Środa, 1 października 2014
Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Witolda Gombrowicza w Kielcach, włączając się w obchody 150. rocznicy urodzin Stefana Żeromskiego, opracowała bibliografię rejestrującą publikacje na temat życia i twórczości pisarza oraz jego związków z regionem świętokrzyskim.
Czwartek, 25 września 2014
"Księga pamiątkowa 1947 – 2012. Od Państwowego Liceum Pedagogicznego do II Liceum Ogólnokształcącego" – to tytuł wyjątkowego wydawnictwa o historii II LO w Końskich. Wkrótce będzie można ją kupić.
Środa, 17 września 2014
„WOJEWÓDZKIE DOŻYNKI ŚWIĘTOKRZYSKIE – kultywowanie tradycji dożynkowych w regionie świętokrzyskim w latach 1999 – 2013” to wydawnictwo pod każdym względem unikatowe.
Niedziela, 7 września 2014
W 2012 roku z inicjatywy prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, zapoczątkowana została akcja Narodowego Czytania, którą zainaugurowała wspólna lektura „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W zeszłym roku, podczas drugiej odsłony akcji, w całej Polsce czytaliśmy dzieła Aleksandra Fredry. W tym roku prezydent zachęcał do wspólnego czytania „Trylogii” Henryka Sienkiewicza. Do Narodowego Czytania włączyła się również Platforma Informacji Kulturalnej. Na antenie radia FRI znani kielczanie czytali fragmenty „Potopu”, „Ogniem i mieczem” oraz „Pana Wołodyjowskiego”.
Poniedziałek, 1 września 2014
Bohaterowie tej historii wkraczają w dorosłość w 1980 roku. Ich ścieżki krzyżują się po raz pierwszy w grudniu kolejnego roku. To ostatnie pokolenie PRL-u i pierwsze pokolenie wolnej Polski.
Poniedziałek, 4 sierpnia 2014
Publikacja pt. "Lata 1939-1945 we wspomnieniach mieszkańców powiatu włoszczowskiego i dokumentach" była przygotowywana wspólnie przez członków Włoszczowskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury i Włoszczowskiego Towarzystwa Historycznego w latach 2011-2014. Inicjatorem przedsięwzięcia był Mieczysław Guździoł, a pomysł tego typu książki narodził się pod wpływem chęci udokumentowania relacji ludzi, którzy opowiadali swoje historie podczas realizowanych przez WTKK i Izbę Regionalną spotkań z mieszkańcami Włoszczowy.
Czwartek, 10 lipca 2014
Towarzystwo Przyjaciół Starachowic wydało książkę z okazji 390. rocznicy lokacji miasta. Na 290 stronach znajduje się siedemnaście artykułów poświęconych przeszłości i teraźniejszości Wierzbnika.
Środa, 25 czerwca 2014
Na rynku wydawniczym ukazała się książka „Kielce przez stulecia”, która jest pierwszą tak obszerną monografią miasta opisującą historię Kielc od wczesnego średniowiecza po dzień dzisiejszy. Jej zadaniem jest odpowiedź na pytania - skąd pochodzimy i jakie były dzieje rozwoju organizmu miejskiego oraz kim byli i czym zajmowali się mieszkańcy naszego miasta.
Wtorek, 17 czerwca 2014
Na rynku wydawniczym ukazała się książka autorstwa kielczanina Jerzego Daniela „W gwiazdach zapisane. Opowieści o kielczanach”, na którą składa się kilkadziesiąt reportażowych opowieści o losach kielczan oraz ich rodzinnych tradycjach splatających się z dziejami miasta i zatopionych w naszej historii.
Czwartek, 12 czerwca 2014
Na rynku wydawniczym ukazała się książka "O górnikach rud żelaza, kuźnicach i kowalichach w Staropolskim Okręgu Przemysłowym" autorstwa Ireneusza Kulińskiego.