Sobota, 20 października 2018 - Ireny, Kleopatry, Witalisa

Aktualności

Droga do niepodległości

Piątek, 19 października 2018

W Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” w Kielcach 7 listopada odbędzie się otwarcie wystawy "Ziemia świętokrzyska: droga do niepodległości 1914-1918".

Casting do spektaklu

Piątek, 19 października 2018

Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach poszukuje chłopca w wieku 9-12 lat do spektaklu pt. „Widnokrąg” Wiesława Myśliwskiego w reżyserii Michała Kotańskiego. Wymagane predyspozycje aktorskie i taneczne. Casting odbędzie się 21 października o godzinie 14.00.

Spektakl "Umrzeć ze śmiechu"

Piątek, 19 października 2018

Potężną dawkę humoru, nieoczekiwane zwroty akcji, błyskotliwe i pełne dowcipu teksty zobaczymy w wykonaniu aktorów teatur TeTaTeT w najnowszej komedii Mirosława Bielińskiego. Sztuka "Umrzeć ze śmiechu" opowiada o przyjaźni czterech nietuzinkowych kobiet.

XVIII Przegląd Teatrów Alternatywnych

Piątek, 19 października 2018

W dniach od 2 do 4 listopada w Bazie Zbożowej w Kielcach odbędzie się XVIII Przegląd Teatrów Alternatywnych. Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Artystyczne Ecce Homo.

Wtorki dla nauczycieli

Piątek, 19 października 2018

Jak nauczać biologii, fizyki czy też chemii w kreatywny sposób? Z jakich narzędzi korzystać? Jak uatrakcyjnić lekcje? Energetyczne Centrum Nauki zaprasza na warsztaty z cyklu „Wtorki dla nauczycieli”.

Świętokrzyskie pary taneczne triumfowały w Rzeszowie!

Piątek, 19 października 2018

Z dumą i ogromną przyjemnością informujemy, że reprezentująca województwo świętokrzyskie para taneczna Zespołu Pieśni i Tańca „Sorbin” z Sorbina – Zygmunt Wiśniewski i Beata Żak, zdobyła nagrodę GRAND PRIX podczas 34. Ogólnopolskiego Konkursu Tradycyjnego Tańca Ludowego w Rzeszowie!

Spektakl "Krzyżacy"

Piątek, 19 października 2018

Na scenie Kieleckiego Centrum Kultury będziemy mogli obejrzeć spektakl "Krzyżacy" na podstawie powieści Henryka Sienkiewicza, w reżyserii dyrektora Teatru im. S. Żeromskiego - Michała Kotańskiego.

Mayerling

Piątek, 19 października 2018

"Mayerling" zainspirowany został prawdziwymi wydarzeniami, opiera się na prawdziwej historii śmierci księcia Rudolfa i jego nastoletniej kochanki Marii Vetsery. Balet będzie mżna obejrzeć w kieleckiej filharmonii podczas retramsmisji z Royal Opera House.

Spotkanie w WBP

Czwartek, 18 października 2018

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Witolda Gombrowicza w Kielcach zaprasza na spotkanie autorskie ze Szczepanem Twardochem, które 8 listopada o godz. 17.00 w siedzibie biblioteki poprowadzi prof. Janusz Detka.

O barwach narodowych dla dzieci i młodzieży

Czwartek, 18 października 2018

Muzeum Narodowe w Kielcach w związku z otwarciem nowej wystawy "Biel, czerwień, braterstwo" wydało publikację dla najmłodszych. Jest to wydawnictwo, które w sposób prosty i przejrzysty przybliża dzieciom historię kształtowania się barw państwowych, począwszy od średniowiecza.

PIK laureatem II miejsca konkursu „Cyfrowe 20 l@t Świętokrzyskiego”

Czwartek, 18 października 2018

Miło nam poinformować, iż Platforma Informacji Kulturalnej województwa świętokrzyskiego Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, w skład której wchodzą Portal Informacji Kulturalnej – PIK www.pik.kielce.pl, studio telewizyjne, studio radiowe i dział wydawniczy, została laureatem i zajęła II miejsce w konkursie regionalnym „Cyfrowe 20 l@t Świętokrzyskiego” w kategorii Projekt w zakresie prowadzonej edukacji kulturalnej, animacji kultury oraz szeroko rozumianej promocji, upowszechniania kultury i sztuki województwa świętokrzyskiego.

Umowa o współpracy

Czwartek, 18 października 2018

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach i Biblioteka Narodowa podpisały porozumienie o współpracy.

Spotkanie z pisarzem

Czwartek, 18 października 2018

Instytut Książki i Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Witolda Gombrowicza w Kielcach zapraszają na spotkanie autorskie z Wojciechem Chmielarzem, które odbędzie się 6 listopada o godz. 17.00 w siedzibie biblioteki.

"Świętokrzyski Przegląd Teatrów Wiejskich" 2018

Czwartek, 18 października 2018

W pierwszą niedzielę grudnia br. o godzinie 9.00 w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie się przegląd zespołów folklorystycznych w ramach Świętokrzyskiego Przeglądu Teatrów Wiejskich.

„Toto nase ludowe godanie” 2018

Czwartek, 18 października 2018

2 grudnia br. o godzinie 9.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się kolejne spotkanie z miłośnikami gwary ludowej w ramach VIII Regionalnego Przeglądu Gadek „Toto nase ludowe godanie”. Współorganizatorem wydarzenia jest Starostwo Powiatowe w Kielcach.

Zbigniew Zamachowski w DŚT

Czwartek, 18 października 2018

Zbigniew Zamachowski - aktor filmowy i teatralny, kompozytor muzyki do etiud filmowych oraz autor muzyki i tekstów piosenek, które sam wykonuje, będzie gościem Domu Środowisk Twórczych w Kielcach.

Zaduszki muzyczne

Czwartek, 18 października 2018

Ostatnie dni października, przeddzień Wszystkich Świętych, to czas wspominania tych, których już nie ma między nami, osób nam bliskich, z którymi dzieliliśmy radości i smutki, o których pamięć nie powinna zaginąć. Zapraszamy do Filharmonii Świętokrzyskiej na wyjątkowy koncert poświęcony ludziom kultury – muzykom i pracownikom, którzy wpisali się w historię kieleckiej filharmonii.

Varius Manx i Kasia Stankiewicz

Czwartek, 18 października 2018

W listopadzie w Kieleckim Centrum Kultury wystąpi zespół Varius Manx i Kasia Stankiewicz.

"Lubię gadać z Leonardem"

Czwartek, 18 października 2018

Podczas koncertu "Lubię gadać z Leonardem" wystąpi Marcin Styczeń z zespołem.

Old Metropolitan Band

Środa, 17 października 2018

W sali koncertowej Muzeum Laurensa Hammonda w Kielcach wystąpi Old Metropolitan Band - krakowska grupa, która w tym roku obchodzi swoje pięćdziesięciolecie.

ZADUSZKI FOLKOWE W Skarżysku

Środa, 17 października 2018

Studio Instrumentów Etnicznych zaprasza do Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku na Zaduszki Folkowe.

MHK zaprasza

Środa, 17 października 2018

Muzeum Historii Kielc zachęca do udziału w spacerze historycznym oraz gawędzie.

Biżuteria PRL-u

Środa, 17 października 2018

Kolejne warsztaty rodzinne przygotowane przez Muzeum Historii Kielc poświęcone będą biżuterii znalezionej w szafach kielczanek.

„Młodość Astrid” w Kinie Fenomen

Środa, 17 października 2018

W ramach „Filmowego Klubu Seniora”, Kino Fenomen zaprasza na seans dramatu biograficznego „Młodość Astrid” w reżyserii Pernille Fischer Christensen. Szwedzko- duńska produkcja opowiada historię opartą na życiu Astrid Lindgren- pisarki książek dla dzieci takich jak „Dzieci z Bullerbyn” .

„Kapitan Morten i Królowa Pająków” w Kinie Fenomen

Środa, 17 października 2018

Kino Fenomen zaprasza najmłodszych widzów na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Filmowe Czytanki”. Tym razem zobaczymy animację „Kapitan Morten i Królowa Pająków” . Cudowna opowieść o chłopcu żądnym przygód, który po wystawieniu na działanie magicznego proszku, zmniejsza się i zostaje kapitanem statku zabawki…

„Kler” w Kinie Fenomen

Środa, 17 października 2018

Kino Fenomen zaprasza na seans filmu „Kler” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego. W historii polskiej kinematografii nie było chyba dzieła, wzbudzającego większe emocje. Nie było również filmu, który osiągnąłby taki wynik otwarcia w polskich kinach. Tylko w pierwszy weekend po premierze, przed ekrany ściągnęło blisko milion widzów. Film opowiadający o patologiach w instytucjonalnym kościele katolickim, do tej pory budzi kontrowersje i prowokuje szeroko zakrojoną debatę o kondycji polskiego Kościoła.

Pseudonim "Tarzan"

Środa, 17 października 2018

Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej zaprasza na spotkanie z Andrzejem Nowakiem-Arczewskim, autorem książki "Pseudonim "Tarzan". Tomasz Wójcik - partyzant ziemi świętokrzyskiej".

Festiwal Jeunesses Musicales

Środa, 17 października 2018

Rozpoczyna się 37. edycja Festiwalu Jeunesses Musicales, która poświęcona jest poematom symfonicznym.

Edyta Górniak - akustycznie

Środa, 17 października 2018

Edyta Górniak wyruszyła w trasę koncertową, podczas której odwiedzi także Kielce. Usłyszymy jej największe przeboje, ale także utwory z płyt, które nigdy wcześniej nie były wykonywane publicznie. To wielka gratka, szczególnie dla największych smakoszy twórczości artystki.

Màtria

Środa, 17 października 2018

Spektakl „Màtria” Carla Rovira z Hiszpanii zobaczymy w ramach I Kieleckiego Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego 27 października o godzinie 17.00 i 20.00 na małej scenie Teatru im. S. Żeromskiego. Hiszpański spektakl "Màtria" opowiada o matkach, które pochowały swoje dzieci podczas wojny domowej w Hiszpanii.

„Czyściciele Internetu” w Kinie Fenomen

Środa, 17 października 2018

W ramach Widnokręgu Dobrego Kina, Kino Fenomen zaprasza na arcyciekawy dokument w reżyserii Hansa Blocka i Moritza Riesewiecka. „Czyściciele Internetu” opowiada o cenzurze Internetu, który uważany jest za prawdziwie wolne medium. Jaka jest prawda? Zapraszamy na seans!

„Obietnica Poranka” w Kinie Fenomen

Środa, 17 października 2018

W ramach Widnokręgu Dobrego Kina, Kino Fenomen zaprasza na seans „Obietnicy Poranka” w reżyserii Erica Barbiera. Francuski romans, oparty jest na prawdziwej historii Romaina Gary’ego- jednego z największych francuskich powieściopisarzy.

"McQueen" w Kinie Fenomen

Środa, 17 października 2018

W ramach Widnokręgu Dobrego Kina, Kino Fenomen zaprasza na film dokumentalny „McQuenn” w reżyserii Iana Bonhôte i Petera Ettedgui. Opowiada on o życiu i twórczości Aleksandra McQueena, słynnego projektanta, który szturmem zdobył domy mody na całym świecie.

Straszne warsztaty

Wtorek, 16 października 2018

W najbliższą sobotę w Aptece Wyobraźni odbędą się "Straszne warsztaty".

Nowy program kabaretu Smile

Wtorek, 16 października 2018

Program kabaretu Smile „To się nadaje do kabaretu” będzie można zobaczyć 21 października o godzinie 16.00 w sali kieleckiej filharmonii.

Wieczór tanga

Wtorek, 16 października 2018

Magdalena Lechowska, czyli krakowianka z latynoską duszą wystąpi 28 października o godzinie 20.00 w Czerwonym Fortepianie w Kielcach.

My i oni

Wtorek, 16 października 2018

Trwa I Kielecki Międzynarodowy Festiwal Teatralny, podczas którego będzie można zobaczyć spektakle z Hiszpanii, Węgier i Polski.

Listopad w "Kubusiu"

Wtorek, 16 października 2018

W listopadzie Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś" zachęca najmłodszych widzów do obejrzenia m. in. spektakli: „Pan Maluśkiewicz i wieloryb”, „Mały Tygrys Pietrek”, „Gniazdo” oraz „Przygody Koziołka Matołka”, starszych widzów zaprasza na finał Międzynarodowego Konkursu Twórców Teatrów Lalek Teatralnych ANIMATUS.

Ambona po renowacji

Wtorek, 16 października 2018

W Parku Etnograficznym w Tokarni zakończyła się konserwacji ambony w XVIII-wiecznym kościele z Rogowa.

Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku

Poniedziałek, 15 października 2018

W ramach I Kieleckiego Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego widzowie będą mogli obejrzeć spektakl "Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku" w reżyserii Pawła Świątka. Przedstawienie przygotowali aktorzy z Nowego Teatru im. Witkacego ze Słupska. Robiąca międzynarodową karierę sztuka Doroty Masłowskiej mówi o zabawie "w biedę", która wymyka się spod kontroli i źle się kończy.

PIK laureatem II miejsca konkursu „Cyfrowe 20 l@t Świętokrzyskiego”

Miło nam poinformować, iż Platforma Informacji Kulturalnej województwa świętokrzyskiego...

Jubileusz 50-lecia pracy twórczej Stanisława Rogali

W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach odbyło się spotkanie jubileuszowe pisarza...

Talenty Świętokrzyskie 2018 wybrane!

W piątek w Filharmonii Świętokrzyskiej już po raz 19. odbyła się gala Talentów Świętokrzyskich....

Another PINK FLOYD Tribute show

Another - najstarszy polski PINK FLOYD tribute band wystąpił w Wojewódzkim Dom Kultury w...

Kortez na scenie WDK

Na deskach Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, w ramach Festiwalu Masscode, wystąpił Kortez....

I Świętokrzyski Festiwal Seniorów 2018

20 września 2018 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się "I Świętokrzyski Festiwal...

PIK laureatem II miejsca konkursu „Cyfrowe 20 l@t Świętokrzyskiego”

Miło nam poinformować, iż Platforma Informacji Kulturalnej województwa świętokrzyskiego...

Teatr w zasięgu

Stowarzyszenie Przyjaciół Teatru im. S. Żeromskiego oraz Teatr im. S. Żeromskiego biorą udział w...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 32 597 000
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności