Niedziela, 3 lipca 2022 - Anatola, Jacka, Mirosławy

Aktualności

I Piknik Rowerowy pod hasłem ROWEROWE POWITANIE WAKACJI

Piątek, 1 lipca 2022

3 lipca w godzinach od 12.00 do 17.00 w Parku Miejskim im. S. Staszica w Kielcach odbędzie się I Piknik Rowerowy pod hasłem "Rowerowe powitanie wakacji". Na uczestników imprezy czeka wiele atrakcji, między innymi: rowerowy tor przeszkód, kapsuła 5D, nietypowe rowery, występy dzieci i młodzieży z Młodzieżowego Domu Kultury oraz Wojewódzkiego Domu Kultury (ze Studia Piosenki WDK i Studia Teatralnego LS).

Koncert jazzowy w WDK

Piątek, 1 lipca 2022

W piątek 8 lipca na specjalny wieczór jazzowy wszystkich kieleckich melomanów zaprasza Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach. Na scenie plenerowej, ustawionej przed gmachem instytucji, zagrają dwie formacje – Kompania Jazzpogodna i zespół Patryka Miszczaka. Początek koncertu "Jazz w WDK" zaplanowany jest na godz. 20.30.

Otwarcie wystawy PORZĄDEK I ZAGŁADA. POLICJA W NAZISTOWSKICH NIEMCZECH

Środa, 29 czerwca 2022

30 czerwca o godz. 12.00 w Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie zostanie otwarta wystawa "Porządek i Zagłada. Policja w nazistowskich Niemczech". W wydarzeniu weźmie udział dr Michael Groß, Konsul Generalny Niemiec.

Młodzieżowy Zespół Wokalny WONDERLAND

Środa, 29 czerwca 2022

W czerwcu w Wojewódzkim Domu Kultury swoją działalność rozpoczął Młodzieżowy Zespół Wokalny "Wonderland".

III edycja Festiwalu Sztuki i Mediów OTWARTE KSIĄŻKI

Wtorek, 28 czerwca 2022

W najbliższy piątek, 1 lipca, w Centrum Edukacji i Kultury "Szklany Dom" i w dworku Stefana Żeromskiego w Ciekotach rozpocznie się III edycja Festiwalu Sztuki i Mediów "Otwarte książki". Ciekawe spotkania z ludźmi pióra, koncerty i wernisaże potrwają do niedzieli, 3 lipca.

JAWOR U ŹRÓDEŁ KULTURY 2022 – co to był za festiwal!

Poniedziałek, 27 czerwca 2022

26 czerwca w Parku Etnograficznym w Tokarni panował wściekły upał. Jednak ani artystom ludowym – kapelom, solistom i rękodzielnikom, ani wystawcom, ani gościom Ogólnopolskiego Festiwalu Kultury Ludowej "Jawor u źródeł kultury" ani przez moment nie przeszkodził on we wspólnej, wspaniałej zabawie.

Rozpoczyna się 30. Jubileuszowy Plebiscyt Publiczności "O Dziką Różę"

Poniedziałek, 27 czerwca 2022

Dzisiaj w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach rozpoczyna się 30. Jubileuszowy Plebiscyt Publiczności "O Dziką Różę". Przegląd premier sezonu 2021 / 2022 zostanie uwieńczony galą, podczas której zostaną wręczone nagrody zwycięzcom 28. i 30. edycji konkursu.

Sztuka w służbie Eucharystii w Muzeum Diecezjalnym

Poniedziałek, 27 czerwca 2022

W Muzeum Diecezjalnym w Kielcach można zwiedzać wystawę: „Ars Eucharistica. Sztuka w służbie Eucharystii”. Na wystawie zwracają uwagę rzadkie pamiątki z czasów Chrystusa, przybliżające realia Ostatniej Wieczerzy oraz męki Zbawiciela. Wyjątkowym eksponatem jest świetny obraz Jana Breughla Starszego „Madonna z Dzieciątkiem w girlandzie kwiatów” (przed 1625 r.).

OBCHODY 76. ROCZNICY POGROMU KIELECKIEGO

Poniedziałek, 27 czerwca 2022

Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zaprasza na obchody 76. rocznicy pogromu kieleckiego, które odbędą się w poniedziałek 4 lipca. Uroczystości rozpoczną się o godz. 14.00 na cmentarzu żydowskim w Kielcach przy grobach kieleckich ofiar nienawiści i uprzedzeń z 4 lipca1946 roku. W tym roku duchowni różnych wyznań będą się modlić w intencji ofiar oraz pokoju w Ukrainie, Polsce, Europie i na świecie.

Noc na Zamku i Biała Dama w Chęcinach

Piątek, 24 czerwca 2022

Już w piątek 24 czerwca rozpoczyna się na zamku w Chęcinach sezon nocnego zwiedzania. W wakacyjne piątki i soboty na murach warowni może ukazywać się Biała Dama.

Wakacje z "Charlestonem"

Piątek, 24 czerwca 2022

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach zaprasza w dniach od 4 do 15 lipca na wakacje ze Szkołą Tańca „Charleston”.

Kino na leżakach w Starachowicach

Czwartek, 23 czerwca 2022

Starachowicki Park Kultury zaprasza już od 1 lipca do kina na leżakach. Plenerowe, bezpłatne seanse, odbywać się będą w amfiteatrze parku Miejskiego w Starachowicach. Początek zawsze o godz. 21:00.

Turniej Rycerski o Złotą Ostrogę Jagiellonów w Szydłowie

Czwartek, 23 czerwca 2022

Wielki Turniej Rycerski o Złotą Ostrogę Jagiellonów odbędzie się w niedzielę 3 lipca na dziedzińcu zamkowym w Szydłowie. Początek atrakcji ok. godz. 13:00.

Wakacje z energią 2022

Czwartek, 23 czerwca 2022

Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego zaprasza na „Wakacje z energią 2022”.

Warsztaty teatralne w KCK

Środa, 22 czerwca 2022

Kieleckie Centrum Kultury zaprasza młodzież na wakacyjne warsztaty teatralne. Zaplanowano cztery dwugodzinne spotkania: 28 i 30 czerwca oraz 4 i 6 lipca rozpoczynające się o godzinie 11:00 na małej scenie KCK.

LUDWIG – opowieści o bajkowym szaleństwie w Teatrze im. St. Żeromskiego

Wtorek, 21 czerwca 2022

W najbliższą sobotę, 25 czerwca, kieleccy miłośnicy teatru będą mogli po raz pierwszy zobaczyć "Ludwiga" – spektakl w reżyserii Jana Jelińskiego, z Danielem Namiotko i Wojciechem Niemczykiem w rolach głównych.

Otwarcie wystawy fotografii Moniki Wiśniewskiej TYPOLOGIE / ZINY / KOLAŻE

Poniedziałek, 20 czerwca 2022

W piątek 24 czerwca o godz. 19.00 w Galerii Małej Biura Wystaw Artystycznych w Kielcach odbędzie się otwarcie wystawy fotografii Moniki Wiśniewskiej, zatytułowanej "Typologie / ziny / kolaże".

Wystawa członków SKT "SKART"

Poniedziałek, 20 czerwca 2022

Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej zaprasza w piątek 24 czerwca na wernisaż wystawy zbiorowej członków Skarżyskiego Klubu Twórców „SKART”. Początek o godz. 17:00.

T. Kordeusz z nagrodą za najlepszy tekst

Poniedziałek, 20 czerwca 2022

Starachowiczanin Tomasz KORDUESZ – muzyk i autor tekstów, podczas koncertu premier na tegorocznym festiwalu w Opolu – otrzymał nagrodę ZAiKS za najlepszy tekst piosenki. „Czystą wodę” wykonała Karolina Lizer, która zdobyła nagrody zarówno jury, jak i publiczności. Gratulujemy!

Wernisaż wystawy WIESŁAW MYŚLIWSKI. JUBILEUSZOWO

Wtorek, 14 czerwca 2022

22 czerwca o godz. 17.30 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach zostanie otwarta wystawa WIESŁAW MYŚLIWSKI. JUBILEUSZOWO, zorganizowana z okazji 90. urodzin tego wybitnego pisarza.

WAKACYJNE STUDIO PIOSENKI w Domu Kultury ZAMECZEK

Poniedziałek, 13 czerwca 2022

"Wakacyjne studio piosenki" – w dniach 27 czerwca – 1 lipca w Domu Kultury "Zameczek" odbędą się warsztaty wokalne dla dzieci i młodzieży.

Kreatywne lato z WDK

Piątek, 10 czerwca 2022

W lipcu w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędą się zajęcia dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat.

30. Plebiscyt Publiczności O DZIKĄ RÓŻĘ: nagrody dla ludzi teatru, niespodzianki dla widzów

Piątek, 10 czerwca 2022

Niebawem, 3 lipca, poznamy laureatów tegorocznego, jubileuszowego, 30. Plebiscytu "O Dziką Różę". Tego dnia zostaną również ogłoszeni laureaci 28. edycji, która odbyła się z opóźnieniem z powodu pandemii. Muzyczną gwiazdą gali będzie duet Karaś / Rogucki.

III edycja Konkursu Literackiego Polskiej Fundacji Fantastyki Naukowej

Czwartek, 9 czerwca 2022

Trwa nabór zgłoszeń do trzeciej edycji Konkursu Literackiego Polskiej Fundacji Fantastyki Naukowej, organizowanego corocznie z intencją wyłonienia najlepszych opowiadań science fiction napisanych przez debiutantów. Konkurs skierowany jest do osób, które ukończyły szesnaście lat i nie wydały dotychczas żadnej książki, bądź wydały co najwyżej jedną książkę metodą self-publishingu.

Wiślica w nowej odsłonie

Czwartek, 9 czerwca 2022

Muzeum Archeologiczne w Wiślicy, pod którego opieką znajduje się najbogatszy zespół zabytków Ponidzia, po czterech latach prac modernizacyjnych jest ponownie dostępne dla zwiedzających. Na turystów czeka m.in. unikatowy podziemny szlak, łączący najważniejsze wiślickie artefakty. Otwarcie Muzeum Archeologicznego w Wiślicy zaplanowano na niedzielę 26 czerwca o godz. 11:00. Dni otwarte w muzeum, to kolejny weekend (2-3 lipca).

Świętokrzyskie szlaki w internecie

Poniedziałek, 6 czerwca 2022

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego zaprezentowano nowy portal turystyczny i aplikację „Świętokrzyskie szlaki”.

Wystawa "Władysław Hasior. Poetyckość rzeczy"

Czwartek, 2 czerwca 2022

W Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach otwarta zostanie wystawa „Władysław Hasior. Poetyckość rzeczy”. Wernisaż zaplanowano na wtorek 14 czerwca.

SKARŻYSKIE LIMERYKOBRANIE

Czwartek, 2 czerwca 2022

Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej zaprasza wszystkich chętnych do udziału w 3. Świętokrzyskim Konkursie Poetyckim „SKARŻYSKIE LIMERYKOBRANIE”.

90-te urodziny Janusza Buczkowskiego w Dworku Laszczyków

Wtorek, 31 maja 2022

Janusz Buczkowski, legenda świętokrzyskiej fotografii, współtwórca Kieleckiej Szkoły Krajobrazu, kronikarz życia na Kielecczyźnie i nie tylko- skończył właśnie 90 lat i jak twierdzi, na tym nie zamierza poprzestać. W Dworku Laszczyków w Kielcach uroczyście obchodzono jego urodziny, połączone z wystawą "Portret Artysty. Trzy pokolenia twórczości Janusza Buczkowskiego". Była to także premiera najnowszego albumu fotografika pt. "W kalejdoskopie codzienności".

"Rzeczy do zabawy. Edward Manitius i jego wytwórnia"

Wtorek, 31 maja 2022

Wybitne przykłady wzornictwa z czasów gdy pojęcie „designu” dopiero kwitło w umysłach artystów i przemysłowców, innowatorskie podejście do przedmiotów codziennego użytku, ale przede wszystkim- zabawek. W Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach otwarto wyjątkową wystawę prac Edwarda Manitiusa- słynnego projektanta i przemysłowca z okresu przedwojennej Polski.

Półkolonie z kulturą w WDK

Wtorek, 31 maja 2022

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach organizuje w lipcu półkolonie dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat.

1 czerwca rozpoczyna się rekrutacja do projektu LATO W TEATRZE

Poniedziałek, 30 maja 2022

Gry, zabawy, zagadki, malowanie, rzeźbienie i świetna zabawa przez 6 godzin dziennie, w terminie od 4 do 17 lipca, czekają na dzieci, które przystąpią do projektu "Lato w teatrze" realizowanego przez Kieleckie Centrum Kultury. Rekrutacja na zajęcia rozpoczyna się 1 czerwca.

Wielkie Spotkanie Niewidomych, Słabowidzących i Ich Bliskich – REHA FOR THE BLIND IN POLAND 2022. Konferencja w Kielcach

Środa, 25 maja 2022

"Kwestia niedostosowań jest przytłaczająca – jest ich tak olbrzymia ilość, że nawet trudno je policzyć" – stwierdził dzisiaj Marek Kalbarczyk, przewodniczący Rady Fundatorów Fundacji "Szansa dla Niewidomych" podczas Wielkiego Spotkania Niewidomych, Słabowidzących i Ich Bliskich – REHA FOR THE BLIND IN POLAND 2022, które odbyło się w Pałacyku Zielińskiego w Kielcach. Spotkanie poświęcone było dostępności oferty kulturalnej dla osób niewidomych i słabowidzących.

ARCHIPELAG POKOLEŃ. Kurs praktyk międzypokoleniowych dla animatorów i edukatorów

Wtorek, 24 maja 2022

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę" i Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności zapraszają do udziału w "Archipelagu pokoleń" – bezpłatnym kursie internetowym dotyczącym współpracy międzypokoleniowej, stworzonym przez polskich i zagranicznych ekspertów. Kurs potrwa od 30 maja do 10 lipca. Rekrutacja prowadzona jest do 27 maja.

"The Northman"- recenzja

Wtorek, 24 maja 2022

Najnowszy film Roberta Eggersa zanim jeszcze wszedł na ekrany, wzbudził wiele emocji nie tylko wśród fanów jego twórczości, ale również miłośników średniowiecznych sag o wikingach. Już pierwsze zapowiedzi zwiastowały surową, brutalną opowieść o śmierci, zemście i przeznaczeniu. Po ponad dwugodzinnym seansie, śmiało mogę powiedzieć, że Robert Eggers i jego ekipa dostarczyła nam jeden z najlepszych współczesnych obrazów o wikingach.

Zespół UŚMIECH otrzymał dofinansowanie ze środków PFRON i MOPR

Wtorek, 17 maja 2022

Zespół Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach w najbliższym czasie przystąpi do realizacji cyklu wydarzeń adresowanych do osób z niepełnosprawnościami. Środki na te działania zostały pozyskane z dofinansowania uzyskanego z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Sportu, Kultury, Turystyki i Rekreacji.

Nabór do V edycji projektu WCZYTUJĘ SZTUKĘ – WARSZTATY TEATRALNE

Poniedziałek, 16 maja 2022

"Wczytuję sztukę – warsztaty teatralne" to projekt z zakresu edukacji kulturalnej, skierowany do starszych uczniów szkół podstawowych (z klas 7, 8) oraz ponadpodstawowych, a także wychowanków młodzieżowych ośrodków wychowawczych z województwa świętokrzyskiego.

Jacek Szwic „u Strasza”.

Poniedziałek, 16 maja 2022

Jacek Szwic - artysta fotografik, dziennikarz będzie prezentował swoje prace w "Galerii u Strasza" w Wojewódzkim Domu Kultury. Na wernisaż wystawy zapraszamy 20 maja o godzinie 18.00.

Wyłoniono zwycięzców eliminacji wojewódzkich 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Sobota, 14 maja 2022

W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyły się dzisiaj eliminacje wojewódzkie 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Konrad Góra, Aleksandra Jas, Ilona Baka, Bożena Gniazdowska i Oskar Juryś będą reprezentowali nasz region w przeglądach finałowych, które odbędą się w Ostrołęce (turnieje recytatorski i wywiedzione ze słowa) i we Włocławku (turniej poezji śpiewanej).

OFF Fashion 2022 – zostały tylko 3 dni na zgłaszanie projektów do konkursu!

Czwartek, 5 maja 2022

Do 8 maja można jeszcze nadsyłać zgłoszenia do XXIII edycji Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody OFF FASHION. Tematem tegorocznej edycji konkursu jest hasło ”Życie jest piękne”.

JAWOR U ŹRÓDEŁ KULTURY 2022 – co to był za festiwal!

26 czerwca w Parku Etnograficznym w Tokarni panował wściekły upał. Jednak ani artystom ludowym –...

III edycja Festiwalu Sztuki i Mediów OTWARTE KSIĄŻKI

W najbliższy piątek, 1 lipca, w Centrum Edukacji i Kultury "Szklany Dom" i w dworku Stefana...

Rozpoczyna się 30. Jubileuszowy Plebiscyt Publiczności "O Dziką Różę"

Dzisiaj w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach rozpoczyna się 30. Jubileuszowy Plebiscyt...

OBCHODY 76. ROCZNICY POGROMU KIELECKIEGO

Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zaprasza na obchody 76. rocznicy pogromu kieleckiego, które...

Koncert laureatów 46. Buskich Spotkań z Folklorem

12 czerwca na scenie letniej przed Wojewódzkim Domem Kultury w Kielcach odbył się koncertu...

Kreatywne lato z WDK

W lipcu w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędą się zajęcia dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat.

JAWOR U ŹRÓDEŁ KULTURY 2022 – wielkie święto kultury ludowej już w najbliższy weekend

W najbliższy weekend, 25 i 26 czerwca, w Kielcach i Parku Etnograficznym w Tokarni odbędzie się...

30. Plebiscyt Publiczności O DZIKĄ RÓŻĘ: nagrody dla ludzi teatru, niespodzianki dla widzów

Niebawem, 3 lipca, poznamy laureatów tegorocznego, jubileuszowego, 30. Plebiscytu "O Dziką Różę"....

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 53 400 972
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności