Środa, 22 stycznia 2020 - Dominiki, Mateusza, Wincentego

Aktualności

Ambasador Czytelnictwa

Środa, 22 stycznia 2020

"12 ambasadorów w 12 miesięcy' - to kolejna inicjatywa promująca czytelnictwo w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kielcach.

VI Wielki Bój Planszówkowy

Środa, 22 stycznia 2020

Wojewódzka Biblioteka Publiczna zaprasza 23 i 24 lutego na VI Wielki Bój Planszówkowy.

Narodowa Perła Gruzji

Środa, 22 stycznia 2020

W Filharmonii Świętokrzyskiej wystąpi Narodowa Perła Gruzji.

Muzyka z czterech stron świata

Środa, 22 stycznia 2020

Filharmonia Świętokrzyska zaprasza 1 lutego o godzinie 19.00 na koncert karnawałowy, podczas którego wystąpią soliści operowi Sonori Ensemble.

„Młody Ahmed” w Kinie Fenomen

Środa, 22 stycznia 2020

W ramach Widnokręgu Dobrego Kina, Kino Fenomen zaprasza na seans francusko-belgijskiego dramatu „Młody Ahmed” stworzonego przez reżyserski duet braci Jean-Pierre’a , oraz Luca Dardenne. Tytułowy bohater to błyskotliwy belgijski 13-latek. Podczas gdy jego rówieśnicy spędzają czas na beztroskich zabawach, Ahmed wolne chwile przeznacza na studiowanie Koranu, gorliwe modły i rozmowy z lokalnym imamem. Mężczyzna umiejętnie podsyca niepokojąco rosnącą w chłopcu fascynację dżihadem.

„Nie ma nas w domu” w Kinie Fenomen

Środa, 22 stycznia 2020

W ramach Widnokręgu Dobrego Kina, Kino Fenomen zaprasza na seans dramatu w reżyserii Kena Loacha. Brytyjczyk bierze na warsztat rodzinę oraz jej powolny rozpad wynikający z pogoni za materialnym spełnieniem.

“Obywatel Jones” w Kinie Fenomen

Środa, 22 stycznia 2020

W ramach Widnokręgu Dobrego Kina, Kino Fenomen zaprasza na pokaz najnowszego filmu uznanej na całym świecie polskiej reżyserki – Agnieszki Holland. „Obywatel Jones” opowiada historię młodego dziennikarza, który postanawia opisać modernizację Związku Radzieckiego, ale odkrywa brutalną prawdę o stalinowskim reżimie.

„Słodki Koniec Dnia” w Kinie Fenomen

Środa, 22 stycznia 2020

W ramach "Akademii filmowej 50+", Kino Fenomen zaprasza na pokaz „Słodkiego Końca Dnia” w reżyserii Jacka Borcucha. Jest to historia o odwadze, sile słowa oraz skomplikowanych relacjach rodzinnych. W rolach głównych zobaczymy Krystynę Jandę oraz Katarzynę Smutniak.

Od Wieniawskiego po „Skrzypka na dachu”

Wtorek, 21 stycznia 2020

Ośrodek Edukacyjno-Muzealny ,,Świętokrzyski Sztetl’’ zaprasza na koncert dedykowany patronowi muzeum – Majerowi Małemu, ostatniemu żyjącemu Żydowi z Chmielnika, który 7 stycznia 2020 roku skończył 100 lat.

Ferie z Niewidzialną Ręką

Wtorek, 21 stycznia 2020

Instytut Dizajnu zaprasza od 3 do 7 lutego na cykl zajęć pod hasłem ''Ferie z Niewidzialną Ręką" .

Dom z dwiema wieżami

Wtorek, 21 stycznia 2020

W Instytucie Kultury Spotkania i Dialogu 6 lutego o godzinie 18.00 odbędzie się spotkanie z pisarzem Maciejem Zarembą Bielawskim, wokół jego nowej książki „Dom z dwiema wieżami”. Rozmowę poprowadzi Bogdan Białek - prezes Stowarzyszenia im. Jana Karskiego, redaktor naczelny miesięcznika „Charaktery”.

Podwieczorek z gwiazdą

Wtorek, 21 stycznia 2020

Gościem Domu Środowisk Twórczych w Kielcach będzie Tadeusz Drozda.

Filmowe Ferie w Kinie Fenomen: „Młody renifer Alex”

Wtorek, 21 stycznia 2020

Urzekająca pięknem i majestatem przyrody produkcja, która oczarowała serca widzów, bijąc rekordy oglądalności we Francji i w krajach skandynawskich. „Młody renifer Alex" to przeniesiony na duży ekrany rok z życia lapońskiego renifera – imponujący projekt filmowy, do którego scenariusz napisało życie. Autorem obrazu jest ceniony reżyser przyrodniczych dokumentów, stały współpracownik National Geographic – Guillaume Maidatchevsky. Poprzedzony wieloletnimi przygotowaniami i badaniami „Alex" to familijna opowieść o cudzie narodzin, dorastaniu i matczynej miłości, której ciepło przezwycięży najsurowsze mrozy. W polskiej wersji językowej filmu, w rolę narratora, wcielił się Piotr Adamczyk.

Filmowe ferie w Kinie Fenomen: „Urwis”

Wtorek, 21 stycznia 2020

Porywająca animowana komedia producentów „SHREKA"! Pełna przygód i wyszczekanego humoru opowieść o psie z wyższych sfer, który musi nauczyć się żyć wśród zwykłych ulicznych Burków i Azorów. Jeden prawdziwy przyjaciel wart jest więcej niż cała kiełbasa świata! Przebojowa ścieżka dźwiękowa z nowym utworem samego Snoop Dogga!

„Miś Bamse i super miód” w Kinie Fenomen

Wtorek, 21 stycznia 2020

Nadchodzi kolejna przygoda dzielnego Misia i jego przyjaciół! Kino Fenomen zaprasza na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Filmowe Czytanki”.

Promocja trzeciego tomiku wierszy Katarzyny Siwiec „Twarze” w WDK

Wtorek, 21 stycznia 2020

12 lutego o godzinie 18.00 w sali kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie się wieczór autorski i promocja najnowszego tomiku wierszy Katarzyny Siwiec zatytułowanego „Twarze”. Rok temu, również w WDK, artystka promowała drugi tomik swojej poezji pn. „Cienie”, a w 2018 roku premierową „Grę świateł”.

„Psy 3. W imię zasad” w Kinie Fenomen

Wtorek, 21 stycznia 2020

Słynne „Psy” oraz „Psy 2. Ostatnia krew” Władysława Pasikowskiego przeszły do historii polskiego kina jako niekwestionowane hity i niedoścignione wzory polskiego kina akcji lat dziewięćdziesiątych. Historia byłego oficera służb bezpieczeństwa zmagającego się z kryminalistami tuż po upadku komuny, skradła serca widzów. Do tego stopnia, że cytaty z filmu na jak z rękawa prawie każdy Polak. Nic więc dziwnego że po 25 latach, Pasikowski postanowił wrócić do historii Franza Maurera. Czy jest to powrót udany? Zapraszamy do Kina Fenomen!

„Proxima” premierowo w Kinie Fenomen

Wtorek, 21 stycznia 2020

Kino Fenomen zaprasza na premierowe pokazy niemiecko- francuskiej produkcji w gwiazdorskiej obsadzie. Obraz wyreżyserowany przez Alice Winocour, opowiada historię kobiety, która z trudem łączy role matki oraz astronautki poddanej wyczerpującemu treningowi w przygotowaniach do misji.

Zimowy wjazd do huty

Wtorek, 21 stycznia 2020

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, jak co roku podczas ferii zimowych, organizuje cykl zajęć edukacyjnych pod nazwą „Zimowy wjazd do huty”. Tegoroczna edycja warsztatów rozpoczyna się 27 stycznia i trwa do 7 lutego.

Sandomierskie Spotkania z Kulturą

Wtorek, 21 stycznia 2020

"Planeta Kaukaz - między Europą a Azją" - to kolejne spotkanie podróżnicze, na które zapraszają Sandomierskie Centrum Kultury i Niezależna Inicjatywa Kulturalna. gościem będzie podróżnik Michał Jońca.

Czworo do poprawki

Wtorek, 21 stycznia 2020

"Czworo do poprawki" o komediodramat o tym, że zawsze jest szansa, by na nowo zakochać się we własnej żonie albo we własnym mężu.

Koncert Karola Radziwonowicza

Wtorek, 21 stycznia 2020

Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na koncert fortepianowy.

Bal karnawałowy dla najmłodszych „Na dworze Królewny Śnieżki” w WDK

Wtorek, 21 stycznia 2020

23 lutego o godzinie 16.00 w sali lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury odbędzie się bal karnawałowy dla najmłodszych pn. „Na dworze Królewny Śnieżki”. Królewski charakter balu zachęca do pojawienia się w najbardziej wymyślnych i kolorowych strojach i kostiumach. Nie lada niespodziankę przewidziano dla opiekunów, którzy podobnie jak najmłodsi przyodzieją bajkowe i filmowe kreacje.

KCK zaprasza na ferie

Wtorek, 21 stycznia 2020

Propozycje Kieleckiego Centrum Kultury na ferie zimowe.

Wieczór baletowy

Wtorek, 21 stycznia 2020

W kieleckiej filharmonii podczas retransmisji z Royal Opera House widzowie obejrzą balet "Coppélia". Prapremiera spektaklu odbyła się w Paryżu 25 maja 1870 roku, polska premiera - 7 grudnia 1882 roku w Teatrze Wielkim w Warszawie. Libretto, jak to bywa w baletach klasycznych, to opowieść o zakochanych i intrydze zazdrosnej narzeczonej (Swanilda), która fortelem wciela się w postać Coppéli, próbując zjednać sobie uczucie ukochanego (Franz).

Nie tylko tango...

Wtorek, 21 stycznia 2020

Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na koncert karnawałowy.

Ferie w MBP

Poniedziałek, 20 stycznia 2020

Od 27 stycznia do 8 lutego Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza dzieci i młodzieży na zajęcia w ramach akcji "Zima w mieście".

Moje fascynacje

Poniedziałek, 20 stycznia 2020

Osiedlowy Klub Kultury KSM "Miniatura" zaprasza 24 stycznia o godz.17.00 na otwarcie wystawy malarstwa Zbigniewa Kasprzaka "Moje fascynacje".

Znamy wszystkich finalistów XXVII Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek - Włoszczowa 2020

Poniedziałek, 20 stycznia 2020

Zakończyły się eliminacje rejonowe do XXVII Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek - Włoszczowa 2020. W miniony weekend w Skarżysku-Kamiennej i Jędrzejowie soliści oraz zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne walczyły o przepustkę do finałowego koncertu, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę 26 stycznia.

Edyta Geppert wystąpi w BSCK

Poniedziałek, 20 stycznia 2020

Edyta Geppert przez lata wypracowała swój niepowtarzalny styl, jej recitale to wyjątkowe spektakle, w których słowo, muzyka i barwa głosu tworzą harmonijną, przejmującą całość. W lutym zaśpiewa w Buskim Samorządowym Centrum Kultury.

"Boginie" w PSCK

Poniedziałek, 20 stycznia 2020

Wystawa ilustracji autorstwa Agaty Zarzyckiej „Boginie” otworzyła cykl wystaw zaplanowanych na 2020 rok w Pińczowskim Samorządowy Centrum Kultury. Wystawa, składająca się z kilku wielkoformatowych ilustracji, jest wyrazem uznania dla folkloru i kultury dawnej polskiej wsi.

Luty w "Kubusiu"

Poniedziałek, 20 stycznia 2020

Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" zaprasza na ferie zimowe.

Zajęcia z Symchą Kellerem

Poniedziałek, 20 stycznia 2020

Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zaprasza na kolejne zajęcia z czytania tekstów chasydzkich i śpiewu nigunów z Symchą Kellerem - znanym kantorem, muzykiem i popularyzatorem myśli żydowskiej.

Biskup Marian Florczyk kolędował z „Uśmiechem” 2020

Poniedziałek, 20 stycznia 2020

W miniony piątek, 17 stycznia w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach zebrali się przyjaciele Zespołu Inscenizacji Tanecznych "Uśmiech", którzy kolejny raz wzięli udział w koncercie kolęd i pastorałek. W tegorocznej odsłonie pn. "20 lat z Bożą Dzieciną" tradycyjnie wziął udział biskup Marian Florczyk. Wydarzenie poprzedziła msza święta o godzinie 16.00 w kościele pw. św. Trójcy w Kielcach.

Prawda

Poniedziałek, 20 stycznia 2020

Spektakl "Prawda" to najnowsza premiera kieleckiego Teatru TeTaTeT w reżyserii Mirosława Bielińskiego i Dawida Żłobińskiego. Premiera spektaklu odbędzie się 15 lutego.

"Brodzić po wodzie" na walentynki

Poniedziałek, 20 stycznia 2020

Kielecki Teatr Tańca zaprasza 14 lutego o godzinie 19.00 na spektakl "Brodzić po wodzie".

Kosmos Project

Poniedziałek, 20 stycznia 2020

Instytut Dizajnu zaprasza na spotkanie autorskie z warszawskim studiem projektowym Kosmos Project, które odbędzie się 24 stycznia o godzinie 18.00 w czytelni Instytut Dizajnu w Kielcach.

Totem

Poniedziałek, 20 stycznia 2020

Instytut Dizajnu zaprasza na warsztaty dla dzieci, które poprowadzą Ewa Bochen i Maciej Jelski ze studia Kosmos Project. Punktem wyjścia do zajęć będzie statuetka w formie totemu stworzona pierwotnie przez projektantów dla magazynu Dobre Wnętrze na plebiscyt ”Design dla Konesera”.

Finisaż wystawy "Dziewczyny na warsztat"

Poniedziałek, 20 stycznia 2020

W ramach ostatniego spotkania z wystawą "Dziewczyny na warsztat" odbędzie się oprowadzanie kuratorskie i promocja katalogu.

Wejdź w obrazy Beksińskiego

Piątek, 17 stycznia 2020

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza do świata wizji Zdzisława Beksińskiego - wszechstronnego artysty malarza, fotografika, rzeźbiarza oraz grafika komputerowego.

123...4

Koncert Kolęd i Pastorałek z biskupem Marianem Florczykiem w WDK

Retransmisja koncertu kolęd i pastorałek "20 lat z Bożą Dzieciną", który po raz kolejny odbył się...

Koncert Kolęd i Pastorałek z biskupem Marianem Florczykiem 2020

17 stycznia 2020 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się koncert kolęd i pastorałek...

Kiermasz książki

Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach organizuje kiermasz książki nowej i używanej. Dochód ze...

Znamy wszystkich finalistów XXVII Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek - Włoszczowa 2020

Zakończyły się eliminacje rejonowe do XXVII Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek -...

Początki sylwestra

Sylwester, jak każde inne święto, ma swoją tradycję. Ale czy wiemy, skąd się ona wzięła?

25 lecie Studia Tańca i Stylu "Rewanż"

W sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach 21 grudnia 2019 roku, odbyła się...

Prezenty pod choinkę

Wigilijny zwyczaj obdarowywania bliskich prezentami wziął swój początek jeszcze z rzymskich...

Koncert Kolęd i Pastorałek z biskupem Marianem Florczykiem w WDK

Retransmisja koncertu kolęd i pastorałek "20 lat z Bożą Dzieciną", który po raz kolejny odbył się...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 39 708 864
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności