Piątek, 3 lutego 2023 - Błażeja, Joanny, Telimeny

Aktualności

Walentynki w BSCK: koncert Wojtka Cugowskiego

Czwartek, 2 lutego 2023

13 lutego o godz. 19.00 w Buskim Samorządowym Centrum Kultury wystąpi Wojtek Cugowski.

Staszowski Konwent Gier Fabularnych i Fantastyki CON-AR 2023

Czwartek, 2 lutego 2023

W dniach 10 – 12 lutego w Staszowskim Ośrodku Kultury odbędzie się Staszowski Konwent Gier Fabularnych i Fantastyki CON-AR 2023.

Koncert ARCYDZIEŁA SYMFONIKI

Czwartek, 2 lutego 2023

W najbliższy piątek, 3 lutego, o godz. 19.00 Filharmonia Świętokrzyska im. Oskara Kolberga w Kielcach zaprasza na koncert pt. "Arcydzieła Symfoniki".

Wernisaż wystawy KIELCE'S BAAZAR

Czwartek, 2 lutego 2023

3 lutego o godz. 18.00 w Galerii na Piętrze w Instytucie Dizajnu w Kielcach odbędzie się wernisaż wystawy "Kielce's Baazar".

Luty w TLiA KUBUŚ

Środa, 1 lutego 2023

W lutym w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś" czeka na najmłodszych duży wybór spektakli oraz dodatkowa atrakcja – zabawa karnawałowa.

Casting do filmu historycznego

Środa, 1 lutego 2023

Kamed Studio poszukuje statystów do historycznego filmu fabularnego. Zdjęcia realizowane będą w Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni i okolicach.

Wystawa o powstaniu styczniowym w kieleckim "Przystanku Historia"

Środa, 1 lutego 2023

W Centrum Edukacyjnym IPN "Przystanek Historia" można zwiedzać wystawę opowiadającą o powstaniu styczniowym. Powstała ona w oparciu o rysunkowe cykle Artura Grottgera, które przedstawiają artystyczną wizję wydarzeń z drugiej połowy XIX w. Ekspozycja prezentowana jest w związku ze 160. rocznicą wybuchu powstania.

Wystawa ZAGŁADA ŻYDÓW EUROPEJSKICH

Środa, 1 lutego 2023

Do 28 lutego na Skwerze Stefana Żeromskiego w Kielcach można oglądać wystawę pt. "Zagłada Żydów europejskich". Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach prezentuje ją w związku z Międzynarodowym Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

Koncert Orkiestry Świętego Mikołaja

Środa, 1 lutego 2023

Dom Środowisk Twórczych w Kielcach zaprasza w najbliższą niedzielę, 5 lutego, na koncert Orkiestry Świętego Mikołaja, jednego z najbardziej cenionych zespołów folkowych w Polsce.

Ferie w BWA

Poniedziałek, 30 stycznia 2023

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza na warsztaty pt. "Kreatywne laboratorium", zorganizowane w oparciu o wystawę interdyscyplinarną "Kapitał Sztuki – suplement 2022". Zajęcia odbędą się w terminie od 31 stycznia do 10 lutego.

IMAGO TERRAE SANDOMIRIENSIS. SKARBY KARTOGRAFII ZE ZBIORÓW MUZEUM ZAMKOWEGO W SANDOMIERZU – nowa wystawa czasowa w Zamku Królewskim w Sandomierzu

Poniedziałek, 30 stycznia 2023

Muzeum Zamkowe w Sandomierzu zaprasza na nową wystawę czasową, zatytułowaną "Imago Terrae Sandomiriensis. Skarby Kartografii ze zbiorów Muzeum Zamkowego w Sandomierzu". Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających w okresie od 7 lutego do 28 maja 2023 r.

Promocja albumu pt. ZIEMIA KIELECKA NA POCZTÓWKACH POLSKIEGO TOWARZYSTWA TURYSTYCZNO–KRAJOZNAWCZEGO

Poniedziałek, 30 stycznia 2023

3 lutego (w piątek) o godz. 17.00 w sali edukacyjnej w Muzeum Zamkowym w Sandomierzu odbędzie się promocja albumu pt. "Ziemia kielecka na pocztówkach Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego", autorstwa Krzysztofa i Marcina Lorków.

SOBOTA W MUZEUM: audiodeskrypcja, czyli muzeum opowiedziane

Poniedziałek, 30 stycznia 2023

4 lutego (w sobotę) o godz. 11.00 w Pałacu Wielopolskich w Częstocicach odbędą się warsztaty poświęcone tematowi audiodeskrypcji. Uczestnicy zajęć dowiedzą się, na czym polega oraz jak jest tworzona i gdzie stosowana.

Wernisaż wystawy ĆMIELOWSKA PORCELANA 1920–1945. ART DÉCO I NIE TYLKO w Pałacu Wielopolskich w Częstocicach

Poniedziałek, 30 stycznia 2023

5 lutego o godzinie 16.00 w Pałacu Wielopolskich w Częstocicach odbędzie się wernisaż wystawy "Ćmielowska porcelana 1920–1945. Art déco i nie tylko".

KTT zaprasza na spektakl ALICJA W KRAINIE CZARÓW

Poniedziałek, 30 stycznia 2023

5 lutego o godz. 18.00 na dużej scenie Kieleckiego Teatru Tańca zostanie wystawiony spektakl pt. "Alicja w Krainie Czarów".

Propozycje kina Fenomen na nadchodzący tydzień

Piątek, 27 stycznia 2023

"Niebezpieczni dżentelmeni" Macieja Kawalskiego oraz "Chleb i sól" Damiana Kocura to premiery kina Fenomen WDK na nadchodzący weekend. W ramach Widnokręgu Dobrego Kina zostaną wyświetlone "Till", "Lunana. Szkoła na końcu świata" i "Wulkan miłości". Dla najmłodszych przygotowano film "Zadziwiający kot Maurycy".

Spektakl Mateusza Pakuły JAK NIE ZABIŁEM SWOJEGO OJCA I JAK BARDZO TEGO ŻAŁUJĘ premierowo w kieleckim teatrze

Czwartek, 26 stycznia 2023

W najbliższy piątek, 27 stycznia, w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach po raz pierwszy będzie można obejrzeć spektakl Mateusza Pakuły pt. "Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję" oparty o jego książkę (o tym samym tytule).

„Zimowy czas- bezpieczny czas”

Czwartek, 26 stycznia 2023

Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach zaprasza do udziału w II Wojewódzkim Konkursie Plastyczno-Fotograficznym "Zimowy czas – bezpieczny czas". Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponad podstawowych. Konkurs trwa od 30 stycznia do 3 marca.

Rozmowa wokół poezji w Poczytalni na dVoRcu

Czwartek, 26 stycznia 2023

Miejska biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza na spotkanie z Magdą Brzezińską – poetką, redaktorką w magazynie „Charaktery”, absolwentką filologii polskiej.

Ferie zimowe w Zamku Królewskim w Sandomierzu

Środa, 25 stycznia 2023

W ramach akcji "Zima w mieście 2023" Muzeum Zamkowe w Sandomierzu zaprasza wszystkie dzieci w wieku od 7 do 12 lat do udziału w cyklu warsztatów muzealnych w Zamku Królewskim w Sandomierzu, których tematem przewodnim będą "Tajemnice zamków i zakamarków".

Promocja książki Izabeli Nowek ALBANIA W SZPONACH CZARNEGO ORŁA

Środa, 25 stycznia 2023

3 lutego o godz. 17.00 Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej zaprasza na promocję książki Izabeli Nowek pt. "Albania w szponach czarnego orła".

Ostatki w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach

Środa, 25 stycznia 2023

18 lutego o godz. 20.00 Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach zaprasza na ostatki.

BARDZO ŚMIESZNE PIOSENKI – koncert Katarzyny Żak

Czwartek, 19 stycznia 2023

4 marca o godz. 18.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach wystąpi Katarzyna Żak. W jej recitalu pt. "Bardzo śmieszne piosenki" znajdą się teksty Mariana Hemara, Wojciecha Młynarskiego, Jeremiego Przybory, Piotra Bukartyka, Artura Andrusa i Andrzeja Poniedzielskiego.

Wernisaż wystawy MOJA DROGA Ewy Kociuby

Czwartek, 19 stycznia 2023

20 stycznia o godz. 18.00 w Galerii Sztuki Współczesnej "Oranżeria" w Domu Środowisk Twórczych w Kielcach zostanie otwarta wystawa prac Ewy Kociuby, zatytułowana "Moja Droga".

Styczniowy kurs tańca dla początkujących w ST CHARLESTON

Czwartek, 19 stycznia 2023

W działającej w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach Szkole Tańca CHARLESTON niebawem rozpocznie się kolejny kurs tańca towarzyskiego dla początkujących. Pierwsze zajęcia odbędą się już 27 stycznia.

,,Nasi sąsiedzi -Żydzi’’- inauguracja XI edycji konkursu.

Czwartek, 19 stycznia 2023

Ośrodek Edukacyjno- Muzealny „Świętokrzyski Sztetl” w Chmielniku we współpracy z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach, oraz Kuratorium Oświaty w Kielcach zapraszają do wzięcia udziału w konkursie „Nasi sąsiedzi – Żydzi”. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu całej Polski.

Ferie zimowe z WDK

Czwartek, 19 stycznia 2023

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach zaprasza dzieci w wieku od 7 do 12 lat na serię warsztatów organizowanych podczas ferii zimowych.

RELACJE ULICZNE. 1990–2022 – wernisaż wystawy prac Stanisława Kulawiaka

Wtorek, 17 stycznia 2023

W najbliższy piątek, 20 stycznia, o godz. 18.00 w Galerii "U Strasza", mieszczącej się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach, zostanie otwarta wystawa prac Stanisława Kulawiaka pt. "Relacje uliczne. 1990–2022".

Wystawa WOKÓŁ KOBIETY i towarzyszące jej warsztaty w BWA Ostrowiec

Piątek, 13 stycznia 2023

Do 17 lutego w Biurze Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim można podziwiać obrazy i rysunki Tadeusza Szypowskiego, prezentowane na wystawie zatytułowanej "Wokół kobiety". W nawiązaniu do prezentowanych prac, animatorzy przygotowali dla młodzieży ciekawe propozycje warsztatów.

Ferie zimowe z energią w ECN

Piątek, 13 stycznia 2023

Warsztaty popularnonaukowe "Nauka dobra na mróz, czyli ciepło krystalizacji" i wystawa "Energia" to propozycje zespołu Energetycznego Centrum Nauki KPT dla dzieci i młodzieży na spędzenie wolnego czasu podczas zbliżających się ferii zimowych.

Paweł Sablik dramaturgiem Teatru im. St. Żeromskiego w Kielcach

Środa, 11 stycznia 2023

Paweł Sablik – dramaturg, reżyser, performer, twórca wideo, absolwent specjalizacji dramaturgia na Wydziale Reżyserii Dramatu w Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, wykładowca Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie – dołączył do zespołu Teatru im. St. Żeromskiego w Kielcach.

„Ballady i Romanse” dla młodzieży szkolnej

Środa, 11 stycznia 2023

Teatr TeTaTeT zaprasza młodzież szkolną na spektakl „Ballady i Romanse” Adama Mickiewicza, który powstał w ramach Roku Romantyzmu Polskiego obchodzonego w 2022 r. i w związku z dwusetną rocznicą wydania „Ballad i Romansów”.

Fotoperyferie – Kielce 2023

Wtorek, 10 stycznia 2023

Fundacja im. Kieleckiej Szkoły Krajobrazu oraz Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zapraszają do udziału w kolejnym „Przeglądzie fotografii w technikach dawnych i alternatywnych", będącym częścią 2. Festiwalu Fotografii FOTOPERYFERIE.

Koncert VILLAS O MIŁOŚCI

Czwartek, 5 stycznia 2023

19 lutego w sali widowiskowej w Solcu Zdroju odbędzie się koncert karnawałowo-walentynkowy. Największe przeboje Violetty Villas zaśpiewa Joanna Nawrot (sopran). Na scenie towarzyszył jej będzie Paweł Zawada (fortepian).

Konkurs na powieść inspirowaną historią dolnośląskich zamków Świny i Niesytno

Środa, 14 grudnia 2022

Nagroda w wysokości 10 tysięcy złotych czeka na zwycięzcę konkursu literackiego ogłoszonego przez Oficynę Wydawniczą ATUT oraz spółki Zamek Świny i Zamek Niesytno.

Podaruj 1% podatku Zespołowi UŚMIECH

Czwartek, 8 grudnia 2022

Przy wypełnianiu deklaracji podatkowych warto pamiętać o działającym w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach Zespole Inscenizacji Tanecznych "Uśmiech" skupiającym dzieci i młodzież niepełnosprawną. Kwoty uzyskane z odpisów 1% podatku mają duże znaczenie dla działalności zespołu.

Jest kapituła 15. nagrody „Świętokrzyska Victoria" 2023

Wtorek, 6 grudnia 2022

W Świętokrzyskim Urzędzie Marszałkowskim odbyło się wczoraj pierwsze posiedzenie kapituły 15. Nagrody „Świętokrzyska Victoria". Marszałek województwa Andrzej Bętkowski, który jest jednocześnie przewodniczącym kapituły, wręczył nominacje jej członkom oraz przedstawił założenia nagrody.

Wystawa "Flora Polonica" już wkrótce w MNKi

Wtorek, 29 listopada 2022

Muzeum Narodowe w Kielcach przygotowuje wystawę z okazji 100. rocznicy powstania Polskiego Towarzystwa Botanicznego. Zaprezentowane zostaną na niej zabytki ze zbiorów własnych , które dotyczą świata roślin. Na wystawie „Flora Polonica” znajdą się więc obrazy, grafiki, fotografie, ceramika, szkło i obiekty z innych dziedzin rzemiosła artystycznego. Otwarcie wystawy 13 grudnia.

Startuje II edycja konkursu literacko-teatralnego SCENA JEST DLA NAS

Poniedziałek, 21 listopada 2022

Konkurs Literacko-Teatralny "Scena jest dla nas" adresowany jest do uczniów klas VII i VIII szkół z województwa świętokrzyskiego. W tym roku będzie realizowany pod hasłem "Wizerunek dziecka w literaturze polskiego romantyzmu i pozytywizmu".

„Europa okiem młodych”

Środa, 16 listopada 2022

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego - Departament Inwestycji i Rozwoju zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu województwa świętokrzyskiego do udziału w konkursie literackim pn. "Europa okiem młodych".

Casting do filmu historycznego

Kamed Studio poszukuje statystów do historycznego filmu fabularnego. Zdjęcia realizowane będą w...

29. Świętokrzyski Konkurs Kolęd i Pastorałek - Włoszczowa 2023

22 stycznia w Domu Kultury we Włoszczowie odbył się finał XXIX Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i...

Propozycje kina Fenomen na nadchodzący tydzień

"Niebezpieczni dżentelmeni" Macieja Kawalskiego oraz "Chleb i sól" Damiana Kocura to premiery...

Wernisaż wystawy ĆMIELOWSKA PORCELANA 1920–1945. ART DÉCO I NIE TYLKO w Pałacu Wielopolskich w Częstocicach

5 lutego o godzinie 16.00 w Pałacu Wielopolskich w Częstocicach odbędzie się wernisaż wystawy...

Spektakl Mateusza Pakuły JAK NIE ZABIŁEM SWOJEGO OJCA I JAK BARDZO TEGO ŻAŁUJĘ premierowo w kieleckim teatrze

W najbliższy piątek, 27 stycznia, w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach po raz pierwszy...

Wkrótce premiera spektaklu JAK NIE ZABIŁEM SWOJEGO OJCA I JAK BARDZO TEGO ŻAŁUJĘ

W najbliższy piątek, 27 stycznia, w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach odbędzie się od...

Paweł Sablik dramaturgiem Teatru im. St. Żeromskiego w Kielcach

Paweł Sablik – dramaturg, reżyser, performer, twórca wideo, absolwent specjalizacji dramaturgia...

Spotkanie świąteczno-noworoczne Zarządu Województwa Świętokrzyskiego z Mediami

W czwartek 5 stycznia w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyło się coroczne spotkanie Zarządu...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 55 988 006
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności