Środa, 16 października 2019
Gra miejska "Śladami Stefana Artwińskiego" zabierze całe rodziny w podróż śladami postaci zasłużonej dla Kielc - przedwojennego prezydenta Stefana Artwińskiego. Podczas gry uczestnicy poznają również sylwetki m.in: Romana Dmowskiego, Józefa Piłsudskiego czy Ignacego Jana Paderewskiego.
Środa, 16 października 2019
Jeśli masz talent aktorski - przyjdź na zajęcia kieleckiego Teatru Pegaz.
Środa, 16 października 2019
Edyta Geppert przez lata wypracowała swój niepowtarzalny styl, jej recitale to wyjątkowe spektakle, w których słowo, muzyka i barwa głosu tworzą harmonijną, przejmującą całość. W październiku zaśpiewa w Kielcach.
Środa, 16 października 2019
W Domu Środowisk Twórczych odbędzie się koncert promujący najnowszą płytę „Gdzieś między” zespołu "Wołosatki".
Środa, 16 października 2019
W Bibliotece Uniwersyteckiej w Kielcach można oglądać wystawę zatytułowaną "Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach - 50 lat uczelni". Jest to wystawa dokumentów, fotografii, pamiątek związanych z działalnością uczelni, począwszy od jej założenia w 1969 roku po czasy współczesne .
Środa, 16 października 2019
W Aptece Wyobraźni odbędą się rodzinne warsztaty pod tytułem „ Szalone laboratorium zagadek” . Tym razem na uczestników czeka szalony naukowiec, który przygotował niesamowitą mieszankę wybuchową. Szyfry, zagadki, kody to tylko część atrakcji, które czekają na uczestników. Czy podołasz temu wyzwaniu? Przyjdź i zmierz się ze swoją kreatywnością, spostrzegawczością i logicznym myśleniem.
Środa, 16 października 2019
Konkurs "Kielce - moja mała ojczyzna" organizowany był przez Dom Kultury "Zameczek" z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości i skierowany był do wszystkich nieprofesjonalnych miłośników fotografii. Obecnie prace pokonkursowe można oglądać w filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach.
Środa, 16 października 2019
Muzeum Historii Kielc zaprasza do zwiedzenia wystawy malarstwa pt. "Ceremonie" autorstwa Alicji Kufel.
Środa, 16 października 2019
Scena dla Muzyki Polskiej to nowy program Instytutu Muzyki i Tańca przeznaczony dla polskich artystów wykonawców, realizowany we współpracy z Filharmonią Narodową i instytucjami artystycznymi w kraju. Wyłonione w trybie konkursowym programy z muzyką polską będą prezentowane w Sali Kameralnej Filharmonii Narodowej i powtarzane w innych miastach w Polsce, w tym w Kielcach.
Wtorek, 15 października 2019
Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza do Pałacu Biskupów Krakowskich na familijne oprowadzanie po Galerii Malarstwa Polskiego i Europejskiej Sztuki Zdobniczej. Spotkanie poprowadzi Bożena Sabat - kustosz, która opowie o historii ekspozycji, zmianach przez które przeszła oraz o zgromadzonych eksponatach.
Wtorek, 15 października 2019
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza na spotkanie z Elżbietą Cherezińską, które odbędzie się 24 października o godzinie 18.00. Elżbieta Cherezińska jest współczesną autorką powieści historycznych. Ma na swoim koncie kilka bestsellerowych pozycji, m.in.: "Gra w kości", "Legion" czy też cykle powieściowe: "Północna droga", "Odrodzone królestwo", "Harda" i "Królowa".
Wtorek, 15 października 2019
Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza na kolejne spotkanie z dr hab. prof. UJK Danutą Rasałą. Tym razem podróżniczka opowie o swojej wyprawie do Etiopii Południowej i o tamtejszych plemionach.
Wtorek, 15 października 2019
W Kieleckim Centrum Kultury 24 i 25 października odbędą się eliminacje wojewódzkie do IV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima”.
Poniedziałek, 14 października 2019
Teatr im. S. Żeromskiego zaprasza na pierwszą premierą studencką w tym sezonie. Po spektaklu odbędzie się spotkanie z twórcami przedstawienia „Dzika kaczka” Henrika Ibsena w reżyserii Franciszka Szumińskiego.
Poniedziałek, 14 października 2019
Monodram skonstruowany na bazie twórczości Michaiła Zoszczenki.
Poniedziałek, 14 października 2019
14 października 1864 roku w Strawczynie koło Kielc urodził się Stefan Żeromski.
Poniedziałek, 14 października 2019
Muzeum Historii Kielc zaprasza na Dni Kultury Niemieckiej, które odbędą się 15 i 16 października.
Poniedziałek, 14 października 2019
Dziś w Polsce obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej - święto ustanowione 27 kwietnia 1972 roku. Dzień ten upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej, która była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce. Komisja ta została powołana z inicjatywy króla polskiego Stanisława Augusta Poniatowskiego na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773 roku. W Polsce święto popularnie zwane jest Dniem Nauczyciela.
Piątek, 11 października 2019
W kościele ewangelicko-augsburskim pw. Świętej Trójcy w Kielcach otwarta zostanie wystawa zatytułowana „Religion: Evangelisch. Protestanci w obozie koncentracyjnym Sachsenhausen w latach 1936 – 1945”, która poświęcona jest ewangelikom z całej Europy - więźniom KL Sachsenhausen.
Piątek, 11 października 2019
Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" zaprasza w najbliższą niedzielę na spektakl „A niech to Gęś kopnie” - dowcipną i mądrą opowieść o przyjaźni, szczęściu oraz poszukiwaniu swego miejsca na ziemi.
Piątek, 11 października 2019
Dom Środowisk Twórczych zaprasza na kolejne spotkanie w cudzoziemcami, którzy wybrali Kielce jako swoje miejsce na stałe lub tymczasowo. Dlaczego wybór padł na nasze miasto? Przypadek czy świadoma decyzja? Co wiedzieli o Polsce i o Kielcach, kiedy wyjeżdżali ze swoich ojczyzn, a co wiedzą dzisiaj ? Co miłego i zabawnego ich u nas spotkało. Na te i wiele innych pytań odpowiedzą goście DŚT.
Czwartek, 10 października 2019
W Centrum Edukacyjnym „Przystanek Historia” IPN w Kielcach odbędzie się promocja książki dr Michała Zawiszy z delegatury IPN w Kielcach pt. "Robotnicy przemysłowi w województwie kieleckim w latach 1945 – 1949”. W spotkaniu wezmą udział historycy - dr hab. prof. UJK Grzegorz Miernik oraz dr hab. prof. IH PAN Hubert Wilk.
Czwartek, 10 października 2019
„Napisz do nas o nas” to hasło konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, przy współpracy z Teatrem im. S. Żeromskiego oraz Urzędem Marszałkowskim. Uczestnicy – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz studenci mają za zadanie, przy użyciu dowolnej formy wyrazu, opisać swoje wrażenia po obejrzeniu wybranego spektaklu granego na kieleckiej scenie.
Czwartek, 10 października 2019
Festiwal Teatru Niemego odbędzie się 28 i 29 października. Jego organizatorami są Fundacja Studio FM oraz Kieleckie Centrum Kultury.
Czwartek, 10 października 2019
W Galerii Sztuki Współczesnej w Kielcach otwarta zostanie wystawa "Śmieję się, aż zasnę"- ekspozycja ilustracji kolektywu "Ilu nas jest" z Poznania.
Czwartek, 10 października 2019
26 mln złotych będzie kosztować modernizacja Muzeum Archeologicznego w Wiślicy - oddziału Muzeum Narodowego w Kielcach. Prace zakończą się w sierpniu 2021 roku.
Środa, 9 października 2019
Centrum Edukacji i Kultury „Szklany dom” w Ciekotach zaprasza w sobotę 12 października na wernisaż wystawy rysunku i malarstwa Elżbiety NOWAK . Początek o godz. 16.00.
Środa, 9 października 2019
W najbliższą niedzielę 13 października odbędzie się w Kurozwękach Ziemiański Hubertus z pogonią za lisem, pokazami kaskaderów konnych i jazdy w damskim siodle oraz wieńczącą imprezę dyskoteką. Początek o godz. 12.00.
Środa, 9 października 2019
Kieleckie Centrum Kultury zaprasza wielbicieli sztuki teatralnej, poezji i muzyki. Jerzy Trela - aktor i znakomity interpretator poezji przedstawi najsłynniejsze monologi literatury.
Środa, 9 października 2019
Do 23 października 2019 roku uczniowie ze świętokrzyskich szkół w wieku od 10 do 18 lat mogą przesłać do Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Kielcach prace plastyczne i fotograficzne o tematyce „Bezpieczniej nad wodą”.