Środa, 12 listopada 2008
Fragment opracowania Stanisława Parlaka, żołnierza Marszałka Józefa Piłsudskiego, Września 1939 r. i Armii Polskiej na Zachodzie Juliusz Słowacki: Kto mogąc wybrać - wybrał zamiast domu gniazdo na skałach orła niechaj umie spać, gdy źrenice czerwone od gromów i słychać jęk szatanów w sosen szumie. Tak żyłem. Józef Piłsudski
Sobota, 4 października 2008
Prezentujemy felieton Pauliny Sadrak - uczennicy Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych w Kielcach, który został wyróżniony podczas ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Filmotekę Narodową.
Sobota, 7 czerwca 2008
Oblęgorek to urokliwa, pełna zieleni miejscowość położona niedaleko Kielc, większości Polaków kojarząca się z Henrykiem Sienkiewiczem. Jemu to, w 25-lecie pracy twórczej wdzięczny naród podarował, w dowód uznania zasług na literackiej niwie, dworek w Oblęgorku.
Poniedziałek, 26 maja 2008
Przedstawiamy felieton Marzeny Słowik nagrodzony w konkursie "Młodzi XXI. Skąd przybywamy, jacy jesteśmy, dokąd zmierzamy" organizowanym przez Wojewodę Świętokrzyskiego oraz Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. Marzena Słowik zajęła drugie miejsce w kategorii student.
Poniedziałek, 26 maja 2008
Tylko nieliczni wiedzą, że Rafał Olbiński - malarz, grafik i twórca plakatów, pisze także opowiadania. "12 opowiadań" to zbiór nigdy dotąd niepublikowanych tekstów Olbińskiego, który autor będzie promował podczas spotkania w Wojewódzkim Domu Kultury.
Środa, 21 maja 2008
Z Romanem Mirowskim, dyrektorem Regionalnego Ośrodka Badań i Dokumentacji Zabytków w Kielcach, architektem, publicystą i popularyzatorem zabytkowej architektury drewnianej, w maju 2008 r., rozmawiała Barbara Jankowska
Poniedziałek, 19 maja 2008
Jubileusz 85-lecia Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w 2008 r. stał się okazją do wydania kolejnej publikacji autorstwa jego członków. „Kielce w słowie i obrazie” to zbiór wierszy i ilustracji przedstawiający Kielce w wielu odsłonach. Wydawcą publikacji jest Oficyna Wydawnicza STON 2 w Kielcach.
Czwartek, 15 maja 2008
Tęsknotę za tradycyjnym światem wartości oraz pragnienie poczucia silnej chłopskiej tożsamości i wyraźnych podziałów na dobro i zło oraz próbę dotknięcia fundamentalnych zagadnień egzystencjalnych- to wszystko znajdzie czytelnik w twórczości tego, ważnego dla kultury literackiej, pisarza.
Środa, 30 kwietnia 2008
Przedstawiamy fragmenty książki, które czytają: Ryszard Biskup i Arkadiusz Szostak.