Poniedziałek, 12 kwietnia 2021 - Juliusza, Lubosława, Wiktoryny

Aktualności

Salon Mistrza Mowy Polskiej

Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

Kieleckie Centrum Kultury zaprasza 19 kwietnia o godzinie 19.00 na drugi Salon Mistrza Mowy Polskiej.

"Przesadzamy z czytaniem"

Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza dzieci do wiosennego "przesadzania". Każdy mały czytelnik może włączyć się do akcji, zadbać o czytanie i o naturę.

"Tatuś Wasz jest w Rosji…”

Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

Instytut Pamięci Narodowej w Kielcach zaprasza na dyskusję online wokół książki „Tatuś Wasz jest w Rosji…”, która zawiera listy kieleckich katyńczyków.

“Mój kwadrat”

Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

Przed nami pierwsza w tym roku edycja warsztatów #DizajnNaWynos, organizowanych przez Instytut Dizajnu w Kielcach. W czasie zajęć “Mój kwadrat” uczestnicy otrzymają gotowe kalki ceramiczne oraz instrukcję wykonania talerza i filiżanki ze spodkiem.

Ekspozycja na przystanku

Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

W związku z przedłużeniem obowiązujących obostrzeń sanitarnych Muzeum Historii Kielc pozostaje zamknięte dla zwiedzających do 18 kwietnia 2021 r. Z tego powodu MHKi kontynuuje cykl „Ekspozycja na przystanku”.

Wyróżnione plakaty

Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

Plakaty pracowników Muzeum Narodowego w Kielcach znalazły się w katalogu pokonkursowej wystawy XXVII Ogólnopolskiego Przeglądu Plakatu Muzealnego i Ochrony Zabytków.

"Filharmonia OT!warta"

Piątek, 9 kwietnia 2021

Filharmonia Świętokrzyska otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Kultura Dostępna. Celem programu jest wspieranie zadań służących ułatwieniu dostępu do kultury, skierowanych do szerokiego grona odbiorców i sprzyjających integracji społecznej.

„Pieśni dawnej Kielecczyzny. Tom II” z dofinansowaniem MKDNiS!

Piątek, 9 kwietnia 2021

Projekt "Pieśni dawnej Kielecczyzny. Tom II" otrzymał dofinansowanie MKDNiS! Przygotowany w WDK wniosek do programu "Muzyczny ślad" otrzymał dofinansowanie z MKDNiS w wysokości 16 000 zł.

Utwory Jana Brzechwy w zbiorach MZiZ

Piątek, 9 kwietnia 2021

Utwory Jana Brzechwy to klasyka literatury dla dzieci. Chyba wszyscy znamy jego wiersze czy utwory prozatorskie, jak cykl baśniowych opowieści o przygodach Pana Kleksa.

Edukacyjny cykl podcastów MNKi

Piątek, 9 kwietnia 2021

Miłość jako motyw w tekstach kultury wcale nie musi być szablonowa i banalna. Dorota Wysocka z Muzeum Narodowego w Kielcach w podcaście postara się to pokazać.

Konkurs fotograficzny „Wiosna ach to ty”

Piątek, 9 kwietnia 2021

Galeria Fotografii Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowieckim Browarze Kultury zaprasza do udziału w internetowym konkursie fotograficznym „Wiosna ach to ty” adresowanym do fotografów nieprofesjonalnych oraz młodych pasjonatów sztuki fotograficznej z powiatu ostrowieckiego.

Historia Sali Balowej w Kurozwękach

Piątek, 9 kwietnia 2021

Pałac w Kurozwękach przypomina na swoim profilu niezwykle ciekawą historię pałacowej Sali Balowej.

Przedwiośnie 2021

Piątek, 9 kwietnia 2021

Wystartował 44. Interdyscyplinarny Konkurs Plastyczny Województwa Świętokrzyskiego "Przedwiośnie". Prace można składać do 27 maja 2021 roku.

Tajemnice teatru

Piątek, 9 kwietnia 2021

Malowidła ukryte pod zabytkową boazerią nie są najciekawszym znaleziskiem podczas modernizacji Teatru im. Stefana Żeromskiego. Odkryto także kolejne polichromie, które pokazują, że gmach teatralny był wykonany z ogromnym przepychem.

Zamek w Chęcinach częściowo dostępny

Piątek, 9 kwietnia 2021

Od soboty 10 kwietnia Zamek Królewski w Chęcinach zostaje ponownie udostępniony dla zwiedzających, na co pozwala plenerowy charakter tego miejsca.

"Serca na odwyku"

Piątek, 9 kwietnia 2021

Spektakl "Serca na odwyku" to komedia, w której bohaterowie w przezabawny sposób udowadniają, że na miłość nigdy nie jest za późno, że zawsze warto dać życiu szansę na szczęście. Wystarczy pokonać stereotypy lub spróbować niekonwencjonalnych metod. W spektaklu występują: Cezary Żak, Katarzyna Żak, Hanna Śleszyńska, Michał Piela.

Dotacja dla ECB w Pacanowie

Piątek, 9 kwietnia 2021

Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie otrzymało dotację z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w wysokości 22 tysięcy złotych na realizację projektu „A teraz folklor! Otwieramy okno na świętokrzyską kulturę”.

Ciekawostki z MHKi

Piątek, 9 kwietnia 2021

Z cyklu "Ciekawy eksponat" Muzeum Historii Kielc prezentuje świece z Fabryki Świec Lotniczych Czesława Wawrzyniaka. Kielecka Fabryka Świec Lotniczych w1938 r. produkowała miesięcznie około 12000 świec zapłonowych, zatrudniając około 80 pracowników, a tuż przed wojną w sierpniu 1939 r. już 212.

„EtnoPonidzie - obrzędy ludowe z Pińczowa i okolic” on-line

Piątek, 9 kwietnia 2021

Muzeum Regionalne w Pińczowie inauguruje nowy projekt pn. „EtnoPonidzie - obrzędy ludowe z Pińczowa i okolic”. Pierwszy wykład we wtorek 13 kwietnia. Aleksandra Imosa z Muzeum Wsi Kieleckiej opowie o obrzędach związanych ze świętami kościelnymi na Ponidziu.

Eksponat tygodnia w Muzeum im. Przypkowskich

Piątek, 9 kwietnia 2021

Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie przedstawia aktualny eksponat tygodnia: zegar słoneczny na kuli z 1945 roku wykonany w Jędrzejowie przez Feliksa Przypkowskiego.

„Teatr nie działa”, ale „Kubuś” tęskni za widzami

Piątek, 9 kwietnia 2021

Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" dołączył do akcji „Teatr nie działa” zainicjowanej przez Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu. Codziennie jeden z aktorów pojawia się w oknie kieleckiej placówki.

Nowy obiekt tygodnia Muzeum Okręgowego

Piątek, 9 kwietnia 2021

Muzeum Okręgowe w Sandomierzu prezentuje nowy obiekt tygodnia. Tym razem jest to fragment Tory z początku XX wieku. Eksponat został odnaleziony w 2002 roku w sandomierskiej kamienicy przy Rynku 31 w dawnym Składzie Aptecznym należącym do Kazimierza Targowskiego.

"Szklany Dom" dla szkół on-line

Piątek, 9 kwietnia 2021

Cztery bloki tematyczne, a wśród nich lekcje muzealne dotyczące Stefana Żeromskiego i wirtualny spacer po ciekockim dworku, warsztaty tworzenia kwiatów z bibuły, muzyczne spotkania inspirowane świętokrzyskim folklorem i muzyką dworów polskich - to edukacyjna propozycja zajęć on-line przygotowana przez Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach.

„Wczytuję sztukę - warsztaty teatralne”

Piątek, 9 kwietnia 2021

„Wczytuję sztukę - warsztaty teatralne” to projekt z zakresu edukacji kulturalnej zainicjowany przez Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach w 2018 roku. W tym roku odbędzie się po raz czwarty.

"Animatus" po raz czwarty

Piątek, 9 kwietnia 2021

Czwarta edycja międzynarodowego konkursu na koncepcję i realizację lalki/animowanego obiektu/formy teatralnej „Animatus” została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu "Teatr".

Zioła dla kielczan

Piątek, 9 kwietnia 2021

W tym roku Instytut Dizajnu w Kielcach będzie realizować projekt z budżetu obywatelskiego ''Zielniki miejskie – zioła dla kielczan''.

„Świętokrzyskie liczy się dla Polski”

Piątek, 9 kwietnia 2021

Urząd Statystyczny w Kielcach zaprasza szkoły podstawowe z terenu województwa świętokrzyskiego do udziału w konkursie „Świętokrzyskie liczy się dla Polski”.

Tarczek - gm. Pawłów - Cmentarz parafialny - Mogiła żołnierza AK Konstantego Dekla

Czwartek, 8 kwietnia 2021

Konstanty Dekiel, 24 letni żołnierz AK, zginął 1 listopada 1945 r. w czasie działań wojennych.

Akcja „Wspólnie sprzątaMY Sandomierz”

Czwartek, 8 kwietnia 2021

Sandomierskie Centrum Kultury przyłącza się do akcji „Wspólnie sprzątaMY Sandomierz” i zachęca do wsparcia inicjatywy wszystkich, którym na sercu leży porządek i czystość w mieście.

Konkurs „230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja”

Czwartek, 8 kwietnia 2021

Klub Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach zaprasza do udziału w konkursie plastycznym „230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja”. Prace konkursowe można nadsyłać do 30 kwietnia 2021 r.

"Zachwyt"

Czwartek, 8 kwietnia 2021

Studenci świętokrzyskich uczelni mogą wziąć udział w XXIII Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Studenckiej. Konkurs trwa do 3 maja 2021 roku.

„Magiczne Pióro 2021”

Czwartek, 8 kwietnia 2021

Biblioteka Centrum Kultury w Piekoszowie przypominamy, że do 15 maja 2021 roku można składać prace w konkursie literackim „Magiczne pióro”.

Dotacja dla PSCK

Czwartek, 8 kwietnia 2021

Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu przyznał Pińczowskiemu Samorządowemu Centrum Kultury dotację w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA 2021 na zadanie „Przystań kultury” – informuje PSCK.

Z historii Ostrowieckiego Browaru Kultury

Czwartek, 8 kwietnia 2021

Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim przypomina ważne dla historii placówki wydarzenie sprzed 31 lat, kiedy to rozpoczęły się działania zmierzające do przekształcenia obiektów dawnego Browaru i Młyna Parowego Saskich w nowoczesne centrum kulturalne w Ostrowcu Świętokrzyskim.

"Urodzeni w..."

Czwartek, 8 kwietnia 2021

Biblioteka w Brzezinach zaprasza na czwarte spotkanie z serii „Urodzeni w…”. Tym razem przedstawia pisarzy urodzonych w kwietniu: Hansa Christiana Andersena i Polę Gojawiczyńską.

Kilka pytań do... Zbigniewa Pieczyńskiego

Czwartek, 8 kwietnia 2021

Galeria Wieża Sztuki zaprasza do obejrzenia wywiadu z malarzem Zbigniewem Pieczyńskim, który swoje prace prezentował w kieleckiej galerii. Będzie o naturze, podróżach i malowaniu w południowym słońcu.

Zmarła Cecylia KORBAN - twórczyni ludowa z Nidy

Czwartek, 8 kwietnia 2021

Samorządowe Centrum Kultury w Morawicy wspomina zmarłą 7 kwietnia twórczynię ludową, poetkę, gawędziarkę, pieśniarkę i wikliniarkę - Cecylię Korban z Nidy, przez ponad 60. lat aktywnie uczestniczącą w życiu kulturalnym miasta i gminy Morawica.

Ze zbiorów Muzeum Narodowego

Czwartek, 8 kwietnia 2021

W zbiorach Muzeum Narodowego w Kielcach znajduje się fotografia z lat 30. ubiegłego wieku, która przedstawia w nocnej odsłonie fasadę dawnego Pałacu Biskupów Krakowskich – będącego wówczas siedzibą Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach. Autorką zdjęcia była prawdopodobnie Wanda Rachalewska - członkini Sekcji Fotograficznej Kieleckiego Oddziału PTK, współpracującej z ówczesnym Muzeum Świętokrzyskim, organizującej plenery fotograficzno-krajoznawcze i wystawy.

Zmarł Marek Stefaniak - twórca z Chęcin

Czwartek, 8 kwietnia 2021

We wtorek 6 kwietnia zmarł Marek Stefaniak, znany i ceniony artysta zamieszkały w gminie Chęciny, członek zarządu Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Kielcach – informuje na swojej stronie Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach.

Smaki dziedzictwa

Czwartek, 8 kwietnia 2021

Samorząd województwa świętokrzyskiego zaprasza do włączenia się w tegoroczną 29. odsłonę Europejskich Dni Dziedzictwa, która planowana jest w dniach 11 - 12 oraz 18 - 19 września 2021 roku. Hasło przewodnie w tym roku brzmi „Smaki dziedzictwa".

Nie żyje Andrzej KONOPACKI

Dziś w nocy zmarł w kieleckim szpitalu Andrzej KONOPACKI, satyryk, kabareciarz, animator kultury,...

Zmarł Marek Stefaniak - twórca z Chęcin

We wtorek 6 kwietnia zmarł Marek Stefaniak, znany i ceniony artysta zamieszkały w gminie Chęciny,...

Tarczek - gm. Pawłów - Cmentarz parafialny - Grób żołnierza AK Gustawa Postuły

Gustaw Postuła ps. „Pestka” był podkomendnym Eugeniusza Kaszyńskiego „Nurta”.

Konkurs „230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja”

Klub Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach zaprasza do udziału w konkursie...

Nie żyje Andrzej KONOPACKI

Dziś w nocy zmarł w kieleckim szpitalu Andrzej KONOPACKI, satyryk, kabareciarz, animator kultury,...

Chybice - gm. Pawłów - Cmentarz parafialny - Kwatera żołnierzy niemieckich poległych w I wojnie światowej

Zostało tu pochowanych 7 żołnierzy niemieckich poległych w I wojnie światowej, w tym 6 z nich...

Kielce - ul. Paderewskiego 43/45 - Tablica pamiątkowa poświęcona kieleckim drogowcom

9 grudnia 2006 roku w Laboratorium Drogowym GDDKiA w Kielcach, z inicjatywy pracowników: GDDKiA...

CKiE "Szklany Dom" wznawia zajęcia stacjonarne

Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach wznawia od poniedziałku 15 marca zajęcia w...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 47 175 432
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności