W sobotę 5 października od godziny 9:00 rozpocznie się indywidualne zwiedzanie wystawy stałej i wystaw czasowych. W godzinach: 10:00, 12:00 i 14:00 - oprowadzanie z przewodnikiem po wystawie stałej „
Z dziejów Kielc"
O godz. 12:00 rozpoczną się międzypokoleniowe warsztaty „
Moda babci i wnuczki".
Moda to rzecz pasjonująca, bez względu na nasz wiek. A dobrze dobrane dodatki upiększą każdy strój. I takie właśnie „drobiazgi": kapelusze, biżuterię, torebki, będzie można wykonać z nietypowych, ale powszechnie dostępnych materiałów.
Muzeum zaprasza także do udziału w spacerze po Kielcach pod hasłem „
Rzeźba czy pomnik, pomnik czy rzeźba?”. Kieleckie śródmieście pełne jest prac rzeźbiarskich, dawnych i współczesnych. Jedne z nich to pełne symboli pomniki, inne - po prostu dzieła sztuki w miejskiej przestrzeni. Jak na nie patrzeć, jak zrozumieć ich przesłanie estetyczne lub symboliczne – o tym będzie można porozmawiać w trakcie sobotniego spaceru. Zbiórka przy pomniku J. Piłsudskiego na pl. Wolności o godz. 11:00. Spacer poprowadzi Krzysztof Myśliński, kierownik Działu Edukacji i Promocji MHKi.
W niedzielę 6 października w godz. 9:00 -15:30 będzie można indywidualnie zwiedzać wystawę stałą i czasowe.
W południe rozpocznie się
finisaż wystawy „
Kielce i region w obiektywie Władysława Kosterskiego-Spalskiego”. Po wystawie oprowadzi po raz ostatni jeden z jej kuratorów dr Paweł Wolańczyk.
Natomiast w Małej Galerii Muzeum Historii Kielc będzie można obejrzeć wystawę obrazów Ewy Żelazny-Machury p.t. „Barwy Życia”. To 25 prac wykonanych w technice olejnej i akrylu, a także cztery prace piórkiem w technice mieszanej. Więcej o wystawie i jej autorce:
https://mhki.kielce.eu/wystawa-czasowa/ewa-zelazny-machura-barwy-zycia
W sieni muzeum można obejrzeć eksponaty zgromadzone na okazjonalnej wystawie „
Witaj szkoło”. Stara ławka szkolna, podręczniki, zeszyty, przybory do pisania, a nawet dawny sztandar Szkoły Podstawowej nr 24 w Kielcach - to przedmioty pochodzące m.in. z darów od mieszkańców Kielc.
(źródło: MHKi)