Poniedziałek, 20 stycznia 2020 - Fabioli, Miły, Sebastiana

Aktualności

Zajęcia z Symchą Kellerem

Poniedziałek, 20 stycznia 2020

Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zaprasza na kolejne zajęcia z czytania tekstów chasydzkich i śpiewu nigunów z Symchą Kellerem - znanym kantorem, muzykiem i popularyzatorem myśli żydowskiej.

Biskup Marian Florczyk kolędował z „Uśmiechem” 2020

Poniedziałek, 20 stycznia 2020

W miniony piątek, 17 stycznia w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach zebrali się przyjaciele Zespołu Inscenizacji Tanecznych "Uśmiech", którzy kolejny raz wzięli udział w koncercie kolęd i pastorałek. W tegorocznej odsłonie pn. "20 lat z Bożą Dzieciną" tradycyjnie wziął udział biskup Marian Florczyk. Wydarzenie poprzedziła msza święta o godzinie 16.00 w kościele pw. św. Trójcy w Kielcach.

Prawda

Poniedziałek, 20 stycznia 2020

Spektakl "Prawda" to najnowsza premiera kieleckiego Teatru TeTaTeT w reżyserii Mirosława Bielińskiego i Dawida Żłobińskiego. Premiera spektaklu odbędzie się 15 lutego.

"Brodzić po wodzie" na walentynki

Poniedziałek, 20 stycznia 2020

Kielecki Teatr Tańca zaprasza 14 lutego o godzinie 19.00 na spektakl "Brodzić po wodzie".

Kosmos Project

Poniedziałek, 20 stycznia 2020

Instytut Dizajnu zaprasza na spotkanie autorskie z warszawskim studiem projektowym Kosmos Project, które odbędzie się 24 stycznia o godzinie 18.00 w czytelni Instytut Dizajnu w Kielcach.

Totem

Poniedziałek, 20 stycznia 2020

Instytut Dizajnu zaprasza na warsztaty dla dzieci, które poprowadzą Ewa Bochen i Maciej Jelski ze studia Kosmos Project. Punktem wyjścia do zajęć będzie statuetka w formie totemu stworzona pierwotnie przez projektantów dla magazynu Dobre Wnętrze na plebiscyt ”Design dla Konesera”.

Finisaż wystawy "Dziewczyny na warsztat"

Poniedziałek, 20 stycznia 2020

W ramach ostatniego spotkania z wystawą "Dziewczyny na warsztat" odbędzie się oprowadzanie kuratorskie i promocja katalogu.

Wejdź w obrazy Beksińskiego

Piątek, 17 stycznia 2020

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza do świata wizji Zdzisława Beksińskiego - wszechstronnego artysty malarza, fotografika, rzeźbiarza oraz grafika komputerowego.

Jan Nowicki w Piekoszowie

Piątek, 17 stycznia 2020

Biblioteka Centrum Kultury w Piekoszowie zaprasza w środę 22 stycznia na spotkanie z Janem Nowickim, aktorem znanym z prawie z 200. ról filmowych i telewizyjnych. Początek spotkania o godz. 18.00.

Wystawa rzeźb D.SZLUFIKA W MCK w Skarżysku

Piątek, 17 stycznia 2020

Do 9 lutego w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku można oglądać wystawę rzeźby Dawida „Devisa” SZLUFIKA. Wernisaż wystawy w piątek 17 stycznia o godz. 17.00.

Zaproś babcię i dziadka do teatru

Piątek, 17 stycznia 2020

Z okazji Dnia Babci i Dziadka Teatr im. S. Żeromskiego przygotował specjalną ofertę.

Spotkanie z Izą SZOSTAK w BWA w Ostrowcu

Piątek, 17 stycznia 2020

W ramach Dyskusyjnego Klubu Sztuki w Biurze Wystaw Artystycznych w Ostrowcu 30 stycznia odbędzie się spotkanie z Izą SZOSTAK – choreografką, tancerką i performerką. Początek o godz. 18.00.

Raport z Auschwitz

Piątek, 17 stycznia 2020

Opowieść o Polakach, którzy alarmowali świat o terrorze w okupowanej Polsce, obozach Zagłady, a w szczególności o KL Auschwitz, będzie tematem kolejnego spotkania w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” w Kielcach.

Kiermasz książki

Piątek, 17 stycznia 2020

Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach organizuje kiermasz książki nowej i używanej. Dochód ze sprzedaży wydawnictw zostanie przeznaczony na leczenie półtorarocznej Hani Terleckiej.

Ferie z geologią

Piątek, 17 stycznia 2020

Centrum Geoedukacji w Kielcach zaprasza od 29 stycznia do udziału w specjalnych warsztatach, zaplanowanych na okres ferii. To już dziewiąta edycja zimowych geospotkań, tym razem przeprowadzona we współpracy z kieleckim ogrodem botanicznym.

Roślinny design

Piątek, 17 stycznia 2020

Od 16 stycznia do 7 lutego w holu głównym Centrum Geoedukacji można oglądać wystawę autorską „Roślinny design” opracowaną przez pracowników ogrodu botanicznego.

Spektakl "#KochajmySię!"

Piątek, 17 stycznia 2020

Kielecki Teatr TeTaTeT zaprasza 8 i 9 lutego na spektakl "#KochajmySię!".

"Scena dla Ciebie" 2020

Piątek, 17 stycznia 2020

Dom Kultury "Zameczek" zaprasza do udziału w 22. edycji Festiwalu "Scena dla Ciebie". Zgłoszenia do udziału należy nadsyłać do 20 lutego 2020 roku.

"Kojące moce natury"

Piątek, 17 stycznia 2020

W Osiedlowym Klubie Kultury KSM "Słoneczko" można oglądać fotografie autorstwa Dariusza Napory pt. "Kojące moce natury".

Spektakl "Umrzeć ze śmiechu"

Piątek, 17 stycznia 2020

Potężną dawkę humoru, nieoczekiwane zwroty akcji, błyskotliwe i pełne dowcipu teksty zobaczymy w wykonaniu aktorów teatur TeTaTeT w komedii w reżyserii Mirosława Bielińskiego. Sztuka "Umrzeć ze śmiechu" opowiada o przyjaźni czterech nietuzinkowych kobiet.

"Historia na 4 koniach"

Czwartek, 16 stycznia 2020

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” zaprasza na pierwszy pokaz w ramach projektu „W szkole i na scenie” w roku artystycznym 2019/2020.

Obrona Lwowa w malarstwie polskim 1918-1939

Czwartek, 16 stycznia 2020

Dr Anna Myślińska - autorka książki "Obrona Lwowa w malarstwie polskim 1918-1939" spotka się z czytelnikami 28 stycznia o godzinie 17.00 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach.

39. Spotkanie ze źródłem archiwalnym

Czwartek, 16 stycznia 2020

Pierwsze w tym roku „Spotkanie ze źródłem archiwalnym” poświęcone będzie podróżom. Odbędzie się jak zwykle w ostatnią środę miesiąca czyli 29 stycznia o godz. 16.00 w siedzibie Archiwum Państwowego w Kielcach przy ul. Kusocińskiego 57.

"Między niemiecką okupacją a sowieckim zniewoleniem"

Czwartek, 16 stycznia 2020

Okoliczności ustanowienia przyczółku sandomierskiego, instalowanie władzy komunistycznej oraz życie codzienne jego mieszkańców będzie tematem kolejnego spotkania w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” w Kielcach.

Podwodny świat

Czwartek, 16 stycznia 2020

Prezentowane na wystawie zdjęcia są efektem pasji fotografów podwodnych Andrzeja Witczaka i Artura Polakowskiego. Od ponad 10 lat wydają okolicznościowy kalendarz z fotograficznymi dokumentacjami swoich podwodnych wypraw. Teraz ich prace będzie można obejrzeć od 17 stycznia w kieleckiej filharmonii.

Seminarium "Kto napisze naszą historię?"

Czwartek, 16 stycznia 2020

Stowarzyszenie im. Jana Karskiego organizuje seminarium, którego punktem wyjścia będą wątki z filmu „Kto napisze naszą historię?”. Film opowiada niezwykłą historię Archiwum Ringelbluma – Podziemnego Archiwum Getta Warszawskiego. Archiwum, jedno z najważniejszych źródeł o zagładzie polskich Żydów, zostało odnalezione po wojnie i wpisane na listę UNESCO „Pamięć świata”.

Grafika i instalacja

Czwartek, 16 stycznia 2020

Galeria Sztuki Winda w Kielcach zaprasza na wernisaż wystawy autorstwa Tomasza Chudzika, który odbędzie się 24 stycznia o godz. 18:00.

"Bez skuchy"

Czwartek, 16 stycznia 2020

"Bez skuchy", czyli ferie zimowe w Muzeum Zabawek i Zabawy. Będą to zajęcia w klimacie wystawy „Zatkało kakao? Kreatywny przemysł zabawkarski i dzieciństwo w PRL-u”.

Historia świętokrzyskiego komiksu

Czwartek, 16 stycznia 2020

20 stycznia 2020 roku ukaże się pierwszy tom z cyklu „Nie tylko Yorgi. Historia świętokrzyskiego komiksu” autorstwa Pawła Chmielewskiego. Obejmująca lata 1859-2019, obszernie ilustrowana książka to pierwsze tego typu – traktujące o dziejach jednego regionu – wydawnictwo z dziedziny historii komisu w Polsce.

Warsztaty ceramiczne

Środa, 15 stycznia 2020

Instytut Dizajnu zaprasza na pierwsze w tym roku warsztaty ceramiczne, które odbędą się w 23 stycznia o godz. 17:00. Zajęcia przeznaczone są dla dorosłych.

Wzgórze Karscha

Środa, 15 stycznia 2020

Jak w przyszłości będzie wyglądało Wzgórze Karscha? Podczas otwartego spotkania w Instytucie Dizajnu uczestnicy zastanowią się nad tym zagadnieniem. Wypracowane wnioski posłużą do sporządzenia zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta dla tego obszaru.

Koncert noworoczny w MCK w Skarżysku

Środa, 15 stycznia 2020

W ramach ferii zimowych Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej zaprasza 26 stycznia na koncert noworoczny uczniów Szkoły Muzycznej CASIO ze Skarżyska. Gościnnie wystąpią uczniowie SMC z Kielc i Małogoszcza. Początek o godz. 17.00. Wstęp bezpłatny.

Wystawa „Kapitał sztuki – suplement 2019”

Środa, 15 stycznia 2020

„Kapitał sztuki – suplement 2019” – pod tym hasłem Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza do Galerii Górnej na wystawę doroczną świętokrzyskich związków twórczych.

Moje Świętokrzyskie

Środa, 15 stycznia 2020

W Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej można oglądać trzecią odsłonę wystawy fotograficznej z cyklu ''To Tu. Moje Świętokrzyskie''. Tym razem w sali konferencyjnej OMPiO swoje prace prezentują Mateusz Iskra i Janusz Jagielski.

Moja Kartka Walentynka

Środa, 15 stycznia 2020

Trwa trzynasta edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Moja Kartka Walentynka”. Prace można dostarczać do 10 lutego.

„Maria Skłodowska-Curie" w Kinie Fenomen

Środa, 15 stycznia 2020

Tej postaci nikomu chyba nie trzeba przedstawiać. Maria Skłodowska- Curie to bez wątpienia jedna z najsłynniejszych polek w historii, a także jedna z największych postaci współczesnej nauki. W ramach cyklu „Kobiety inspirują”, Kino Fenomen zaprasza na wyjątkowy film w reżyserii Marii Noelle, przedstawiający historię życia słynnej polki. W roli tytułowej- Karolina Gruszka.

„Frozen Titans” w Kinie Fenomen

Środa, 15 stycznia 2020

W ramach cyklu „Spotkanai z filmem górskim”, Kino Fenomen zaprasza na seans filmu „Frozen Titans” w reżyserii Bryana Smitha oraz Davida Pearsona. Kanadyjski obraz opowiada historię zdobycia nacieków lodowych w Helmcken Falls w Kanadzie- najtrudniejszą lodową drogę na świecie.

Ferie w muzeum

Środa, 15 stycznia 2020

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia podczas ferii zimowych.

Ferie w MHKi

Środa, 15 stycznia 2020

Muzeum Historii Kielc zaprasza dzieci w wieku od 7 do 12 lat na zajęcia podczas ferii zimowych.

"Szklany dialog"

Środa, 15 stycznia 2020

Od 11 lutego w Muzeum Dialogu Kultur będzie można oglądać szklane dzieła sztuki, stworzone przez Henryka Albina Tomaszewskiego.

12...3

Koncert Kolęd i Pastorałek z biskupem Marianem Florczykiem w WDK

Retransmisja koncertu kolęd i pastorałek "20 lat z Bożą Dzieciną", który po raz kolejny odbył się...

Finał VIII Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd, Pastorałek I Piosenek Świątecznych „Kolęda Płynie Z Wysokości…”

W niedzielę, 12 stycznia w Kościele Garnizonowym w Kielcach odbył się finał VIII Ogólnopolskiego...

VIII Ogólnopolski Konkurs Kolęd, Pastorałek I Piosenek Świątecznych KOLĘDA PŁYNIE Z WYSOKOŚCI

12 stycznia 2020 r. w Kościele Garnizonowym w Kielcach odbył się koncert laureatów VIII...

Kapitał sztuki - suplement 2019

Wystawa jest podsumowaniem ubiegłorocznej działalności świętokrzyskich artystów. Są na niej prace...

Początki sylwestra

Sylwester, jak każde inne święto, ma swoją tradycję. Ale czy wiemy, skąd się ona wzięła?

25 lecie Studia Tańca i Stylu "Rewanż"

W sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach 21 grudnia 2019 roku, odbyła się...

Prezenty pod choinkę

Wigilijny zwyczaj obdarowywania bliskich prezentami wziął swój początek jeszcze z rzymskich...

Orszak Trzech Króli wraca do Kielc

Wojewódzki Dom Kultury imienia Józefa Piłsudskiego w Kielcach zaprasza 6 stycznia na uroczysty...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 39 677 063
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności