Czwartek, 19 kwietnia 2018 - Alfa, Leonii, Tytusa

Aktualności

"Kopciuszek" w FŚ

Czwartek, 19 kwietnia 2018

Baśń "Kopciuszek" w czterech aktach będzie można obejrzeć w Filharmonii Świętokrzyskiej podczas transmisji z The Metropolitan Opera. Będzie to premiera sezonu, po raz pierwszy w MET.

Piosenki Agnieszki Osieckiej

Czwartek, 19 kwietnia 2018

Podczas koncertu w Filharmonii Świętokrzyskiej Izabela Połońska – wokalistka i kameralistka – zabierze nas w świat poezji Agnieszki Osieckiej, świat pełen spraw zwykłych, codziennych oraz wielkich – uniwersalnych, w świat niebanalny, choć pełen niespełnienia i nie zawsze idealny, w świat kobiety wrażliwej, wolnej i fascynującej.

Polska Fotografia Krajobrazowa

Czwartek, 19 kwietnia 2018

Od 11 do 25 maja w kieleckim Biurze Wystaw Artystycznych będą prezentowane fotografie artystów z całej Polski oraz Kieleckiej Szkoły Krajobrazu, których głównym tematem jest, zapomniany dzisiaj, krajobraz z lat 60.-80. XX wieku.

Maj w "Kubusiu"

Czwartek, 19 kwietnia 2018

Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" zaprasza w maju na premierę sztuki "Niepogoda", "Spacerownik teatralny" oraz spektakle ze swojego repertuaru.

Scyzoryki 2018

Czwartek, 19 kwietnia 2018

Ruszyła dziesiąta edycja Festiwalu Scyzoryki, a tym samym zgłoszenia do jubileuszowej edycji 2018 roku.

Odsłonięcie "Ławeczek Jerzego Kapuścińskiego"

Czwartek, 19 kwietnia 2018

Pamięć o Jerzym Kapuścińskim – jednym z największych miłośników województwa świętokrzyskiego na zawsze wpisze się w krajobraz Kielc. 23 kwietnia 2018 roku odbędzie się uroczyste odsłonięcie" Ławeczek Jerzego Kapuścińskiego" na Kadzielni, które będą wkomponowane w naturalne środowisko tak, by stanowić całość z przyrodą, jednocześnie być punktem turystycznym na szlaku ciekawych i wartych uwagi miejsc w Kielcach i województwie świętokrzyskim.

Przygotowania do Roku Moniuszkowskiego

Czwartek, 19 kwietnia 2018

W 2019 roku obchodzić będziemy 200. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki. Z tej okazji nadchodzący rok został mianowany Rokiem Moniuszkowskim i obfitował będzie w różnego rodzaju wydarzenia związane z osobą kompozytora. W Filharmonii Świętokrzyskiej odbyło się spotkanie z pełnomocnikiem ministra kultury i dziedzictwa narodowego ds. organizacji obchodów 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki, dyrektorem Teatru Wielkiego – Opery Narodowej Waldemarem Dąbrowskim. Celem spotkania było przedstawienie ogólnych założeń organizacyjnych obchodów jubileuszu oraz zainicjowanie rocznicowych projektów.

Klub Gier Planszowych

Środa, 18 kwietnia 2018

Zapraszamy na XXI Spotkanie Klubu Gier Planszowych do sali konferencyjnej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach.

Watch Dogs w Kielcach

Środa, 18 kwietnia 2018

16. edycja Objazdowego Festiwalu Filmowego Watch Dogs odbędzie się w dniach 24–29 maja w Muzeum Dialogu Kultur, oddziale Muzeum Narodowego w Kielcach.

Eliminacje rejonowe 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Środa, 18 kwietnia 2018

Miniony piątek, mimo że 13-tego okazał się szczęśliwy dla ośmiu uczestników Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Tego dnia w gmachu Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbyły się eliminacje rejonowe w których udział wzięło 15 uczestników.

Dzień Ziemi na Żeromszczyźnie

Środa, 18 kwietnia 2018

Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom" zaprasza 21 kwietnia od godz. 12.00 do Ciekot na Żeromszczyznę na artystyczne spotkanie z naturą z okazji Dnia Ziemi. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną wiklinowe konstrukcje i żywa architektura, które powstały jesienią na Żeromszczyźnie.

Prosto z garnka

Środa, 18 kwietnia 2018

Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach zaprasza na spotkanie autorskie i promocję książki "Prosto z garnka. Tradycje kulinarne Romów" w ramach cyklu "Czwartki z dialogiem".

Język jako świadectwo kultury

Środa, 18 kwietnia 2018

Studenckie Koło Naukowe Dialektologiczne, Kieleckie Towarzystwo Naukowe oraz Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach zapraszają na III Ogólnopolską Konferencję Studencko-Doktorancką "Język jako świadectwo kultury. Język. Kultura. Społeczeństwo".

AfryKamera - pokazy filmów festiwalowych

Środa, 18 kwietnia 2018

W Muzeum Dialogu Kultur 25 kwietnia przedstawione zostaną dwa filmy reprezentujące kinematografię afrykańską.

O Marku Edelmanie

Środa, 18 kwietnia 2018

W tym roku mija 75. rocznica powstania w getcie warszawskim. Z tej okazji Instytut Kultury Spotkania i Dialogu zaprasza na spotkanie z Paulą Sawicką - przyjaciółką Marka Edelmana, ostatniego dowódcy powstania w getcie warszawskim. Paula Sawicka jest autorką relacji Marka Edelmana "I była miłość w getcie". Spotkanie będzie przeplatane fragmentami filmu "Komendant Edelman".

"Lato w tearze" po raz szósty

Środa, 18 kwietnia 2018

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach otrzymał dofinansowanie w wysokości 40 000 złotych na realizację projektu "Lato w teatrze". Jest to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Tegorocznym partnerem teatru „Kubuś” podczas realizacji projektu będzie Centrum Edukacji i Kultury "Szklany Dom" w Ciekotach. A tematem wakacyjnych warsztatów będą „Leśne ścieżki inspiracji - dialogi natury z nowoczesnością.”

Udana inauguracja warsztatów ŚAEK 2018

Wtorek, 17 kwietnia 2018

W miniony weekend w czterech powiatach województwa świętokrzyskiego: kieleckim, starachowickim, pińczowskim i sandomierskim wystartowały warsztaty realizowane w ramach projektu Świętokrzyska Akademia Edukacji Kulturowej będącego częścią programu Bardzo Młoda Kultura. Co roku projekt ŚAEK obejmuje 5 powiatów. Tak będzie i tym razem – w ostatnim, piątym, powiecie koneckim warsztaty rozpoczną się w piątek 20 kwietnia.

„Boski porządek” w Kinie Fenomen

Wtorek, 17 kwietnia 2018

Kino Fenomen zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Tym razem przyczynkiem do dyskusji będzie seans filmu „Boski porządek” w reżyserii Petra Biondina Volpe. Szwajcarski dramat inspirowany faktami, opowiadający o drodze Szwajcarek do uzyskania pełni swobód obywatelskich – kolejny w kanonie kina kobiecego po „Niezłomnych” i „Sufrażystce”.

Malarstwo Małgorzaty Maćkowiak

Wtorek, 17 kwietnia 2018

W galerii Wieża Sztuki w Kielcach odbędzie się spotkanie z malarstwem Małgorzaty Maćkowiak. Będzie to wernisaż autorki zakochanej w malarstwie monumentalnym, sztalugowym oraz ilustracjach.

„Mama” w Kinie Fenomen

Wtorek, 17 kwietnia 2018

Kino Fenomen zaprasza na „Spotkania z Filmem Górskim” a w nim na seans filmu dokumentalnego „Mama” w reżyserii Wojciecha Kozakiewicza. Obraz ukazuje sylwetkę Kingi Ociepki-Grzegulskiej- jednej z najlepszych polskich wspinaczek.

„Dziewczyna we mgle” w Kinie Fenomen

Wtorek, 17 kwietnia 2018

Kino Fenomen zaprasza na seans filmu „dziewczyna we mgle” w reżyserii Donato Carrisi. Włosko- niemiecko- francuska koprodukcja jest adaptacją powieści reżysera, która sprzedała się w milionach egzemplarzy. Kryminalna historia zaginięcia dziewczyny z małego miasteczka.

„Twarz” w Kinie Fenomen

Wtorek, 17 kwietnia 2018

Najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej- jednej z najbardziej rozpoznawalnych polskich twórców filmowych na świecie. „Twarz” zdobyła Srebrnego Niedźwiedzia czyli Grand Prix Jury na festiwalu Berlinale.

XIII Jarmark Świętokrzyski

Wtorek, 17 kwietnia 2018

Na Świętym Krzyżu 27 maja po raz trzynasty odbędzie się Jarmark Świętokrzyski.

Akcja "Żonkile"

Wtorek, 17 kwietnia 2018

Instytut Kultury Spotkania i Dialogu z okazji 75. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim. włącza się w ogólnopolską akcję robienia i wręczania papierowych żonkili - symbolu pamięci o wydarzeniach sprzed 75 lat.

Finał 26. ŚDM

Wtorek, 17 kwietnia 2018

Koncert finałowy festiwalu jest odzwierciedleniem głównej idei tego wydarzenia – prezentuje różnorodność stylistyczną w najnowszej twórczości kompozytorów polskich oraz przywraca słuchaczom wartościowe utwory, które nie dość często goszczą na naszych estradach. Każda z trzech kompozycji wieczoru w sposób odmienny stylistycznie odnosi się do świata otaczającego twórców, stając się symbolicznym, artystycznym manifestem swoich czasów.

Głosy ptaków

Wtorek, 17 kwietnia 2018

W programie koncertu "Głosy ptaków" w ramach Świętokrzyskich Dni Muzyki znajdą się: liryka wokalna Pawła Łukaszewskiego do wierszy Czesława Miłosza, Stanisława Wyspiańskiego, Haliny Poświatowskiej, Jarosława Iwaszkiewicza, Ewy Szelburg-Zarębiny.

Moja Mama

Wtorek, 17 kwietnia 2018

Dom Kultury "Zameczek" w Kielcach zaprasza do udziału w konkursie plastycznym "Moja Mama".

Wielokulturowa podróż po pograniczu polsko-słowackim

Wtorek, 17 kwietnia 2018

Spotkanie z autorką projektu "Muzyka bez granic" - etnomuzykolog, etnolog i antropolog kultury dr Justyną Cząstką-Kłapytą odbędzie się 22 kwietnia o godzinie 12.00 w Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach.

Dzień Wolnej Sztuki w MNKi

Wtorek, 17 kwietnia 2018

Muzeum Narodowe w Kielcach organizuje w najbliższą sobotę Dzień Wolnej Sztuki.

Spacer z pasją

Wtorek, 17 kwietnia 2018

Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" zaprasza na spacer śladami ważnych dla „Kubusia” miejsc i wydarzeń, ale przede wszystkim śladami ludzi, którzy zapragnęli stworzyć teatr lalkowy.

Koncert Anny Łotysz

Wtorek, 17 kwietnia 2018

Koncert młodej ukraińskiej wokalistki Anny Łotysz odbędzie się 19 kwietnia o godzinie 19.00 w Czerwonym Fortepianie w Kielcach.

Wokalny dialog kultur w Samsonowie

Wtorek, 17 kwietnia 2018

W Gminnej Bibliotece Publicznej Samsonowie odbędzie się koncert, w którym wystąpią rodzimi artyści oraz ukraińska wokalistka Anna Łotysz.

Kultura filmowa w Kielcach

Wtorek, 17 kwietnia 2018

W ramach cyklu "Wiedza: otwarte!" 26 kwietnia o godzinie 17.30 w Muzeum Dialogu Kultur odbędzie się wykład dr Moniki Bator z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego zatytułowany "Z naszych ekranów”. Kultura filmowa w Kielcach".

„Gotowi na wszystko. Exterminator” w Kinie Fenomen

Wtorek, 17 kwietnia 2018

W ramach cyklu „Widnokrąg Dobrego Kina”, Kino Fenomen zaprasza na pokaz przezabawnej polskiej komedii w reżyserii Michała Rogalskiego. Historia piątki niespełnionych muzyków metalowych, którzy po latach wracają do swej pasji, uruchamiając lawinę komicznych wydarzeń.

„W czterech ścianach życia” w Kinie Fenomen

Wtorek, 17 kwietnia 2018

W ramach Widnokręgu Dobrego Kina, Kino Fenomen zaprasza na seans belgijskiego dramatu w reżyserii Philippe’a Van Leeuw’a . Sensacja 67. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Berlinale i zdobywca nagrody publiczności w sekcji Panorama. Ważny i potrzebny dramat o wojnie domowej w Syrii.

"Czołem Mości Panowie"

Wtorek, 17 kwietnia 2018

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza do Pałacyku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku na wystawę opowiadającą o kulturze staropolskiej, która rozkwitła w epoce baroku i trwała aż do schyłku XVIII wieku.

„W ułamku sekundy” w Kinie Fenomen

Wtorek, 17 kwietnia 2018

Kino Fenomen zaprasza na seans niemieckiego thillera „W ułamku sekundy” w reżyserii Fatiha Akina z Diane Kruger w roli głównej, która została nagrodzona za nią nagrodą dla Najlepszej Aktorki na MFF w Cannes w 2017 roku. Sam film, otrzymał Złoty Glob, dla Najlepszego Filmu Nieanglojęzycznego 2018.

Laureaci konkursu "Filmujemy Kielce"

Poniedziałek, 16 kwietnia 2018

Znamy laureatów czwartej edycję konkursu "Filmujemy Kielce" organizowanego przez Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach.

Święte góry Słowian

Poniedziałek, 16 kwietnia 2018

Geopark Kielce – Centrum Geoedukacji zaprasza na kolejną czwartkową prelekcję popularnonaukową. Tradycyjnie w trzeci czwartek miesiąca instytucja organizuje spotkanie z ciekawą osobą ze świata nauki, która dzieli się swoją wiedzą z zakresu szeroko pojętych nauk o Ziemi.

Analiza bieżących zagadnień społeczno - politycznych

Piątek, 13 kwietnia 2018

Gościem w Salonie Publicystyki Umiarkowanej Domu Środowisk Twórczych będzie dziennikarz Paweł Wroński.

123...4

Odsłonięcie "Ławeczek Jerzego Kapuścińskiego"

Pamięć o Jerzym Kapuścińskim – jednym z największych miłośników województwa świętokrzyskiego na...

VI Pojedynek na głosy 2018

Pojedynek na Głosy jest to konkurs wokalny, zespołowy dla uczniów szkół gimnazjalnych i...

Konkurs "Wszystkie dzieci świata"

Europejskie Centrum Bajki zaprasza wszystkich fotoamatorów do udziału w konkursie, który opowie o...

Życie w kadrze

Lucjan Rabiej z Nowin fotografowaniem zajmuje się od 1970 roku. Jego pasja fotografowania,...

Malujemy pisanki

Ze Świętami Wielkanocnymi od wieków związana jest tradycja zdobienia jajek. Najstarsze pisanki -...

PIK i UJK rozpoczynają współpracę!

Platforma Informacji Kulturalnej województwa świętokrzyskiego rozpoczyna współpracę z kolejną...

Topienie marzanny

Polacy przywiązani są do tradycji i podtrzymują dawne obyczaje. Niektóre z obrzędów zatraciły już...

Międzynarodowy Dzień Teatru

Co roku z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, który przypada 27 marca, odbywają się różnorodne...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 29 766 976
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności