Wtorek, 26 marca 2019 - Dory, Olgi, Teodora

Aktualności

„Monument” w Kinie Fenomen

Wtorek, 26 marca 2019

W ramach „Widnokręgu Dobrego Kina”, Kino Fenomen zaprasza na seans filmu „Monument”. To drugi, oczekiwany przez wielu widzów film Jagody Szelc, autorki „Wieży. Jasnego dnia" – zaskakującego debiutu, który zdobył dwie nagrody na festiwalu w Gdyni, a rok temu okazał się niespodziewanym przebojem kin studyjnych.

„Kapitan” w Kinie Fenomen

Wtorek, 26 marca 2019

W ramach „Widnokręgu Dobrego Kina” Kino Fenomen zaprasza na jeden z najbardziej oryginalnych filmów o II wojnie światowej, jakie kiedykolwiek nakręcono. Szeroko nagradzany dramat wojenny w reżyserii i według scenariusza Roberta Schwentke, hollywoodzkiego reżysera niemieckiego pochodzenia, który specjalnie na potrzeby swojego wymarzonego projektu powrócił w rodzime strony. Polska koprodukcja, do której część zdjęć była kręcona na Dolnym Śląsku.

“Dotknij nieba” w Kinie Fenomen

Wtorek, 26 marca 2019

W ramach Filmowego lubu Seniora, Kino Fenomen zaprasza na seans filmu “Dotknij Nieba” w reżyserii Andrew I Jona Erwina. Obraz oparty jest na życiu Barta Millarda, amerykańskiego piosenkarza oraz twórcy piosenek, znanego jako lider grupy MercyMe.

“Mary Poppins powraca” w Kinie Fenomen

Wtorek, 26 marca 2019

Kino Fenomen zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Filmowe Czytanki”. Tym razem zobaczymy najnowszą odsłonę hitu Walta Disneya- „Mary Poppins powraca” z Emily Blunt w roli tytułowej. Historia ciepłej, radosnej i obdarzonej magicznymi zdolnościami niani, spodoba się nie tylko naszym najmłodszym widzom.

“Green Book” w Kinie Fenomen

Wtorek, 26 marca 2019

Kino Fenomen zaprasza na pokaz filmu “Green Book” w reżyserii Petera Farrelly’ego z niezapomnianymi rolami Viggo Mortensena, oraz laureata Oscara Mahershala Ali. Oparta na faktach historia niezwykłej przyjaźni między białym Tonym, cwaniaczkiem z Bronxu a czarnoskórym Donem, ekstrawaganckim muzykiem osadzona w Ameryce lat 60-tych, wstrząsanej dyskusją o rasizmie. Film, który urzekł krytyków oraz widzów na całym świecie, a także doceniony przez Akademię podczas tegorocznego rozdania Oscarów.

„Córka trenera” w Kinie Fenomen

Wtorek, 26 marca 2019

Kino Fenomen zaprasza na seans „Córki trenera” w reżyserii Łukasza Grzegorka. Dramat opowiada historię Macieja, który wraz z siedemnastoletnią córką przemierza kraj uczestnicząc w turniejach tenisa. Ich poukładane relacje burzy pojawienie się młodego chłopaka…W rolach głównych między innymi Jacek Braciak, Agata Buzek oraz Piotr Żurawski.

IV edycja Senior Show za nami

Wtorek, 26 marca 2019

W minioną sobotę odbyła się specjalna edycja Senior Show poświęcona w całości tradycjom wielkopostnym w wykonaniu członkiń Kół Gospodyń Wiejskich, Zespołów Obrzędowych oraz solistów regionu świętokrzyskiego. Gościem specjalnym był były ambasador Węgier w Polsce Ákos Engelmayer, który wraz z dyrektorem Wojewódzkiego Domu Kultury, Jarosławem Machnickim, przywitali uczestników zaproszeniem do obchodów Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w naszym mieście.

Spotkanie z twórcami filmu "Credo" w Samsonowie

Poniedziałek, 25 marca 2019

Spotkanie z nagrodzonymi w Hollywood twórcami filmu „Credo" odbędzie się w środę 27 marca w Bibliotece Publicznej w Samsonowie. Początek o godz. 10.00.

Znamy terminy Nocy na Zamku w Chęcinach

Poniedziałek, 25 marca 2019

Zbliża się początek sezonu turystycznego, a wraz z nim jedyna w swoim rodzaju impreza ponadregionalna organizowana przez Zamek Królewski w Chęcinach – „Noc na Zamku”. W tym roku zaplanowano ich sześć, a pierwsza odbędzie się 3 maja. Można już zamawiać bilety.

Klub Gier Planszowych

Poniedziałek, 25 marca 2019

Wojewódzka Biblioteka Publiczna zaprasza na XXIV Spotkanie Klubu Gier Planszowych.

Warsztaty kulinarne

Poniedziałek, 25 marca 2019

Instytut Dizajnu rozpoczyna nowy cykl warsztatów i spotkań dotyczących przyszłościowych rozwiązań dla problemów związanych z żywnością i energią.

Dotknij Teatru

Poniedziałek, 25 marca 2019

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach przyłącza się do ogólnopolskiej akcji Dotknij Teatru, której celem są obchody Międzynarodowego Dnia Teatru, w dniach 27 marca – 7 kwietnia 2019 roku.

Dzieła mistrzów

Poniedziałek, 25 marca 2019

Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na koncert fortepianowy Beaty Bilińskiej. Orkiestrą symfoniczną będzie dyrygował Victor Jakob z Francji - laureat IX Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów Jeunesses Musicales w Bukareszcie w 2018 roku.

Koncert Jacka Stęszewskiego

Poniedziałek, 25 marca 2019

Jacek Stęszewski - kompozytor, pieśniarz, prezentujący muzykę z pogranicza miejskiego folku i poezji śpiewanej, wystąpi 14 kwietnia o godzinie 20.00 w w Czerwonym Fortepianie w Kielcach.

Primaaprilisowy prezent

Poniedziałek, 25 marca 2019

Dom Środowisk Twórczych zaprasza 1 kwietnia o godzinie 19.00 na koncert zespołu Trzeci Oddech Kaczuchy, czyli Mai Piwowarskiej i Andrzeja Janeczki. Wstęp wolny.

Świętujmy Międzynarodowy Dzień Teatru

Poniedziałek, 25 marca 2019

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru 27 marca o godz. 18.00 Teatr im. S. Żeromskiego zaprezentuje spektakl „Pinokio” Carla Collodiego w reżyserii Bartłomieja Wyszomirskiego.

Recital fortepianowy

Poniedziałek, 25 marca 2019

W Filharmonii Świętokrzyskiej wystąpi Tony Yang z Kanady - laureat V nagrody XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina, 2015.

Wielkanocny „Konkurs z jajem” 2019

Poniedziałek, 25 marca 2019

Do 3 kwietnia dzieci i młodzież w wieku od 6 do 15 lat z województwa świętokrzyskiego mogą nadsyłać prace na wielkanocny „Konkurs z jajem”. Wydarzenie organizowane przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach, z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, ma na celu kultywowanie ich tradycji oraz aktywizacje i rozwijanie zainteresowań plastycznych wśród dzieci i młodzieży.

Spotkanie z twórczością J.Kaczmarskiego

Piątek, 22 marca 2019

Ośrodek Edukacyjno – Muzealny „Świętokrzyski Sztetl” w Chmielniku, we współpracy z kieleckim Chórem „Antidotum”, zapraszają na Przegląd Twórczości Śpiewanej Jacka Kaczmarskiego, barda Solidarności, poety i śpiewaka. Spotkanie z twórczością Kaczmarskiego odbędzie się w niedzielę 31 marca o godz. 15.00 w dawnej synagodze w Chmielniku przy ul. Wspólnej 14.

„Wierna Rzeka” w Kinie Fenomen

Piątek, 22 marca 2019

W ramach cyklu „Historia w Filmie” Kino Fenomen zaprasza na seans „Wiernej Rzeki” w reżyserii Tadeusza Chmielewskiego. Dramat z 1983 roku jest widowiskową ekranizacją powieści Stefana Żeromskiego pod tym samym tytułem. W obsadzie znalazła się śmietanka polskiego kina tamtych czasów- Małgorzata Pieczyńska, Olgierd Łukaszewicz, Franciszek Pieczka czy też Henryk Bista.

„Obietnica poranka” w Kinie Fenomen

Piątek, 22 marca 2019

W ramach „Akademii Filmowej 50+” Kino Fenomen zaprasza na francuski film biograficzny w reżyserii Erica Barbiera. Film oparty jest na życiu Romaina Garego (Romana Kacewa)- słynnego francuskiego pisarza pochodzenia żydowskiego, scenarzysty, reżysera filmowego oraz dyplomaty. Fabuła skupia się na jego relacjach z matką, która miała ogromny wpływ na to kim stał się artysta.

Historię piszą kobiety...

Piątek, 22 marca 2019

Kieleckie Centrum Kultury zaprasza na spotkanie z Sylwią Winnik - autorką książek "Dziewczęta z Auschwitz" oraz "Tylko przeżyć. Prawdziwe historie rodzin polskich żołnierzy".

Malarstwo T. Blicharza w Ciekotach

Piątek, 22 marca 2019

Galeria „Szklany Dom” w Ciekotach zaprasza na wystawę malarstwa Tadeusza BLICHARZA „Przedwiośnie szpachelką malowane”. Wernisaż odbędzie się 30 marca o godz. 17.00.

"Spotkanie ze źródłem archiwalnym"

Piątek, 22 marca 2019

Najbliższe „Spotkanie ze źródłem archiwalnym” poświęcone będzie Armii Polskiej w ZSRR. Początek o godz. 16.00 w środę 27 marca w siedzibie Archiwum Państwowego w Kiecach.

Wielka Liga Czytelników

Piątek, 22 marca 2019

Ogólnopolski Konkurs „Wielka Liga Czytelników” to ponad 100 tysięcy przeczytanych książek i przeszło 50 tysięcy aktywnych, młodych czytelników w całym kraju!

Koncert Marceliny w ramach Record Store Day

Piątek, 22 marca 2019

Będzie to koncert akustyczny w ramach trasy koncertowej promującej najnowszy, czwarty, studyjny album Marceliny "Koniec wakacji". Typowa dla Marceliny forma piosenki i melodyjność utworów została wzbogacona elektronicznymi brzmieniami.

Spotkanie z pisarką

Piątek, 22 marca 2019

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza na spotkanie z Krystyną Mirek - pisarką i autorką książek obyczajowych. Na swoim koncie ma kilkanaście książek.

Uszyj to sam

Piątek, 22 marca 2019

Już po raz ósmy w Ambasadzie Dizajnu odbędą się warsztaty dla dorosłych i młodzieży z cyklu "Uszyj to sam". Zajęcia skierowane są w szczególności do osób, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z szyciem. Na najbliższych uczestnicy wykonają crossbody bag z nietypowych materiałów.

Kwiecień w "Kubusiu"

Piątek, 22 marca 2019

W kwietniu Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" zaprasza dorosłych widzów na premierę spektaklu "Makbet", a dzieci na spektakle: „Misiaczek”, „Kapitan Porządek”, „Zmruż oczko”, „A niech to Gęś kopnie”, „O Rybaku i Złotej Rybce”.

Filmujemy Kielce

Piątek, 22 marca 2019

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach organizuje piątą edycję konkursu "Filmujemy Kielce".

Wiosenna oferta Szkoły Tańca CHARLESTON

Piątek, 22 marca 2019

Szkoła Tańca CHARLESTON Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach serdecznie zaprasza kurs tańca towarzyskiego dla początkujących. Zajęcia odbywać się będą we wtorki w godzianch od 18.00 do 19.30. Pierwsze spotkanie zaplanowano na 2 kwietnia. Kwietniowa oferta skierowana jest zarówno do młodzieży, jak i osób dorosłych. Szczegółowych informacji nt. wszystkich kursów i grup tanecznych działających w ST CHARLESTON oraz zapisów na zajęcia udziela: Aleksandra Kwapisz pod numerami telefonów: 698 655 680, 516 959 549.

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie fotograficznym „Ach, świętokrzyskie czaruje” 2019

Piątek, 22 marca 2019

Do 30 września 2019 roku można zgłaszać się do udziału w ogólnopolskim konkursie fotograficznym „Ach, świętokrzyskie czaruje”. Adresatami wydarzenia są pasjonaci fotografii, zajmujący się nią nieprofesjonalnie z kraju i ośrodków polonijnych.

Wielka Wyprzedaż Garażowa w WDK

Piątek, 22 marca 2019

28 kwietnia w godzinach od 10.00 do 14.00 na terenie Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie się kolejna odsłona Wielkiej Wyprzedaży Garażowej. Tego dnia każdy kto zapragnie pozbyć się lub wymienić niepotrzebne rzeczy, które zalegają w garażu, czy szafie będzie miał do tego idealna okazję. Pierwsza edycja, która odbyła się we wrześniu ubiegłego roku zakończyła się powodzeniem i cieszyła dużym zainteresowaniem kielczan.

XIII Świętokrzyski Przegląd Teatrów w języku angielskim rozstrzygnięty!

Czwartek, 21 marca 2019

W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach już po raz 13. odbył się Świętokrzyski Przegląd Teatrów w języku angielskim. Uczniowie świętokrzyskich palcówek rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: szkół podstawowych i dotychczasowych gimnazjów oraz szkól ponadgimnazjalnych.

Paszporty Paragwaju

Czwartek, 21 marca 2019

Poznaj nieznaną historię udziału polskiej dyplomacji w ratowaniu Żydów podczas II wojny światowej.

“Mój piękny syn” w Kinie Fenomen

Czwartek, 21 marca 2019

W ramach Widnokręgu Dobrego Kina, Kino Fenomen zaprasza na dramat w reżyserii Felixa Van Groeningena. Wzruszający film opowiada o rodzinie, która walczy z uzależnieniem młodego chłopaka. W jednej z rół głównych- Steve Carell.

„ÁGA” w Kinie Fenomen

Czwartek, 21 marca 2019

W ramach Widnokręgu Dobrego Kina, Kino Fenomen zaprasza na seans najnowszego dzieła uznanego reżysera Milko Lazarova. „Ága", jeden z najbardziej niezwykłych filmów Berlinale 2018, to pełna czułości oda do ginącego świata, powstała na przekór rzeczywistości, w której tylko dystans i emocjonalny chłód gwarantują przetrwanie.

“Roma” w Kinie Fenomen

Czwartek, 21 marca 2019

W ramach Widnokręgu Dobrego Kina, Kino Fenomen zaprasza na film “Roma” w reżyserii Alfonso Cuaróna. Wielokrotnie nagradzane dzieło meksykańskiego reżysera, opowiadające historię rodzinnych konfliktów i relacji w środowisku indiańskiego ludu Misteków. Tłem dla tej opowieść są przemiany polityczne i społeczne w stolicy Meksyku.

Artur BARCIŚ w Chęcinach

Środa, 20 marca 2019

Aktor teatralny, filmowy i telewizyjny Artur BARCIŚ będzie gościem najbliższego podwieczorku z gwiazdą w chęcińskim Centrum Kultury i Sportu. W środę 23 kwietnia o godz. 17.30 spotka się ze swoimi sympatykami w hali widowiskowo-sportowej „Pod basztami”. Opowie anegdoty o najciekawszych wydarzeniach ze swojego życia zawodowego i prywatnego, a z publicznością przeprowadzi muzyczną lekcję dykcji.

ProFLAMENCO Trio wystąpi w WDK

Środa, 20 marca 2019

W niedzielę, 14 kwietnia o godzinie 17.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach wystąpi ProFLAMENCO Trio. Zespół wykonuje muzykę flamenco, połączoną z wpływami jazzu oraz etno. W jego skład wchodzą gitarzyści: Mateusz Górecki, Rainer Maria Nero i Jakub Niedoborek.

Topienie marzanny

Polacy przywiązani są do tradycji i podtrzymują dawne obyczaje. Niektóre z obrzędów zatraciły już...

XIII Świętokrzyski Przegląd Teatrów Szkolnych w Języku Angielskim oraz VI w Języku Niemieckim

18 marca 2019 r., w Wojewódzkim Domu Kultury odbył się przegląd teatrów w języku angielskim i...

Wielka Wyprzedaż Garażowa w WDK

28 kwietnia w godzinach od 10.00 do 14.00 na terenie Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach...

Paszporty Paragwaju

Poznaj nieznaną historię udziału polskiej dyplomacji w ratowaniu Żydów podczas II wojny światowej.

Topienie marzanny

Polacy przywiązani są do tradycji i podtrzymują dawne obyczaje. Niektóre z obrzędów zatraciły już...

Koncert "Do Gwiazd" pamięci Bronka Opałki

W sobotę 23 lutego w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się koncert "Do Gwiazd" poświęcony...

Do Gwiazd

23 lutego 2019 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się się koncert pamięci Bronisława...

III Koncert charytatywny DZIELMY SIĘ MIŁOŚCIĄ

3 marca 2019 r w Wojewódzkim Domu Kultury odbył się trzeci zimowy koncert charytatywny...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 35 039 223
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności