Poniedziałek, 22 października 2018 - Haliszki, Lody, Przybysł±wa

Aktualności

Warsztaty teatralno-wokalno-taneczne

Poniedziałek, 22 października 2018

Fundacja Studio TM zaprasza na bezpłatne warsztaty teatralno-wokalno-taneczne, które odbywają się w Bazie Zbożowej w Kielcach przy ul. Zbożowej 4.

Spotkanie z Aleksandrem Dobą

Poniedziałek, 22 października 2018

Spotkanie z podróżnikiem, który kajakiem opłynął Morze Bałtyckie i Bajkał, a także trzykrotnie przepłynął Ocean Atlantycki. Wydarzenie jest dopełnieniem wystawy o historii barw narodowych "Biel, czerwień, braterstwo", organizowanej w Muzeum Narodowym w 100-lecie odzyskania niepodległości.

Historia cmentarzy kieleckich

Poniedziałek, 22 października 2018

Kieleckie Towarzystwo Naukowe i Muzeum Dialogu Kultur – Oddział Muzeum Narodowego w Kielcach - zapraszają na wykład prof. dra hab. Jerzego Szczepańskiego pod tytułem "Historia cmentarzy kieleckich".

Droga do niepodległości

Piątek, 19 października 2018

W Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” w Kielcach 7 listopada odbędzie się otwarcie wystawy "Ziemia świętokrzyska: droga do niepodległości 1914-1918".

Spektakl "Umrzeć ze śmiechu"

Piątek, 19 października 2018

Potężną dawkę humoru, nieoczekiwane zwroty akcji, błyskotliwe i pełne dowcipu teksty zobaczymy w wykonaniu aktorów teatur TeTaTeT w najnowszej komedii Mirosława Bielińskiego. Sztuka "Umrzeć ze śmiechu" opowiada o przyjaźni czterech nietuzinkowych kobiet.

XVIII Przegląd Teatrów Alternatywnych

Piątek, 19 października 2018

W dniach od 2 do 4 listopada w Bazie Zbożowej w Kielcach odbędzie się XVIII Przegląd Teatrów Alternatywnych. Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Artystyczne Ecce Homo.

Wtorki dla nauczycieli

Piątek, 19 października 2018

Jak nauczać biologii, fizyki czy też chemii w kreatywny sposób? Z jakich narzędzi korzystać? Jak uatrakcyjnić lekcje? Energetyczne Centrum Nauki zaprasza na warsztaty z cyklu „Wtorki dla nauczycieli”.

Świętokrzyskie pary taneczne triumfowały w Rzeszowie!

Piątek, 19 października 2018

Z dumą i ogromną przyjemnością informujemy, że reprezentująca województwo świętokrzyskie para taneczna Zespołu Pieśni i Tańca „Sorbin” z Sorbina – Zygmunt Wiśniewski i Beata Żak, zdobyła nagrodę GRAND PRIX podczas 34. Ogólnopolskiego Konkursu Tradycyjnego Tańca Ludowego w Rzeszowie!

Spektakl "Krzyżacy"

Piątek, 19 października 2018

Na scenie Kieleckiego Centrum Kultury będziemy mogli obejrzeć spektakl "Krzyżacy" na podstawie powieści Henryka Sienkiewicza, w reżyserii dyrektora Teatru im. S. Żeromskiego - Michała Kotańskiego.

Mayerling

Piątek, 19 października 2018

"Mayerling" zainspirowany został prawdziwymi wydarzeniami, opiera się na prawdziwej historii śmierci księcia Rudolfa i jego nastoletniej kochanki Marii Vetsery. Balet będzie mżna obejrzeć w kieleckiej filharmonii podczas retramsmisji z Royal Opera House.

Spotkanie w WBP

Czwartek, 18 października 2018

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Witolda Gombrowicza w Kielcach zaprasza na spotkanie autorskie ze Szczepanem Twardochem, które 8 listopada o godz. 17.00 w siedzibie biblioteki poprowadzi prof. Janusz Detka.

O barwach narodowych dla dzieci i młodzieży

Czwartek, 18 października 2018

Muzeum Narodowe w Kielcach w związku z otwarciem nowej wystawy "Biel, czerwień, braterstwo" wydało publikację dla najmłodszych. Jest to wydawnictwo, które w sposób prosty i przejrzysty przybliża dzieciom historię kształtowania się barw państwowych, począwszy od średniowiecza.

PIK laureatem II miejsca konkursu „Cyfrowe 20 l@t Świętokrzyskiego”

Czwartek, 18 października 2018

Miło nam poinformować, iż Platforma Informacji Kulturalnej województwa świętokrzyskiego Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, w skład której wchodzą Portal Informacji Kulturalnej – PIK www.pik.kielce.pl, studio telewizyjne, studio radiowe i dział wydawniczy, została laureatem i zajęła II miejsce w konkursie regionalnym „Cyfrowe 20 l@t Świętokrzyskiego” w kategorii Projekt w zakresie prowadzonej edukacji kulturalnej, animacji kultury oraz szeroko rozumianej promocji, upowszechniania kultury i sztuki województwa świętokrzyskiego.

Umowa o współpracy

Czwartek, 18 października 2018

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach i Biblioteka Narodowa podpisały porozumienie o współpracy.

Spotkanie z pisarzem

Czwartek, 18 października 2018

Instytut Książki i Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Witolda Gombrowicza w Kielcach zapraszają na spotkanie autorskie z Wojciechem Chmielarzem, które odbędzie się 6 listopada o godz. 17.00 w siedzibie biblioteki.

36 spojrzeń na Kielce

Czwartek, 18 października 2018

Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza 19 października o godzinie 17.00 na wernisaż wystawy fotograficznej "36 spojrzeń na Kielce". Na wystawie, którą można będzie oglądać w filii nr 9 MBP, swoje prace zaprezentują: Tomasz Bator, Paweł Jagiełło oraz Przemysław Sękowski. Wystawę można oglądać do 17 listopada 2018 roku.

"Świętokrzyski Przegląd Teatrów Wiejskich" 2018

Czwartek, 18 października 2018

W pierwszą niedzielę grudnia br. o godzinie 9.00 w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie się przegląd zespołów folklorystycznych w ramach Świętokrzyskiego Przeglądu Teatrów Wiejskich.

„Toto nase ludowe godanie” 2018

Czwartek, 18 października 2018

2 grudnia br. o godzinie 9.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się kolejne spotkanie z miłośnikami gwary ludowej w ramach VIII Regionalnego Przeglądu Gadek „Toto nase ludowe godanie”. Współorganizatorem wydarzenia jest Starostwo Powiatowe w Kielcach.

Zbigniew Zamachowski w DŚT

Czwartek, 18 października 2018

Zbigniew Zamachowski - aktor filmowy i teatralny, kompozytor muzyki do etiud filmowych oraz autor muzyki i tekstów piosenek, które sam wykonuje, będzie gościem Domu Środowisk Twórczych w Kielcach.

Zaduszki muzyczne

Czwartek, 18 października 2018

Ostatnie dni października, przeddzień Wszystkich Świętych, to czas wspominania tych, których już nie ma między nami, osób nam bliskich, z którymi dzieliliśmy radości i smutki, o których pamięć nie powinna zaginąć. Zapraszamy do Filharmonii Świętokrzyskiej na wyjątkowy koncert poświęcony ludziom kultury – muzykom i pracownikom, którzy wpisali się w historię kieleckiej filharmonii.

Varius Manx i Kasia Stankiewicz

Czwartek, 18 października 2018

W listopadzie w Kieleckim Centrum Kultury wystąpi zespół Varius Manx i Kasia Stankiewicz.

"Lubię gadać z Leonardem"

Czwartek, 18 października 2018

Podczas koncertu "Lubię gadać z Leonardem" wystąpi Marcin Styczeń z zespołem.

Old Metropolitan Band

Środa, 17 października 2018

W sali koncertowej Muzeum Laurensa Hammonda w Kielcach wystąpi Old Metropolitan Band - krakowska grupa, która w tym roku obchodzi swoje pięćdziesięciolecie.

ZADUSZKI FOLKOWE W Skarżysku

Środa, 17 października 2018

Studio Instrumentów Etnicznych zaprasza do Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku na Zaduszki Folkowe.

„Kler” w Kinie Fenomen

Środa, 17 października 2018

Kino Fenomen zaprasza na seans filmu „Kler” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego. W historii polskiej kinematografii nie było chyba dzieła, wzbudzającego większe emocje. Nie było również filmu, który osiągnąłby taki wynik otwarcia w polskich kinach. Tylko w pierwszy weekend po premierze, przed ekrany ściągnęło blisko milion widzów. Film opowiadający o patologiach w instytucjonalnym kościele katolickim, do tej pory budzi kontrowersje i prowokuje szeroko zakrojoną debatę o kondycji polskiego Kościoła.

Pseudonim "Tarzan"

Środa, 17 października 2018

Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej zaprasza na spotkanie z Andrzejem Nowakiem-Arczewskim, autorem książki "Pseudonim "Tarzan". Tomasz Wójcik - partyzant ziemi świętokrzyskiej".

Festiwal Jeunesses Musicales

Środa, 17 października 2018

Rozpoczyna się 37. edycja Festiwalu Jeunesses Musicales, która poświęcona jest poematom symfonicznym.

Edyta Górniak - akustycznie

Środa, 17 października 2018

Edyta Górniak wyruszyła w trasę koncertową, podczas której odwiedzi także Kielce. Usłyszymy jej największe przeboje, ale także utwory z płyt, które nigdy wcześniej nie były wykonywane publicznie. To wielka gratka, szczególnie dla największych smakoszy twórczości artystki.

Màtria

Środa, 17 października 2018

Spektakl „Màtria” Carla Rovira z Hiszpanii zobaczymy w ramach I Kieleckiego Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego 27 października o godzinie 17.00 i 20.00 na małej scenie Teatru im. S. Żeromskiego. Hiszpański spektakl "Màtria" opowiada o matkach, które pochowały swoje dzieci podczas wojny domowej w Hiszpanii.

„Czyściciele Internetu” w Kinie Fenomen

Środa, 17 października 2018

W ramach Widnokręgu Dobrego Kina, Kino Fenomen zaprasza na arcyciekawy dokument w reżyserii Hansa Blocka i Moritza Riesewiecka. „Czyściciele Internetu” opowiada o cenzurze Internetu, który uważany jest za prawdziwie wolne medium. Jaka jest prawda? Zapraszamy na seans!

„Obietnica Poranka” w Kinie Fenomen

Środa, 17 października 2018

W ramach Widnokręgu Dobrego Kina, Kino Fenomen zaprasza na seans „Obietnicy Poranka” w reżyserii Erica Barbiera. Francuski romans, oparty jest na prawdziwej historii Romaina Gary’ego- jednego z największych francuskich powieściopisarzy.

"McQueen" w Kinie Fenomen

Środa, 17 października 2018

W ramach Widnokręgu Dobrego Kina, Kino Fenomen zaprasza na film dokumentalny „McQuenn” w reżyserii Iana Bonhôte i Petera Ettedgui. Opowiada on o życiu i twórczości Aleksandra McQueena, słynnego projektanta, który szturmem zdobył domy mody na całym świecie.

Wieczór tanga

Wtorek, 16 października 2018

Magdalena Lechowska, czyli krakowianka z latynoską duszą wystąpi 28 października o godzinie 20.00 w Czerwonym Fortepianie w Kielcach.

Listopad w "Kubusiu"

Wtorek, 16 października 2018

W listopadzie Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś" zachęca najmłodszych widzów do obejrzenia m. in. spektakli: „Pan Maluśkiewicz i wieloryb”, „Mały Tygrys Pietrek”, „Gniazdo” oraz „Przygody Koziołka Matołka”, starszych widzów zaprasza na finał Międzynarodowego Konkursu Twórców Teatrów Lalek Teatralnych ANIMATUS.

Ambona po renowacji

Wtorek, 16 października 2018

W Parku Etnograficznym w Tokarni zakończyła się konserwacji ambony w XVIII-wiecznym kościele z Rogowa.

Talenty Świętokrzyskie 2018 wybrane!

Poniedziałek, 15 października 2018

W piątek w Filharmonii Świętokrzyskiej już po raz 19. odbyła się gala Talentów Świętokrzyskich. Trwająca od 2000 roku impreza, organizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, wyłania najzdolniejszą młodzież z naszego regionu. W tegorocznej edycji marszałek województwa Adam Jarubas wraz z przewodniczącym sejmiku Arkadiuszem Bąkiem i członkiem zarządu Agatą Binkowską wręczyli 46 nagród i 9 wyróżnień.

Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego rozstrzygnięty!

Poniedziałek, 15 października 2018

W niedzielę 14 października 2018 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. Tego dnia w WDK zameldowało się liczne grono szachistów i miłośników królewskiej gry z naszego regionu. Turniej został zorganizowany w ramach obchodów jubileuszu 20-lecia Województwa Świętokrzyskiego.

Maria Callas

Poniedziałek, 15 października 2018

Film dokumentalny "Maria Callas" to nieznana historia wielkiej śpiewaczki Marii Callas – fascynującej kobiety pełnej sprzeczności, spełnionej na scenie, ale szukającej wielkiego uczucia i uwięzionej w burzliwym trójkącie miłosnym.

Spotkanie z himalaistami

Poniedziałek, 15 października 2018

W Pałacu Biskupów Krakowskich odbędzie się spotkanie z himalaistami Rafałem Fronią i Piotrem Tomalą - uczestnikami wielu wypraw w najwyższe góry świata, w tym Narodowej Zimowej Wyprawy na K2 w 2018 roku. .

"Stuśnij ze ocusia"

Poniedziałek, 15 października 2018

"Stuśnij ze ocusia" - to warsztaty tradycyjnych świętokrzyskich pieśni kołyskowych, na które zaprasza Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach.

123...4

PIK laureatem II miejsca konkursu „Cyfrowe 20 l@t Świętokrzyskiego”

Miło nam poinformować, iż Platforma Informacji Kulturalnej województwa świętokrzyskiego...

Jubileusz 50-lecia pracy twórczej Stanisława Rogali

W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach odbyło się spotkanie jubileuszowe pisarza...

Talenty Świętokrzyskie 2018 wybrane!

W piątek w Filharmonii Świętokrzyskiej już po raz 19. odbyła się gala Talentów Świętokrzyskich....

Another PINK FLOYD Tribute show

Another - najstarszy polski PINK FLOYD tribute band wystąpił w Wojewódzkim Dom Kultury w...

Kortez na scenie WDK

Na deskach Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, w ramach Festiwalu Masscode, wystąpił Kortez....

PIK laureatem II miejsca konkursu „Cyfrowe 20 l@t Świętokrzyskiego”

Miło nam poinformować, iż Platforma Informacji Kulturalnej województwa świętokrzyskiego...

Teatr w zasięgu

Stowarzyszenie Przyjaciół Teatru im. S. Żeromskiego oraz Teatr im. S. Żeromskiego biorą udział w...

Spektakl „Selfie.com.pl” w WDK

14 grudnia o godzinie 19.00 w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach wystawiony...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 32 626 418
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności