Piątek, 7 października 2022 - Krystyna, Marii, Marka

Aktualności

Konkurs „Seize the Beauty of our Planet”

Piątek, 7 października 2022

Do 24 października można zgłaszać swoje prace w trzeciej edycji międzynarodowego konkursu „Seize the Beauty of our Planet”.

Wernisaż wystawy IŁŻA – CHĘCINY 2022

Piątek, 7 października 2022

13 października o godz. 17.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się wernisaż wystawy poplenerowej "Iłża – Chęciny 2022".

Nabór w programie dotacyjnym „Powstanie Styczniowe 1863-1864”

Piątek, 7 października 2022

Biuro Programu „Niepodległa” otwiera nabór wniosków do nowego programu dotacyjnego – „Powstanie Styczniowe 1863-1864”. W 2023 roku mija 160. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego, największego zrywu narodowowyzwoleńczego skierowanego przeciwko rosyjskiemu zaborcy. Na Powstanie Styczniowe złożyło się ponad 1200 bitew i potyczek, w których według dostępnych szacunków wzięło udział ponad 200 tysięcy osób.

"Gra szyfrów" i wystawa poświęcona "Robotowi" w Końskich

Piątek, 7 października 2022

Mobilny showroom promujący gamingowy projekt edukacyjny ,,Gra Szyfrów” dotrze we wtorek 11 października do Końskich. Jest to innowacyjna gra służąca nie tylko rozrywce, ale również edukacji historycznej - przybliża grającym realia wojny polsko-bolszewickiej, pracę i dokonania polskich kryptologów.

Przegląd Pieśni Patriotycznej „Z pieśnią do Niepodległej”

Piątek, 7 października 2022

Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej zaprasza do udziału w 14. Skarżyskim Przeglądzie Pieśni Patriotycznej „Z pieśnią do Niepodległej”. Eliminacje odbędą się 16 listopada, a finał konkursu 23 listopada o godz. 18:00 w MCK.

80. rocznica likwidacji getta w Chmielniku

Piątek, 7 października 2022

Ośrodek Edukacyjno-Muzealny „Świętokrzyski Sztetl” w Chmielniku zaprasza na uroczystości upamiętniające 80. rocznicę likwidacji getta w Chmielniku.

O genealogii kieleckich Żydów w MHKi

Czwartek, 6 października 2022

Muzeum Historii Kielc zaprasza w środę 12 października o godz. 17:00 na wykład „O genealogii kieleckich Żydów”, który wygłosi dr Jarosław Dulewicz. Wstęp bezpłatny.

Wystawa "Niewidzialna niepełnosprawność"

Czwartek, 6 października 2022

W Instytucie Dizajnu w Kielcach otwarta zostanie we wtorek 11 października wystawa „Niewidzialna niepełnosprawność”. Początek o godz. 17:00 w Galerii na Piętrze.

Niedziela w MNKi

Czwartek, 6 października 2022

Tematem najbliższej „Niedzieli w muzeum” będzie interpretacja pod kątem historycznym odrestaurowanego malowidła stropowego w Drugim Pokoju Senatorskim d. Pałacu Biskupów Krakowskich. „Pożar Ławry Troickiej” czy „Pożar Troi”? Początek wykładu o godz. 12:00 w niedzielę 9 października.

"Vołosi" w WDK

Czwartek, 6 października 2022

Trwa "Koncertowy rok w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach". Na kolejny koncert z tego cyklu zapraszamy 16 października. Wtedy to na scenie WDK wystąpi zespół "Vołosi".

Zaduszki bluesowe w WDK

Czwartek, 6 października 2022

Zapraszamy 29 października do Wojewódzkiego Domu Kultury na „Zaduszki bluesowe”. Podczas koncertu wystąpi zespół Old Breakout.

Rzeczy do zabawy w MZiZ

Środa, 5 października 2022

Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach zaprasza w najbliższą niedzielę 9 października o godz. 11:00 i 16:00 na oprowadzanie kuratorskie po wystawie ,,Rzeczy do zabawy. Edward Manitius i jego wytwórnia”.

7. Ogólnopolski Festiwal Teatralny „OTE" - Senior 2022

Środa, 5 października 2022

Do Chęcin zjadą teatry, które w dniach 8-9 października wezmą udział w 7. Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym „OTE" - Senior 2022. Spektakle prezentowane będą Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach od. godz. 16:00.

Spotkanie z Piotrem Pustelnikiem w WBP w Kielcach

Środa, 5 października 2022

Gościem Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Witolda Gombrowicza w Kielcach będzie Piotr Pustelnik – zdobywca m.in. Korony Himalajów. Początek spotkania autorskiego o godz. 17:00 w czwartek 13 października.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w WDK

Środa, 5 października 2022

Z czterema propozycjami włącza się w obchody Dni Otwartych Funduszy Europejskich (7 – 9 października) Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach.

„Józef Skrzek i przyjaciele" w DŚT

Wtorek, 4 października 2022

Dom Środowisk Twórczych w Kielcach zaprasza w sobotę, 8 października 2022 r., na zakończenie sezonu letniego w Muzeum Hammonda. Na Scenie Letniej DŚT – w ogrodzie Pałacyku Zielińskiego – wystąpi „Józef Skrzek i przyjaciele".

Jesienna kawiarnia literacka MCK

Poniedziałek, 3 października 2022

Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej zaprasza w piątek 7 października do jesiennej kawiarni literackiej MCK.

Tydzień Kultury Karaimskiej w MHKi

Poniedziałek, 3 października 2022

Muzeum Historii Kielc zaprasza w dniach od 5 do 9 października do udziału w tegorocznej edycji cyklu poświęconego prezentacji mniejszości etnicznych „Swoi Nieznani”. W tym roku MHKi proponuje Tydzień Kultury Karaimskiej.

Sandomierska korespondencja Edwarda Stachury do Zofii Bażant

Poniedziałek, 3 października 2022

Muzeum Zamkowe w Sandomierzu oraz Towarzystwo Naukowe Sandomierskie zapraszają w piątek 7 października do udziału w spotkaniu literackim pt. „Dla takich ludzi warto pisać - sandomierska korespondencja Edwarda Stachury do Zofii Bażant”, organizowanego w 85. rocznicę urodzin pisarza. Początek o godz. 16:30 w sali Rycerskiej Zamku Królewskiego w Sandomierzu.

Sobota w muzeum: ŚWIĘTO DRZEWA

Poniedziałek, 3 października 2022

W najbliższą sobotę, 8 października, o godz. 11.00 w Muzeum Historyczno-Archeologicznym w Ostrowcu Świętokrzyskim odbędą się uroczyste obchody Święta Drzewa.

Radek, powodzenia!

Piątek, 30 września 2022

Dzisiaj ostatni dzień w redakcji Portalu Informacji Kulturalnej województwa świętokrzyskiego spędził Radek Wojcieszek – znakomity operator, montażysta i przede wszystkim świetny kolega. Choć żegnamy go z żalem, to jednocześnie cieszymy się, że stoją przed nim nowe, bardzo ciekawe wyzwania zawodowe.

Aktorzy Teatru im. Żeromskiego zagrali w Rumunii

Piątek, 30 września 2022

W czwartkowy wieczór 29 września w Teatrze Narodowym w Jassach (Rumunia) odbyła się prapremiera sztuki pt. „#mickiewiczeminescu” w reżyserii Tanji Miletić Oručević i Radu Ghilasa. Spektakl powstał w ramach Programu Instytutu Adama Mickiewicza „44 x Mickiewicz”, a Teatr im. S. Żeromskiego został zaproszony do realizacji autorskiego projektu zatytułowanego „Romantyczny pomost między Polską a Rumunią”.

Nabór na zajęcia plastyczne

Piątek, 30 września 2022

Działający w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach Świętokrzyski Klub Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski, ogłasza nabór na zajęcia plastyczne.

Finał konkursu recytatorskiego IPN „…gdy nad głowami świszczą kule…”

Czwartek, 29 września 2022

Rozstrzygnięty został konkurs recytatorski pod hasłem „…gdy nad głowami świszczą kule…”- poezja i proza okresu II wojny światowej. Adresowany był do uczniów świętokrzyskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Podczas dwudniowych przesłuchań, które odbyły się 27 i 28 września w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” w Kielcach, wystąpiło prawie 120 młodych osób z całego regionu.

2.Regionalny Przegląd Pieśni Patriotycznej

Czwartek, 29 września 2022

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach organizuje po raz drugi Regionalny Przegląd Pieśni Patriotycznej. Finał zaplanowano na 29 października. Wcześniej odbędą się eliminacje w Jędrzejowie i Ciekotach.

Piotr Salata w filmowym stylu

Czwartek, 29 września 2022

Konecczanin Piotr Salata pracuje nad nową płytą, która ukaże się w przyszłym roku. Będzie nosiła tytuł „Piosenki z ekranu”. Promować ją będzie piosenka „Miłość złe humory ma”, która zadebiutuje już niebawem, bo 7 października.

BOMBY W CISZY – premierowa inscenizacja Teatru Plastycznego SEN

Środa, 28 września 2022

"Bomby w ciszy" to najnowsza inscenizacja Teatru Plastycznego SEN, działającego w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Spektakl będzie miał swoją prapremierę 4 października w Tczewie, premierę – 25 października w Zabrzu.

Konkurs literacki PIĘKNO STWORZENIA. CZŁOWIEK I WARTOŚCI W TWÓRCZOŚCI ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II

Środa, 28 września 2022

Rozpoczyna się nabór prac do II edycji Wojewódzkiego Konkursu Literackiego pt. "Piękno stworzenia. Człowiek i wartości w twórczości Świętego Jana Pawła II", organizowanego przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach we współpracy z Wydziałem Katechetycznym Kurii Diecezjalnej w Kielcach i Związkiem Literatów Polskich Oddział w Kielcach. Wiersze, opowiadania i wspomnienia można nadsyłać do 30 listopada, do godz. 12.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w WDK

Wtorek, 27 września 2022

Z czterema propozycjami włącza się w obchody Dni Otwartych Funduszy Europejskich (7 – 9 października) Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach.

Wystawa MALARSKI TEATR OTTO AXERA

Poniedziałek, 26 września 2022

"Malarski teatr Otto Axera" to tytuł najnowszej wystawy, którą będzie można oglądać już od najbliższego piątku, 30 września, w Galerii Sztuki WINDA w Kieleckim Centrum Kultury. Wernisaż rozpocznie się o godz. 18.00.

Koncertowy rok w WDK - zespół Kroke

Poniedziałek, 26 września 2022

W Wojewódzkim Domu Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach rozpoczął się "Koncertowy rok w WDK" - to cykl złożony z pięciu koncertów, które do końca tego roku odbędą się w Wojewódzkim Domu Kultury. Jako pierwszy, wystąpił zespół „Kroke” – znany wykonawca muzyki klezmerskiej. Cykl koncertów dofinansowano ze środków ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Rozpoczyna się 4. Kielecki Międzynarodowy Festiwal Teatralny

Poniedziałek, 26 września 2022

We wtorek, 27 września, w Teatrze im. St. Żeromskiego w Kielcach rozpoczyna się wielkie święto teatru – 4. Kielecki Międzynarodowy Festiwal Teatralny. Miłośnicy sztuki scenicznej mogą się spodziewać wielu atrakcji – oprócz znakomitych spektakli, czekają na nich debaty, spotkania i publiczne czytania.

Nowy termin zgłoszeń do konkursu „PSIAKI KOCIAKI I INNE ZWIERZAKI”

Poniedziałek, 26 września 2022

Dom Kultury „Zameczek” w Kielcach organizuje 3. OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY „PSIAKI KOCIAKI I INNE ZWIERZAKI”. Termin zgłaszania prac został przedłużony do 7 listopada.

13. Konecki Przegląd POEZJA W PIOSENCE AGNIESZKA I INNI

Poniedziałek, 26 września 2022

Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich zaprasza do udziału w 13. KONECKIM PRZEGLĄDZIE PIOSENKI „POEZJA W PIOSENCE - AGNIESZKA I INNI”.

13. Zjazd Postaci Bajkowych.w Pacanowie

Piątek, 23 września 2022

Już 9 października w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie odbędzie się 13. Zjazd Postaci Bajkowych.

ZPAF OŚ zaprasza do zwiedzania wystaw w Galerii U STRASZA

Piątek, 23 września 2022

Galeria "U Strasza", zlokalizowana w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach, znajdująca się pod artystyczną opieką Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Świętokrzyski, jest dostępna dla zwiedzających w każdą środę, w godz. od 18.00 do 20.30. Obecnie można w niej oglądać wystawę prac Adriany Dovhy, zatytułowaną "Oblicza wojny".

Wystawa „ ... i jaka cisza ” w "Oranżerii"

Piątek, 23 września 2022

W Galerii Sztuki Współczesnej „Oranżeria” w Domu Środowisk Twórczych w Kiecach otwarta zostanie wystawa malarstwa Joanny Fijałkowskiej „ ... i jaka cisza ”. Wernisaż odbędzie się w piątek 30 września o godz. 18:00.

ZATRZYMANY – najnowszy spektakl Teatru Ciut Frapującego niebawem w PSCK

Czwartek, 22 września 2022

Teatr Ciut Frapujący swoim najnowszym spektaklem "Zatrzymany" otworzy kulturalną jesień w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury. Z pińczowską publicznością aktorzy spotkają się 2, 7, 8 i 9 października.

9. Świętokrzyski Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej.

Czwartek, 22 września 2022

Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie zaprasza solistów oraz zespoły muzyczne (w wieku od 9 do 19 lat), do udziału w 9. Świętokrzyskim Konkursie Pieśni i Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej.

Zajęcia muzyczne w WDK

Czwartek, 22 września 2022

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach zaprasza chętne osoby do udziału w zajęciach muzycznych.

WEEKEND SENIORA Z KULTURĄ 2022 w Szkole Tańca CHARLESTON

"Weekend Seniora z Kulturą 2022", zorganizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, w...

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w WDK

Z czterema propozycjami włącza się w obchody Dni Otwartych Funduszy Europejskich (7 – 9...

Rzeczy do zabawy w MZiZ

Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach zaprasza w najbliższą niedzielę 9 października o godz. 11:00 i...

Piotr Bałtroczyk w WDK

1 października w Wojewódzkim Domu Kultury odbył się występ Piotra Bałtroczyka. Wystąpił z...

Casting on-line do filmu Bollywood „CRACK”

Ta informacja może zainteresować chcących przeżyć przygodę na planie filmowym i poczuć magię...

XXII Świętokrzyskie Dożynki Wojewódzkie

11 września w Bogorii odbyły się uroczystości dożynkowe, które rozpoczęła msza świętą. Następnie...

Świętokrzyskie Dożynki Wojewódzkie Bogoria 2022

Bogoria w powiecie staszowskim stała się tegoroczną stolicą świętokrzyskiego rolnictwa. To...

Noc Bibliotek z Elvisem w WBP w Kielcach

W ramach tegorocznej Nocy Bibliotek (1 października) w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 54 512 314
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności