Sobota, 9 grudnia 2023 - Anety, Leokadii, Wiesława

Aktualności

Kiermasze i jarmarki bożonarodzeniowe w regionie

Piątek, 8 grudnia 2023

Jednym z wydarzeń poprzedzających Święta Bożego Narodzenia są kiermasze i jarmarki. Prezentowane są wówczas bożonarodzeniowe dekoracje, rękodzieło, regionalne wyroby. Takich spotkań, wprowadzających w atmosferę świąt, nie zabraknie także w tym roku.

„Polska misja komiczna” zawita do WDK

Piątek, 8 grudnia 2023

9 grudnia o godzinie 17.00 na scenie WDK w programie "Polska misja komiczna" wystąpi znany kielecki kabaret - Kabaret Skeczów Męczących.

Kosmiczne spotkanie w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury

Piątek, 8 grudnia 2023

19 grudnia gościem Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury będzie Karol Wójcicki. Popularyzator astronomii opowie uczestnikom o kosmosie i gwiazdach.

KTT zaprasza na warsztaty taneczne.

Czwartek, 7 grudnia 2023

Kielecki Teatr Tańca zaprasza na warsztaty taneczne - flamenco, tańców cygańskich, tańca brzucha, które poprowadzi Anna Mendak ps. „Samira”. Odbędą się one 9 grudnia w godzinach 10.00-12.15

Jarmark Bożonarodzeniowy na Żeromszczyźnie.

Czwartek, 7 grudnia 2023

Centrum Edukacji i Kultury ‘Szklany Dom” zaprasza na doroczny Jarmark Bożonarodzeniowy w Ciekotach w sobotę 9 grudnia w godzinach: 11:00 - 15:00. Przed dworem Stefana Żeromskiego zapanuje świąteczna atmosfera dzięki wyjątkowym wystawcom, którzy prezentować będą produkty, jakie powinny znaleźć się na każdym świątecznym stole, pod choinką oraz oczywiście w dekoracji domu.

„Tra La La, Pitu Pitu, czyli rodzinne muzykowanie w Pałacyku"

Środa, 6 grudnia 2023

Dom Środowisk Twórczych w Kielcach zaprasza w niedzielę, 10 grudnia 2023 r. na koncert pt. „Tra La La, Pitu Pitu, czyli rodzinne muzykowanie w Pałacyku", podczas którego swoje muzyczne umiejętności na scenie zaprezentują muzykujące rodziny z Kielc.

Przedświąteczna giełda kolekcjonerska w WDK

Środa, 6 grudnia 2023

Wojewódzki dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach, zaprasza 9 grudnia w godzinach od 7.00 do 13.00 na przedświąteczną giełdę kolekcjonerską.

Premiera filmu "Człowiek wsi. Pasja i siła"

Środa, 6 grudnia 2023

W najbliższą niedzielę, 10 grudnia, o godz. 16.00 w kinie Moskwa w Kielcach odbędzie się premiera filmu dokumentalnego "Człowiek wsi. Pasja i siła" o działaczu społecznym Władysławie Pokusie. Za produkcję odpowiada doświadczone w koordynowaniu realizacji filmowych Koło Gospodyń Wiejskich "Brzezinianki" z gminy Masłów.

Dni Dziedzictwa Żydowskiego

Wtorek, 5 grudnia 2023

W dn. 7 – 8 grudnia w siedzibie Stowarzyszenia im. Jana Karskiego w Kielcach odbędzie się cykl prelekcji zorganizowanych w ramach Dni Dziedzictwa Żydowskiego. Pozwolą one poznać wkład Żydów kieleckich rozwój kulturalny Kielc przed II wojną światową.

Kasting w Teatrze im. Stefana Żeromskiego

Wtorek, 5 grudnia 2023

Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach ogłasza kasting dla dziewczyn z województwa świętokrzyskiego. Poszukiwana jest kandydatka między 12. a 16. rokiem życia do roli do roli Dziewczynki w spektaklu Marty Streker na podstawie dramatu Tyrfingura Tyrfingssona pt. "Helgi pęka".

Odkrywanie kieleckiej synagogi z Piotrem Świerczyńskim w WBP Kielce

Wtorek, 5 grudnia 2023

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. W. Gombrowicza w Kielcach serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Piotrem Świerczyńskim - Odkrywanie kieleckiej synagogi, które odbędzie się 14 grudnia 2023 r. o godz. 17:00.

„Jan Matejko zza kulis”

Wtorek, 5 grudnia 2023

Pałac Wielopolskich w Częstocicach, oddział Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza na wystawę z kolekcji Muzeum Narodowego w Warszawie „Jan Matejko zza kulis”. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wykład „Nieoczekiwane spotkanie z Janem Matejką” Marty Kłak-Ambrożkiewicz, kustosz Muzeum Dom Jana Matejki – oddziału Muzeum Narodowego w Krakowie.

Muzeum Historii Kielc zaprasza w grudniu.

Wtorek, 5 grudnia 2023

Muzeum Historii Kielc zaprasza w tym tygodniu na dwa wydarzenia – wernisaż wystawy Bożeny witek oraz wykład muftiego Tomasza Miśkiewicza pt. „Tradycje i współczesność Tatarów- polskich muzułmanów”.

„Wagary”- czyli spotkania teatralne w MCK w Skarżysku- Kamiennej

Poniedziałek, 4 grudnia 2023

Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku- Kamiennej zaprasza na spotkania teatralne „WAGARY”, które odbędą się 12 grudnia 2023 roku o godz. 19.00. Wstęp na spektakl wolny.

Znamy zwycięzców dwóch konkursów folklorystycznych WDK

Poniedziałek, 4 grudnia 2023

W sobotę 2 grudnia, na sali widowiskowej WDK odbyły się dwa konkursy: „Toto nase ludowe godanie" i Świętokrzyski przegląd teatrów wiejskich. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a także wszystkim uczestnikom artystycznych zmagań.

"Sobota w muzeum" w Częstocicach

Piątek, 1 grudnia 2023

Pałac Wielopolskich w Częstocicach zaprasza na „Sobotę w muzeum” z Ruchem Tektonicznym. W programie spotkania zaplanowano zwiedzanie ekspozycji dotyczącej powojennej architektury regionu oraz spotkanie z Tetrapodem. Dla uczestników przygotowano również zajęcia praktyczne.

Spektakl „Dom Bernardy Alba” w Sandomierzu

Piątek, 1 grudnia 2023

15 grudnia w Porcie Kultury przy ul. Portowej 24 w Sandomierzu wystawiony zostanie spektakl Amatorskiego Teatru Dramatycznego im. Józefa Żmudy „Dom Bernardy Alba”, na podstawie sztuki Federica Garcíi Lorki.

Maksym Rzemiński w Targach Kielce

Czwartek, 30 listopada 2023

W muzyczną podróż po najpiękniejszych utworach Maksyma Rzemińskiego będzie można wybrać się już 10 grudnia podczas wyjątkowego koncertu „The best of” w Centrum Kongresowym Targów Kielce. Utalentowany pianista wystąpi na kieleckiej scenie w towarzystwie Orkiestry Kameralnej pod przewodnictwem Lucjana Szalińskiego - Bałwasa.

581 dni w obozach koncentracyjnych – spotkanie z wnuczką Franciszka Knapczyka

Czwartek, 30 listopada 2023

W najbliższą środę, 6 grudnia w Ośrodku Edukacji Muzealnej „Świętokrzyski Sztetl” w Chmielniku odbędzie się spotkanie autorskie z Agatą Pakułą. Będzie ono poświęcone książce „Przez 581 dni byłem tylko numerem”.

Igor Herbut wystąpi w Busku-Zdroju

Czwartek, 30 listopada 2023

W niedzielę, 10 grudnia 2023 roku w Buskim Samorządowym Centrum Kultury odbędzie się koncert „Igor Herbut solo”. Przed publicznością wystąpi znany i doceniany w świecie muzyki lider zespołu LemON.

Mikołajki w ośrodkach kultury w regionie

Środa, 29 listopada 2023

Wielkimi krokami zbliża się jedno z ulubionych świąt wszystkich dzieci - mikołajki, dzień Świętego Mikołaja. Z tej okazji wiele placówek kulturalnych z województwa świętokrzyskiego przygotowało dla najmłodszych szereg atrakcji. Oto niektóre z nich.

„Grudniowe spotkania z tradycją i historią" w Michniowie

Środa, 29 listopada 2023

Muzeum Wsi Kieleckiej, Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie zaprasza na „Grudniowe spotkania z tradycją i historią".

Koncert w Pałacyku w Oblęgorku

Środa, 29 listopada 2023

10 grudnia Pałacyk Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku zaprasza na koncert pianistyczny z cyklu „Pianiści konkursów im. Adama Harasiewicza 2023-2024”. Wstęp jest wolny.

Teatr Plastyczny „Sen” w Oslo

Wtorek, 28 listopada 2023

Teatr Plastyczny "Sen" działający w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach nawiązał współpracę z norweskim Teatrem MANU w Oslo, zrzeszającym osoby niesłyszące i niedosłyszące. W wyniku tego partnerstwa, kielecki teatr wystąpił przed norweską publicznością w inscenizacji plastycznej pt. "Monument". Widowisko przybliżyło postać Mikołaja Kopernika oraz duńskiego rzeźbiarza Bertel a Thorvaldsena.

"Papierowa, przestrzenna ozdoba świąteczna"- świąteczny konkurs w Suchedniowskim Ośrodku Kultury.

Wtorek, 28 listopada 2023

Suchedniowski Ośrodek Kultury "Kuźnica" w Suchedniowie zachęca do udziału w konkursie plastycznym "Papierowa, przestrzenna ozdoba świąteczna". Prace można składać do dnia 15 grudnia 2023 r. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w dniu 18 grudnia 2023 r.

Studio PIK- Agata Klimczak- Kołakowska- rozmowa z nową dyrektor KCK

Poniedziałek, 27 listopada 2023

Gościem Studia PIK jest Agata Klimczak- Kołakowska, od niedawna dyrektor Kieleckiego Centrum Kultury. Jest aktorką i wokalistką, absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, a także zarządzania kulturą na Uniwersytecie Warszawskim, laureatką wielu festiwali poświęconych piosence artystycznej, a także producentką i reżyserką widowisk artystycznych, menedżerką a także prezeską fundacji imienia Romana Kołakowskiego, współtwórcą Teatru Piosenki. Współpracowała między innymi z Teatrem Polskiego Radia, a także Piwnicą pod Baranami.

"Międzyczas" – wernisaż wystawy fotografii Sebastiana Klochowicza

Piątek, 24 listopada 2023

24 listopada o godz. 18.00 w Galerii "U Strasza" odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Sebastiana Klochowicza, zatytułowanej "Międzyczas".

Wystawa pt. "Moda w służbie wolności"

Czwartek, 23 listopada 2023

W Muzeum Zamkowym w Sandomierzu została otwarta wystawa czasowa pt. "Moda w służbie wolności". Można ją zwiedzać do 31 stycznia 2024 r.

"Szczęściarze" Teatru TeTaTeT powalczą o nagrodę w ogólnopolskim konkursie teatralnym

Czwartek, 23 listopada 2023

Spektakl pt. "Szczęściarze" autorstwa i w reżyserii Tadeusza Kuty, wystawiany w kieleckim Teatrze TeTaTeT, został zakwalifikowany do I etapu 30. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Ruszył nabór do 30. Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek.

Wtorek, 21 listopada 2023

Konkurs skierowany jest do solistów, zespołów wokalnych, wokalno-instrumentalnych, ludowych i chórów. Uczestnikami konkursu mogą być dorośli i młodzież powyżej 16. roku życia. Każdy uczestnik wykonuje dwa utwory - jedną kolędę i jedną pastorałkę. Uczestnicy nie mogą prezentować utworów, które przedstawiali w konkursie w poprzednich edycjach.

Wernisaż wystawy WYSZYTE w BWA w Kielcach

Poniedziałek, 20 listopada 2023

24 listopada w Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach zostanie otwarta polsko-ukraińska wystawa pt. "Wyszyte" prezentująca w sztuce współczesnej proces wyszywania.

„Aaron wyruszył w ziemską podróż 4 kwietnia 2000 roku i trwała ona 21 lat".

Poniedziałek, 20 listopada 2023

Galeria "Domu Praczki" zaprasza na nową, bardzo szczególną wystawę. Swoje prace pokaże czworo artystów, dedykując je zmarłemu młodemu człowiekowi. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających od 23 listopada do 26 stycznia 2024 roku.

Adam Ochwanowski gościem Studia PIK

Piątek, 17 listopada 2023

Zapraszamy do Studia PIK. Gościem Michała Łagowskiego jest Adam Ochwanowski - poeta, krytyk literacki, tłumacz, animator kultury, autor tekstów piosenek, scenarzysta, reżyser, regionalista. Niezwykle płodny twórca, człowiek kultury bez którego trudno wyobrazić sobie świętokrzyski krajobraz literacki. W szczerej rozmowie o sobie i swojej twórczości mówi, że jest poetą czerpiącym z niedoskonałości świata, jego brzydoty i cierpienia, a prawdziwa poezja nie cierpi afirmacji.

„Kryształowa Królowa Śniegu” w MCK-u

Czwartek, 16 listopada 2023

Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej zaprasza dzieci od 3 roku życia na mikołajkowy spektakl „Kryształowa Królowa Śniegu”. Muzyczną bajkę na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena wzbogacą interaktywne efekty multimedialne.

16. Ogólnopolski Konkurs „Podróże Koziołka Matołka - Brazylia”

Czwartek, 16 listopada 2023

Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie, zaprasza wszystkich lubiących rysować, fanów komiksy i ciekawych świata do udziału w konkursie „Podróże Koziołka Matołka- Brazylia”.

„Zderzenia” w Muzeum Narodowym w Kielcach

Czwartek, 16 listopada 2023

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza do Dawnego Pałacu Biskupów Krakowskich na wystawę monograficzną Józefa Krzysztofa Oraczewskiego pt. „Zderzenia”.

Targi Dizajnu "Hurty & Detale" w Instytucie Dizajnu

Środa, 15 listopada 2023

W dn. 09–10 grudnia, w godz. 10.00–18.00 w Instytucie Dizajnu w Kielcach odbędą się Targi Dizajnu "Hurty & Detale".

Jubileuszowy koncert zespołu LIMIT I PRZYJACIELE

Wtorek, 14 listopada 2023

10 grudnia o godz. 17.00 w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach jubileuszowy koncert z okazji 40-lecia działalności zagra kielecki zespół LIMIT i Przyjaciele.

Filmowy Sylwester z WDK Kielce

Czwartek, 9 listopada 2023

Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach zaprasza na wyjątkową imprezę sylwestrową utrzymaną w iście hollywoodzkim klimacie. Tego po prostu nie można przegapić!

III edycja Konkursu Wiedzy o Ziemi Świętokrzyskiej

Poniedziałek, 6 listopada 2023

Młodzieżowy Sejmik Województwa Świętokrzyskiego i Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego zapraszają do udziału w III edycji Konkursu Wiedzy o Ziemi Świętokrzyskiej.

Opowieść o Pawle Pierścińskim

Paweł Pierściński – "ikona", "mistrz", "legenda" to określenia, które najczęściej padają, gdy...

Dni Dziedzictwa Żydowskiego

W dn. 7 – 8 grudnia w siedzibie Stowarzyszenia im. Jana Karskiego w Kielcach odbędzie się cykl...

Kasting w Teatrze im. Stefana Żeromskiego

Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach ogłasza kasting dla dziewczyn z województwa...

Premiera filmu "Człowiek wsi. Pasja i siła"

W najbliższą niedzielę, 10 grudnia, o godz. 16.00 w kinie Moskwa w Kielcach odbędzie się premiera...

Studio PIK- Agata Klimczak- Kołakowska- rozmowa z nową dyrektor KCK

Gościem Studia PIK jest Agata Klimczak- Kołakowska, od niedawna dyrektor Kieleckiego Centrum...

Opowieść o Pawle Pierścińskim

Paweł Pierściński – "ikona", "mistrz", "legenda" to określenia, które najczęściej padają, gdy...

Filmowy Sylwester z WDK Kielce

Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach zaprasza na wyjątkową imprezę...

Dr Jacek Bartosiak w Poczytalni na DVoRcu

Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Pilcha w Kielcach zaprasza na spotkanie z dr Jackiem...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 59 616 288
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności