Piątek, 26 lutego 2021 - Bogumiła, Eweliny, Mirosława

Aktualności

„Zaproś nas do siebie!”

Czwartek, 25 lutego 2021

„Zaproś nas do siebie!” to całoroczny projekt dedykowany zespołom domów, centrów i ośrodków kultury z całej Polski. Poprzez organizację szkoleń dla pracowników instytucji, spotkania online, wsparcie dla dyrekcji, wizyty studyjne w regionach, konsultacje z ekspertami i ekspertkami, grupowe zadania oraz udział w wydarzeniach organizowanych przez Narodowe Centrum Kultury chcemy wzmocnić zespoły i dać im zastrzyk inspiracji w pracy nad ofertą programową instytucji. Nabór zgłoszeń trwa do 15 marca 2021 roku.

"Ojczysty - dodaj do ulubionych"

Czwartek, 25 lutego 2021

Do 29 beneficjentów z całej Polski trafi milion złotych na popularyzację polszczyzny w ramach programu dotacyjnego "Ojczysty – dodaj do ulubionych". Znane są już wyniki naboru. Najpopularniejszą formą realizacji zadań dofinansowywanych ze środków programu "Ojczysty – dodaj do ulubionych" okazały się warsztaty, zabawy i gry edukacyjno-animacyjne, co wskazuje na silną potrzebę interakcji społecznych, którą zapewnia małym i większym społecznościom uczestnictwo w kulturze, zwłaszcza w dobie pandemii koronawirusa i związanych z nią ograniczeń.

Konkurs „Czas Wielkanocy”

Czwartek, 25 lutego 2021

Do 26 marca można zgłaszać swoje prace plastyczne w konkursie „Czas Wielkanocy” organizowanym przez Bibliotekę Centrum Kultury w Piekoszowie.

Konkurs palm wielkanocnych

Czwartek, 25 lutego 2021

Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury ogłasza konkurs na wykonanie palmy wielkanocnej zgodnie z naturą i tradycją. Palmy należy dostarczyć do 22 marca 2021 r. do PSCK, gdzie zostaną wyeksponowane na planowanej wystawie on-line.

ID zaprasza

Czwartek, 25 lutego 2021

Instytut Dizajnu w Kielcach uruchamia sklep internetowy.

Spotkanie on-line z M.Cieślakiem

Czwartek, 25 lutego 2021

Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza w piątek 26 lutego na spotkanie on-line z Mikołajem CIEŚLAKIEM z Kabaretu Moralnego Niepokoju. Spotkanie odbędzie na platformie ZOOM. Początek o godz. 18:00.

O Wilku i Czerwonym Kapturku

Czwartek, 25 lutego 2021

Baśń "Czerwony Kapturek" to klasyka dziecięcej literatury, natomiast spektakl "O Wilku i Czerwonym Kapturku" Marty Guśniowskiej w reżyserii Przemysława Żmiejki w wykonaniu aktorów: Ewy Lubacz, Andrzeja Skorodzienia i Małgorzaty Oracz to pozycja wręcz obowiązkowa dla bywalców dziecięcego teatru. Czy zmienieni bohaterowie: Czerwony Kapturek, Babcia i Wilk znajdą szczęśliwe zakończenie?

Teatr szuka osoby do współpracy

Czwartek, 25 lutego 2021

Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach zaprasza do współpracy osoby z biegłą znajomością języka angielskiego, przy realizacji premiery "Zaraza" Neila Bartletta w oparciu o „La peste” („Dżumę”) autorstwa Alberta Camusa, w reżyserii Uny Thorleifsdottir.

Konkurs plastyczny „Wielkanocny zajączek”

Czwartek, 25 lutego 2021

Dom Kultury w Małogoszczu zaprasza dzieci do udziału w wielkanocnym konkursie plastycznym „Wielkanocny zajączek”.

Konkurs rękodzieła

Czwartek, 25 lutego 2021

Gminny Ośrodek Kultury oraz Gminny Ośrodek Sportowo- Wypoczynkowy w Łopusznie organizują z okazji Dnia Kobiet konkurs na wykonanie rękodzieła w postaci przestrzennej kompozycji kwiatowej.

"Turystyczny kominek"

Czwartek, 25 lutego 2021

Na "Turystyczny kominek, czyli wspólne śpiewanie online" zaprasza Dom Środowisk Twórczych w Kielcach.

Kanon Polihymnii

Czwartek, 25 lutego 2021

W Filharmonii Świętokrzyskiej wystąpi Grzegorz Niemczuk. Artysta jest jednym z najbardziej aktywnych polskich pianistów klasycznych młodego pokolenia. Jego bogata, międzynarodowa kariera solowa, trwająca już ponad 15 lat, zawiodła go do wielu prestiżowych sal koncertowych na całym świecie.

Świętokrzyska Victoria

Czwartek, 25 lutego 2021

Od 1 marca rozpoczyna się nabór zgłoszeń do trzynastej edycji konkursu o nagrodę marszałka województwa świętokrzyskiego "Świętokrzyska Victoria". Do 30 kwietnia można nadsyłać zgłoszenia do każdej z trzech kategorii “Świętokrzyskiej Victorii”.

Kobieta PRL-u

Czwartek, 25 lutego 2021

W Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Końskich trwają przygotowania do imprezy „Kobieta PRL-u”. To jedna z trzech części propozycji placówki na Dzień Kobiet.

Konkurs plastyczny "Bezpiecznie na wsi mamy..."

Czwartek, 25 lutego 2021

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza najmłodszych mieszkańców terenów wiejskich do udziału w 11. Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy.

„Przetańczyć z Tobą chcę całą noc...” - koncert on-line

Czwartek, 25 lutego 2021

Chmielnickie Centrum Kultury zapraszają na koncert z okazji Dnia Kobiet pt. „Przetańczyć z Tobą chcę całą noc...”.

Kosmiczne jaja

Czwartek, 25 lutego 2021

Muzeum Historii Kielc zaprasza na warsztaty plastyczne dla grup zorganizowanych.

Spacer po gminie Chęciny

Czwartek, 25 lutego 2021

Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach zaprasza na kolejną wycieczkę po gminie Chęciny - tym razem do kamieniołomu Stokówka oraz do Jaskini Piekło pod Skibami.

Świat widziany oczami ocalałego dziecka

Czwartek, 25 lutego 2021

W ramach cyklu "ABC judaizmu i dziedzictwa żydowskiego" Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zaprasza do udziału w rozmowie online wokół nowej książki Joanny Michlic zatytułowanej "Piętno Zagłady". W dyskusji prowadzonej przez Bogdana Białka - prezesa Stowarzyszenia im. Jana Karskiego, weźmie udział autorka, a także Anna Bikont i prof. Marcin Kula.

Konkurs dla wystrzałowych kobiet

Czwartek, 25 lutego 2021

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza wszystkie wystrzałowe kobiety do udziału w konkursie strzeleckim z okazji Dnia Kobiet. Zawody odbędą się w dniach 1-8 marca. Dla każdej uczestniczki przewidziano nagrody.

Działalność syjonistów-rewizjonistów w Polsce

Czwartek, 25 lutego 2021

Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zaprasza na spotkanie online "Działalność syjonistów-rewizjonistów w Polsce w latach 1944/1945- 1950".

O kieleckich skoczniach po raz trzeci

Czwartek, 25 lutego 2021

Archiwum Państwowe w Kielcach przedstawia archiwalne materiały na temat drugiej kieleckiej skoczni.

Poznaj Wyklętych

Środa, 24 lutego 2021

Przed Narodowym Świętem Żołnierzy Wyklętych Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej przypomina sylwetki niektórych spośród nich, w tym także tych, których tragiczne losy związane są z Kielecczyzną i kieleckim więzieniem.

Nowa oferta edukacyjna dla szkół

Środa, 24 lutego 2021

Instytut Dizajnu w Kielcach zaprasza na lekcje online.

Stanisław Grabda ps. “Bem”

Środa, 24 lutego 2021

W kolejnym odcinku z cyklu „Chcę Wam pokazać” Magdalena Osipowicz z Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej opowiada o Stanisławie Grabdzie ps. “Bem” - jednym z ostatnich żołnierzy wyklętych, zamordowanym w kieleckim więzieniu.

Kieleckie dziki z Instytutu Dizajnu

Środa, 24 lutego 2021

W pracowni ceramicznej Instytutu Dizajnu powstaje kolejna limitowana partia kieleckich dzików. Porcelanowe skarbonki trafią do sprzedaży już w marcu. Autorkami projektu są Marta Dachowska oraz Jolanta Szymanowska.

"Teatr działa - aktywacja"

Środa, 24 lutego 2021

Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli zaprasza nauczycieli, zainteresowanych edukacją teatralną w swoich szkołach oraz prowadzeniem dziecięcych i młodzieżowych grup teatralnych, do udziału w konferencji online “Teatr działa – aktywacja”, która rozpocznie działania w nowym projekcie artystyczno-edukacyjnym pod hasłem "Teatr działa". Konferencja odbędzie się online 18 marca. Trwają zapisy uczestników.

Monolog jest w rzeczywistości dialogiem

Środa, 24 lutego 2021

Biuro Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza na wystawę zatytułowaną "Monolog jest w rzeczywistości dialogiem". Wystawę można oglądać od 26 lutego do 31 marca 2021 roku.

Biskup krakowski z Gór Świętokrzyskich

Środa, 24 lutego 2021

Muzeum Historii Kielc zaprasza na spotkanie online z cyklu "Środa w muzeum", podczas którego Leszek Dziedzic opowie o biskupie krakowskim Karolu Telidze.

Superekslibrisy

Środa, 24 lutego 2021

Wszystkie znaki na kartach książek, szczególnie tych zabytkowych, które przeżyły niejedno pokolenie - opowiadają nam swoją historię. Superekslibrisy są najcenniejszymi znakami proweniencyjnymi, które znajdują się w starych drukach. Inne to m.in. podpisy, dedykacje ekslibrisy, czy pieczęcie. Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach posiada w swoich zbiorach stare druki ze znakami herbowymi wytłoczonymi na okładkach.

Razem napiszmy książkę kulinarną

Środa, 24 lutego 2021

Muzeum Wsi Kieleckiej oraz Wydawnictwo Jedność chcą stworzyć wyjątkową książkę kucharską promującą świętokrzyską kuchnię, w której znajdą się przepisy przekazywane z pokolenia na pokolenie. Książka będzie dostępna w księgarniach w całej Polsce. Zatem, jeśli chcecie zamieścić w niej swój przepis, znaleźć się na kartach wydawnictwa, a po wydrukowaniu otrzymać książkę w prezencie to skontaktujcie się z MWK.

Złota Dziesiątka

Środa, 24 lutego 2021

Kamieniołom Kadzielnia z amfiteatrem, Podziemną Trasą Turystyczną i tyrolką, Park Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno oraz szlaki turystyczne Świętokrzyskiego Parku Narodowego – te miejsca w minionym roku cieszyły się największym zainteresowaniem turystów. W zestawieniu przygotowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego za 2020 rok na czołowych miejscach znalazły się także klasztor na Świętym Krzyżu, Zamek Królewski w Chęcinach i JuraPark w Bałtowie.

Barwy romantyzmu

Wtorek, 23 lutego 2021

Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na koncert Róży Wilczak.

Sanah wystąpi w Kielcach

Wtorek, 23 lutego 2021

Na scenie Kieleckiego Centrum Kultury 28 marca o godzinie 18.00 wystąpi Sanah.

Stare Dobre Małżeństwo wystąpi w WDK

Wtorek, 23 lutego 2021

8 marca o godz. 18.00 bardzo w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się koncert zespołu Stare Dobre Małżeństwo.

Oprowadzanie kuratorskie po wystawach

Wtorek, 23 lutego 2021

Kolekcjoner Krzysztof Socha będzie gościem spotkania na temat wystawy o meteorytach, którą można oglądać w Muzeum Historii Kielc. Opowie o swoich poszukiwaniach i o tworzeniu kolekcji meteorytów. Z kolei o najciekawszych eksponatach, które trafiły do muzeum w ostatnich latach, opowie kurator wystawy Marcin Kolasa.

Z pasji do zabawek

Wtorek, 23 lutego 2021

Muzeum Zabawek i Zabawy rozpoczyna nowy cykl zatytułowany "Z pasji do zabawek". W pierwszej odsłonie cyklu muzeum przedstawia Ryszarda Zięzię (1946-2017) - dyrektora Muzeum Zabawkarstwa w latach 1984-2006. „Muzeum Zabawkarstwa było i jest moją pasją” - tak mówił w 2009 roku z okazji obchodów 30-lecia instytucji.

Czas mierzony szwajcarskim zegarem

Wtorek, 23 lutego 2021

Najbliższy podcast Muzeum Narodowego w Kielcach będzie poświęcony dwóm ostatnim latom życia Henryka Sienkiewicza, które spędził w Szwajcarii.

Historia feminizmu

Wtorek, 23 lutego 2021

Kolejny odcinek podcastu Muzeum Narodowego w Kielcach dotyczy początków działań na rzecz praw kobiet, równego dostępu do edukacji, uzyskania praw wyborczych oraz równouprawnienia.

Patroni Dialogu

Wtorek, 23 lutego 2021

Na kieleckim rynku pod arkadami Muzeum Dialogu Kultur prezentuje plenerową wystawę "Patroni Dialogu".

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 46 461 415
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności