Czwartek, 17 sierpnia 2017 - Anity, Elizy, Mirona

Aktualności

"Kubuś" zaprasza

Czwartek, 17 sierpnia 2017

W ramach III Wakacyjnego Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART! Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" zaprasza 20 sierpnia o godzinie 13.00 na spektakl „Wojna, która zmieniła Rondo”.

Dożynki w Bielinach

Czwartek, 17 sierpnia 2017

Gminne Dożynki w Bielinach odbędą się w niedzielę 20. sierpnia.

ŚWIĘTO PLONÓW w Łącznej

Czwartek, 17 sierpnia 2017

W najbliższą niedzielę 20 sierpnia odbędą się gminne dożynki w Łącznej.

Narodowe Czytanie "Wesela"

Czwartek, 17 sierpnia 2017

Wspólne czytanie "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego odbędzie się w Kielcach 2 września. Czytanie, prowadzone w ramach akcji " Narodowe Czytanie", zorganizowane zostanie w filiach Bibliotecznych Miejskiej Biblioteki Publicznej.

FESTIWAL PIOSENKI NIEPODLEGŁEJ I NIEZŁOMNEJ

Czwartek, 17 sierpnia 2017

Można się już zgłaszać do udziału w eliminacjach wojewódzkich Festiwalu Piosenki Niepodległej i Niezłomnej im. Henryka Rasiewicza „Kima”.

Prawda czasu – prawdą obrazu

Czwartek, 17 sierpnia 2017

"Prawda czasu – prawdą obrazu. Człowiek twórcą czy niszczycielem krajobrazu?" - pod takim hasłem odbędzie się spotkanie w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Kielcach w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

Znane i nieznane ziemi kieleckiej

Czwartek, 17 sierpnia 2017

Od 12 września do 14 października na rynku w Kielcach będzie można obejrzeć wystawę plenerową pt. „Znane i nieznane ziemi kieleckiej” towarzyszącą VII Powszechnemu Zjazdowi Archiwistów Polskich w Kielcach.

RAJD POJAZDÓW ZABYTKOWYCH

Czwartek, 17 sierpnia 2017

W dn.18 - 20 sierpnia odbędzie się 7. Międzynarodowy Świętokrzyski Rajd Pojazdów Zabytkowych.

Literackie przyjaźnie Moniki Żeromskiej

Czwartek, 17 sierpnia 2017

Monika Żeromska znała Marię Dąbrowską, Polę Gojawiczyńską, Zofię Stryjeńską, Witkacego, Stefana Jaracza czy Tadeusza Kotarbińskiego, a w swojej willi gościła wielu znanych wówczas ludzi, przeważnie artystów. Podczas niedzielnego spotkania w Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego będzie można usłyszeć liczne anegdoty o "zgniłych jabłkach w bucie, prześcieradle i liście miłosnym do Makuszyńskiego”, „nuncjuszu papieskim i pięknej sukni pani Moniki”, a także historie opowiadające m.in. o pobycie Moniki w kawiarni w towarzystwie Juliana Tuwima i Antoniego Słonimskiego, czy o portrecie dziadków Marii Dąbrowskiej.

Aktorskie czytanie sztuki

Czwartek, 17 sierpnia 2017

Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" zaprasza na aktorskie czytanie sztuki „Słońce na polu minowym” autorstwa 16-letniego Filipa Porębskiego, połączone z rozmową z widzami.

Koncert Michała Terleckiego na bandurze

Czwartek, 17 sierpnia 2017

Koncert pochodzącego z Lwowa Michała Terleckiego odbędzie się w najbliższą niedzielę o godzinie 18.30 na kieleckim rynku.

Koncert na zakończenie wakacji

Czwartek, 17 sierpnia 2017

Strauss Ensemble zaprasza na najpiękniejsze arie oraz duety muzyki operowej i operetkowej.

Puszka Pandory

Czwartek, 17 sierpnia 2017

Zapraszamy na kolejny z dwóch filmów wyświetlanych w malowniczych ruinach huty "Józef" w Samsonowie w ramach trzeciej edycji Międzykulturowego Kina Letniego.

Warszawska Orkiestra Sentymentalna

Czwartek, 17 sierpnia 2017

Warszawska Orkiestra Sentymentalna to zespół przenoszący słuchaczy do czasów, w których królowały przeboje Adama Astona, Henryka Warsa czy Jerzego Petersburskiego. Grupa powstała z zamiłowania do dawnych, przedwojennych melodii i piosenek. Kontynuuje tradycję rewiowych wykonań utworów tanecznych i sentymentalnych zachowując przy tym ich naturalny i ponadczasowy czar. To zespół rozsmakowany w czarownych melodiach okresu międzywojennego.

Nova Bossa w FŚ

Czwartek, 17 sierpnia 2017

Nova Bossa wykonuje samby, bossa novy, nastrojowe ballady. W repertuarze znajdują się utwory Antonia Carlosa Jobima, Baden Powella, Marcosa Valle, Roberta Menescala oraz autorskie bossa novy Anny Bilskiej. Zespół wystąpi w Filharmonii Świętokrzyskiej.

„Amerykańska Sielanka” w Kinie Fenomen

Środa, 16 sierpnia 2017

Niech państwa nie zmyli „sielankowy” tytuł. „Amerykańska Sielanka” to rasowy thiller w którym zobaczymy Ewana McGregora, który również wyreżyserował film oraz Jeniffer Connely. Akcja osadzona w Ameryce lat sześćdziesiątych, nie bez przyczyny uważanych za złoty okres w historii USA, opowiada historię mężczyzny, który brutalnie przekonuje się iż jego życie wcale nie jest idyllą za jaką je uważał.

“Plan Maggie” w Kinie Fenomen

Środa, 16 sierpnia 2017

Komedia romantyczna w reżyserii Rebecci Miller. Opowieść o kobiecie, która marzy o zostaniu matką, ale ma do tego dość nietypowe podejście. W rolach głównych Greta Gerwig, Ethan Hawke oraz Julianne Moore.

„Nie ma mowy!” w Kinie Fenomen

Środa, 16 sierpnia 2017

Amerykańska komedia romantyczna okraszoną dużą dawką muzyki. W rolach głównych Rebeca Hall oraz Jason Sudeikis. Historia pisarza i wdowy po muzyku folkowym, którzy razem próbują napisać biografię zmarłego twórcy.

Konkurs "Moja rodzina podczas wspólnej zabawy" rozstrzygnięty

Środa, 16 sierpnia 2017

Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie po raz kolejny zorganizowało konkurs plastyczny "Moja rodzina podczas wspólnej zabawy".

W żołnierskim mundurze

Środa, 16 sierpnia 2017

Na kieleckim rynku można oglądać wystawę zatytułowaną "W żołnierskim mundurze", przygotowaną przez Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach. Wystawa przypomina wojskową tradycję garnizonu kieleckiego oraz wojskowe tradycje miasta.

Brathanki w Klimontowie

Środa, 16 sierpnia 2017

W czwartek w Klimontowie wystąpi zespól Brathanki.

Niedziela ze św. Franciszkiem

Środa, 16 sierpnia 2017

Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza do skansenu wszystkich miłośników zwierząt. Specjalnie dla nich zostanie przygotowane wiele atrakcji. Odbędą się pokazy umiejętności psa policyjnego oraz psa ratownika. Chętni będą mogli obejrzeć oraz zaadoptować zwierzęta z kieleckich schronisk. Zaprezentowane będą również zwierzęta egzotyczne porzucone przez właścicieli.

Filmy dla widzów od lat 6

Środa, 16 sierpnia 2017

Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" zaprasza na pokaz filmów krótkometrażowych dla widzów od lat 6.

Albumy z sandomierskiej szuflady

Środa, 16 sierpnia 2017

Do końca sierpnia na placu przy Urzędzie Miasta w Sandomierzu można oglądać dawne fotografie Sandomierza i ziemi sandomierskiej.

Spotkanie z poetką

Środa, 16 sierpnia 2017

W sanatorium Marconi w Busku-Zdroju odbędzie się wieczór autorski z poetką Ewą Bechyne-Henkiel.

Lato z ptakami odchodzi

Środa, 16 sierpnia 2017

Tradycyjnie na zakończenie wakacji Dom Środowisk Twórczych zaprasza na koncert zatytułowany "Lato z ptakami odchodzi".

Zbliża się Masscode Festival

Środa, 16 sierpnia 2017

W dniach 1-2 września na terenie Kieleckiego Centrum Biznesu wystąpią m.in.: Monika Brodka, O.S.T.R, Kortez, Natalia Przybysz, Krzysztof Zalewski i zespół Łąki Łan. Artyści zagrają na trzech plenerowych scenach.

Laureaci konkursu "Wszystkie dzieci świata"

Środa, 16 sierpnia 2017

XI Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Wszystkie dzieci świata” został rozstrzygnięty. Na konkurs wpłynęło 141 prac 49 autorów. Do wystawy jurorzy zakwalifikowali 117 prac 46 autorów. Organizatorem konkursu było Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie.

Zuza Gadowska wystąpi w Kielcach

Środa, 16 sierpnia 2017

Zuza Gadowska - córka lidera IRA gra na skrzypcach, ukulele i fortepianie, śpiewa i komponuje własne utwory. W sierpniu wystąpi w Czerwonym Fortepianie w Kielcach.

Poczuj miętę do sztuki

Środa, 16 sierpnia 2017

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza 19 sierpnia od godziny 11.30 do 12.30 do ogrodu włoskiego na Organic Flow. Zajęcia poprowadzi Justyna Kubicka. Po ćwiczeniach odbędzie się zwiedzanie Galerii Malarstwa Polskiego i Europejskiej Sztuki Zdobniczej w Dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach.

Warsztat podróżnika

Środa, 16 sierpnia 2017

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza w podróż do słonecznej Italii.

Cochise

Środa, 16 sierpnia 2017

W staszowskim klubie "Lotnik" zagra zespół Cochise.

Piosenki Anny German

Środa, 16 sierpnia 2017

W sanatorium Marconi w Busku-Zdroju wystąpi sopranistka Natalia Kovalenko, która wykona piosenki z repertuaru Anny German.

Spacer muzealny

Środa, 16 sierpnia 2017

Muzeum Historii Kielc zaprasza 27 sierpnia na "Spacer muzealny", który poprowadzi Krzysztof Myśliński.

Fryderyk Chopin w ogrodzie

Poniedziałek, 14 sierpnia 2017

"Pamiętajmy o ogrodach" – to cykl koncertów letnich w ogrodzie włoskim przy Dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach. Koncerty odbywają się każdą niedzielę wakacji o godz. 16.00.

Od Ziemi Świętej po Grunwald

Poniedziałek, 14 sierpnia 2017

Najbliższe niedzielne spotkanie w Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach poświęcone będzie dziejom zakonu krzyżackiego.

Pokaz filmów krótkometrażowych

Poniedziałek, 14 sierpnia 2017

W Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś" odbędzie się pokaz filmów krótkometrażowych dla widzów od lat 12.

Halo, tu Kielce

Poniedziałek, 14 sierpnia 2017

Koncert "Halo, tu Kielce, halo, to Świętokrzyskie" odbędzie się 1 września o godzinie 18.00 w amfiteatrze na Kadzielni.

Skrzypek na dachu

Poniedziałek, 14 sierpnia 2017

Musical "Skrzypek na dachu" to arcydzieło gatunku i największy hit scen muzycznych na całym świecie, który od lat nie traci swej świeżości i wagi ponadczasowego przesłania. Swój sukces zawdzięcza w dużej mierze walorom libretta, które odtwarza atmosferę i koloryt małej żydowskiej wioski z początku XX wieku. Kielczanie będą mogli zobaczyć spektakl na scenie kieleckiego amfiteatru. Na scenie zaprezentuje się blisko 100 artystów soliści, orkiestra, tancerze w otoczeniu wyjątkowej scenografii.

Blisko

Poniedziałek, 14 sierpnia 2017

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu w koprodukcji z Art Fraction Foundation zapraszają na spektakl taneczny dla widzów od 1 do 3 lat. Spektakl jest częścią projektu „Small size, performing arts for early years” realizowanego ze środków programu Kreatywna Europa.

Święto Sił Zbrojnych

Święto Wojska Polskiego obchodzone jest 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w...

51.Dymarki Świętokrzyskie

Tegoroczne Dymarki Świętokrzyskie w Nowej Słupi odbędą się w dniach 12-13 sierpnia. Na terenie...

''Spaghetti meble''

Instytut Dizajnu w Kielcach zaprasza na warsztaty ''Spaghetti meble'', które odbędą się 19...

Orkiestra w Rytmie Disco w Kielcach! Konkurs!

9 grudnia 2017 w Kielcach odbędzie się jeden z siedmiu koncertów, organizowanych w ramach trasy...

Zespół STiS "Rewanż" na pierwszym Polsko-Chińskim Festiwalu Młodzieży Artysytycznej w Krakowie

25 lipca 2017 roku na scenie Filharmonii Krakowskiej odbył się występ kieleckich tancerzy ze...

Koncertowe lato na kieleckim rynku

„Koncertowe lato na rynku” - to koncerty, warsztaty i inne ciekawe wydarzenia, które zostaną...

Święto Sił Zbrojnych

Święto Wojska Polskiego obchodzone jest 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w...

"Dziedzictwo materialne i niematerialne pierwszych lat niepodległości”

Kolegium Redakcyjne "Rocznika Muzeum Narodowego w Kielcach" zachęca do zgłaszania tematów...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 25 425 892
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności