Środa, 8 lipca 2020 - Arnolda, Edgara, Elżbiety

Aktualności

„Tu i teraz” premierowo w Kinie Fenomen

Środa, 8 lipca 2020

Kino Fenomen zaprasza na premierowy pokaz komedii „Tu i teraz” w reżyserii Erica Lartigau. Historia statecznego, francuskiego szefa kuchni, który przez Internet nawiązuje romans z koreanką i postanawia zmienić swoje życie.

"Szarada"

Środa, 8 lipca 2020

Kieleckie Centrum Kultury zaprasza 25 lipca o godzinie 21.00 na film produkcji amerykańskiej "Szarada".

Konkurs fotograficzny „Wszystkie Dzieci Świata"

Środa, 8 lipca 2020

Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie zaprasza wszystkich amatorów i profesjonalistów zafascynowanych sztuką fotografii do udziału w 14. Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym „Wszystkie Dzieci Świata Pacanów 2020”, którego celem jest ukazanie życia dziecka we współczesnym świecie.

Co Ty wiesz o Pippi?

Środa, 8 lipca 2020

Jeśli Twoje dziecko lubi Pippi Pończoszankę może wziąć udział w konkursie organizowanym przez Wojewódzka Bibliotekę Publiczną w Kielcach.

Warsztaty tkackie

Środa, 8 lipca 2020

Instytut Dizajnu po raz kolejny zaprasza na warsztaty tkackie z Tartaruga Studio. Warsztaty towarzyszą wystawie "Robić/Rzeczy" oraz "Oblicza nowego rzemiosła".

Wyślij Pippi kartkę urodzinową

Środa, 8 lipca 2020

Pippi Pończoszanka - bohaterka powieści Astrid Lindgren obchodzi w tym roku 75. urodziny. Z tej okazji Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach ogłasza konkurs plastyczny pt. „Wyślij Pippi odlotową nadzwyczajną kartkę urodzinową!”.

Eskaubei i Tomek Nowak Quartet

Środa, 8 lipca 2020

Na letniej scenie Kieleckiego Centrum Kultury 19 lipca o godzinie 19.00 wystąpią Eskaubei i Tomek Nowak Quartet.

„Melduję Tobie Polsko. Rotmistrz Pilecki” w BSCK

Wtorek, 7 lipca 2020

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na monodram „Melduję Tobie Polsko. Rotmistrz Pilecki” w wykonaniu Przemysława Tejkowskiego.

Wystawy w MHKi

Wtorek, 7 lipca 2020

Muzeum Historii Kielc zaprasza do obejrzenia dwóch wystaw planszowych. Jedna z wystaw zatytułowana "Wyspa Wolności". Biblioteka Polska w Paryżu" zorganizowana została przez Towarzystwo Przyjaciół Biblioteki Polskiej w Paryżu. Wystawa składa się z 20 plansz. Druga wystawa "Polskie formacje wojskowe w czasie II wojny światowej" zorganizowana jest przez Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka, składa się z 18 ilustrowanych plansz.

„Zamkowe niedziele z historią w tle” w Krzyżtoporze

Wtorek, 7 lipca 2020

Zamek Krzyżtopór w Ujeździe zaprasza na cykl wakacyjnych imprez „Zamkowe niedziele z historią w tle”, które odbywać się będą w kolejne niedziele miesiąca, począwszy od najbliższej, 12 lipca.

„Cudze chwalicie swego nie znacie” w Muzeum im. Przypkowskich

Wtorek, 7 lipca 2020

Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie zaprasza lokalnych twórców do wzięcia udziału w 12. Biennale „Cudze chwalicie swego nie znacie”. Wystawa organizowana co dwa lata stwarza okazję, aby móc pokazać swoją twórczość szerszej publiczności.

77. rocznica pacyfikacji wsi Michniów

Wtorek, 7 lipca 2020

W najbliższą niedzielę obchodzić będziemy 77. rocznicę pacyfikacji wsi Michniów oraz po raz trzeci Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej.

"Tunel"

Wtorek, 7 lipca 2020

Kieleckie Centrum Kultury zaprasza 18 lipca o godzinie 21.00 do letniego kina na film koreański "Tunel" w reżyserii Seong-hun Kima.

Nocne zwiedzanie zamku w Chęcinach

Wtorek, 7 lipca 2020

Pierwsza tegoroczna „Noc na Zamku w Chęcinach” odbędzie się już 10 lipca. W tym sezonie zaplanowano cztery takie nocne zwiedzania chęcińskiej warowni: 10 i 24 lipca oraz dwa sierpniowe – 14 i 28.

Przeboje, przeboje

Wtorek, 7 lipca 2020

Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na koncert, podczas którego usłyszymy muzykę z filmów „Vabank”, "Ostatni Mohikanin", "Gladiator", "Różowa pantera", "Waleczne Serce", "Gra o tron" oraz "Amelia". Podczas koncertu wystąpią Świętokrzyski Kwintet Blaszany oraz zespół EstradiVarious.

Bitwa pod Grunwaldem w MOB w Skarżysku

Wtorek, 7 lipca 2020

W środę 15 lipca, 610 lat po bitwie pod Grunwaldem, na placu Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku, będzie można obejrzeć słynną ekranizację „Krzyżaków” Sienkiewicza w reżyserii Aleksandra Forda. „Seans pod księżycem” rozpocznie się o godz. 21.30.

Śiętokrzyska wycinanka ludowa on-line

Wtorek, 7 lipca 2020

Stowarzyszenie Grupa Inicjatywna POD PRĄD oraz Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej zapraszają zainteresowanych do udziału w projekcie „Gigabajty tradycji, transfer doświadczeń. Świętokrzyska Wycinanka Ludowa online”.

Muzeum Narodowe w Kielcach o czekoladzie

Wtorek, 7 lipca 2020

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Czekolady. Pewnie nie wszyscy wiedzą, że w zbiorach MNKi znajduje się... dzbanek do czekolady.

Tajemnice Wzgórza Zamkowego

Wtorek, 7 lipca 2020

Muzeum Historii Kielc zaprasza 19 lipca o godzinie 11.00 na spacer rodzinny.

Najstarsze fotografie Kielc

Wtorek, 7 lipca 2020

Muzeum Historii Kielc zaprasza na drugie spotkanie wakacyjne z cyklu "Muzeum w parku".

Joga w ogrodzie włoskim

Wtorek, 7 lipca 2020

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza na czwartą edycję jogi w ogrodzie włoskim.

"Papa się żeni"

Wtorek, 7 lipca 2020

Dom Środowisk Twórczych w Kielcach zaprasza 8 lipca o godzinie 20.30 do ogrodu na polską komedię "Papa się żeni".

Internetowy Przegląd Fotograficzny „Portret Dziecka”

Wtorek, 7 lipca 2020

Internetowy Przegląd Fotograficzny „Portret Dziecka” to tytuł wirtualnej galerii jaka powstała w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Spośród wielu nadesłanych zdjęć, Rada Artystyczna pod przewodnictwem Sławomira Zielińskiego – wiceprezesa Związku Polskich Artystów Fotografików Okręgu Świętokrzyskiego, wybrała te najciekawsze, które można podziwiać w stworzonej galerii.

Wraca giełda kolekcjonerska w WDK

Wtorek, 7 lipca 2020

Po przerwie spowodowanej koronawirusem już w najbliższą sobotę, 11 lipca Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach zorganizuje comiesięczną giełdę kolekcjonerską. Stęsknieni cyklicznym wydarzeniem wystawcy i odwiedzający, po krótkiej przerwie, ponownie będą mieli okazję spotkać się i porozmawiać o swoich zbiorach kolekcjonerskich i pasji jaką są antyki. Wydarzenie, skierowane do pasjonatów antyków i kolekcjonerów odbywa się w każdą drugą sobotę miesiąca i cieszy się dużym zainteresowaniem.

Limboski z zespołem

Wtorek, 7 lipca 2020

Na letniej scenie Kieleckiego Centrum Kultury 12 lipca o godzinie 19.00 wystąpi Michał Limboski z zespołem.

„Święty Jan Paweł II w oczach dziecka” w nowej formule

Poniedziałek, 6 lipca 2020

Zapadła decyzja o wznowieniu naboru prac w 15. Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka”. W związku z trwającą ciągle pandemią COCID-19 organizatorzy zdecydowali się na zmianę formuły konkursu na internetową. Prace należy nadsyłać do 20 września 2020 roku.

Polskie hity akustycznie

Poniedziałek, 6 lipca 2020

Dom Środowisk Twórczych w Kielcach zaprasza na solowy popis kieleckiego muzyka Mariusza Mrówki - gitarzysty, który zagra w ogrodzie pałacyku polskie i nie tylko polskie przeboje we własnych aranżacjach.

„Moja własna książeczka” konkurs literacko-plastyczny dla dzieci

Poniedziałek, 6 lipca 2020

Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej zaprasza do udziału w konkursie literacko-plastycznym adresowanym do dzieci w wieku 6 - 12 lat.

Warsztaty w BWA rozpoczęte

Poniedziałek, 6 lipca 2020

W Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach rozpoczęły się wakacyjne warsztaty fotograficzne dla młodzieży "Mali odkrywcy - wielkie możliwości 2020". Z powodu pandemii w tym roku zajęcia odbywają się zdalnie. Warsztaty są bezpłatne. Nadal można zapisywać się na sierpniowe turnusy.

Festyn na otwarcie parku w Staszowie

Poniedziałek, 6 lipca 2020

W ramach otwarcia Parku Miejskiego im. Górników Siarkowych, Staszowski Ośrodek Kultury zaprasza w piątek 10 lipca na festyn, który rozpocznie się o godz. 17.00.

Podsumowanie sezonu 2019/20 w kieleckim teatrze

Poniedziałek, 6 lipca 2020

Teatr im. S. Żeromskiego przedstawia podsumowanie minionego sezonu i zarys planów na następny sezon artystyczny.

Wystawa „Jędrzejów – UFO 2019"

Poniedziałek, 6 lipca 2020

W holu głównym Centrum Kultury w Jędrzejowie można oglądać do końca sierpnia wystawę Akcji Plastycznej „Jędrzejów – UFO 2019”.

Małogoski Eko-biwak

Poniedziałek, 6 lipca 2020

Dom Kultury w Małogoszczu wraz z Małogoskim Klubem Ekologa zapraszają dzieci i młodzież do udziału w 14. Eko-biwaku w dniach 8-10 lipca .

Kino rowerowe

Poniedziałek, 6 lipca 2020

W lipcu w ramach "Kina rowerowego" Kieleckie Centrum Kultury zaprasza 11 lipca o godzinie 21.00 na film "Co robimy w ukryciu".

Wkrótce zagra Największy Zespół ROCKowy

Poniedziałek, 6 lipca 2020

W ramach tegorocznego Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej zagra Największy Zespół ROCKowy.

EKT Gdynia

Poniedziałek, 6 lipca 2020

Zespół EKT Gdynia doskonale potrafi łączyć rockowe brzmienie i spokojną, stonowaną balladę. Potrafi bawić i wzruszać zróżnicowaną wiekowo publiczność.

Konkurs fotograficzny „Ach świętokrzyskie czaruje” 2020

Poniedziałek, 6 lipca 2020

Do 30 września można zgłaszać swoje prace w tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Ach świętokrzyskie czaruje”. Organizowany od lat przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach konkurs skierowany jest do pasjonatów fotografii, zajmujących się nią nieprofesjonalnie. Tematem prac fotograficznych jest piękno województwa świętokrzyskiego oraz jego zabytków.

Jest termin 26 Festiwalu im. K.Jamroz

Poniedziałek, 6 lipca 2020

Decyzja zapadła. 26 Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz odbędzie się w Busku-Zdroju w dniach od 12 do 19 września 2020 roku.

Wakacje w WDK – lato 2020

Poniedziałek, 6 lipca 2020

Okres wakacji to dla najmłodszych czas odpoczynku od szkoły, jednak dla tych wszystkich, którzy chcieliby aktywnie spędzić czas uczestnicząc w ciekawych warsztatach, Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach przygotował specjalną, wakacyjna ofertę. Przez cztery dni w tygodniu, w okresie letnim odbywać się będą tematyczne zajęcia skierowane do dzieci i młodzieży.

Milionowy turysta na Zamku w Chęcinach

Poniedziałek, 6 lipca 2020

Zgodnie z przewidywaniami w miniony weekend Zamek Królewski w Chęcinach odwiedził milionowy turysta.

Wystawa fotografii fotoklubu Kontrast

1 lipca 2020 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyło się uroczyste otwarcie wystawy...

Konkurs fotograficzny „Ach świętokrzyskie czaruje” 2020

Do 30 września można zgłaszać swoje prace w tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu...

Otwarcie wystawy fotografii dawnego fotoklubu „Kontrast”

W środowy wieczór, 1 lipca w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyło się otwarcie wystawy...

Senior Show online – lipiec 2020 w WDK

W minioną niedzielę, 5 lipca w sali lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbyła się...

Gędzi Chór

"Gędzi Chór" to zespół, który tworzy autorską muzykę nieprzypisaną do żadnego konkretnego stylu;...

„Rzeczpospolita Kielecka czyli strzelcy w Kielcach. Miejska ścieżka historyczna”

Nakładem kieleckiego wydawnictwa „Światowid” ukazała się książka Jerzego Osieckiego...

Nowa data 44. Buskich Spotkań z Folklorem

Mimo sytuacji związanej z koronawirusem wszyscy sympatycy Buskich Spotkań z Folklorem mogą...

Rozmowa z Jerzym Osieckim- autorem książki „Rzeczpospolita Kielecka, czyli strzelcy w Kielcach. Miejska ścieżka historyczna”.

Nakładem kieleckiego wydawnictwa „Światowid” ukazała się książka Jerzego Osieckiego...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 42 665 236
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności