Piątek, 25 czerwca 2021 - Łucji, Witolda, Wilhelma

Aktualności

„Wakacje ze Steffi Mal”

Czwartek, 24 czerwca 2021

Grupa Senior Show Online już 4 lipca o godzinie 18.00 zaprasza na koncert online zatytułowany „Wakacje ze Steffi Mal” . Artystka wykona swój recital prosto z Bydgoszczy.

48. MHFKMS

Czwartek, 24 czerwca 2021

Tegoroczny 48. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej będzie trwał od 8 do 18 lipca.

Koncert finałowy Plebiscytu Publiczności "O Dziką Różę"

Czwartek, 24 czerwca 2021

29. Plebiscyt Publiczności "O Dziką Różę" zakończy koncert, podczas którego wystąpi Ralph Kaminski.

"Kielce w pionie"

Czwartek, 24 czerwca 2021

Kieleckie Centrum Kultury ogłasza konkurs fotograficzny zatytułowany "Kielce w pionie".

„Miasteczko” w KCK

Środa, 23 czerwca 2021

W małych miejscowościach wszyscy się znają, a każdy dzień wygląda podobnie. Niekoniecznie! W spektaklu „Miasteczko" Studia Pantomimy „Praca w toku" dzieje się naprawdę sporo. Premiera już 26 czerwca o godz. 12 na Małej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury.

Spotkanie z pielgrzymem w Domu Praczki

Środa, 23 czerwca 2021

Galeria Współczesnej Sztuki Sakralnej „Dom Praczki” zaprasza na spotkanie poświęcone pielgrzymowi z okiem otwartym- Andrzejowi Strumille. Wykład o pasji pielgrzyma artysty, jego inspiracjach oraz o fascynacji mistyką Dalekiego Wschodu poprowadzi Maciej Magura Góralski.

Rusza wakacyjne, nocne zwiedzanie Szydłowa

Środa, 23 czerwca 2021

W ubiegłym roku w ofercie turystycznej Szydłowa pojawiła się możliwość nocnego zwiedzania miasta. Turyści, a nawet sami mieszkańcy chętnie korzystali z tej możliwości, zaznaczając, że zarówno forma jak i pora zwiedzania bardzo przypadły im do gustu. W kolejnym sezonie nocne zwiedzanie będzie kontynuowane.

Wystawa prac Jana Wołka w Galerii Wieża Sztuki w Kielcach.

Wtorek, 22 czerwca 2021

Galeria Wieża Sztuki zaprasza na wystawę malarstwa Jana Wołka. Wernisaż odbędzie się 26 czerwca o godz. 18.00.

Już w piątek poznamy laureatów „Świętokrzyskiej Victorii”

Wtorek, 22 czerwca 2021

Kapituła nagrody pod przewodnictwem marszałka województwa świętokrzyskiego Andrzeja Bętkowskiego, wybrała laureatów XIII edycji nagrody w 3 kategoriach: „Osobowość”, „Samorządność” oraz „Przedsiębiorczość”. Kto otrzyma statuetkę dowiemy się podczas uroczystej Gali, która odbędzie się w najbliższy piątek, 25 czerwca o godz. 18.00 w Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach.

Weekendowe Koncerty w DŚT w Kielcach

Wtorek, 22 czerwca 2021

W najbliższy weekend Dom Środowisk Twórczych w Kielcach zaprasza na aż trzy wyjątkowe koncerty, połączone z wieczornym zwiedzaniem zakamarków DŚT, czyli niedostępnej na co dzień kolekcji dzieł sztuki znajdującej się w biurowych częściach Pałacyku Zielińskiego oraz na zapleczu Galerii Współczesnej Sztuki Sakralnej- „Dom Praczki”.

Przedwiośnie i kurdyjskie partyzantki- Zaproszenie do BWA

Wtorek, 22 czerwca 2021

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza na otwarcie dwóch wystaw. Wernisaże odbędą się już w piątek 25 czerwca. Widzowie zobaczą pokłosie 44. Interdyscyplinarnego Konkursu Plastycznego Województwa Świętokrzyskiego PRZEDWIOŚNIE 2021 oraz fotograficzne portrety kurdyjskich partyzantek autorstwa Elżbiety Cybulskiej. Wernisaż, podczas którego odbędzie się wręczenie nagród, wpisuje się w Święto Kielc.

„Bledniejący obraz, który znika lub nabiera kolorów” w KCK

Wtorek, 22 czerwca 2021

Kieleckie Centrum Kultury zaprasza na kolejny premierowy spektakl przygotowany przez młodzież i studentów związanych z Teatrem PEGAZ, opowiadający o życiowych rozterkach młodych ludzi, którzy muszą wybierać między „być" a „mieć", próbując odnaleźć swoją drogę pośród pułapek coraz bardziej dorosłego życia.

"Święto Kielc" tuż tuż!

Wtorek, 22 czerwca 2021

Już w najbliższy weekend rozpoczyna się doroczne Święto Kielc. W tym czasie właściwie wszystkie miejskie instytucje kultury otwierają swoje podwoje podczas tradycyjnej „białej nocy”. Czekają nas również koncerty, warsztaty, konkursy oraz cała masa innych atrakcji, przygotowanych przez miasto dla mieszkańców.

Kino Fenomen zaprasza na nadchodzące seanse!

Wtorek, 22 czerwca 2021

A już w najbliższy weekend czekają nas dwa wyjątkowe seanse, z czego jeden to pokaz przedpremierowy polskiego komediodramatu „Kraj”.

„Skarżysko- Kamienna- moje miejsce, mój dom”

Poniedziałek, 21 czerwca 2021

Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku- Kamiennej zaprasza dzieci i młodzież w wieku do 11 lat do wzięcia udziału w konkursie plastycznym "Skarżysko-Kamienna - moje miejsce, mój dom".

Znamy zwycięzców festiwalu „Scena dla Ciebie 2020”!

Poniedziałek, 21 czerwca 2021

Za nami wyczekiwany Finał 22. edycji Festiwalu „Scena dla Ciebie 2020”, którego organizatorem był Dom Kultury „Zameczek” w Kielcach. Na Małej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury 20 czerwca 2021 r. zaprezentowała swoje umiejętności wokalne oraz muzyczne młodzież zarówno z Kielc jak i całego regionu.

Zbliżają się 45. Buskie Spotkania z Folklorem!

Poniedziałek, 21 czerwca 2021

Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach z radością zaprasza na 45 edycję wielkiego święta świętokrzyskiej muzyki ludowej jakim są Buskie Spotkania z Folklorem. Finałowy konkurs laureatów odbędzie się już 8 sierpnia przed budynkiem WDK w Kielcach, ale przedtem czekają nas niezwykle barwne i emocjonujące przeglądy rejonowe.

BWA Sandomierz zaprasza na wystawę plakatu!

Poniedziałek, 21 czerwca 2021

Biuro Wystaw Artystycznych w Sandomierzu, w ramach Festiwalu Filmów i spotkań Niezwykłych, zaprasza na wystawę prac z tzw. „polskiej szkoły” plakatu i ilustracji.

„Sercem wyrzeźbione”

Poniedziałek, 21 czerwca 2021

25 czerwca o godzinie 18.00, Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach zaprasza na wystawę rzeźby ludowej Andrzeja Kozłowskiego ze Skarżyska- Kamiennej. Tym samym WDK rozpoczyna cykl wystaw „Świętokrzyskie Skarby Sztuki Ludowej”, prezentujący twórczość artystów ludowych województwa świętokrzyskiego.

Spotkanie z Rafałem Olbińskim w Muzeum Narodowym w Kielcach

Poniedziałek, 21 czerwca 2021

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza już 1 lipca o godzinie 12.00 na spotkanie z Artystą - Godzina dla mediów. Gościem przedpremierowego pokazu wystawy, będzie jej autor- Rafał Olbiński.

„W dwóch słowach o tańcu”.

Poniedziałek, 21 czerwca 2021

Kielecki Teatr Tańca, operator programu Ministra Kultury "Przestrzenie Sztuki w Kielcach", zaprasza do współpracy przedstawicieli lokalnych mediów w ramach projektu popularyzatorsko-edukacyjnego „W dwóch słowach o tańcu”. Projekt ma na celu przybliżenie tematyki tanecznej z perspektywy teoretycznej (poprzez uczestnictwo w wykładach prowadzonych przez zaproszonych ekspertów) oraz praktycznej (poprzez udział w wydarzeniach artystycznych organizowanych przez Kielecki Teatr Tańca oraz spotkaniach dyskusyjnych).

Na ludowo w Pacanowie- czyli Festiwal Nocy Świętojańskiej

Poniedziałek, 21 czerwca 2021

26 czerwca zapraszamy do Europejskiego Centrum Bajki na „Festiwal Nocy Świętojańskiej – na ludowo w Pacanowie!”. To wydarzenie nawiązujące do tradycyjnego do święta ognia, wody, słońca i księżyca, radości i miłości.

Neony na ul. Sienkiewicza

Piątek, 18 czerwca 2021

Ośrodek Kultury "Ziemowit" w Kielcach zaprasza na wystawę fotografii autorstwa Augustyna Michała Kwasowskiego zatytułowaną "Neony na ul. Sienkiewicza" oraz fotografie z lat 50. i 60. autorstwa Pawła Pierścińskiego i Janusza Buczkowskiego przedstawiające główną ulicę Kielc.

Trzeci dzień Festiwalu "Duchowość. Rekapitulacje"

Piątek, 18 czerwca 2021

Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zaprasza 27 czerwca na ostatni dzień Festiwalu "Duchowość. Rekapitulacje".

"Duchowość. Rekapitulacje"

Piątek, 18 czerwca 2021

W ramach drugiego dnia Festiwalu "Duchowość. Rekapitulacje" 26 czerwca odbędzie się warsztat filozoficzny, wernisaż wystawy, wykład oraz pokaz filmu.

"Milczenie Buddy, słowo Chrystusa"

Piątek, 18 czerwca 2021

Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zaprasza na wykład Macieja Bielawskiego "Milczenie Buddy, słowo Chrystusa" w ramach Festiwalu "Duchowość. Rekapitulacje".

Wystawa prac Jacka Waltosia

Piątek, 18 czerwca 2021

Na dziedzińcu Galerii Współczesnej Sztuki Sakralnej "Dom Praczki" w Kielcach można oglądać prace Jacka Waltosia, które pochodzą z zasobów Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Wystawa nosi tytuł "Sam".

EKT Gdynia

Piątek, 18 czerwca 2021

EKT Gdynia doskonale potrafi łączyć rockowe brzmienie i spokojną, stonowaną balladę. Zespół wystąpi w Domu Środowisk Twórczych.

Wystartował nabór do Pińczów Jazz Sunrise

Piątek, 18 czerwca 2021

Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury ogłosiło kwalifikacje do Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego „Pińczów jazz sunrise”. To pierwsza edycja imprezy, która nawiązuje do bogatych tradycji jazzowego muzykowania na Ponidziu i kolejny krok do otwierania jazzowej sceny festiwalowej dla młodych, debiutujących artystów.

Noce na zamku!

Piątek, 18 czerwca 2021

Gmina Chęciny zaprasza na tradycyjną „Noc na Zamku w Chęcinach”. Na przestrzeni trzech miesięcy, będziemy mieli okazję wziąć udział w niezwykle klimatycznym wydarzeniu, pełnym historycznych ciekawostek, a także wspaniałej rozrywki.

Zabawa z modą

Piątek, 18 czerwca 2021

Dom Kultury "Zameczek" w Kielcach zaprasza na warsztaty plastyczne pod kierunkiem instruktorki Barbary Żelaznej.

Święto Kielc 2021

Piątek, 18 czerwca 2021

Koncerty, warsztaty, konkursy i oczywiście tradycyjna Biała Noc w miejskich instytucjach. Organizatorzy tegorocznej edycji Święta Kielc przygotowali mnóstwo atrakcji.

Szkoła Sztuk, czyli lato w teatrze

Czwartek, 17 czerwca 2021

Fundacja Studio TM zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 10 do 19 lat z terenu powiatu jędrzejowskiego i powiatów ościennych do udziału w bezpłatnych letnich warsztatach teatralnych w formie półkolonii organizowanych w ramach programu "Lato w teatrze".

Gry i zabawy w MCK Skarżysko- Kamienna.

Czwartek, 17 czerwca 2021

Fundacja Szlachetne Serce oraz Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej zapraszają na Strefę gier i zabaw - Lato 2021. Impreza odbędzie się 27 czerwca 2021 r. w godz. 13:00 - 20:00, Plac Staffa.

"Cultura et natura"

Czwartek, 17 czerwca 2021

Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza na wernisaż prac Ewy Wiśniewskiej-Zduniak pod tytułem "Cultura et natura".

"Kielce czytają"

Czwartek, 17 czerwca 2021

Z okazji Święta Kielc Miejska Biblioteka Publiczna Kielce chce ułożyć duży napis z książek "Kielce czytają".

Konkurs "Animatus" po raz czwarty

Czwartek, 17 czerwca 2021

Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" rozpoczyna nabór prac do międzynarodowego konkursu na realizację lalek, animowanego obiektu lub formy teatralnej "Animatus".

Prace Mateusza Pięty

Środa, 16 czerwca 2021

W Bazie Zbożowej w Kielcach zostaną zaprezentowane prace młodego kieleckiego artysty Mateusza Pięty. Przedstawione zostaną obrazy oraz rysunki, które są częścią dorobku artystycznego z lat 2019-2021.

„Pełna Micha” 2021- Daj w łapę!

Środa, 16 czerwca 2021

W Wojewódzkim Domu Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach odbył się koncert charytatywny „Pełna Micha”, współorganizowany przez Towarzystwo Opieki Nad Zwierzętami oddział Kielce. To cykliczna impreza, polegająca na zbiórce żywności dla zwierząt. W tym roku koncert odbył się pod hasłem „daj w łapę”. Wystąpili między innymi: Piotr Restecki, Chór Kameralny Fermata, Zespół Grafit, Studio Tańca i Stylu „Rewanż” zespół KYARA, zespół taneczny AFERA I, soliści Maxymilian Konowow, Mariusz Mrówka, Zespół Inscenizacji Tanecznych „Usmiech” oraz Stan Tutaj.

"Historia z mojej pamięci"

Środa, 16 czerwca 2021

Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej zaprasza do udziału w drugiej edycji konkursu "Historia z mojej pamięci". Zachęca wszystkich do spisania swoich wspomnień, licząc, że w ten sposób uda się ocalić od zapomnienia naszych przodków, miejsca, wydarzenia albo przedmioty w domu lub w otoczeniu, które były świadkami minionych zdarzeń.

Święto Kielc 2021

Koncerty, warsztaty, konkursy i oczywiście tradycyjna Biała Noc w miejskich instytucjach....

"Kielce w pionie"

Kieleckie Centrum Kultury ogłasza konkurs fotograficzny zatytułowany "Kielce w pionie".

„Sercem wyrzeźbione”

25 czerwca o godzinie 18.00, Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach zaprasza na...

„Wakacje ze Steffi Mal”

Grupa Senior Show Online już 4 lipca o godzinie 18.00 zaprasza na koncert online zatytułowany...

„Pełna Micha” 2021- Daj w łapę!

W Wojewódzkim Domu Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach odbył się koncert charytatywny „Pełna...

"Rafał Olbiński. Wystawa monograficzna"

Rafał Olbiński przez historyków sztuki zaliczany jest do współczesnych surrealistów,...

XIV Spotkanie Integracyjne Dzieci i Młodzieży o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych

Na lotnisku w Masłowie odbyły się XIV Spotkania Integracyjne Dzieci i Młodzieży o Specjalnych...

Pełna Micha 2021

15 czerwca 2021 r. w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury już po raz szósty odbył się...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 48 140 476
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności