W choreografii „Orient Express” projekty kostiumów wzorowane były na latach 20.,30. i 40., pojawiły się w niej suknie Diora oraz interpretacja kostiumu tancerki i aktorki Cyd Charisse.
"Przy projektowaniu często sięgam do symboliki. Tak było w przypadku choreografii „Picasso”, w której kostiumy symbolizowały życie. Czerwień jest kolorem życia i energii wewnętrznej, akcenty koloru białego nawiązywały do niewinności i czystości, natomiast centralny motyw oka był symbolem wewnętrznego widzenia i zdolności nadprzyrodzonych. Kostiumy inspirowane były obrazem „Panny z Avignon”. W kostiumach do choreografii „Potępiona” pojawiły się symbole księżyca – jednego z atrybutów Ewy, kultu wody i bogini Izydy oraz symbol węża związany z nakłonieniem Ewy do popełnienia grzechu pierworodnego." - tak o swoich projektach opowiada Augustyna Nowacka.
Augustyna Nowacka - magister sztuki, artysta plastyk, absolwentka wzornictwa na Wydziale Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, specjalizacja projektowanie ubioru i stylistyka mody. Dyplomy uzyskała w pracowniach prof. Małgorzaty Gardy i prof. Aleksandry Pukaczewskiej. W trakcie pierwszego roku studiów na ASP zaczęła pracę jako projektantka ubioru i dzianiny w Spółdzielni Dziewiarskiej „Twórczość”, potem otworzyła własne Studio Mody, w którym projektowała autorskie kolekcje odzieży. Swoje kolekcje prezentowała dotychczas m.in. w Muzeum Kinematografii w Łodzi, Wyższej Szkole Filmowej w Łodzi, podczas lubelskich „Prowokacji”, Ogólnopolskiego Festiwalu „Sztuka i moda”, a także Poznańskiego Tygodnia Mody. Była jedną z trojga laureatów konkursu kwartalnika „Moda Top" na projekty kożuchów dla Zakładów Futrzarskich w Kurowie. Była kierownikiem Policealnego Studium Projektowania Ubioru w Kielcach w latach 1998-2008, wykładowcą zajęć dotyczących projektowania kostiumu scenicznego i ubioru, wykładowcą akademickim w Wyższej Szkole Handlowej w Kielcach na kierunku wzornictwa (2007). W latach 1999-2000 pracowała w Technikum Odzieżowym. Współpracuje z formacjami tanecznymi, tworząc kostiumy i stylizacje na mistrzostwa Polski, Europy i świata (1994-2016). Członkini jury Międzynarodowego Konkursu Projektantów Mody „Off Fashion Street – Kielce 2007, ekspertka i współautorka pytań w „Wielkim teście wiedzy modzie”, który odbyl się w maju 2016 roku w Kieleckim Centrum Kultury. Członki jury Young Fashion Day – ogólnopolskiego konkursu dla młodych projektantów ubioru (edycja 2012,2014,2015). Systematycznie współpracuje w dziedzinie mody z lokalnymi mediami: Echem Dnia, Radiem Kielce, Gazetą Wyborczą, Radiem eM, TVP3 Kielce. Obecnie pełni funkcję kierownika Platformy Informacji Kulturalnej województwa świętokrzyskiego.
Na wernisaż wystawy zaprasza Kieleckie Centrum Kultury 1 października o godzinie 18.00 do galerii Kostiumeria.