ambasadzie Dizajnu (ul. Wesoła 38).

Bossanova na dobry wieczór

Wtorek, 20 lutego 2018

Czerwony fortepian zaprasza na niezwykły koncert, dla wszystkich tych którzy chcą zanurzyć się w latynoskie rytmy bez konieczności tańca. W roli gwiazdy wieczoru- kielecki skład Bossa Bonita.

Kuba Sienkiewicz w Kielcach

Wtorek, 20 lutego 2018

Dom Środowisk twórczych w Kielcach zaprasza na koncert Kuby Sienkiewicza, zatytułowany „Piosenki elektrycznych gitar inaczej”.

Maleńczuk gra Młynarskiego

Wtorek, 20 lutego 2018

10 kwietnia Kieleckie Centrum Kultury zaprasza na koncert Macieja Maleńczuka. Artysta wykonywać będzie piosenki zmarłego niedawno Wojciecha Młynarskiego.

„Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”

Wtorek, 20 lutego 2018

Fundacja Wolność i Demokracja oraz Urząd Miasta Kielce zapraszają na szóstą edycję Biegu „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”, która odbędzie się w dniu 4 marca br. Jest to rodzinny happening, którego długość odnosi się do daty pojmania i śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego - Józefa Franczaka ps. Lalek. Trasa poprowadzona zostanie głownie alejkami Parku Miejskiego i ulicą Paderewskiego.

Pilates w WDK

Wtorek, 20 lutego 2018

STiS Rewanż zaprasza do Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach na zajęcia pilates.

KATARZYNA BONDA w Samsonowie

Wtorek, 20 lutego 2018

Popularna autorka kryminałów – Katarzyna BONDA odwiedzi Gminną Bibliotekę Publiczną w Samsonowie.

Ojczyzna duszy

Wtorek, 20 lutego 2018

W Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego od 28 lutego do 31 sierpnia 2018 roku będzie prezentowana wystawa, której celem jest ukazanie idei regionalizmu propagowanej przez Żeromskiego, jej ewoluowania na przestrzeni lat. Stefan Żeromski był postacią na trwale związaną z regionem świętokrzyskim, ale i ogólnopolskim ruchem regionalistycznym.

Moda na… Salon Rękodzieła Artystycznego

Poniedziałek, 19 lutego 2018

W minioną sobotę, 17 lutego już po raz piąty w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się Salon Rękodzieła Artystycznego. Impreza, mimo trwających w województwie świętokrzyskim ferii zimowych, zgromadziła blisko trzydziestu wystawców i liczną grupę zwiedzających. Po raz pierwszy w odbywającym się od ponad roku wydarzeniu, organizatorzy przygotowali konkurs dla zwiedzających, w którym do wygrania były rękodzieła lokalnych wystawców.

KTT na ferie

Poniedziałek, 19 lutego 2018

Szkoła Tańca Kieleckiego Teatru Tańca jak co roku przygotowała dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych bezpłatne zajęcia taneczne w ramach "Ferii w mieście". Odbędą się one w dniach od 19. do 22. lutego ( poniedziałek – czwartek w godzinach 9.30.00 - 13.30).

Koncert "Pełna Micha 2018

Piątek, 16 lutego 2018

W Wojewódzkim Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach, odbył się koncert charytatywny "Pełna Micha". Koncert nietypowy, bo całkowicie poświęcony niesieniu pomocy opuszczonym zwięrzętom będącym pod opieką Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, oddziału w Kielcach.

I Puchar Polski w Stepowaniu.

Piątek, 16 lutego 2018

Polski Związek Stepowania raz Kielecki Teatr Tańca organizują I Puchar Polski w Stepowaniu.

Spotkanie autorskie z Bożeną Ostrowską

Czwartek, 15 lutego 2018

„USA – Parki Narodowe Dzikiego Zachodu” to tytuł spotkania, jakie odbędzie się 26 lutego o godzinie 18.00 w sali kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. Gościem wydarzenia będzie podróżniczka, autorka zdjęć, Bożena Ostrowska.

Jubileuszowy koncert Jerzego Połomskiego w WDK!

Czwartek, 15 lutego 2018

9 marca w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się wyjątkowy, jubileuszowy koncert Jerzego Połomskiego. W 2017 roku z okazji 60-lecia aktywności zawodowej i scenicznej, artysta rozpoczął trasę koncertową, a jednym z odwiedzanych miast będzie stolica gór świętokrzyskich.

"Na tropie" - ogólnopolski konkurs dla młodzieży

Czwartek, 15 lutego 2018

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju organizuje ogólnopolski konkurs edukacyjny „Na tropie”, którego celem jest zaangażowanie młodzieży w poszukiwanie wątków polsko – norweski w ramach kultury, sztuki, tradycji, historii i nauki oraz miejsc ważnych dla obu krajów.

Festiwal Czytelniczy Literatury Faktu i Poezji "Wolność i Pokój”

Czwartek, 15 lutego 2018

Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zaprasza w dniach od 1 do 26 marca na I Festiwal Czytelniczy Literatury Faktu i Poezji "Wolność i Pokój”. Wszystkie wydarzenia będą mały miejsce w Instytucie Kultury Spotkania i Dialogu w Kielcach, przy ul. Planty 7.

„Na krawędzi” w Kinie Fenomen

Środa, 14 lutego 2018

Kino Fenomen zaprasza do Dyskusyjnego Klubu Filmowego. „Na krawędzi” jest tegorocznym belgijskim kandydatem do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Flamandzki reżyser Michael R. Roskam po raz czwarty zaprosił do współpracy aktora Matthiasa Schoenaertsa (filmowy Gigi), któremu na ekranie towarzyszy Adele Exarchopoulos (filmowa Bibi). Para doskonale odnalazła się na ekranie w tej miłosnej historii w stylu noir.

Kieleckie „CHARAKTERY” na rynku niemieckojęzycznym

Poniedziałek, 12 lutego 2018

Kieleckie Wydawnictwo „Charaktery” wydaje nowe czasopismo na niemieckojęzyczny rynek.

FERIE w CHĘCINACH

Poniedziałek, 12 lutego 2018

Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach zaprasza dzieci i młodzież na wspólne spędzenie zimowych ferii.

„KORESPONDENCJA SZTUK" - konkurs

Piątek, 9 lutego 2018

BWA Ostrowiec ogłasza konkurs plastyczny dla młodzieży pod tytułem „KORESPONDENCJA SZTUK".

Szalone spotkania z komiksem

Piątek, 9 lutego 2018

„Dziecięce spotkania z komiksem” w Centrum Bajki w Pacanowie odbędą się po raz dziewiąty w niedzielę 25 lutego.

Geo-czwartki w Centrum Geoeduakcji

Środa, 7 lutego 2018

Geopark Kielce startuje z nowym cyklem spotkań z ciekawymi ludźmi ze świata nauk o Ziemi. „Geo-czwartki” to kolejna edukacyjna propozycja skierowana do mieszkańców regionu świętokrzyskiego oraz odwiedzających go turystów (młodych jak i dorosłych miłośników geologii i nauk pokrewnych). Raz w miesiącu, właśnie w czwartek Centrum Geoedukacji gościć będzie znanego naukowca, który w przystępny sposób podzieli się wiedzą z zakresu szeroko pojętego środowiska przyrodniczego.

Ferie w DK w Końskich

Środa, 7 lutego 2018

Na warsztaty teatralne, zajęcia muzyczne, plastyczne, spektakle i projekcje filmowe zaprasza w czasie ferii dzieci od 7 lat Dom Kultury w Końskich.

FERIE W MUZEUM

Środa, 7 lutego 2018

Muzeum Narodowe zaprasza dzieci i młodzież na wspólne spędzenie ferii zimowych. Uczestnicy zajęć będą mieli do wyboru m.in. odkrywanie wzorów, kształtów i symboli w kulturach świata w Muzeum Dialogu Kultur, warsztaty malarskie w Pałacu czy rozwijanie zdolności manualnych podczas tworzenia biżuterii z filcu i koralików w Muzeum Archeologicznym w Wiślicy.

Ferie 2018 w Muzeum Zabawek i Zabawy

Środa, 7 lutego 2018

W dniach od 13 do 23 lutego Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach, z okazji rozpoczynających się niebawem ferii zimowych, przygotowało specjalną ofertę dla najmłodszych „Varia w ferie”. Każdego tygodnia przez cztery dni dzieci będą mogły wziąć udział w cyklu spotkań i warsztatów edukacyjnych.

155 rocznica bitwy pod Małogoszczem

Wtorek, 6 lutego 2018

23 lutego rozpoczną się obchody 155 rocznicy bitwy pod Małogoszczem, jednej z największych bitew powstania styczniowego.

Maraton pieszy „Przedwiośnie" nadciąga po raz trzeci!

Wtorek, 6 lutego 2018

To prawdziwa gratka dla miłośników biegania, szczególnie w pięknych, świętokrzyskich plenerach. W dniach 7-8 kwietnia 2018r. odbędzie się III edycja Maratonu Pieszego „Przedwiośnie”. Maraton Pieszy "Przedwiośnie" to długodystansowa impreza dla piechurów i biegaczy na 76 km po najpiękniejszych szlakach turystycznych i zakątkach Gór Świętokrzyskich.

Rozpoczęły się zapisy do „Dziecięcej Estrady Folkloru”

Wtorek, 6 lutego 2018

Do 9 marca 2018 roku trwają zapisy do udziału w „Dziecięcej Estradzie Folkloru”. Impreza organizowana przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach skierowana jest do najmłodszych wykonawców i pasjonatów folkloru. Finał tegorocznej edycji zaplanowano na 17 marca o godzinie 9.00 w sali widowiskowej WDK.

12...3

Ojczyzna duszy

W Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego od 28 lutego do 31 sierpnia 2018 roku będzie...

Wieczór autorski z Joanną Bator

W czwartek, 22 lutego w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach odbędzie się spotkanie...

Moda na… Salon Rękodzieła Artystycznego

W minioną sobotę, 17 lutego już po raz piąty w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się...

PIK i „Echo Dnia” rozpoczynają współpracę!

Miło nam poinformować, że Platforma Informacji Kulturalnej województwa świętokrzyskiego...

SPOTKANIE MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO Z TWÓRCAMI

W poniedziałek 29 stycznia marszałek Adam Jarubas spotkał się w DŚT z twórcami i...

"Janusz Buczkowski-pejzaż życia"

O swoim życiu, latach dziecięcych, wojnie, przyjeździe do Kielc,początkach fotografowania,...

Finał XXV Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek Włoszczowa 2018

Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach wspólnie z Domem Kultury we Włoszczowie...

Finał XXV Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek- Włoszczowa 2018

W niedzielę, 28 stycznia 2018 r., w Centrum Kultury we Włoszczowie odbył się finał 25....

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 28 757 457
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności