Wtorek, 22 stycznia 2019 - Dominiki, Mateusza, Wincentego

Aktualności

Anielskie podszepty

Wtorek, 22 stycznia 2019

W Domu Kultury "Zameczek" otwarta zostanie wystawa zatytułowana "Anielskie podszepty". Towarzyszyć jej będzie koncert "Dobrego roku" w wykonaniu wokalistów Zameczkowego Studia Piosenki. Wernisaż wystawy odbędzie się 1 lutego o godzinie 18.00.

Balonowe zoo

Wtorek, 22 stycznia 2019

Kolejne sobotnie warsztaty familijne odbędą się w Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach 26 stycznia w godzinach od 11.00 do 13.00.

Wystawa malarstwa Michała Kwarciaka

Wtorek, 22 stycznia 2019

Galeria Wieża Sztuki w Kielcach zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Michała Kwarciaka, który odbędzie się 26 stycznia o godzinie 18.00.

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

Wtorek, 22 stycznia 2019

Dzień 27 stycznia, rocznica wyzwolenia obozu w Auschwitz, od 2005 roku jest obchodzony jako Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zaprasza, by tego dnia uczcić wspólnie ofiary zagłady.

Spotkania ze sztuką

Wtorek, 22 stycznia 2019

Do 1 lutego dział edukacji Biura Wystaw Artystycznych zaprasza na zajęcia "Spotkania ze sztuką - kapitał sztuki" związane z wystawami dorocznymi świętokrzyskich związków twórczych.

Szkice z podróży

Wtorek, 22 stycznia 2019

Osiedlowy Klub Kultury KSM "Słoneczko" w Kielcach zaprasza na wernisaż wystawy akwareli Moniki Łesyszak pt. "Szkice z podróży".

Uszyj to sam

Wtorek, 22 stycznia 2019

Instytut Dizajnu zaprasza na siódmą odsłonę warsztatów z cyklu “Uszyj to sam”. Zajęcia są kierowane w szczególności do osób, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z szyciem. Na najbliższych zajęciach uczestnicy wykonają ciepły szalik oraz nauczą się, w jaki sposób pikować materiały.

Spotkanie z Mają Wolny

Wtorek, 22 stycznia 2019

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza na spotkanie z Mają Wolny - autorką powieści, sztuk teatralnych, kuratorką wystaw.

Brzechwa z mojego dzieciństwa

Wtorek, 22 stycznia 2019

Teatr Po Trzecim Dzwonku i Kieleckie Centrum Kultury zapraszają 26 stycznia o godz. 12:00 wszystkie dzieci w wieku od 5 do 105 na spektakl ,,Brzechwa z mojego dzieciństwa".

Medaliony

Wtorek, 22 stycznia 2019

W rocznicę wyzwolenia obozu AB Kieleckie Centrum Kultury zaprasza na spektakl "Medaliony", który jest sceniczną adaptacją książki Zofii Nałkowskiej pod tym samym tytułem. Reżyserem spektaklu jest Marek Tercz.

Kazimierza Wielka w Skarżysku

Poniedziałek, 21 stycznia 2019

W Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej zostanie podpisana jutro (22 stycznia) umowa o współpracy MCK z gminą Kazimierza Wielka. O godz. 12.00 w patio MCK odbędzie się prezentacja walorów artystycznych, turystycznych i krajobrazowych Kazimierzy Wielkiej.

Zimowe spotkanie z duchami i magią

Poniedziałek, 21 stycznia 2019

Magiczną przygodę podczas ferii zimowych można będzie przeżyć na Zamku Królewskim Chęcinach w najbliższy czwartek 24 stycznia, przenosząc się w świat duchów i czarów za sprawą Czarownicy Świętokrzyskiej, Białej Damy i murów zabytkowej warowni, owianych licznymi tajemnicami.

Spotkanie z Januszem Buczkowskim

Poniedziałek, 21 stycznia 2019

W Muzeum Dialogu Kultur odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Niedziela w muzeum". Tym razem muzeum zaprasza na spotkanie autorskie z Januszem Buczkowskim na wystawie "Portrety wybrane – nieznana twórczość Janusza Buczkowskiego z lat 1958–1985".

Powstanie styczniowe w Górach Świętokrzyskich

Poniedziałek, 21 stycznia 2019

Kieleckie Towarzystwo Naukowe i Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach zapraszają na wykład prof. dra hab. Wiesława Cabana pod tytułem "Powstanie styczniowe w Górach Świętokrzyskich".

"Twardy gnat, martwy świat"

Poniedziałek, 21 stycznia 2019

Na deskach kieleckiego teatru w najbliższy weekend będziemy mogli obejrzeć spektakl "Twardy gnat, martwy świat", wyreżyserowany przez pochodzącą z Czech Evę Rysową na podstawie sztuki kielczanina Mateusza Pakuły. Na scenie Teatru im. S. Żeromskiego zobaczymy znakomitego w roli Hansa Klopsa Andrzeja Platę. Spektakl swoją premierę miał w 2014 roku.

Naznaczeni

Poniedziałek, 21 stycznia 2019

Ośrodek Kultury “Ziemowit” w Kielcach zaprasza 1 lutego o godz. 18.00 na wernisaż w "Galerii m". Na wystawie "Naznaczeni" swoje prace będą prezentować Agnieszka Czyż (fotografia) i Marek Sabat (malarstwo).

Wyniki przeglądu rejonowego XXVI Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Jędrzejowie

Poniedziałek, 21 stycznia 2019

W minioną niedzielę w Centrum Kultury w Jędrzejowie odbył się przegląd rejonowy do 26. finału Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek, w którym wyłonieni zostali najlepsi wykonawcy i zespoły z powiatów: kieleckiego, staszowskiego, buskiego, kazimierskiego, pińczowskiego, jędrzejowskiego i włoszczowskiego.

Trwają zapisy do VII „Pojedynku na głosy”

Poniedziałek, 21 stycznia 2019

Do 7 kwietnia br. uczniowie klas 6, 7 i 8 szkół podstawowych, 3 klas szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych województwa świętokrzyskiego mogą zapisywać się do kolejnej edycji konkursu wokalnego „Pojedynek na głosy”. Tegoroczny finał imprezy odbędzie się 25 kwietnia w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach.

Klaps! 50 twarzy Greya

Poniedziałek, 21 stycznia 2019

Teatr Polonia zaprasza do Kieleckiego Centrum Kultury na spektakl muzyczny "Klaps! 50 twarzy Greya".

Największe przeboje Michała Bajora

Poniedziałek, 21 stycznia 2019

W Kieleckim Centrum Kultury odbędzie się koncert walentynkowy w wykonaniu Michała Bajora.

Między słowem a obrazem

Poniedziałek, 21 stycznia 2019

"Między słowem a obrazem. Sztuka ilustratorska w dziełach Żeromskiego" prezentowana będzie od 26 lutego do 31 sierpnia tego roku w Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego w Kielcach.

Most Kultury połączył Kielce i Winnicę

Poniedziałek, 21 stycznia 2019

Obrazy dwojga kieleckich artystów - Magdaleny Leśniak i Rafała Urbańskiego można do końca stycznia oglądać w Winnickim Obwodowym Muzeum Krajoznawczym. Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zorganizowało ekspozycję na Ukrainie wspólnie z Konsulatem Generalnym RP w Winnicy. To początek współpracy obu instytucji.

Wyjątkowy pokaz studentow UJK „Świętokrzyski Folk Fashion”

Poniedziałek, 21 stycznia 2019

Dzięki współpracy Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, Instytutu Sztuk Pięknych UJK i Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego studenci trzeciego roku Wzornictwa pod kierunkiem mgr sztuki Augustyny Nowackiej stworzyli wyjątkową kolekcję ubrań.

Poparzeni Kawą Trzy

Piątek, 18 stycznia 2019

Zespół "Poparzeni Kawą Trzy" powstał w 2005 roku, został utworzony przez pracowników Radia RMF FM i Radia Zet, którzy zainspirowani twórczością rosyjskiej grupy "Leningrad" i ukraińskiej "5Nizza" zawiązali w 2005 roku zespół grający gatunek muzyczny oparty na muzyce ska z domieszkami rocka, punku i swingu. W lutym zespół wystąpi w Kielcach.

Konkurs Kolęd i Pastorałek "Gloria"

Piątek, 18 stycznia 2019

Po raz szósty w Młodzieżowym Domu Kultury w Kielcach organizowany jest Konkurs Kolęd i Pastorałek „Gloria”, który skierowany jest do dzieci i młodzieży z całej Polski.

7. Rajd „Tropami dzikich zwierząt”

Piątek, 18 stycznia 2019

Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” – Dworek Stefana Żeromskiego w Ciekotach zaprasza w środę 23 stycznia na zimowy rajd tropami dzikich zwierząt, połączony z prezentacją multimedialną.

"Pod adresem marzeń" jedzie na konkurs

Piątek, 18 stycznia 2019

Po "Gnieździe" i "Nad rzeką, której nie było" kolejny spektakl Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" został zakwalifikowany do pierwszego etapu 25. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Jest to przedstawienie "Pod adresem marzeń" autorstwa Elżbiety Chowaniec i Marka Zákostelecký’ego, w reżyserii Marka Zákostelecký’ego.

Z Kielc do Hollywood

Piątek, 18 stycznia 2019

Na spotkanie z Rafałem Zawieruchą - pochodzącym z Kielc aktorem, który zagrał u Quentina Tarantino, zaprasza Dom Środowisk Twórczych w Kielcach.

Luty w "Kubusiu"

Piątek, 18 stycznia 2019

W lutym w kieleckim Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś" obejrzymy spektakle: „O Rybaku i Złotej Rybce”, "Calineczka", „Misiaczek”, „Pod adresem marzeń”, najnowszą premierę „Zmruż oczko” oraz spektakl dla dorosłych zatytułowany „The Monstrum Band”.

"Udani-nieudani"

Czwartek, 17 stycznia 2019

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach zaprasza na bezpłatne warsztaty pt. „Udani-nieudani”. Zajęcia odbędą się w związku z premierą spektaklu „Pięciu Nieudanych”, która zaplanowana została na 11 maja 2019 roku.

Seans historyczny

Czwartek, 17 stycznia 2019

„The Liberation of Auschwitz” - film dokumentalny w reżyserii I. von zur Muhlena zawiera pełną wersję materiałów nakręconych po wyzwoleniu KL Auschwitz 27 stycznia 1945 roku.

Przekształcenia własnościowe w Polsce

Czwartek, 17 stycznia 2019

Najnowsza wystawa w Centrum Edukacyjnym IPN "Przystanek Historia" w Kielcach przedstawia przekształcenia własnościowe w Polsce w latach 1944–1956 i ich społeczne skutki.

Polsko-bolszewicka wojna na plakaty

Czwartek, 17 stycznia 2019

Wystawa "Polsko-bolszewicka wojna na plakaty" w Centrum Edukacyjnym IPN "Przystanek Historia" przedstawia druki, afisze i odezwy z lat 1919 – 1921.

"Nie uciekam"

Czwartek, 17 stycznia 2019

Instytut Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach zaprasza do oglądania wystawy pt. "Nie uciekam" autorstwa Ewy Banaszczyk - laureatki Nagrody Dziekana Wydziału Pedagogicznego i Artystycznego w 41. Konkursie "Przedwiośnie".

Pikantni

Czwartek, 17 stycznia 2019

"Pikantni" - komedia obyczajowa Stefana Vögla, cenionego austriackiego dramaturga, która wykorzystuje znany schemat czworokąta. Spektakl będzie można obejrzeć na scenie Kieleckiego Centrum Kultury.

Krzysztof Fiedukiewicz wystąpi w FŚ

Czwartek, 17 stycznia 2019

Krzysztof Fiedukiewicz fagocista, autor i twórca, instrumentalista zagra 1 lutego o godzinie 19.00 w kieleckiej filharmonii.

Od Bacha do Beatlesów

Czwartek, 17 stycznia 2019

Bach i Beatlesi dwa kamienie milowe w rozwoju muzyki. Bachowskie (i nie tylko) interpretacje usłyszymy w wykonaniu wybitnego kompozytora, pianisty jazzowego Wojciecha Gogolewskiego, zaś klimaty czwórki z Liverpoolu będą dziełem polskiego zespołu The Beatlmen.

Ruszają konkursy

Środa, 16 stycznia 2019

Zarząd województwa świętokrzyskiego przyjął uchwały w sprawie ogłoszenia konkursów ofert na wsparcie zadań z zakresu kultury, nauki, edukacji, oświaty i wychowania oraz powierzenie lub wsparcie zadań publicznych województwa świętokrzyskiego z zakresu turystyki i krajoznawstwa w 2019 roku. Łączna kwota przeznaczona na te zadania to 465 tysięcy złotych.

Idee XXI wieku

Środa, 16 stycznia 2019

Stowarzyszenie im. Jana Karskiego w ramach cyklu "Idee XXI wieku" zaprasza na spotkanie z doktorem Grzegorzem Linderbergiem - socjologiem i dziennikarzem.

ECN zaprasza na ferie

Środa, 16 stycznia 2019

Energetyczne Centrum Nauki zaprasza na "Ferie z energią".

12...3

Jarosław Skulski z nominacją do tytułu Człowieka Roku 2018!

Miło nam poinformować, że Jarosław Skulski, kierownik kina FENOMEN, działającego w Wojewódzkim...

Warsztaty wokalne Grażyny Łobaszewskiej w Domu Kultury "Zameczek"

W pierwszym tygodniu ferii zimowych w DK "Zameczek" w Kielcach odbyły się jak co roku warsztaty...

Ruszają konkursy

Zarząd województwa świętokrzyskiego przyjął uchwały w sprawie ogłoszenia konkursów ofert na...

Ferie z tańcem

Szkoła Kieleckiego Teatru Tańca po raz kolejny przygotowała dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych...

Początki sylwestra

Sylwester, jak każde inne święto, ma swoją tradycję. Ale czy wiemy, skąd się ona wzięła?

Koncert Kolęd i Pastorałek

10 stycznia 2018 r. w Wojewódzkim Domu Kultury odbyło się tradycyjne, wspólne śpiewanie kolęd z...

Jarosław Skulski z nominacją do tytułu Człowieka Roku 2018!

Miło nam poinformować, że Jarosław Skulski, kierownik kina FENOMEN, działającego w Wojewódzkim...

Koncert Kolęd i Pastorałek

10 stycznia 2018 r. w Wojewódzkim Domu Kultury odbyło się tradycyjne, wspólne śpiewanie kolęd z...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 34 137 336
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności