Niedziela, 4 grudnia 2022 - Barbary, Hieronima, Krystiana

Aktualności

Smak i zapach świąt

Piątek, 2 grudnia 2022

Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza do Pałacu Wielopolskich w Częstocicach na sobotę w muzeum pod hasłem „Smak i zapach świąt".

Chcesz pochwalić się swoim talentem?

Piątek, 2 grudnia 2022

Burmistrz Miasta Jędrzejowa, Centrum Kultury oraz La Malanga Dance School zapraszają do udziału w konkursie „Mój talent”.

"Dziadek do orzechów" w WDK

Piątek, 2 grudnia 2022

Familijny spektakl baletowy „Dziadek do orzechów” będzie można obejrzeć w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach w sobotę 10 grudnia. Początek o godzinie 11.00 w sali widowiskowej WDK.

Mikołajki w ECB w Pacanowie

Czwartek, 1 grudnia 2022

Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie zaprasza w niedzielę 4 grudnia na spotkanie ze Świętym Mikołajem. Początek mikołajkowej zabawy o godz. 14:00. Zanim jednak Święty Mikołaj obdaruje dzieci prezentami, zostaną wręczone nagrody w konkursie rodzinnym „Kartka Bożonarodzeniowa”.

„Powrót do źródeł”

Czwartek, 1 grudnia 2022

Biblioteka Centrum Kultury w Piekoszowie zaprasza na przegląd obrzędów, zwyczajów i obyczajów ludowych, który odbędzie się 22 stycznia w BCK.

Muzyczna Aleja Sław przed DŚT

Czwartek, 1 grudnia 2022

Dom Środowisk Twórczych w Kielcach zaprasza w sobotę 3 grudnia na wernisaż Muzycznej Alei Sław autorstwa Sławomira Micka. Przed wejściem głównym do Pałacyku Zielińskiego od strony ul. Zamkowej będzie można podziwiać kilkanaście popiersi muzyków, aktorów, poetów.

Piękno stworzenia w WDK

Czwartek, 1 grudnia 2022

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach zaprasza w środę 7 grudnia na wieczór literacki „Piękno stworzenia. Człowiek i wartości w twórczości Świętego Jana Pawła II”. Początek o godz. 17:00 w sali Lustrzanej WDK.

Święty Mikołaj w sztuce

Środa, 30 listopada 2022

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza w niedzielę 4 grudnia na spotkanie pod hasłem „Święty Mikołaj w sztuce”. Początek o godz. 12:00.

Mikołajki w "Fenomenie"

Środa, 30 listopada 2022

Z okazji zbliżających się mikołajek, studyjne kino „Fenomen” zaprasza we wtorek 6 grudnia na dwa przedpremierowe pokazy filmu familijnego „Świąteczna niespodzianka”. Zaplanowano dwa seanse dla grup zorganizowanych o godz. 8:30 i 11:00

15. Kielecki Festiwal Kąśliwości

Środa, 30 listopada 2022

Dom Środowisk Twórczych w Kielcach zaprasza w niedzielę 4 grudnia na 15. Kielecki Festiwal Kąśliwości. Gośćmi Artura Andrusa będą: Tomasz Jachimek, Sławomir Maciejewski, Łukasz Rybarski oraz kabaret „Czyści Jak Łza”. Początek o godz. 17:00.

Laboratorium św. Mikołaja

Środa, 30 listopada 2022

Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego zaprasza w grudniu trzykrotnie w weekendy na familijne warsztaty świąteczne. Pierwsze, mikołajkowe, już w najbliższy weekend 3-4 grudnia o godz. 13:00.

„Kolęda płynie z Wysokości” po raz 11

Środa, 30 listopada 2022

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach zaprasza do udziału w 11.Ogólnopolskim Konkursie Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych „Kolęda płynie z Wysokości”. Zgłoszenia przyjmowane są do 5 stycznia 2023 r.

Spotkanie z Andrzejem Grabowskim

Wtorek, 29 listopada 2022

Gościem Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach będzie Andrzej Grabowski - aktor filmowy, telewizyjny, teatralny i kabaretowy. Spotkanie odbędzie w poniedziałek 12 grudnia o godz. 17:00 w siedzibie WBP.

Zmarł Józef Skwark - były dyrektor kielckiego teatru

Wtorek, 29 listopada 2022

W wieku 84 lat zmarł aktor i reżyser Józef Skwark – były dyrektor Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Przewodził kieleckiej scenie jako dyrektor i kierownik artystyczny od 23 kwietnia 1981 do 31 maja 1982 roku. Szerszej publiczności znany był jako odtwórca roli Adasia Cisowskiego w „Szatanie z siódmej klasy”.

Wystawa "Flora Polonica" już wkrótce w MNKi

Wtorek, 29 listopada 2022

Muzeum Narodowe w Kielcach przygotowuje wystawę z okazji 100. rocznicy powstania Polskiego Towarzystwa Botanicznego. Zaprezentowane zostaną na niej zabytki ze zbiorów własnych , które dotyczą świata roślin. Na wystawie „Flora Polonica” znajdą się więc obrazy, grafiki, fotografie, ceramika, szkło i obiekty z innych dziedzin rzemiosła artystycznego. Otwarcie wystawy 13 grudnia.

Marcin Wyrostek z zespołem „Coloriage” w WDK

Wtorek, 29 listopada 2022

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach zaprasza na ostatnią odsłonę cyklu „Koncertowy rok w WDK”. W niedzielę 11 grudnia o godz. 18:00 w sali widowiskowej WDK wystąpi Marcin Wyrostek z zespołem „Coloriage”.

CZARNE NA BIAŁYM albo KATASTROFA w BWA Ostrowiec

Poniedziałek, 28 listopada 2022

Biuro Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza na otwarcie nowej wystawy – „CZARNE NA BIAŁYM albo KATASTROFA” – Andrzeja Brzegowego. Początek wernisażu o godz. 18:00 w piątek 2 grudnia.

Mikołajki w Krzemionkach

Poniedziałek, 28 listopada 2022

Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki w ramach cyklu „Sobota w muzeum” zaprasza w pierwszy weekend grudnia na mikołajkowe spotkane w przedświątecznej atmosferze.

„Wielka Gala Sylwestrowa” w WDK

Piątek, 25 listopada 2022

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach zaprasza na „Wielką Galę Sylwestrową” w stylu lat 20. i 30. ubiegłego wieku – „Uśmiechnij się z Kiepurą. 120. urodziny Jana Kiepury”. Sylwestrowy wieczór rozpocznie wyjątkowy koncert.

Konferencja naukowa o żydowskich obywatelach polskich miast

Piątek, 25 listopada 2022

W dniach 5-6 grudnia w Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach odbędzie się konferencja naukowa „Żydowscy obywatele polskich miast i ich żydowskie dziedzictwo”. Konferencja zorganizowana została przez Stowarzyszenia im. Jana Karskiego dla upamiętnienia 80. rocznicy zagłady getta kieleckiego oraz 160. rocznicy osadnictwa żydowskiego w Kielcach. Współorganizatorami konferencji są Muzeum Narodowe w Kielcach oraz Instytut Judaistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

„Charleston” zaprasza

Czwartek, 24 listopada 2022

Działająca w Wojewódzkim Domu Kultury Szkoła Tańca „Charleston”, zaprasza osoby dorosłe na kurs tańca towarzyskiego. Pierwsze spotkanie odbędzie się 28 listopada o godzinie 16:30. Zajęcia dla seniorów zaplanowano na poniedziałki i piątki o godzinie 10:30.

Dwa spektakle kieleckiego teatru w 29. OKnWPSW

Czwartek, 24 listopada 2022

Dwa spektakle Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach zostały zakwalifikowane do udziału w 29. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Jarmark bożonarodzeniowy w MCK w Skarżysku-Kamiennej

Środa, 23 listopada 2022

18 grudnia w godz. 10.00–18.00 w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbędzie się coroczny jarmark bożonarodzeniowy.

NASZA PANI – premiera spektaklu Teatru Dramatycznego SCK

Wtorek, 22 listopada 2022

Zespół Teatru Dramatycznego Sandomierskiego Centrum Kultury zaprasza na premierę sztuki pt. "Nasza pani". Po raz pierwszy będzie można ją obejrzeć na deskach SCK 3 grudnia o godz. 19.00 i 4 grudnia o godz. 15.00 i 19.00.

Wernisaż wystawy malarstwa Świętokrzyskiego Klubu Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski

Wtorek, 22 listopada 2022

1 grudnia o godz. 16.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Świętokrzyskiego Klubu Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski. To wyjątkowa okazja do kontaktu ze sztuką naiwną, tworzoną przez ludzi wyjątkowo wrażliwych i niezmiernie utalentowanych.

Startuje II edycja konkursu literacko-teatralnego SCENA JEST DLA NAS

Poniedziałek, 21 listopada 2022

Konkurs Literacko-Teatralny "Scena jest dla nas" adresowany jest do uczniów klas VII i VIII szkół z województwa świętokrzyskiego. W tym roku będzie realizowany pod hasłem "Wizerunek dziecka w literaturze polskiego romantyzmu i pozytywizmu".

Ukazała się debiutancka płyta Kapeli Podwórkowej SCYZORY

Poniedziałek, 21 listopada 2022

Kapela Podwórkowa "Scyzory", działająca w WDK, wydała debiutancką płytę pt. "O Kielcach w Świętokrzyskiem". Piosenki nagrywane były w studiu Wojewódzkiego Domu Kultury.

Teatr TeTaTeT w Unii Teatrów Niezależnych

Poniedziałek, 21 listopada 2022

Kielecki Teatr TeTaTeT dołączył do Unii Teatrów Niezależnych. To ważny krok w działalności Teatru obchodzącego 5-lecie działalności oraz ogromna nobilitacja i prestiż.

Talenty Świętokrzyskie 2022 – nagrodzono najzolniejszych uczniów i studentów

Piątek, 18 listopada 2022

W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach na zaproszenie Samorządu Województwa Świętokrzyskiego w piątkowe popołudnie, 18 listopada, gościli najdolniejsi uczniowie i studenci z naszego regionu – laureaci 23. edycji "Talentów Świętokrzyskich".

Trwa nabór zgłoszeń do świętokrzyskiego etapu Olimpiady Gier Planszowych IPN

Piątek, 18 listopada 2022

W dniach 1–2 grudnia w Centrum Edukacyjnym IPN "Przystanek Historia" odbędą się kwalifikacje regionalne do finałowych rozgrywek I Olimpiady Gier Planszowych IPN. Organizatorzy zapraszają młodzież szkolną i dorosłych z terenu województwa świętokrzyskiego do udziału w rozgrywkach. Zgłoszenia można nadsyłać do 28 listopada.

UŚMIECHNIJ SIĘ Z KIEPURĄ... – gala sylwestrowa w WDK

Piątek, 18 listopada 2022

W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się huczna gala sylwestrowa w stylu lat 20. i 30. ubiegłego wieku pt. "Uśmiechnij się z Kiepurą. 120. urodziny Jana Kiepury".

Jarmark bożonarodzeniowy w Ciekotach

Czwartek, 17 listopada 2022

11 grudnia w godzinach 11.00 – 15.00 przed dworem Stefana Żeromskiego w Ciekotach odbędzie się coroczny jarmark bożonarodzeniowy. Świąteczny klimat, kolędy, pyszne świąteczne potrawy, nietuzinkowe ozdoby – to wszystko czeka na gości, którzy tego zawitają do Ciekot. Organizatorzy zapraszają wystawców do nadsyłania zgłoszeń.

15. Ogólnopolski Konkurs „Podróże Koziołka Matołka - Włochy”

Czwartek, 17 listopada 2022

Jeśli lubicie rysować, interesujecie się komiksem i jesteście ciekawi świata to koniecznie weźcie udział w konkursie, który organizuje Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie!

Zespół Teatru im. St. Żeromskiego w Kielcach przedstawi trzy spektakle na festiwalu w Krakowie

Środa, 16 listopada 2022

W programie 15. edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego "Boska Komedia" w Krakowie znalazły się trzy przedstawienia Teatru im. St. Żeromskiego w Kielcach: "Ludwig" Jana Jelińskiego, "Ale z naszymi umarłymi" na podstawie powieści Jacka Dehnela w adaptacji Michała Kmiecika i w reżyserii Marcina Libera oraz "Wolne ciała" według koncepcji i w choreografii Marty Ziółek.

„Europa okiem młodych”

Środa, 16 listopada 2022

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego - Departament Inwestycji i Rozwoju zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu województwa świętokrzyskiego do udziału w konkursie literackim pn. "Europa okiem młodych".

Zapowiedź wystawy FLORA POLONICA

Środa, 16 listopada 2022

13 grudnia w Muzeum Narodowym w Kielcach (w dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich) zostanie otwarta nowa wystawa – "Flora Polonica". W 100. rocznicę powstania Polskiego Towarzystwa Botanicznego Muzeum Narodowe w Kielcach zaprezentuje część własnych zbiorów – zabytki, które dotyczą świata roślin.

JAK NIE ZABIŁEM SWOJEGO OJCA I JAK BARDZO TEGO ŻAŁUJĘ Mateusza Pakuły w finałowej piątce Prix Grand Continent 2022

Środa, 9 listopada 2022

Kolejny sukces kielczanina Mateusza Pakuły – jego ostatnia książka pt. "Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję" znalazła się w finałowej piątce prestiżowej Prix Grand Continent 2022. Kapituła nagrody co roku wspiera wielką europejską powieść dotacją w wysokości 100 000 euro.

Salon Rękodzieła Artystycznego w WDK w Kielcach – edycja świąteczna

Poniedziałek, 7 listopada 2022

18 grudnia w godz. 10.00–15.00 w sali lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie się świąteczna edycja Salonu Rękodzieła Artystycznego.

Energetyczne Centrum Nauki w finale

Środa, 26 października 2022

Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego znalazło się wśród finalistów konkursu Popularyzator Nauki 2022 w kategorii „Instytucja”. Zwycięzców poznamy 9 grudnia.

CHOTYNIEC – WROTA DO ANTYCZNEJ SCYTII – nowa wystawa czasowa w Muzeum Zamkowym w Sandomierzu

Piątek, 21 października 2022

Od 29 października w Muzeum Zamkowym w Sandomierzu zostanie udostępniona wystawa archeologiczna – "Chotyniec – wrota do antycznej Scytii", na której będzie można podziwiać pierwszą, odkrytą na ziemiach polskich, grecką amforę, z której Scytowie raczyli się winem podczas swoich rytualnych uczt i celebracji zwycięskich bitew.

Ostatni w listopadzie WIDNOKRĄG DOBREGO KINA

Na ostatni w w tym miesiącu WIDNOKRĄG DOBREGO KINA zaprasza w środę 30 listopada studyjne kino...

Wystawa prac Świętokrzyskiego Klubu Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski

1 grudnia w Wojewódzkim Domu Kultury odbył się wernisaż wystawy malarstwa Świętokrzyskiego Klubu...

Marcin Wyrostek z zespołem „Coloriage” w WDK

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach zaprasza na ostatnią odsłonę cyklu „Koncertowy rok w WDK”. W...

„Kolęda płynie z Wysokości” po raz 11

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach zaprasza do udziału w 11.Ogólnopolskim Konkursie Kolęd,...

JAK NIE ZABIŁEM SWOJEGO OJCA I JAK BARDZO TEGO ŻAŁUJĘ Mateusza Pakuły w finałowej piątce Prix Grand Continent 2022

Kolejny sukces kielczanina Mateusza Pakuły – jego ostatnia książka pt. "Jak nie zabiłem swojego...

Hubertus Świętokrzyski w Michałowie

6 listopada w Michałowie odbył się tradycyjny, konny Hubertus Świętokrzyski. Podczas tego święta...

Koncert „Wyśpiewać Niepodległość” w WDK

Z okazji święta Niepodległości, Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach zaprasza w piątek 11 listopada...

Old Fashion w WDK

W Wojewódzkim Domu Kultury w sobotę 5 listopada odbył się niecodzienny pokaz mody. W role modelek...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 55 259 059
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności