Piątek, 6 czerwca 2014
Z okazji XX Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego ukazała się książka poświęcona artystce pochodzącej z Buska-Zdroju, której dedykowany jest ten festiwal - Krystynie Jamroz.
Środa, 4 czerwca 2014
„Cystersi w Wąchocku” to tytuł albumu o wąchockim opactwie. Opisania wielowiekowej historii miejsca i tworzących je mnichów podjął się Marek Wcześny, a fotografie wykonał Piotr Droździk.
Czwartek, 22 maja 2014
„Powiat skarżyski romantycznie” - to album poetycko-fotograficzny, w którym zaprezentowana została twórczość literacka i artystyczna osób związanych z powiatem skarżyskim.
Środa, 26 marca 2014
"Życie filmowe w województwie kieleckim do 1939 roku" to książka dr Moniki Bator z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, w której autorka opisuje rozwój kin w latach 1905-1939 na terenie Kielecczyzny, pierwszych właścicieli, formy reklamy i politykę repertuarową. Historia stałych kin na ziemiach przedwojennego województwa kieleckiego rozpoczęła się w 1905 roku wraz z otwarciem w Radomiu kinematografu "Czary".
Poniedziałek, 3 lutego 2014
Czarna Konecka to rzeka, która przepływa przez sześć z ośmiu gmin powiatu koneckiego. Przez stulecia kształtowała środowisko społeczne i przyrodnicze tego obszaru. Napędzała pracowicie fryszerki, kuźnice, młyny, tartaki i papiernie. Spiętrzona w zbiorniki dała początek nowoczesnej hodowli ryb. Była inspiracją dla wielkich pisarzy, przemysłowców i polityków. Tworzyła nowe, a jednocześnie współżyła z otoczeniem. Wyznaczała rytm i sposób życia mieszkańców. Materialne i społeczne dowody potęgi i znaczenia tej rzeki istnieją do dziś.
Poniedziałek, 6 stycznia 2014
"Pamiątki przeszłości z archiwum wydobyte. Pieśni i muzyka Kielecczyzny" – taki tytuł nosi wydawnictwo płytowe, które ukazało się dzięki współpracy Wojewódzkiego Domu Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach z Instytutem Sztuki Polskiej Akademii Nauk.
Piątek, 22 listopada 2013
"Ziemia sandomierska w pradziejach i wczesnym średniowieczu” to nowa publikacja Muzeum Okręgowego w Sandomierzu, w której znajduje się około 400 fotografii ponad 730 zabytków.
Wtorek, 19 listopada 2013
Dostępny jest już najnowszy zbiorek dowcipów z „Miasta Cudów” wydany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Wąchocku.
Poniedziałek, 4 listopada 2013
„Zmierzch starachowickiej legendy” to czwarta publikacja Józefa Kowalskiego. Do tej pory spod jego pióra wyszły „Boa Noite, Angola!”, „W tropiku Angoli” i zbiór fraszek „Na skraju raju”.
Poniedziałek, 28 października 2013
Na rynku księgarskim ukazała się książka autorstwa kielczanina Macieja Kusztala zatytułowana "Czarna zima". Powieść ta jest ciekawym przykładem średniowiecznej fantastyki, czerpiącej zarówno z doświadczeń prozy awangardowej, jak i tej tradycyjnej, spod znaku Sienkiewicza. "Czarna zima" to opowieść o odwadze i zdradzie, o skrywanych głęboko tajemnicach i prastarych legendach, o wampirach i dzikich bestiach, o tłumionej miłości i walce z wrogiem, ale przede wszystkim ze sobą samym.