Czwartek, 28 stycznia 2021 - Agnieszki, Kariny, Lesława

Aktualności

Rok 2020 w DŚT

Czwartek, 28 stycznia 2021

Rok 2020 był wyjątkowo trudny dla kultury. Mimo to Dom Środowisk Twórczych w Kielcach zorganizował 76 różnorodnych wydarzeń artystycznych.

BWA zaprasza

Czwartek, 28 stycznia 2021

W związku z decyzją o otwarciu galerii sztuki dla publiczności w przyszłym tygodniu Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza na dwie wystawy fotografii. . Będzie je można oglądać już od poniedziałku 1 lutego, ale tylko przez tydzień.

Koncert kolęd on-line

Czwartek, 28 stycznia 2021

Samorządowe Centrum Kultury w Sędziszowie zaprasza w niedzielę 31 stycznia na koncert kolęd. Początek o godz. 17.00 bez udziału publiczności. Koncert będzie dostępny na kanale You Tube parafii św. Brata Alberta w Sędziszowie.

Premierowy klip taneczny FT Dance Mania

Czwartek, 28 stycznia 2021

Sandomierskie Centrum Kultury opublikowało premierowy klip taneczny działającej przy SCK Formacji Tanecznej Dance Mania.

Stypendia artystyczne wPołańcu

Czwartek, 28 stycznia 2021

Pomimo trwającej prawie od roku pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 i wielu obostrzeń, które dotknęły środowisko kultury, wychowankowie Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu starali się promować miasto i gminę Połaniec. Dlatego też burmistrz Miasta i Gminy Połaniec postanowił jak co roku nagrodzić najzdolniejszą młodzież, przyznając 40 stypendiów artystycznych w dwóch kategoriach: muzyka i śpiew oraz taniec.

Konkurs „Śnieżny Dekalog”

Czwartek, 28 stycznia 2021

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Koprzywnicy zachęca do udziału w konkursie plastyczno-filmowym na zilustrowanie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS pod nazwą „Śnieżny Dekalog”. Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży, a jego organizatorem jest Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji.

Nie żyje Ryszard Kotys

Czwartek, 28 stycznia 2021

Nie żyje, pochodzący z województwa świętokrzyskiego, Ryszard Kotys, który zadebiutował na deskach Teatru im. S. Żeromskiego. Aktor znany z serialu "Świat według Kiepskich" miał 88 lat.

Finał 29. WOŚP w Chęcinach

Czwartek, 28 stycznia 2021

Tegoroczny koncert i Finał 29. WOŚP w Chęcinach ze względu na pandemię odbędzie się bez udziału publiczności, ale będzie transmitowany on-line na profilu facebook Gminy Chęciny oraz Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach.

Modne L’ektury

Czwartek, 28 stycznia 2021

Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach oraz L'editorial łączą siły w promocji czytelnictwa.

Wystawa on-line

Czwartek, 28 stycznia 2021

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza do obejrzenia on-line wystaw „Odkrywamy Ponidzie” oraz „Wierzba w krajobrazie Ponidzia” w ramach 24. Ogólnopolskiego Przeglądu Fotograficznego Ponidzie 2020.

Co wiesz o Dziadku?

Czwartek, 28 stycznia 2021

Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej zaprasza do udziału w quizie na temat Józefa Piłsudskiego.

Artur Dutkiewicz Trio on-line

Czwartek, 28 stycznia 2021

Artur Dutkiewicz, wywodzący się z naszego regionu pianista jazzowy i kompozytor, zaprasza za naszym pośrednictwem na swój koncert on-line w czwartek 28 stycznia o godz. 19.00.

Międzynarodowy Dzień LEGO

Czwartek, 28 stycznia 2021

Muzeum Zabawek i Zabawy przypomina, że 28 stycznia to Międzynarodowy Dzień LEGO.

"Dał nam przykład Bonaparte"

Czwartek, 28 stycznia 2021

Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach zaprasza na lekcję online „Dał nam przykład Bonaparte”.

Koncert walentynkowy w FŚ

Czwartek, 28 stycznia 2021

Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na koncert online, który odbędzie się 12 lutego o godzinie 19.00.

"Zakochaj się w bibliotece z wzajemnością"

Czwartek, 28 stycznia 2021

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach w lutym organizuje akcję zatytułowaną "Zakochaj się w bibliotece z wzajemnością".

Quiz wiedzy o powstaniu styczniowym

Środa, 27 stycznia 2021

Region świętokrzyski to nie tylko teren, gdzie powstańcy styczniowi stoczyli wiele bitew z wrogiem, ale to także miejsce wielu innych wydarzeń związanych z tym zrywem. Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach zaprasza do krótkiego quizu o powstaniu styczniowym, gdzie można będzie poznać niektóre ciekawostki o powstaniu w naszym regionie.

Kolekcja makramowych dywanów

Środa, 27 stycznia 2021

Kolekcja makramowych dywanów Kuby Święcickiego z Instytutu Dizajnu otrzymała nominację do Green Concept Award 2021.

"Polskie serce pękło. Katyń 1940”

Środa, 27 stycznia 2021

Ruszyła druga edycja konkursu literacko-plastycznego „Polskie serce pękło. Katyń 1940” przeznaczonego dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Wiwat kulig!

Środa, 27 stycznia 2021

Trwają zapusty, staropolski karnawał. Dawnej ten czas obfitował w szaleńczą wręcz zabawę. Kulig to jeden z jej najpiękniejszych i najstarszych polskich zwyczajów, które celebrowano w czasie karnawału, bo jak pisał Oskar Kolberg: "Otwartością i miłością sąsiedzką stało nasze dawne życie, uprzejmością i gościnnością wszelka zabawa...”.

28. Świętokrzyski Konkurs Kolęd i Pastorałek odwołany

Środa, 27 stycznia 2021

Jak już informowaliśmy zaplanowany na 31 stycznia 28. Świętokrzyski Konkurs Kolęd i Pastorałek we Włoszczowie został odwołany.

Koncert on-line Buskiej Orkiestry Zdrojowej

Środa, 27 stycznia 2021

W najbliższy czwartek 28 stycznia o godzinie 18:00 odbędzie się koncert on-line muzyki musicalowej i filmowej w wykonaniu Buskiej Orkiestry Zdrojowej – zaprasza Buskie Samorządowe Centrum Kultury.

„Kielecczyzna do 1989 roku w artykułach”

Środa, 27 stycznia 2021

Zakończył się drugi etap rozbudowy bazy komputerowego katalogu zasobów biblioteki UJK. Biblioteka Uniwersytecka zaprasza do korzystania z 5000 bibliograficznych artykułów z czasopism i opracowań zwartych.

Nagrodzone zabawki

Środa, 27 stycznia 2021

Zabawki "Sensoryczne memo" i "Wesoła stupa", które zdobyły I miejsce w XI edycji konkursu "Zabawka przyjazna dziecku", organizowanego przez Muzeum Zabawek i Zabawy, zostały również nagrodzone i wyróżnione w konkursie Zabawka Roku.

Konkurs „Podróże Koziołka Matołka – Gruzja” rozstrzygnięty

Środa, 27 stycznia 2021

Rozstrzygnięto 13. Ogólnopolski Konkurs „Podróże Koziołka Matołka – Gruzja” organizowany przez Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie.

Zamek w Chęcinach: co warto wiedzieć?

Środa, 27 stycznia 2021

Warownia chęcińska posiada wyraźny podział na Zamek Górny i Zamek Dolny. Zamek Górny stanowił część reprezentacyjno-mieszkalną, a Dolny część gospodarczą – czytamy na stronie Zamku Królewskiego w Chęcinach.

Gnomonograf Jastrzębowskiego

Środa, 27 stycznia 2021

Na stronie Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie można obejrzeć eksponat tygodnia - gnomonograf Wojciecha Jastrzębowskiego z 1830 r.

Konkurs „Dlaczego tęsknię za Muzeum?”

Środa, 27 stycznia 2021

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach informuje, że w związku z ogólnoświatową sytuacją pandemiczną, problemami z dotarciem do miejsc zabytkowych oraz trudnościami w dostępie do muzeów i galerii, tegoroczne 42. Międzynarodowe Spotkania Artystyczne dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum” otrzymały hasło przewodnie: „Dlaczego tęsknię za Muzeum?”

Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu w Skarżysku

Środa, 27 stycznia 2021

W Dniu Pamięci o Ofiarach Holokaustu Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku Kamiennej przypomina skarżyski rozdział Zagłady.

Geopark Kielce w 2020 roku

Środa, 27 stycznia 2021

W 2020 roku, pomimo trudnej sytuacji w branży turystycznej wynikającej z pandemii, atrakcje Geoparku Kielce odwiedziło łącznie 326 783 osób. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszyły się obiekty plenerowe: Kadzielnia, ogród botaniczny, Wietrznia i Ślichowice.

O energii wiatru i farmach wiatrowych

Środa, 27 stycznia 2021

Energetyczne Centrum Nauki w Kielcach zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu #ecofriendly w ramach projektu #greenthinking. Tym razem będzie o energii wiatru i farmach wiatrowych.

Portret Hadziewicza - Ludwika Groppler

Środa, 27 stycznia 2021

W najbliższym odcinku podcastu Muzeum Narodowego w Kielcach poznamy historię Ludwiki Gropplerowej - bohaterki jednego z portretów Rafała Hadziewicza, który można podziwiać w Galerii Malarstwa Polskiego i Europejskiej Sztuki Zdobniczej, oraz jej męża – Henryka.

Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

Środa, 27 stycznia 2021

27 stycznia obchodzony jest na całym świecie jako Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Dzień ten ustanowiła w listopadzie 2005 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych. Upamiętnia on miliony Żydów zgładzonych przez nazistowskie Niemcy podczas II wojny światowej.

"Historia z jednego dokumentu..."

Środa, 27 stycznia 2021

W ramach cyklu "Historia z jednego dokumentu..." Archiwum Państwowe w Kielcach przedstawia fotografię powstańca Teodora Daszewskiego, który zginał 11 marca 1863 roku podczas potyczki pod Pieskową Skałą.

Nabór do teatru "Syrena" w SOK

Wtorek, 26 stycznia 2021

Teatr „Syrena” działający przy Staszowskim Ośrodku Kultury zaprasza w swoje szeregi nowych członków do grupy młodzieżowej 12+.

Gra dla poszukiwaczy skarbów

Wtorek, 26 stycznia 2021

Starostwo Powiatowe w Kielcach zaprasza poszukiwaczy przygód do udziału w grze "Geocaching".

WOŚP w Parku Kultury

Wtorek, 26 stycznia 2021

29. Finał WOŚP w Starachowicach odbędzie się w formie koncertu on-line w niedzielę 31 stycznia od godziny 17.00 na fanpage'u WOŚP Starachowice – informuje Park Kultury.

Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci Ofiar Holokaustu w Chmielniku

Wtorek, 26 stycznia 2021

W środę 27 stycznia przypada Międzynarodowy Dzień Pamięci Ofiar Holokaustu. W Chmielniku obchodzony będzie głównie wirtualnie, choć nie zabraknie wizyt niewielkich delegacji w miejscach pamięci o Żydach. Organizatorem obchodów jest Ośrodek Edukacyjno-Muzealny „Świętokrzyski Sztetl” w Chmielniku.

Konkurs „Ekologia, my i region w którym żyjemy”

Wtorek, 26 stycznia 2021

W związku z przesunięciem okresu ferii zimowych z powodu sytuacji epidemicznej w kraju oraz wieloma prośbami nauczycieli, Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w Kielcach przedłużył termin nadsyłania prac w konkursie „Ekologia, my i region w którym żyjemy” do dnia 5 lutego 2021 r.

"Lokomotywa" rusza

Wtorek, 26 stycznia 2021

Już po raz trzeci obywa się Plebiscyt Książkowy "Lokomotywa", w którym blogerzy piszący o książkach dla dzieci i młodzieży, nominowali 60 książek w 6 kategoriach: "Tekst", "Fakt", "Obraz", "Komiks", "Przekład", "Od a do z". Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach zachęca do głosowania.

32. Regionalny Festiwal Kolęd i Pastorałek rozstrzygnięty

Rozstrzygnięto 32. Regionalny Festiwal Kolęd i Pastorałek on-line organizowany przez Staszowski...

158. rocznica wybuchu powstania styczniowego

Powstanie 1863-1864 było najdłużej trwającym zrywem niepodległościowym w epoce porozbiorowej. Do...

Wojewódzki Konkurs Recytatorski im. Wandy Łyczkowskiej

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach oraz Szkoła Podstawowa w Ostojowie zapraszają...

„Bunt robotników… i przełom sierpień 1980” na wystawie on-line

Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku Kamiennej zaprasza na wernisaż on-line wystawy „Bunt...

Święto Trzech Króli - wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek przed WDK

Relacja filmowa ze wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek przed Wojewódzkim Domem Kultury w...

Finał konkursu „Kolęda Płynie z Wysokości…” już wkrótce!

Znamy osoby zakwalifikowane do IX Międzynarodowego Konkursu Kolęd, Pastorałek i Piosenek...

I Ogólnopolski Konkurs Piosenki Rozrywkowej o „Złoty Grzejnik”

Miejsko-gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Stąporkowie organizuje I Ogólnopolski Konkurs Piosenki...

"Królowa Ś." online

Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" zaprasza do obejrzenia online spektaklu "Królowa Ś."Nagranie sztuki...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 46 038 307
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności