Wtorek, 16 stycznia 2018 - Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Aktualności

„ Drewniana fotografia" w BWA w Ostrowcu

Wtorek, 16 stycznia 2018

BWA w Ostrowcu Świętokrzyskim organizuje dla dzieci i młodzieży warsztaty plastyczne pt. „ Drewniana fotografia".

Spotkanie z R.Mikurdą

Wtorek, 16 stycznia 2018

Spotkanie autorskie z Ryszardem Mikurdą – regionalistą, historykiem motoryzacji, autorem książki „SHL-ką przez Gołoborze” odbędzie się w najbliższy piątek 19 stycznia o godz. 17.30 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Samsonowie.

Scena dla Ciebie 2018

Wtorek, 16 stycznia 2018

Dom Kultury „Zameczek” w Kielcach zaprasza młodzież gimnazjalną, szkół średnich oraz studentów do udziału w XX edycji festiwalu „Scena dla Ciebie”.

Filmujemy Kielce

Wtorek, 16 stycznia 2018

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach organizuje czwartą edycję konkursu "Filmujemy Kielce".

Polkadot

Wtorek, 16 stycznia 2018

Instytut Dizajnu w Kielcach zaprasza na wystawę prac studia projektowego Polkadot., której otwarcie odbędzie się 25 stycznia o godz. 18:00 w czytelni ID.

"Pamiętnik i wspomnienia - Jan Newlin Mazaraki"

Wtorek, 16 stycznia 2018

Z okazji 155. rocznicy powstania styczniowego Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza na spotkanie i promocję książki "Pamiętnik i wspomnienia - Jan Newlin Mazaraki".

KUSOKI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Wtorek, 16 stycznia 2018

Tradycyjne Kusoki Świętokrzyskie zakończą w Ciekotach tegoroczny karnawał. Już po raz szósty w miejscowej izbie biesiadnej do tańca na tzw. dechach przygrywać będzie Kapela Ciekoty, a o podniebienia gości zadbają ciekockie gospodynie. Zabawie towarzyszyć będą tradycyjne kusokowe obrzędy m.in. sadzenie panien, czyli malowanie ich policzków sadzą. Początek Kusoków Świętokrzyskich w sobotę 10 lutego o godz. 19.00.

Hej, kolęda, kolęda

Wtorek, 16 stycznia 2018

W kieleckiej filharmonii 28 stycznia o godzinie 16.00 wystąpi Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego.

Obrazy z podróży

Wtorek, 16 stycznia 2018

Od 1 lutego w Galerii Sztuki Współczesnej w Kielcach można oglądać akwarele i gwasze autorstwa Vadyma Abyzova z Kijowa.

Wernisaż wystawy „Kalendarz spotkania” grupy „Pazarh” w WDK

Wtorek, 16 stycznia 2018

W najbliższą niedzielę, 21 stycznia w Wojewódzkim Domu Kultury odbędzie się wernisaż wystawy pn. „Kalendarz spotkania” autorstwa grupy „Pazarh". Jej członkowie to osoby pochodzące z Łotwy, Gruzji i Rosji, których od ponad dwudziestu lat łączy wspólne spojrzenie na sztukę.

Malarstwo Józefa Szermentowskiego

Wtorek, 16 stycznia 2018

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Niedziela w muzeum". Tym razem poświęcone będzie malarstwu Józefa Szermentowskiego.

„Dziecko szczęścia”

Wtorek, 16 stycznia 2018

W Klubie Kultury „Polonez” w Kielcach odbędzie się spotkanie z Maciejem Lisem - autorem wspomnieniowej książki „Dziecko szczęścia”, opowiadającej o sześcioletnim zesłaniu rodziny na Syberię.

By nie zapomnieć

Wtorek, 16 stycznia 2018

Kieleckie Towarzystwo Naukowe w ramach projektu „By nie zapomnieć – ludzie nauki i kultury w Kielcach” rejestruje, opracowuje oraz upowszechnia relacje osób, które współtworzyły i nadal tworzą środowisko naukowo-kulturalne stolicy regionu, zajmowały się upowszechnianiem nauki, kreowały działalność kulturalną, oddawały się pracy społecznej na rzecz społeczności świętokrzyskiej.

Moja kartka walentynka

Wtorek, 16 stycznia 2018

Dom Kultury „Zameczek” zaprasza do udziału w XI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Moja kartka walentynka”.

WDK po raz kolejny wsparł WOŚP

Poniedziałek, 15 stycznia 2018

Już po raz 26. zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Z tej okazji w różnych częściach Kielc pojawiło się wiele scen na których odbywały się koncerty, zabawy i licytacje. Ta zorganizowana przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach znajdowała się na placu Literatów przy cukierni Cztery Pory Roku.

"Sklepy cynamonowe" po raz ostatni

Poniedziałek, 15 stycznia 2018

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach zaprasza na ostatnie w tym sezonie dwa spektakle "Sklepów cynamonowych".

II Zimowy Maraton Świętokrzyski

Poniedziałek, 15 stycznia 2018

Najbliższy weekend będzie świętem miłośników turystyki w formie nieco bardziej ekstremalnej, a wszystko to za sprawą drugiej edycji Zimowego Maratonu Świętokrzyskiego.

Warsztaty origami

Poniedziałek, 15 stycznia 2018

Kieleckie Biuro Wystaw Artystycznych zaprasza na warsztaty origami.

Hotelowe manewry

Poniedziałek, 15 stycznia 2018

Teatr im. S. Żeromskiego zaprasza 23 i 24 stycznia o godzinie 19.00 na spektakl "Hotelowe manewry" w reżyserii Mirosława Bielińskiego.

"Małej ojczyzny zwiedzanie i legend opowiadanie"

Poniedziałek, 15 stycznia 2018

Podczas sobotnich warsztatów familijnych w Muzeum Narodowym w Kielcach dzieci zwiedzą wystawę czasową "Józef Szermentowski – Franciszek Kostrzewski. Uczeń i pierwszy mistrz", na której przyjrzą się pejzażom. Poznają też dwie legendy - o białej damie na zamku w Chęcinach i Emeryku.

Wieczór autorski

Poniedziałek, 15 stycznia 2018

Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Kielcach zaprasza na spotkanie autorskie z poezją Janiny Raczyńskiej-Kraj i malarstwem Mirosława Madysia.

10 sekretów Marilyn Monroe

Poniedziałek, 15 stycznia 2018

W Kieleckim Centrum Kultury poznamy sekrety wielkiej gwiazdy opowiedziane i wyśpiewane przez Sonię Bohosiewicz.

Rękawiczki z Estonii

Poniedziałek, 15 stycznia 2018

W Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach można oglądać wystawę prezentującą historyczne i współczesne wzory estońskich rękawiczek. Dla Estończyków, żyjących w surowym północnym klimacie, rękawiczki są nie tylko formą zabezpieczenia przed mrozem, ale symbolem, talizmanem, ważnym elementem tradycji. Współorganizatorem wydarzenia jest Ambasada Republiki Estońskiej w Warszawie.

Irlandia – harmonia przyrody i zabytków

Poniedziałek, 15 stycznia 2018

Kolejne spotkanie z podróżnikiem w Domu Środowisk Twórczych będzie dotyczyć Irlandii, o której opowie Danuta Rasała.

Podwieczorek z gwiazdą

Poniedziałek, 15 stycznia 2018

W Domu Środowisk Twórczych w Kielcach 21 stycznia o godzinie 17.00 wystąpi Michał Wiśniewski.

Tylko ragtime!

Poniedziałek, 15 stycznia 2018

Solistą, dyrygentem, pomysłodawcą koncertu w kieleckiej filharmonii będzie Konstanty Wileński – jazzman, kompozytor, pianista. Atrakcyjność jego dorobku muzycznego polega na symbiozie muzyki klasycznej i jazzowej. Tym razem Konstanty Wileński postanowił zaprezentować się w ragtime’ych.

"Święta noc"

Poniedziałek, 15 stycznia 2018

Kieleckie Centrum Kultury zaprasza na koncert "Święta noc" w wykonaniu solistów, chóru i orkiestry Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk".

Nieściszalni

Poniedziałek, 15 stycznia 2018

Na film muzyczny "Nieściszalni" zaprasza 17 stycznia o godzinie 18.30 Filharmonia Świętokrzyska.

XXI Dzień Judaizmu

Sobota, 13 stycznia 2018

Instytut Kultury Spotkania i Dialogu zaprasza do udziału w obchodach Dnia Judaizmu, które w tym roku odbędą się pod hasłem "Pokój! Pokój dalekim i bliskim!". Na Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu złożą się: wykład o historii i filozofii chasydyzmu, spotkanie z profesorem Janem Grosfeldem oraz monodram Jerzego Łazewskiego w Kielcach.

Od Kofty…do Korcza

Piątek, 12 stycznia 2018

"Od Kofty…do Korcza" do dwudziesta płyta Michała Bajora. Artysta zaprezentuje piosenki z najnowszej płyty podczas koncertu w okazji walentynek.

Recital dla zakochanych

Piątek, 12 stycznia 2018

Podczas tego koncertu usłyszeć będzie można piosenki z całego dorobku artystycznego Janusza Radka. Wśród nich są także te najbardziej znane, jak: „Kiedy U-kochanie”, „Dziękuję za miłość” czy „Dziwny ten świat”, ” Kocham panią”, „Powietrzem”, ”Kiedy umrę kochanie”,” Jeśli chcesz mnie…”, „ „Królowa nocy”, „Żałuję każdego dnia bez ciebie”.

Warsztaty z okazji Dnia Babci i Dziadka

Piątek, 12 stycznia 2018

Muzeum Zabawek i Zabawy zaprasza do Apteki Wyobraźni na rodzinne warsztaty tworzenia ramek na zdjęcia, które będzie można podarować babci lub dziadkowi z okazji ich święta.

Wystawa „Moje miejsce/wspólna przestrzeń” od poniedziałku w WDK

Piątek, 12 stycznia 2018

Od najbliższego poniedziałku tj. 15 stycznia 2018 roku, w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach czynna będzie wystawa „Moje miejsce/wspólna przestrzeń” zorganizowana przez grupę nieformalną „Kwiatki w betonie”. Wystawa poświęcona jest podkieleckiej miejscowości Wiśniówka i przedstawia fotografie jej mieszkańców ukazujące piękno ich okolicy.

Galaktyka Miernika

Piątek, 12 stycznia 2018

Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza do Parku Etnograficznego w Tokarni na nową wystawę zatytułowaną "Galaktyka Miernika". Ekspozycja przybliży postać i twórczość Ryszarda Miernika – poety, prozaika, rzeźbiarza, który przez całe życie był blisko związany z regionem świętokrzyskim.

"Bida z nendzom bez świot pendzom"

Piątek, 12 stycznia 2018

Kieleckie Centrum Kultury zaprasza 25 stycznia o godz. 19:00 na premierę spektaklu pt. "Bida z nendzom bez świot pendzom, czyli świat według górali świętokrzyskich" przygotowany przez Scenę Autorską Studio.

Czas kamienia

Piątek, 12 stycznia 2018

W Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach od 12 stycznia będzie można obejrzeć prace Oliwii Hildebrandt.

“The Square” w Kinie Fenomen

Czwartek, 11 stycznia 2018

Kino Fenomen zaprasza na specjalny pokaz filmowy z okazji przystąpienia do Sieci Europa Cinemas. W ramach spotkania, zobaczymy „The Square” w reżyserii Rubena Ostlunda. Szwedzko- niemiecka komedia opowiada historię człowieka, którego życie wymyka się spod perfekcyjnej do tej pory kontroli. Kaskada zabawnych i niespodziewanych wydarzeń, wywróci jego poukładane życie do góry nogami.

Trio Balkan String

Czwartek, 11 stycznia 2018

Trio Balkan String, czyli Zoran Starcevic & Sons - najsłynniejsze serbskie trio gitarowe wystąpi w Domu Środowisk Twórczych w Kielcach.

Kwiat Podola wystąpi w Kielcach

Czwartek, 11 stycznia 2018

Do Kielc przyjedzie polski chór z Ukrainy - Kwiat Podola.

Z dziejów wsi Czarnów i Tumlin

Czwartek, 11 stycznia 2018

Kieleckie Towarzystwo Naukowe zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Wiedza: otwarte!", tym razem prelegentem będzie Pan mgr Dariusz Kalina, który wygłosi wykład pt. "Z dziejów wsi Czarnów i Tumlin".

123...4

Czas kamienia

W Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach od 12 stycznia będzie można obejrzeć prace Oliwii...

Jacek Żakowski

Publicysta i dziennikarz tygodnika „Polityka” Jacek Żakowski będzie gościem Salonu Polityki...

WDK wspiera WOŚP i zaprasza na własną scenę!

W najbliższą niedzielę, 14 stycznia, już po raz 26. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy....

Trzej Królowie ponownie zawitali w Kielcach

6 stycznia to jedna z najważniejszych dat w liturgii chrześcijańskiej. Święto trzech Króli zwane...

Tradycja choinki

Tradycja choinki narodziła się w 1521 roku w Alzacji, w mieście Selestat na francusko-niemieckim...

Święto Trzech Króli w tradycji

Jest to chrześcijańskie święto obchodzone 6 stycznia na cześć trzech wschodnich mędrców...

Początki sylwestra

Sylwester, jak każde inne święto, ma swoją tradycję. Ale czy wiemy, skąd się ona wzięła?

Prezenty pod choinkę

Wigilijny zwyczaj obdarowywania bliskich prezentami wziął swój początek jeszcze z rzymskich...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 28 151 610
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności