Poniedziałek, 26 czerwca 2017 - Jana, Pauliny, Rudolfiny

Aktualności

Zespół Bisquit w Pałacyku Zielińskiego

Poniedziałek, 26 czerwca 2017

2 lipca o godzinie 20.00 w Pałacyku Zielińskiego odbędzie się koncert zespołu Bisquit. Członkowie polskiej grupy, założonej w 2001 roku przez Joanne Chacińską i Tomasza Krawczyka, promować będą najnowszy album „Nagi Król”.

Nagrody Kielc za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechnianie i ochronę kultury.

Poniedziałek, 26 czerwca 2017

Podczas piątkowej gali w Kieleckim Centrum Kultury wręczono Nagrody Prezydenta Miasta Kielce za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechnianie i ochronę kultury w 2016 roku.

Wakacyjne warsztaty w Centrum Geoedukacji

Piątek, 23 czerwca 2017

W związku z rozpoczynającym się okresem wakacyjnym Centrum Geoedukacji przygotowało dla najmłodszych warsztaty geologiczne i przyrodnicze. Tegoroczne wydarzenie będzie już piątą edycja cyklu spotkań najmłodszych miłośników geologii i botaniki. Tegoroczna edycja letnich warsztatów edukacyjnych odbywać się będzie pod dwoma hasłami: Wakacyjnej Akademii Geologii i Wakacyjnej Akademii Przyrody.

71.rocznica pogromu kieleckiego

Środa, 21 czerwca 2017

Obchody 71. rocznicy pogromu kieleckiego rozpoczną się już 26. czerwca. Przez cały tydzień będzie można obejrzeć najważniejsze filmy dotyczące wydarzeń z lipca 1946 r.

„Człowiek z marmuru” w Kinie Fenomen

Środa, 21 czerwca 2017

W ramach cyklu „Historia w Filmie”, Kino Fenomen zaprasza na seans legendarnego filmu Andrzeja Wajdy- „Człowiek z marmuru”. Obraz z Jerzym Radziwiłowiczem i Krystyną Jandą, zdobył uznanie na całym świecie i jest uznawany za jedno z najważniejszych dzieł polskiej kinematografii.

Obchody 71. rocznicy pogromu kieleckiego

Środa, 21 czerwca 2017

Stowarzyszenie im. Jana Karskiego przygotowuje, jak co roku, obchody rocznicy pogromu kieleckiego. Główne uroczystości odbędą się 4 lipca. Poprzedzi je przegląd filmów o tragedii z 1946 roku oraz prezentacja książki.

„Czerwony żółw” w Kinie Fenomen

Wtorek, 20 czerwca 2017

Kto powiedział że filmy animowane są tylko dla dzieci? Kino Fenomen zaprasza na wspaniałą baśń dla dorosłych w reżyserii Michaela Dudok de Wita. Francusko- belgijsko- japońska produkcja została zrealizowana przez legendarne studio Ghibli z Japonii, odpowiedzialne za sukces „Spirited Away: w krainie Bogów”.

„Lady M.” przedpremierowo w Kinie Fenomen

Wtorek, 20 czerwca 2017

Brytyjski dramat w reżyserii Williama Oldroyda. Historia młodej dziewczyny uwikłanej w nieszczęśliwe małżeństwo i gorący, zakazany romans. Akcja rozgrywa się w czasach, kiedy emancypacja kobiet była odległym marzeniem.

„Modlitwa o Pokój”- specjalny pokaz w Kinie Fenomen

Wtorek, 20 czerwca 2017

Kino studyjne "Fenomen" i Salezjański Wolontariat Misyjny zapraszają we wtorek, 27 czerwca, o godz.18.00 na jedyny w Kielcach, specjalny pokaz filmu dokumentalnego "Modlitwa o pokój", połączony z dyskusją po projekcji! Gościem specjalnym będzie Michał Król, reżyser filmu!

Artystyczne lato z "Zameczkiem"

Poniedziałek, 19 czerwca 2017

Prezentujemy propozycje kieleckiego Domu Kultury "Zameczek" przygotowane na wakacje.

Sukcesy wokalistów Zameczkowego Studia Piosenki

Poniedziałek, 19 czerwca 2017

W Bydgoszczy odbył się finał VII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki "Canto Cantare 2017 - gwiazdy nad Brdą". Wokaliści z Domu Kultury "Zameczek" w Kielcach z festiwalu wrócili z nagrodami.

"Projekt: prawda muzycznie"

Poniedziałek, 19 czerwca 2017

Instytut Kultury Spotkania i Dialogu w Kielcach zaprasza, w ramach Małej Sceny przy Plantach, na wieczór z Mariuszem Szczygłem oraz Zespołem Res Factum.

Lato w mieście

Poniedziałek, 19 czerwca 2017

Wiele atrakcji czeka na dzieci i młodzież w ramach tegorocznej akcji "Lato w mieście". Kielecki magistrat wraz z instytucjami kultury, szkołami, klubami osiedlowymi i stowarzyszeniami, przygotował szereg ciekawych propozycji. W programie akcji są m.in.: zajęcia plastyczne, wspólne czytanie książek, lekcje i warsztaty muzealne i taneczne czy spotkania w teatrze.

Przedwakacyjny Salon Rękodzieła Artystycznego za nami

Poniedziałek, 19 czerwca 2017

17 czerwca w Sali Lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbyła się trzecia już edycja Salonu Rękodzieła Artystycznego. Impreza ciesząca się co raz większą popularnością ponownie przyciągnęła do gmachu WDK miłośników rzemiosła artystycznego.

Poznaliśmy zwycięzców 41. Buskich Spotkań z Folklorem

Poniedziałek, 19 czerwca 2017

W niedzielę, 18 czerwca w Parku Miejskim im. S. Staszica w Kielcach odbył się koncert laureatów 41. Buskich Spotkań z Folklorem. W finałowych występach zaprezentowało się łącznie 24 wykonawców spośród 150, jakie zgłosiły się do tegorocznej edycji konkursu.

23.MFMOiK Jędrzejów 2017

Poniedziałek, 19 czerwca 2017

W sobotę 1. lipca odbędzie się pierwszy koncert 23. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej Jędrzejów 2017.

Koncert Dziadów Kazimierskich

Poniedziałek, 19 czerwca 2017

W kieleckim Domu Środowisk Twórczych wystąpi zespół Dziady Kazimierskie.

Projekcja filmu w IDK

Poniedziałek, 19 czerwca 2017

W Instytucie Dizajnu w Kielcach 29 czerwca o godzinie 18.00 odbędzie się projekcja filmu "Podwórko im. Wszystkich Mieszkańców" Izy Rutkowskiej.

Ślady na podwórzu

Poniedziałek, 19 czerwca 2017

Instytut Dizajnu w Kielcach zaprasza do wspólnego upiększenia podwórka przy ulicy Wesołej 36.

Laureaci konkursów pianistycznych

Poniedziałek, 19 czerwca 2017

W kieleckiej filharmonii 7 lipca wystąpią laureaci konkursów pianistycznych.

Michał Limboski

Poniedziałek, 19 czerwca 2017

Twórca ballad, porównywany do Nicka Cave'a i Toma Waitsa, obdarzony wyjątkową charyzmą wokalista - Michał Limboski wystąpi wraz z zespołem w Czerwonym Fortepianie w Kielcach.

Kapelusze z głów

Poniedziałek, 19 czerwca 2017

"Kapelusze z głów" to nowa wystawa, która od 20 czerwca będzie prezentowana w Muzeum Narodowym w Kielcach. Muzealna kolekcja osobliwych kapeluszy z ziem Korony Czeskiej pokazuje ona nakrycia głowy od połowy XIX wieku, nie tylko kapelusze europejskie, ale też między innymi pochodzące z Bliskiego Wschodu, Chin, Wietnamu, Mongolii, obu Ameryk – USA, Boliwii, Meksyku. Wśród eksponatów znajdują się dekoracyjne kapelusze damskie, szykowne męskie cylindry i meloniki, wojskowe czapki i hełmy, ludowe nakrycia głowy, a także kapelusze zaprojektowane przez słynnego Philipa Treacy’ego. Kolekcja została uzupełniona m.in. o kapelusz myśliwski Henryka Sienkiewicza ze zbiorów MNKi. Będzie też można zobaczyć historyczny warsztat kapeluszniczy.

"Dzikie Róże 2017" rozdane

Niedziela, 18 czerwca 2017

Za najlepszy spektakl minionego sezonu kielecka publiczność uznała „Harper” w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego. Ten sam spektakl nagrodzili kieleccy dziennikarze. Najlepszymi aktorami w tym sezonie artystycznym zdaniem publiczności zostali Magda Grąziowska i Wojciech Niemczyk. Gabriel Gietzky, który reżyserował spektakl "Zabić celebrytę" i zagrał w nim główną rolę, otrzymał nagrodę od dziennikarzy.

Konkurs fotograficzny dla seniorów

Piątek, 16 czerwca 2017

Przedstawienie na fotografiach walorów województwa świętokrzyskiego - to główne zadanie w konkursie ,,Świętokrzyskie w obiektywie aparatu fotograficznego” organizowanym dla osób powyżej 60 roku życia. Konkurs jest skierowany do wszystkich, którzy lubią fotografować i potrafią pokazać w kadrze ciekawą rzeczywistość. Organizatorem konkursu jest Urząd Marszałkowski.

Berlińczycy chcą przyjeżdżać na Green Velo

Piątek, 16 czerwca 2017

Kilkadziesiąt tysięcy ludzi wzięło udział w tegorocznej edycji berlińskiego Umweltfestivalu poświęconemu ochronie, środowiska, zdrowemu trybowi życia i ekologicznemu jedzeniu. Na imprezie pojawiło się także mobilne kino 5D, które promowało Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo, biegnący przez pięć województw Polski wschodniej.

4 pory roku

Piątek, 16 czerwca 2017

Fundacja VIVE Serce Dzieciom oraz Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach zorganizowali konkurs "Recycling na miarę. 4 pory roku", kierowany do świętokrzyskich szkół podstawowych i gimnazjów, polegający na przygotowaniu obrazów z materiałów tekstylnych pochodzących z recyklingu. Na konkurs wpłynęło 250 prac.

Ogólnopolskie Warsztaty Architektoniczne

Piątek, 16 czerwca 2017

Instytut Dizajnu jest współorganizatorem III Ogólnopolskich Warsztatów Architektonicznych 1M3.

Polak, Żyd, łodzianin

Środa, 14 czerwca 2017

Do końca czerwca w Instytucie Kultury Spotkania i Dialogu w Kielcach można oglądać wystawę plakatów nagrodzonych w konkursie "Edelman - Polak, Żyd, łodzianin". Autorkami plakatów są studentki z Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi: Magdalena Armat, Hreta Beloyenko, Aleksandra Michnowska, Tatsiana Nowikawa, Mariia Semkiv, Olha Vdovenko.

Wakacje z ECN

Środa, 14 czerwca 2017

Energetyczne Centrum Nauki KPT zaprasza na wakacyjne warsztaty, eksperymentowanie na wystawie, w plenerze i w laboratorium oraz podróż do świata energii.

Medale Per Artem ad Deum przyznane

Wtorek, 13 czerwca 2017

Papieska Rada do spraw Kultury wybrała tegorocznych laureatów.

Z bookcrossingiem przez miasto

Wtorek, 13 czerwca 2017

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka wspólnie z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacji w Kielcach po raz drugi zaprasza na akcję "Z bookcrossingiem przez miasto". W dniu Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek 13 czerwca w autobusie nr 13 zostanie zamontowany regał pełen atrakcyjnych książek.

Magia książki, magia słowa

Wtorek, 13 czerwca 2017

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka zaprasza do obejrzenia wystawy zatytułowanej "Magia książki, magia słowa - książka w malarstwie".

MUZYKANTY 2017

Wtorek, 13 czerwca 2017

25 lipca upływa termin nadsyłania zgłoszeń do udziału w 8. Koneckim Przeglądzie Kapel i Solistów Instrumentalistów Ludowych „MUZYKANTY 2017”.

Nowe wystawy w MHK

Wtorek, 13 czerwca 2017

Muzeum Historii Kielc zaprasza na dwie wystawy czasowe. Od 13 czerwca będzie można obejrzeć fotografie przyrodnicze Kamila Sojdy i Bartłomieja Nurczyńskiego, trzy dni później zostanie otwarta wystawa zatytułowana "Rodziny kieleckie. Olędzcy".

Benefis Janusza Buczkowskiego i promocja książki „Przez życie… z przygodą”

Poniedziałek, 12 czerwca 2017

W niedzielę, 11 czerwca w Sali Kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbył się benefis Janusza Buczkowskiego z okazji 85 urodzin artysty. W trakcie spotkania z fotografikiem i literatem widzowie mieli okazję porozmawiać z jubilatem oraz zapoznać się z jego twórczością. Spotkaniu towarzyszyła promocja najnowszej książki Janusza Buczkowskiego zatytułowanej „Przez życie… z przygodą”.

"Nie pracuj - rób to, co lubisz" – kurs rozwoju osobistego

Poniedziałek, 12 czerwca 2017

"Nie pracuj - rób to, co lubisz" – to tytuł warsztatów, jakie odbyły się 8 czerwca w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Prowadzącym zajęcia dotyczące rozwoju osobistego był prezes fundacji "Fabryki marzeń" Andrzej Załucki.

Laureaci "Jawora"

Poniedziałek, 12 czerwca 2017

Zakończył się konkurs "Jawor - u źródeł kultury", którego celem jest promocja kultury ludowej regionu oraz uhonorowanie twórców, artystów i wykonawców, którzy przyczyniają się do wzbogacania naszego dziedzictwa, budują tożsamość regionu i pielęgnują tradycje.

Bisquit w DŚT

Poniedziałek, 12 czerwca 2017

Zespół Bisquit wystąpi w lipcu w Kielcach.

XIV Miejski Konkurs Literacki

Piątek, 9 czerwca 2017

Tegorocznemu konkursowi przyświecały słowa Marka Twaina: "Prawdziwie wielcy ludzie wywołują w nas poczucie, że sami możemy stać się wielcy".

Festiwal Muzyki Świata

Piątek, 9 czerwca 2017

Dom Środowisk Twórczych w Kielcach zaprasza w lipcu na Festiwal Muzyki Świata.

12...3

Wystawa kapeluszy

Od 20 czerwca do 5 listopada 2017 roku w Muzeum Narodowym w Kielcach można oglądać wystawę...

Promocja książki „Komendant GRYF i jego żołnierze”

23 czerwca o godzinie 17.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się premiera książki...

41. Buskie Spotkania z Folklorem - finał wojewódzki w Kielcach

W niedzielę, 18 czerwca w Parku Miejskim im. S. Staszica w Kielcach odbył się koncert laureatów...

Poznaliśmy zwycięzców 41. Buskich Spotkań z Folklorem

W niedzielę, 18 czerwca w Parku Miejskim im. S. Staszica w Kielcach odbył się koncert laureatów...

Dzień Dziecka w WDK

W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się spektakl muzyczny zatytułowany „Chicholudki”....

XXIII Ogólnopolskie Konfrontacje Zespołów Tanecznych Małogoszcz 2017

Relacja filmowa z XXIII Ogólnopolskich Konfrontacji Zespołów Tanecznych, które odbyły się 21...

Z Panem Scratchem za pan brat

30 maja, w siedzibie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach, odbył się finał konkursu „Z...

Kielecki Rajd Rowerowy

Oddział Świętokrzyski PTTK w Kielcach i Urząd Miasta Kielce są organizatorami nowej imprezy...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 24 569 128
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności