Czwartek, 9 lipca 2020 - Hieronima, Palomy, Weroniki

Moda

Fashion Test - wielki test wiedzy o modzie

Poniedziałek, 23 maja 2016

Już po raz trzeci organizatorzy konkursu OFF Fashion, wspólnie z sympatykami konkursu ze stowarzyszenia „Młodzi Demokraci” zapraszają na jedyny w swoim rodzaju sprawdzian z wiedzy o modzie. W 30 pytaniach podzielonych na 3 serie czekać będzie nas wyjątkowa i pełna przygód wycieczka po świecie mody - niezapomnianych projektantach, pięknych kreacjach, zagadkowych akcesoriach i skandalach, które ubiory niejednokrotnie już wywoływały. Trzecia edycja Fashion Testu odbędzie się w niedzielę, 29 maja o godzinie 17:00 na Małej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury. Wstęp jak zawsze wolny, a na najlepszych uczestników testu czekać będą wyjątkowe nagrody i wspaniałe upominki.

Św. Florian - patron ludzi ognia

Sobota, 14 maja 2016

Zapraszamy do odwiedzenia wystawy "Św. Florian - patron ludzi ognia", która jest prezentowana w pomieszczeniu zabytkowego spichlerza ze Złotej Pińczowskiej w Parku Etnograficznym w Tokarni.

Czarne i białe

Piątek, 6 maja 2016

"Czarne i białe" - to kolejna wystawa przygotowana przez galerię "Winda" w Kielcach w ramach Międzynarodowego Konkursu dla Entuzjastów i Projektantów Mody Off Fashion.

Pokaz mody Łukasza Jemioła

Środa, 27 kwietnia 2016

Kieleckie Centrum Kultury zaprasza 12 maja na pokaz mody Łukasza Jemioła.

Moda na fotografię mody

Piątek, 11 marca 2016

W dniach 23-24 maja odbędzie się konferencja naukowo-artystyczna "Moda na fotografię mody – inspiracje, muzy, trendy", która będzie towarzyszyć Międzynarodowemu Konkursowi dla Projektantów i Entuzjastów Mody Off Fashion.

Jesienna Akademia Off Fashion

Czwartek, 29 października 2015

W dniach od 2 do 8 listopada rusza w Kieleckim Centrum Kultury Jesienna Akademia Off Fashion 2015, której motyw przewodni brzmi "Czytanie jest modne".

Centrum Kompetencji Fashion Design

Wtorek, 13 października 2015

3 listopada otwarte zostanie Centrum Kompetencji Fashion Design - Kieleckiego Parku Technologicznego. Wydarzenie uświetnią pokazy mody wybranych projektantów współpracujących z konkursem Off Fashion, duetu Paprocki&Brzozowski oraz Walerii Tokarzewskiej. Kilka dni później w nowej części KPT zorganizowane zostaną warsztaty fotografii z Lidią Popiel.

Laureaci XVII edycji Off Fashion

Poniedziałek, 15 czerwca 2015

Rozstrzygnięty został Międzynarodowy Konkurs dla Projektantów i Entuzjastów Mody Off Fashion 2015, który przebiegał pod hasłem „Orient Express”. Do półfinału zakwalifikowało się 125 projektantów.

Tańcowała igła z nitką

Piątek, 29 maja 2015

Rozpoczyna się Międzynarodowy Konkurs dla Projektantów i Entuzjastów Mody Off Fashion 2015, który przebiega pod hasłem „Orient Express”. W ramach konkursu otwarta będzie wystawa "Tańcowała igła z nitką".

Modnie i stosownie

Czwartek, 12 marca 2015

W Muzeum Okręgowym w Sandomierzu prezentowana jest wystawa zatytułowana "Modnie i stosownie. Od damskiego stroju codziennego do wieczorowego 1850 - 1930". Na przykładzie blisko 40 eksponatów można zobaczyć kobiece ubiory noszone od połowy XIX wieku do lat 20. XX wieku. Stroje z poszczególnych epok zostały przedstawione od modeli codziennych do wizytowych i wieczorowych.

Rozmowa z prof. Małgorzatą Gardą

Środa, 26 listopada 2014

Prof. Małgorzata Garda - projektantka, pedagog, sądowy rzeczoznawca ubioru i wzornictwa odwiedziła Kielce w związku z Międzynarodowym Konkursem dla Projektantów i Entuzjastów Mody Off Fashion.

Laureaci Off Fashion

Poniedziałek, 24 listopada 2014

Zakończył się XVI Międzynarodowy Konkurs dla Projektantów i Entuzjastów Mody Off Fashion, który w tym roku przebiegał pod hasłem "Chinatown". W sobotę w Kieleckim Centrum Kultury odbyła się gala finałowa.

Moda jak biżuteria

Piątek, 14 listopada 2014

W galerii „Winda” w Kieleckim Centrum Kultury możemy oglądać wystawę "Śniadanie u Tiffany’ego – moda jak biżuteria", która została zorganizowana w ramach tegorocznego festiwalu Off Fashion. Biżuteria pochodzi z kolekcji rodziny Sosenko z Krakowa. Na wystawie możemy oglądać biżuterię i wszystko to, co z biżuterią jest związane, jak: torebki, sakiewki wyszywane koralikami, kapelusze, stroiki, spinki oraz modę wieczorową.

"Śniadanie u Tiffany’ego - moda jak biżuteria"

Czwartek, 13 listopada 2014

Wystawa "Śniadanie u Tiffany’ego – moda jak biżuteria", zorganizowana w ramach tegorocznego festiwalu Off Fashion, zagości w Galerii Sztuki Współczesnej „Winda” w Kielcach. Możemy ją oglądać w dniach od 13 do 23 listopada.

Wieczór Modnych Filantropów

Poniedziałek, 20 października 2014

Ponad 50 tysięcy złotych zebrano podczas Wieczoru Modnych Filantropów, któremu towarzyszył pokaz mody z udziałem znanych kielczan.

Pokaz mody Mariusza Przybylskiego

Wtorek, 23 września 2014

Kieleckie Centrum Kultury zaprasza na pokaz mody wybitnego polskiego projektanta Mariusza Przybylskiego, który od wielu lat jest również jurorem kieleckiego Off Fashion.

Warsztaty profesjonalnego robienia butów

Czwartek, 7 sierpnia 2014

Insitute of Design Kielce oraz Piniak zapraszają na pierwsze i jedyne w Polsce warsztaty profesjonalnego projektowania i robienia butów.

Laureaci Off Fashion zaprezentują się w Rzymie

Środa, 16 lipca 2014

W Kielcach od 2007 roku organizowany jest Międzynarodowy Konkurs dla Projektantów i Entuzjastów Mody Off Fashion. Sześciu laureatów konkursu zaprezentuje swoje kolekcje w Rzymie podczas Alta Moda Roma. Tematem przewodnim pokazu "Awangarda polska na wybiegu" będą związki mody z teatrem. Prezentacjom kolekcji młodych projektantów z Polski towarzyszyć będą pokazy lalek z Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach.

Lalki na wybiegu

Środa, 19 czerwca 2013

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” z Kielc zaprezentuje około 30 swoich lalek na pokazie „Lalki na wybiegu”, który będzie jednym z głównych atrakcji imprezy towarzyszącej trzynastej edycji Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody Off Fashion, która odbędzie się sali Autoworld w Brukseli.

Konkurs fotograficzny „Ach, świętokrzyskie czaruje” 2020

Do 30 września można zgłaszać swoje prace w tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu...

Senior Show online – lipiec 2020 w WDK

W minioną niedzielę, 5 lipca w sali lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbyła się...

Otwarcie wystawy fotografii dawnego fotoklubu „Kontrast”

W środowy wieczór, 1 lipca w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyło się otwarcie wystawy...

W ECN ruszyły „Wakacje z energią”

Odwiedzając ECN, można wziąć udział w warsztatach popularnonaukowych dotyczących optyki czy też...

Gędzi Chór

"Gędzi Chór" to zespół, który tworzy autorską muzykę nieprzypisaną do żadnego konkretnego stylu;...

„Rzeczpospolita Kielecka czyli strzelcy w Kielcach. Miejska ścieżka historyczna”

Nakładem kieleckiego wydawnictwa „Światowid” ukazała się książka Jerzego Osieckiego...

Nowa data 44. Buskich Spotkań z Folklorem

Mimo sytuacji związanej z koronawirusem wszyscy sympatycy Buskich Spotkań z Folklorem mogą...

Rozmowa z Jerzym Osieckim- autorem książki „Rzeczpospolita Kielecka, czyli strzelcy w Kielcach. Miejska ścieżka historyczna”.

Nakładem kieleckiego wydawnictwa „Światowid” ukazała się książka Jerzego Osieckiego...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 42 680 762
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności