Poniedziałek, 7 października 2013
„Kinżanki z Leśnej” to książka kielczanki Amelii Barbary Sołtysiak o losach Państwowego Gimnazjum i Liceum im. Błogosławionej Kingi w Kielcach.
Piątek, 4 stycznia 2013
Przewodnik "Zasuwaj w Góry Świętokrzyskie" został wydany przez Urząd Marszałkowski województwa świętokrzyskiego i można go pobrać za darmo z Internetu. Na komplet składa się: książka, zestaw map, aplikacja komórkowa oraz galerie w formie filmu.
Wtorek, 18 grudnia 2012
"W blasku miłości" to tomik poezji autorstwa Janiny Raczyńskiej-Kraj, który zawiera "wiersze o sprawach zwyczajnych, napisane w sposób niezwykły oraz wiersze o sprawach niezwykłych, napisane w sposób zwyczajny".
Środa, 11 kwietnia 2012
Na stronie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach w zakładce "Przystań kulturalna" możemy przeczytać recenzje i opinie na temat książek, filmów i muzyki.
Środa, 21 marca 2012
Kim była Królowa Nocy? Kogo kochała Halka? Dlaczego Królewna była śpiąca? Na te i wiele innych pytań najmłodsi czytelnicy znajdą odpowiedź w książce kieleckiej autorki Doroty Skwark "Opowieści nutą malowane".
Wtorek, 3 stycznia 2012
Obiekt Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie znalazł się w gronie 101 budowli uznanych za najciekawsze pod względem architektonicznym.
Poniedziałek, 2 stycznia 2012
"Baśnie i legendy ziemi świętokrzyskiej” to książka autorstwa Zenona Gierały - regionalisty, popularyzatora folkloru i historii, który tym razem opisuje nasz region. „Niewiele jest podobnych miejsc, gdzie u zarania dziejów naszego kraju pisana była jego historia” – czytamy we wstępie książki.
Poniedziałek, 26 grudnia 2011
"Bajduły świętokrzyskie" to zbiór bajek inspirowanych legendami świętokrzyskimi. W książce znajdziemy bajki o wiedźmach, czartach, Zbóju Madeju, skarbach Karczówki i źródełku świętego Franciszka.
Czwartek, 22 grudnia 2011
Przed ponad 900 laty w miejscu, gdzie dziś leży stolica województwa świętokrzyskiego - Kielce - szumiały stare drzewa, a w gęstwinie kryły się dzikie zwierzęta. Tu na grubego zwierza polował Mieszko - syn Bolesława Śmiałego i jak głosi legenda, księciu przypisuje się powstanie grodu - obecnych Kielc.
Środa, 7 grudnia 2011
Teatr imienia Stefana Żeromskiego ma 65 lat. "Człowiek w tym wieku ma prawo przejść na emeryturę" - twierdzi Marek Mikos autor książki "Teatr namiętności albo o obrotach sceny kieleckiej", w której opisuje historię kieleckiego teatru.