Niedziela, 9 grudnia 2018 - Anety, Leokadii, Wiesława

Aktualności

NAVAL w Empiku

Piątek, 7 grudnia 2018

W kieleckim Empiku w Galerii Korona w najbliższy wtorek 11 grudnia odbędzie się spotkanie z Navalem – autorem książki „Camp Pozzi. Grom w Iraku”. Początek o godz. 18.00.

„Cudzoziemcy w Kielcach” w DŚT

Piątek, 7 grudnia 2018

Czy Kielce są miastem ładnym czy wręcz przeciwnie, przyjazne czy nie, kielczanie sympatyczni, a może obojętni? Jaki obraz Kielc mają cudzoziemcy, którzy zamieszkali w stolicy regionu? Co wiedzieli o Polsce przed przyjazdem, czy pozostaną na stałe, czy może wrócą do swoich ojczyzn? Te m.in. pytania padną podczas talk show „Cudzoziemcy w Kielcach” w Pałacyku Zielińskiego w sobotę 15 grudnia. Początek o godz. 17.00.

Stowarzyszenie z Brudzowa otrzymało grant od PKN ORLEN

Piątek, 7 grudnia 2018

Stowarzyszenie Mieszkańców Brudzowa otrzymało dotację w kwocie 10.000 zł w ramach I edycji Programu Grantowego „Moje miejsce na Ziemi” od Fundacji Orlen – Dar Serca na realizację projektu pt. „Jesteśmy Razem – budujemy integrację pokoleniową oraz kapitał społeczny w naszej miejscowości”. Spośród 1135 złożonych na konkurs wniosków wybrano 293 projekty, które otrzymają dofinansowanie. Łącznie granty otrzymało blisko 300 różnych organizacji pozarządowych, Ochotniczych Straży Pożarnych, Kół Gospodyń Wiejskich, instytucji kultury, szkół i innych organizacji działających na rzecz społeczności lokalnych z całej Polski.

Rejonowe eliminacje do 26. Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek

Czwartek, 6 grudnia 2018

Do 11 stycznia 2019 r. można nadsyłać zgłoszenia do 26. Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek – Włoszczowa 2019. Przesłuchania rejonowe dla powiatów : koneckiego, skarżyskiego, starachowickiego, ostrowieckiego, opatowskiego i sandomierskiego odbędą się w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku w sobotę 19 stycznia 2019 r. o godz. 10.00.

TYDZIEŃ PRAW CZŁOWIEKA W MUZEUM DIALOGU KULTUR

Czwartek, 6 grudnia 2018

Od 7 do 14 grudnia w Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach trwać będzie Tydzień Praw Człowieka.

Weekend w Muzeum Narodowym w Kielcach

Czwartek, 6 grudnia 2018

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza na sobotnie warsztaty familijne, tym razem poświęcone numizmatycznemu światu. Zajęcia poświęcone będą historii pieniądza oraz płacideł.

ZABAWKA PRZYJAZNA DZIECKU

Czwartek, 6 grudnia 2018

Zbliża się termin rozstrzygnięcia 10 Konkursu „Zabawka przyjazna dziecku”. We wtorek 11 grudnia w siedzibie Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach odbędzie się wernisaż wystawy połączony z wręczeniem nagród laureatom konkursu. Początek o godz. 12.00. Wstęp wolny.

Poplenerowa wystawa w DŚT

Środa, 5 grudnia 2018

Galeria Sztuki Współczesnej Domu Środowisk Twórczych oraz Polskie Stowarzyszenie Edukacji Plastycznej w Kielcach zapraszają na wernisaż wystawy pleneru plastyczno-fotograficznego „Świętokrzyskie Krajobrazy: BUSKO-ZDRÓJ 2018”. Początek o godz. 18.00 w piątek 14 grudnia.

Pomnik Żołnierza Polskiego stanie w Staszowie

Środa, 5 grudnia 2018

W zabytkowym Parku Legionów przy ul. Parkowej w Staszowie powstaje Pomnik Żołnierza Polskiego. Monument będzie upamiętniał polskich żołnierzy, pochodzących ze Staszowa, którzy przelali krew na polach bitew w walce o niepodległą Polskę.

Grudniowe wystawy w BWA

Wtorek, 4 grudnia 2018

Od dziś do 4 stycznia 2019 goście odwiedzający Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach będą mogli zobaczyć trzy wystawy przygotowane przez te instytucję. 7 grudnia o godzinie 18.00 w siedzibie BWA odbędzie wernisaż wystaw: malarstwa Beaty Ewy Białeckiej, fotografii Krzysztofa Gierałtowskiego oraz malarstwa Joanny Bentkowskiej-Hlebowicz.

„Śmierć prezydenta” w Kinie Fenomen

Wtorek, 4 grudnia 2018

W ramach cyklu „Historia w Filmie” , Kino Fenomen zaprasza na film „Śmierć prezydenta” w reżyserii Jerzego Kawalerowicza. Na podstawie historii krótkiej prezydentury Gabriela Narutowicza, film ukazuje społeczne nastroje w Polsce tuż po odzyskaniu niepodległości .

„Czwarta władza” w Kinie Fenomen

Wtorek, 4 grudnia 2018

W ramach „Akademii Filmowej 50+”, Kino Fenomen zaprasza na seans najnowszego filmu Stevena Spielberga „Czwarta Władza”, ze wspaniałymi kreacjami gigantów amerykańskiego kina- Meryl Streep oraz Toma Hanksa.

Zgłoszenia do rejonowych przeglądów XXVI Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek

Wtorek, 4 grudnia 2018

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach wspólnie z Domem Kultury we Włoszczowie zapraszają do udziału w XXVI Świętokrzyskim Konkursie Kolęd i Pastorałek. Organizowany od lat przegląd skierowany jest do osób dorosłych i młodzieży powyżej 16 roku życia. Zaplanowany na 27 stycznia o godzinie 14.00 finał konkursu, poprzedzą przeglądy rejonowe.

„Dlaczego jesteśmy kreatywni?” w Kinie Fenomen

Wtorek, 4 grudnia 2018

Kino Fenomen zaprasza na seans niemieckiego filmu dokumentalnego Hermanna Vaske. Realizacja obrazu trwała blisko 30 lat. Reżyser przeprowadził ponad 50 wywiadów, z największymi twórcami współczesnej kultury, w poszukiwaniu odpowiedzi na tytułowe pytanie- „Dlaczego jesteśmy kreatywni?”.

„Poczta św. Mikołaja” w Kinie Fenomen

Wtorek, 4 grudnia 2018

Kino Fenomen zaprasza najmłodszych widzów na kolejne spotkanie w ramach „Filmowych Czytanek”. Tym razem czeka nas wyprawa do mroźnej Antarktydy, gdzie żyją duchy Bożego Narodzenia.

„Po kawałQ” w Wieży Sztuki

Wtorek, 4 grudnia 2018

W Galerii Wieża Sztuki otwarta zostanie wystawa malarstwa Małgorzaty Piątek-Grabczyńskiej pt. „Po kawałQ”. Wernisaż wystawy w sobotę 8 grudnia o godz. 18.00 w siedzibie Galerii przy placu Niepodległości 1a w Kielcach.

586 DNI STANU WOJENNEGO

Wtorek, 4 grudnia 2018

Od dziś do 6 stycznia 2019 r. w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej można oglądać ogólnopolską wystawę "586 DNI STANU WOJENNEGO".

„7 uczuć” w Kinie Fenomen

Wtorek, 4 grudnia 2018

W ramach Widnokręgu Dobrego Kina, Kino Fenomen zaprasza na seans najnowszego filmu Michała Koterskiego, znanego z takich obrazów jak „Dzień Świra” czy „Nic śmiesznego”. „7 uczuć” to wyjątkowa, mądra, wzruszająca, ale i pełna charakterystycznego dla Marka Koterskiego humoru produkcja pochwalić się może iście gwiazdorską obsadą.

Święto tanga

Poniedziałek, 3 grudnia 2018

11 grudnia, w Międzynarodowym Dniu Tanga, w Kieleckim Centrum Kultury zapowiadają się taneczne i muzyczne atrakcje : koncert tang w wykonaniu Argentyńczyka Carlosa Rouleta oraz międzypokoleniowe warsztaty tanga.

Ciekawy grudzień w Instytucie Dizajnu w Kielcach

Poniedziałek, 3 grudnia 2018

Instytut Dizajnu w Kielcach przygotował szereg ciekawych wydarzeń zaplanowanych na kończący się rok kalendarzowy. W tym czasie wszyscy odwiedzający siedziby instytucji przy ulicy Zamkowej i Wesołej w Kielcach będą mogli znaleźć coś dla siebie.

Konkurs fotograficzny „Uwiecznione w fotografii Miejsca Pamięci 1914-1921” rozstrzygnięty!

Poniedziałek, 3 grudnia 2018

Poznaliśmy laureatów konkursu fotograficznego „Uwiecznione w fotografii Miejsca Pamięci 1914-1921”. Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: do 18 lat oraz powyżej.

Znamy laureatów Świętokrzyskiego Przeglądu Teatrów Wiejskich 2018

Poniedziałek, 3 grudnia 2018

W niedzielę, 2 grudnia br. w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbył się kolejny przegląd zespołów folklorystycznych w ramach Świętokrzyskiego Przeglądu Teatrów Wiejskich. Na scenie WDK łącznie zaprezentowano 9 widowisk konkursowych.

VIII Regionalny Przegląd Gadek „Toto nase ludowe godanie” rozstrzygnięty!

Poniedziałek, 3 grudnia 2018

W minioną niedzielę poznaliśmy laureatów kolejnego spotkania z miłośnikami gwary ludowej, jakie odbyło się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach w ramach VIII Regionalnego Przeglądu Gadek „Toto nase ludowe godanie”. Podczas niedzielnego finału konkursu w sali widowiskowej WDK zaprezentowało się pięciu uczestników.

„Pod cekinowym skrzydłem” - wystawa w Ciekotach

Poniedziałek, 3 grudnia 2018

Wystawę „Pod cekinowym skrzydłem” – Jadwigi KOTLARZ będzie można oglądać od soboty 8 grudnia w Ciekotach. Wernisaż połączony ze spotkaniem z artystką rozpocznie o godz. 15.00 w Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom”.

Świąteczne warsztaty plastyczne w BWA Ostrowiec

Poniedziałek, 3 grudnia 2018

Galeria BWA w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym i młodzież gimnazjalną na świąteczne warsztaty plastyczne DIY (Do It Yourself – zrób to sam).

Grudzień w Muzeum Historii Kielc

Piątek, 30 listopada 2018

Prezentujemy propozycje Muzeum Historii Kiec na ostatni miesiąc 2018 roku.

Mikołajkowa aukcja prac plastycznych

Piątek, 30 listopada 2018

Na stronie Facebook’owej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach oraz galerii Portalu Informacji Kulturalnej dostępne są zdjęcia prac plastycznych autorstwa niepełnosprawnych artystów działających w Świętokrzyskim Klubie Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski, którego nieprzerwanie od ponad ćwierć wieku siedzibą jest Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach.

Nowe wydawnictwo MNKi

Środa, 28 listopada 2018

Muzeum Narodowe w Kielcach z okazji obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wydało książkę "Sanktuarium Józefa Piłsudskiego w Kielcach". Autorami publikacji są Lidia Michalska-Bracha i Robert Kotowski. Wydawnictwo jest bezpłatne.

Alicja w Krainie Czarów

Środa, 28 listopada 2018

Kielecki Teatr Tańca zaprasza w grudniu na widowisko, łączące tradycyjną wersję utworu literackiego ze współczesną kulturą i sztuką XX i XXI wieku - spektakl "Alicja w Krainie Czarów".

Rzeźba i malarstwo w sztuce ludowej

Środa, 28 listopada 2018

Wystawa stała "Od sacrum do profanum. Rzeźba i malarstwo w sztuce ludowej" zostanie otwarta 18 grudnia 2018 roku w Muzeum Dialogu Kultur. Jest to projekt, w którym przedstawionych zostanie blisko 500 prac ze zbiorów własnych Muzeum Narodowego w Kielcach. Bogata kolekcja, gromadzona od lat 50. XX wieku, pozwoli zapoznać się z dorobkiem artystycznym twórców z naszego regionu powstałym na przestrzeni ponad 100 lat. Prace zaprezentowane w układzie tematycznym przeniosą widza w barwny świat sztuki ludowej wyczarowany przez rzeźbiarzy i malarzy. Tę swoistą podróż rozpocznie w sferze świętości, a zakończy w sferze świeckości.

Teatr Plastyczny SEN z zaproszeniem do Moskwy

Środa, 28 listopada 2018

W dniach od 10 do 16 grudnia br. Teatr Plastyczny SEN weźmie udział I Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Głuchych „Terytorium Gestu” w Moskwie. Wizyta sponsorowana przez Ministerstwo Kultury Federacji Rosyjskiej jest ogromnym wyróżnieniem dla kieleckiego teatru i możliwością zaprezentowania się na międzynarodowym forum.

Firmament Festival 2018

Środa, 28 listopada 2018

W dniach 14-15 grudnia po raz siedemnasty odbędzie się w Kielcach kolejna edycja Firmament Festivalu. Wydarzenie promuje najciekawsze zjawiska sceny muzyki elektronicznej. Imprezie towarzyszyć będzie również wystawa fotografii autorstwa Łukasza Wierzbowskiego.

Prace świętokrzyskich artystów ludowych

Wtorek, 27 listopada 2018

Dzieła znakomitych twórców naiwnych ziemi świętokrzyskiej tworzą wystawę "Sztuka z mojego świata "Art brut” z Gór Świętokrzyskich, która 28 listopada zostanie otwarta w Muzeum Zachodniokaszubskim w Bytowie.

Międzynarodowy Dzień Tanga

Wtorek, 27 listopada 2018

11 grudnia na świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tanga. Data nie jest przypadkowa. W tym dniu urodził się Carlos Gardel – wybitny tangowy pieśniarz. W 2003 roku jego głos został wpisany na listę programu UNESCO „Pamięć świata”. Z tej okazji w Kieleckim Centrum Kultury odbędzie się święto tanga.

Muzyka na 900 strun

Wtorek, 27 listopada 2018

Niespotykany zespół złożony z uczniów warszawskiej szkoły muzycznej grających na dwudziestu harfach zaprezentuje słuchaczom różnorodne, specjalnie zaaranżowane popularne utwory. Najmłodsi melomani będą mieli okazję z bliska przyjrzeć się harfom i posłuchać ich brzmienia kreowanego przez niewiele od nich starszych artystów.

Rozstrzygnięto konkurs fotograficzny „Tajemnice lasu” 2018

Poniedziałek, 26 listopada 2018

Poznaliśmy laureatów ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Tajemnice lasu”, który odbył się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Jego adresatami byli pasjonaci fotografii, zajmujący się nią nieprofesjonalnie. W kolejnej edycji konkursu udział wzięło 99 uczestników z całej Polski, którzy nadesłali 529 fotografii. Partnerem wydarzenia była Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu.

Wystawa Fotografii Artystycznej

Poniedziałek, 26 listopada 2018

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś”, Instytut Dizajnu oraz Stowarzyszenie Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej – region świętokrzyski zapraszają na Wystawę Fotografii Artystycznej w ramach projektu "Teatr, Mama, Tata i Ja".

„Złote mikrofony” 2018 rozdane!

Poniedziałek, 26 listopada 2018

W niedzielę poznaliśmy laureatów Festiwalu Piosenkarzy Dziecięcych i Młodzieżowych im. Henryka Morysa i Andrzeja Litwina. Spośród 60 osób, które w sobotę zaprezentowały się na scenie Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, do niedzielnego koncertu galowego jury zakwalifikowało 17 z nich.

Dialog o losie i duszy

Poniedziałek, 26 listopada 2018

„Dialog o losie i duszy. Stanisław Vincenz (1888–1971)” - to tytuł wystawy, którą można oglądać w Bibliotece Uniwersyteckiej UJK od 23 listopada 2018 roku.

Warsztaty mikołajkowe w Oblęgorku

Poniedziałek, 26 listopada 2018

Czy wiecie kim był prawdziwy św. Mikołaj? Czy słyszeliście o biskupie Mikołaju z Miry? Na te i podobne pytania znajdą odpowiedź uczestnicy warsztatów, które odbędą się w Pałacyku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku.

12...3

Z Marszałkiem przy kominku

5 grudnia 2018 r. w Sali Kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbyło się wspólne...

15 lat Muzeum Pamiątek Regionalnych w Jagodnem

Muzeum Pamiątek Regionalnych w Jagodnem obchodzi piętnastolecie swojego istnienia. Placówka,...

O ikonach i cerkiewnym śpiewie z Michałem Płoskim

Muzeum Historii Kielc zaprasza w sobotę 8 grudnia o godz. 17.00 na spotkanie Michałem PŁOSKIM,...

Święto tanga

11 grudnia, w Międzynarodowym Dniu Tanga, w Kieleckim Centrum Kultury zapowiadają się taneczne i...

"Przed Tarantino był Sulimierski" czyli pierwsze aktorskie doświadczenia Rafała Zawieruchy

Lech Sulimierski - aktor, reżyser, instruktor teatralny z WDK w Kielcach opowiada o pierwszych...

Rekord Polski w kategorii Największa mozaika z tekstyliów został pobity

Z okazji 100-lecia Niepodległości Polski 22 listopada 2018 r. w holu górnym Wojewódzkiego Domu...

Grudniowy Salon Rękodzieła Artystycznego 2018

9 grudnia w godzinach 11-16 w sali lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie się...

Benefis Janusza Głogowskiego

Aktor Teatru im. S. Żeromskiego - Janusz Głogowski w tym roku obchodzi jubileusz 30 lat pracy...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 33 504 049
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności