Poniedziałek, 19 marca 2018 - Aleksandryny, Józefa, Nicety

Aktualności

Impresje wielkopostne - medytacje jazzowe

Piątek, 16 marca 2018

Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na koncert zespołu No Name. W programie pieśni pasyjne w odważnych, nowatorskich i zaskakujących aranżacjach.

XVIII Konkurs Poetycki

Piątek, 16 marca 2018

Kieleckie Centrum Kultury po raz kolejny zaprasza do udziału w konkursie poetyckim. Aby wziąć w nim udział należy nadesłać na adres KCK wiersz o dowolnej tematyce.

KTN zaprasza

Piątek, 16 marca 2018

Kieleckie Towarzystwo Naukowe zaprasza na promocję publikacji "Ks. Władysław Siarkowski. Materiały do etnografii i historii Kielc. Pisma wybrane rozproszone" pod redakcją Krzysztofa Brachy i Marzeny Marczewskiej. Spotkanie odbędzie się 22 marca o godzinie 17:00 w sali konferencyjnej Muzeum Dialogu Kultur.

Spotkanie ze słowem

Piątek, 16 marca 2018

W najbliższy poniedziałek w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach odbędzie się finał VI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Spotkanie ze słowem”.

Kiermasz ozdób wielkanocnych

Piątek, 16 marca 2018

Starostwo Powiatowe w Kielcach zaprasza na kiermasz wielkanocny, który stał się już tradycją. Wystawcy zaprezentują ceramikę, stroiki świąteczne, upominki czy wielkanocne kartki.

Wykład Jacka Fedorowicza

Piątek, 16 marca 2018

Wykład aktora i satyryka - Jacka Fedorowicza w Salonie Publicystyki Umiarkowanej zatytułowany jest "8 dekad propagandy".

Wydarzenie Historyczne Roku 2017

Piątek, 16 marca 2018

Jeszcze tylko przez dwa tygodnie można zgłosić projekty do plebiscytu „Wydarzenie Historyczne Roku 2017” organizowanego przez Muzeum Historii Polski we współpracy z portalem historia.org.pl. Termin zgłaszania projektów upływa 31 marca 2018 roku. Celem konkursu jest uhonorowanie organizatorów, twórców oraz inicjatorów najciekawszych przedsięwzięć historycznych w minionym roku.

Ferdydurke

Czwartek, 15 marca 2018

Spektakl "Ferdydurke", inspirowanym powieścią Witolda Gombrowicza, zostanie zaprezentowany na scenie teatru "Kubuś" przez Grupę Teatralną „Petrus” z V Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach, w ramach projektu „W szkole i na scenie.

Marek Dubeltowicz wystąpi w Czerwonym Fortepianie

Czwartek, 15 marca 2018

Człowiek legenda, kielecki bluesman, gra od 30 lat. Teraz wydaje nową, w całości autorską płytę, na którą sam skomponował muzykę i napisał teksty. Z wyjątkiem dwóch, bo te podarowała mu Katarzyna Siwiec - kielecka poetka.

Benefis Macieja Zarębskiego

Czwartek, 15 marca 2018

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza na spotkanie z Maciejem Andrzejem Zarębskim.

Barwy romantyzmu

Czwartek, 15 marca 2018

Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na koncert fortepianowy Anny Miernik, która występowała na 5 kontynentach w 31 krajach. W 2015 debiutowała w Carnegie Hall w Nowym Jorku.

NOCE NA ZAMKU w Chęcinach

Czwartek, 15 marca 2018

Można już rezerwować bilety na tegoroczne NOCE NA ZAMKU w Chęcinach. Zaplanowano 7 takich wydarzeń – pierwsze 2 maja.

Moscow City Ballet

Czwartek, 15 marca 2018

Po kolejnym sukcesie Moscow City Ballet powraca do Polski! Grupa założona przez choreografa Victora Smirnova-Golovanova to zespół tancerzy klasycznych, cieszący się uznaniem na całym świecie. W tym roku w Kieleckim Centrum Kultury zaprezentuje "Jezioro łabędzie".

Serce bez granic

Czwartek, 15 marca 2018

Fundacja "Serce bez granic" oraz Biblioteka Uniwersytecka Uniwersytetu Jana Kochanowskiego zapraszają na spektakl „Serce bez granic” w wykonaniu aktorów Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, który przedstawi drogę powołania kardynała Adama Kozłowieckiego SJ do służby bliźnim w Afryce, na tle jego przeżyć, jako więźnia w niemieckich obozach koncentracyjnych.

Salve!

Czwartek, 15 marca 2018

"Salve!" to tytuł nowej wystawy w Instytucie Dizajnu, której wernisaż odbędzie się 16 marca o godz. 18.00. To będzie wystawa o wystawach, która skupia się wokół projektowania witryn sklepowych. Jej punktem wyjścia jest sylwetka Wojciecha Salwy - bukieciarza z przełomu XIX i XX wieku. Wystawa powstała we współpracy znanych projektantów i artystów z projektantami Instytutu Dizajnu.

Spotkanie z Jackiem Dehnelem

Czwartek, 15 marca 2018

Poeta, prozaik, felietonista, tłumacz, zajmujący się również malarstwem i rysunkiem - Jacek Dehnel będzie gościem Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach.

Ponad 19 milionów złotych dla Geoparku

Środa, 14 marca 2018

Ogrody japońskie, orientalne, włoskie, alpinarium, wodospady w ogrodzie botanicznym, ścieżki edukacyjne w rezerwacie Kadzielnia, czy geologiczny ogród doświadczeń w rezerwacie Wietrznia – między innymi o takie nowe atrakcje wzbogacą się Kielce. Marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas oraz prezydent Kielc Wojciech Lubawski podpisali umowy na dofinansowanie dwóch projektów: „Rozbudowa ogrodu botanicznego w Kielcach w oparciu o endogeniczne zasoby dziedzictwa naturalnego” oraz „Rozbudowa infrastruktury edukacyjnej na terenach przyrodniczo cennych administrowanych przez Geopark Kielce”.

Kiermasz wielkanocny w Urzędzie Marszałkowskim

Środa, 14 marca 2018

Stroiki, kurczaki i baranki, serwetki, jajka i palmy wielkanocne oraz kartki świąteczne będzie można kupić podczas kiermaszu świątecznego Urzędu Marszałkowskiego. Wszystkie ozdoby zostały zaprojektowane, a następnie wykonane przez podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych. Kiermasz odbędzie się 19 marca.

Maria Pawlikowska-Jasnorzewska

Środa, 14 marca 2018

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach zaprasza na wystawę poświęconą życiu i twórczości Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. Ekspozycja została zorganizowana z okazji Światowego Dnia Poezji, który obchodzony jest corocznie 21 marca.

63.Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Środa, 14 marca 2018

9 kwietnia upływa termin dostarczania kart zgłoszeniowych do okręgowych eliminacji 63.Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Odbędą się one 11 kwietnia o godz. 11.00 w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej. Eliminacje wojewódzkie zaplanowano na godz. 9.00 w dniu 21 kwietnia w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.

Wybrano najpiękniejszą ozdobę wielkanocną

Środa, 14 marca 2018

Świętokrzyska Wojewódzka Komenda OHP w Kielcach ogłosiła konkurs na najpiękniejszą kartkę i ozdobę wielkanocną. Na wojewódzki konkurs wpłynęło łącznie ponad 50 prac. Wszystkie ozdoby zostały wykonane własnoręcznie przez uczestników z jednostek Świętokrzyskiej Wojewódzkiej Komendy OHP.

Boska Florence

Środa, 14 marca 2018

Film przedstawia historię Florence Foster Jenkins, którą okrzyknięto „najgorszą śpiewaczką świata”. Nie mając predyspozycji do śpiewania, zaczęła organizować swoje koncerty i wydawać płyty. Finansowała to z majątku odziedziczonego po ojcu oraz dzięki pomocy swojego narzeczonego(i późniejszego męża.

„Szwadron” w Kinie Fenomen

Środa, 14 marca 2018

Kino Fenomen zaprasza na seans „Szwadronu” w reżyserii Juliusza Machulskiego. Film będzie wyświetlany w ramach cyklu „Historia w Filmie”. Dramat historyczny w reżyserii twórcy kultowych komedii, osadzony jest w okresie Powstania Styczniowego.

“Happy End” premierowo w Kinie Fenomen

Środa, 14 marca 2018

Najnowszy film uznanego reżysera Michaela Haneke, dwukrotnego laureata Złotej Palmy dla najlepszego filmu na Festiwalu Filmowym w Cannes za obrazy „Miłość” oraz „Biała wstążka”.

Wystawa malarstwa Jarosława Luterackiego

Środa, 14 marca 2018

Galeria Wieża Sztuki w Kielcach zaprasza na wystawę malarstwa Jarosława Luterackiego. Wernisaż otwiera magiczny miesiąc w Wieży Sztuki. Na gości czekać będą obrazy przedstawiające relacje międzyludzkie, damsko-męskie, żartobliwe sytuacje z życia, zawieszone zwykle w metaforycznym świecie. Malarskie opowieści artysty poprzez symbole, mocno powiązane z tytułami obrazów tworzą z autora obserwatora skupiającego swoją uwagę na gestach, spojrzeniach, z których wyciąga wnioski i buduje z nich fabułę, czasem prześmiewczą, czasem nostalgiczną, czasem interpretującą porzekadła czy przysłowia.

Wielkanoc w zwyczajach i sztuce ludowej

Środa, 14 marca 2018

Od 25 marca do 20 kwietnia 2018 roku w Dworku Laszczyków w Kielcach można oglądać wystawę "A ty Jezus Nazarański! Przeżegnaj nas krzyżem pańskim. Wielkanoc w zwyczajach i sztuce ludowej".

"Wszystkie dzieci świata" w Kielcach

Środa, 14 marca 2018

Wystawa „Wszystkie dzieci świata” jest efektem pracy uczestników ogólnopolskiego konkursu fotograficznego realizowanego po raz jedenasty przez Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie. W konkursie biorą udział miłośnicy fotografii, amatorzy, fotograficy, reporterzy i podróżnicy, którzy utrwalają najpiękniejsze i ulotne chwile z dzieciństwa.

Uszyj to sam

Środa, 14 marca 2018

Instytut Dizajnu w Kielcach zaprasza na warsztaty skierowane do mężczyzn i zatytułowane "Uszyj to sam".

Pisanki wielkanoce

Wtorek, 13 marca 2018

Dom Kultury w Małogoszczu zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na warsztaty zdobienia pisanek wielkanocnych. Bezpłatne zajęcia odbędą się we wtorek 27 marca o godz. 16.00.

Koncert „Stars 4 Pani Miecia Show”

Wtorek, 13 marca 2018

Po udanej zeszłorocznej akcji zbiórki pieniędzy „KarnawaLOWE dla Magdy”, zorganizowanej przez aktorów Teatru im. S. Żeromskiego, kieleccy artyści postanowili powtórzyć inicjatywę.

„Czwarta Władza” w Kinie Fenomen

Wtorek, 13 marca 2018

Dramat biograficzny w reżyserii nikogo innego jak samego mistrza Steven Spielberga. Reżyser zaprosił do swojej najnowszej produkcji dwoje gigantów amerykańskiego kina- Meryl Streep oraz Toma Hanksa. Opowieść o determinacji w dążeniu do prawdy wydawcy oraz redaktora naczelnego prestiżowego „The Washington Post” . Historia oparta na faktach, pokazuje czym tak naprawdę jest dziennikarstwo z prawdziwego zdarzenia, oraz jakiej siły i odwagi wymaga odkrywanie faktów przed opinią publiczną, szczególnie jeśli dotyczą one władz najwyższego szczebla.

Anima Mundi

Wtorek, 13 marca 2018

23 marca rozpoczyna się XIX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Sakralnej Anima Mundi.

100 lat harcerstwa na 100 lat Niepodległości

Wtorek, 13 marca 2018

Związek Harcerstwa Polskiego, w tym Chorągiew Kielecka im. Stefana Żeromskiego będzie obchodzić w tym roku kilka ważnych jubileuszy. Najważniejsze z nich to 100 lecie powstania Związku Harcerstwa Polskiego. Pozostałe to 45 edycja Międzynarodowego Harcerskiego festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej oraz 60 Harcerski Rajd Świętokrzyski.

Logo na 20-lecie powiatu kieleckiego

Wtorek, 13 marca 2018

Blisko tysiąc głosów zdobyła praca wychowanków z Powiatowego Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rembowie zgłoszona na konkurs w związku z obchodami jubileuszu 20-lecia istnienia powiatu kieleckiego.

Jak zrobić zina?

Wtorek, 13 marca 2018

Instytut Dizajnu zaprasza na warsztaty dla dorosłych zatytułowane "Jak zrobić zina?".

Choć jeden krok

Poniedziałek, 12 marca 2018

W Muzeum Historii Kielc 21 marca o godzinie 17.00 odbędzie się promocja tomu wspomnień Alicji Joanny Orłowskiej.

Misjonarz Afryki

Poniedziałek, 12 marca 2018

Wystawę "In nomine Domini. Misjonarz Afryki. Kardynał Adam Kozłowiecki SJ (1911-2007)" można oglądać w Bibliotece Uniwersyteckiej. Praca kardynała Adama Kozłowieckiego została doceniona na całym świecie. Był on wielokrotnie odznaczany - w Zambii przyznano mu Zambijski Order Wolności, zaś Francja odznaczyła go Orderem Legii Honorowej. Otrzymał także Krzyż Wielki Orderu Odrodzenia Polski oraz Krzyż Komandorski Orderu Zasługi RP. Katolicki Uniwersytet Wschodniej Afryki w Nairobi oraz Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie nadały mu tytuł doktora honoris causa.

„Na pocątku wsędy byli górale”

Poniedziałek, 12 marca 2018

Teatr Komedii Nowoczesnej zaprasza na spektakl „Na pocątku wsędy byli górale”, czyli historię filozofii po góralsku księdza Józefa Tischnera w wykonaniu Andrzeja Roga i kapeli góralskiej „Ochotni” z Ochotnicy Górnej.

Teatr Plastyczny SEN wystąpił w DK „Zameczek”

Poniedziałek, 12 marca 2018

W minioną sobotę, tj. 10 marca w Domu Kultury „Zameczek” w Kielcach odbył się I Świętokrzyski Onkopiknik dla Kobiet. Odbywająca się pod hasłem „Damy dają radę – edukacja, informacja, integracja” impreza zgromadziła wiele pań, które wzięły udział w bezpłatnych warsztatach, badaniach i konsultacjach. Zwieńczeniem spotkania była inscenizacja pt. „Sztuka ciszy” w wykonaniu niesłyszących aktorów Teatru Plastycznego SEN z Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach.

Maria Skalista - misterium wielkopostne

Poniedziałek, 12 marca 2018

Tradycyjnie, w czasie zbliżonym do Wielkiego Tygodnia, Kieleckie Centrum Kultury zaprasza na misterium wielkopostne – przygotowane przez Scenę Autorską Studio. Tym razem będzie to świat, widziany oczyma tytułowej Marii Skalistej.

123...4

Koncert Przyjaciół Andrzeja Kaczmarka

W marcu tego roku mija 10 lat od śmierci Andrzeja Kaczmarka, satyryka,autora tekstów,...

Wybrano najpiękniejszą ozdobę wielkanocną

Świętokrzyska Wojewódzka Komenda OHP w Kielcach ogłosiła konkurs na najpiękniejszą kartkę i...

Marek Dubeltowicz wystąpi w Czerwonym Fortepianie

Człowiek legenda, kielecki bluesman, gra od 30 lat. Teraz wydaje nową, w całości autorską płytę,...

Jak zrobić zina?

Instytut Dizajnu zaprasza na warsztaty dla dorosłych zatytułowane "Jak zrobić zina?".

Ojczyzna duszy

W Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego od 28 lutego do 31 sierpnia 2018 roku będzie...

Monodram Krzysztofa Nawrota „Katarzyna II Wielka”

30 stycznia 2018 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się wieczór poświęcony...

Wielkanocny „Konkurs z jajem” 2018

Do 22 marca dzieci i młodzież z województwa świętokrzyskiego mogą nadsyłać prace na „Konkurs z...

Scena dla Ciebie 2018

Dom Kultury „Zameczek” w Kielcach zaprasza młodzież gimnazjalną, szkół średnich oraz studentów do...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 29 199 191
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności