Środa, 26 czerwca 2019 - Jana, Pauliny, Rudolfiny

Aktualności

"Palec pod budkę..."

Środa, 26 czerwca 2019

"Palec pod budkę..." - to nowa propozycja imprezy skierowana do dzieci i dorosłych. Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza do wspólnych zabaw charakterystyczne dla dawnej wsi: toczenie fajerki, przeciąganie liny, gra w grele czy berka. Imprezie towarzyszyć będzie kiermasz produktów regionalnych.

„Wołyń” w Kinie Fenomen

Środa, 26 czerwca 2019

W ramach cyklu „Historia w Filmie”, Kino Fenomen zaprasza na seans „Wołynia” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego. Film, który poruszył tysiące widzów, w okrutnie bezpośredni sposób ukazuje rzeź Polaków na terenach dzisiejszej Ukrainy. Wydarzenia zwane dziś „Rzezią Wołyńską” do dziś dzielą i ranią oba narody.

„Ułaskawienie” w Kinie Fenomen

Środa, 26 czerwca 2019

Filmowy Klub Seniora Kina Fenomen zaprasza na seans „Ułaskawienia” w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego. Dramat osadzony w czasach powojennej Polski opowiada o losach rodzinnych narażonych na represje ze strony Urzędu Bezpieczeństwa rodzącej się Polski Ludowej.

„Jaskiniowiec” w Kinie Fenomen

Środa, 26 czerwca 2019

Kino Fenomen zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Filmowe Czytanki”. Tym razem na ekranie amerykańsko- brytyjska animacja „Jaskiniowiec”. Ciepła opowieść o dzielnym jaskiniowcu Dugu, który musi zmierzyć się nowoczesnością zagrażającą jego ziomkom.

Lato w mieście

Środa, 26 czerwca 2019

Rusza akcja "Lato w mieście". A w programie propozycje sportowe i kulturalne oraz dużo zajęć na świeżym powietrzu. Będą zajęcia lekkoatletyczne, wakacje z futbolem, zajęcia strzeleckie, karate, kickboxing i żeglarstwo. Ponadto zajęcia taneczne, wokalne, muzyczne i plastyczne.

„Kobieta idzie na wojnę” w Kinie Fenomen

Środa, 26 czerwca 2019

Kino Fenomen zaprasza na seans komediodramatu „Kobieta idzie na wojnę” w reżyserii Benedicta Erlingssona. Opowieść o zwyczajnej kobiecie, która po godzinach wypowiada wojnę koncernowi niszczącemu środowisko.

„Krew Boga” w Kinie Fenomen

Środa, 26 czerwca 2019

Kino Fenomen zaprasza na seans polsko-belgijskiego dramatu historycznego w reżyserii Bartosza Konopki. „Krew Boga” to opowieść osadzona we wczesnośredniowiecznej Europie, gdzie rozprzestrzeniające się chrześcijaństwo zderza się z pogańskimi wierzeniami.

"Utracone/poszukiwane/oswojone dziedzictwo kulturowe"

Środa, 26 czerwca 2019

Konferencja naukowa pt. "Utracone / poszukiwane / oswojone dziedzictwo kulturowe" jest organizowana dla uczczenia przypadającej w 2019 roku 30. rocznicy działalności Sekcji Polskiej The International Organization of Folk Art oraz 40. rocznicy działalności prowadzonej przez Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach.

Stabat Mater

Środa, 26 czerwca 2019

Koncert "Stabat Mater" odbędzie się w ramach XXV Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz.

Senioralia 2019

Środa, 26 czerwca 2019

Dziś w godz. 11.00 - 19.00, w parku miejskim w Kielcach odbędą się „Senioralia 2019”. Przedsięwzięcie organizowane jest z inicjatywy wojewody w ramach rządowego programu „Senior+”.

Joga w ogrodzie włoskim

Środa, 26 czerwca 2019

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza na trzecią edycję jogi w ogrodzie włoskim.

Kuratorskie oprowadzanie po wystawie

Środa, 26 czerwca 2019

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza na kuratorskie oprowadzanie po wystawie czasowej "Obraz Cyganów. Cyganie w obrazach - zbiór cyganaliów z kolekcji Andrzeja Grzymała-Kazłowskiego".

Relacje polsko-żydowskie w XX wieku

Środa, 26 czerwca 2019

Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach oraz Instytut Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego zapraszają 3 lipca na konferencję naukową, której tematem przewodnim będą stosunki polsko-żydowskie w realiach okupacji niemieckiej na ziemiach polskich.

Warsztaty linorytu

Środa, 26 czerwca 2019

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza na warsztaty linorytu – graficzne hand made. Zajęcia przeznaczone są dla rodzin lub samodzielnych dzieci w wieku od 12 lat. Jeśli chcesz artystycznie spędzić czas podczas wakacji i poznać technikę graficzną – linoryt.

Mike Stern & Łukasz Pawlik Quartet

Środa, 26 czerwca 2019

Kieleckie Centrum Kultury zaprasza na preludium Memorial To Miles Targi Kielce Jazz Festival, podczas którego popis umiejętności pokaże legenda gatunku – Mike Stern. Ten absolutnie fenomenalny gitarzysta dzielił sceny z Milesem w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku oraz miał spory wpływ na ówczesne brzmienie studyjne Davisa.

Bajkowy wtorek w WDK

Wtorek, 25 czerwca 2019

Dziś w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach z okazji teatralnego początku wakacji odbyły się dwa spektakle dla najmłodszych widzów. Oba widowiska stworzone zostały przez Świętokrzyską Przestrzeń Teatralną, która działa w WDK od października ubiegłego roku.

Rusza 46. MHFKMS

Wtorek, 25 czerwca 2019

Tegoroczny 46. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej rozpocznie się 11 lipca i potrwa do 21 lipca. Uczestnicy festiwalu pochodzą z Polski, Ukrainy, Armenii i Kanady.

Między słowem a obrazem

Wtorek, 25 czerwca 2019

Na wystawę malarstwa Joanny Biskup-Brykczyńskiej „Między słowem a obrazem” zaprasza do Galerii Małej Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach. Wernisaż odbędzie się 28 czerwca o godz. 18.00.

„Faceci to gady!”

Wtorek, 25 czerwca 2019

Na monodram tragikomiczny o tym, jacy potrafią być mężczyźni zaprasza Czerwony Fortepian w Kielcach.

Grand Prix dla spektaklu "Być świnią w maju"

Wtorek, 25 czerwca 2019

Spektakl "Być świnią w maju" kieleckiego Teatru Ecce Homo otrzymał Grand Prix na Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Amatorskich Zderzenia Teatralne Dorożkarnia w Warszawie.

3xT

Wtorek, 25 czerwca 2019

W Instytucie Dizajnu 28 czerwca o godzinie 18.00 odbędzie się wernisaż trzech wystaw pod wspólnym tytułem "3xT".

XI Świętokrzyski Przegląd Plastyki Nieprofesjonalnej 2019

Poniedziałek, 24 czerwca 2019

Już po raz jedenasty w Wojewódzkim Domu Kultury organizowany jest Świętokrzyski Przegląd Plastyki Nieprofesjonalnej. Organizowany od ponad dekady przegląd, adresowany jest do wszystkich twórców nieprofesjonalnych, uprawiających malarstwo, grafikę warsztatową, grafikę komputerową, rzeźbę, rękodzieło artystyczne oraz tkactwo artystyczne.

Świętokrzyski Konkurs Sztuki Ludowej 2019

Poniedziałek, 24 czerwca 2019

Do 18 listopada br. można zgłaszać prace w Świętokrzyskim Konkursie Sztuki Ludowej. Niewiele ponad tydzień później, 29 listopada o godzinie 17.00 w siedzibie Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach nastąpi jego rozstrzygnięcie. Artyści mogą przesyłać prace konkursowe wykonane w jednej z czterech technik: rzeźba i płaskorzeźba, ceramika, malarstwo i kowalstwo artystyczne.

Wakacje z MHKi

Poniedziałek, 24 czerwca 2019

Wraz z sezonem wakacyjnym ruszają zajęcia dla dzieci w Muzeum Historii Kielc. W tym roku muzeum ma propozycję dla grup zorganizowanych i indywidualnych uczestników.

Konferencja „Społeczność żydowska w Małopolsce”.

Poniedziałek, 24 czerwca 2019

W ramach cyklu „Spotkań ze źródłem archiwalnym” w siedzibie Archiwum Państwowego w Kielcach odbędzie się konferencja popularno-naukowa „Społeczność żydowska w Małopolsce”. Początek o godz. 10.00 w środę 3 lipca.

Impresje operowe

Poniedziałek, 24 czerwca 2019

Biuro Wystaw Artystycznych oraz Fundacja Im. Edwarda Kusztala zapraszają do galerii "Zielona" w Busku-Zdroju na wystawę projektów kostiumów operowych autorstwa Małgorzaty Słoniowskiej.

Wystawa o Moniuszce w FŚ

Poniedziałek, 24 czerwca 2019

Do 31 sierpnia w Filharmonii Świętokrzyskiej można oglądać wystawę pokonkursową "Recycling na miarę - Moniuszko inspiruje”.

Warsztaty w ramach Bardzo Młodej Kultury

Poniedziałek, 24 czerwca 2019

W ramach programu „Bardzo Młoda Kultura 2019-2021”, którego operatorem w województwie świętokrzyskim jest Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach, w dniach 12-15 lipca odbędą się warsztaty w czterech miejscowościach : Kielcach, Górnie, Pacanowie i Stąporkowie.

Na strunach zaczarowane

Poniedziałek, 24 czerwca 2019

Na dziedzińcu kieleckiej filharmonii wystąpi zespół GG Duo w składzie Gabriela Gąsior i Wojciech Gąsior.

Warsztaty wokalne

Poniedziałek, 24 czerwca 2019

Studio Piosenki Ośrodka Kultury "Ziemowit" zaprasza młodzież od lat 12 na warsztaty wokalne.

Piknik świętojański

Poniedziałek, 24 czerwca 2019

Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza do Parku Etnograficznego w Tokarni 30 czerwca w godz. 13.00-19.00 na „Piknik świętojański. Wiejskie wędzenie”.

Szczypta klasyki na dobry początek

Poniedziałek, 24 czerwca 2019

Od 5 lipca w Filharmonii Świętokrzyskiej odbędzie się cykl koncertów w ramach "Lata w filharmonii". Rozpocznie go występ duetu fortepianowego. Wystąpią Carla Aventaggiato i Maurizo Matarrese.

Piotr Nalepa i Breakout Tour

Poniedziałek, 24 czerwca 2019

Syn Miry Kubasińskiej i Tadeusza Nalepy, który wykonuje z zespołem piosenki Breakout, wystąpi w Domu Środowisk Twórczych w Kielcach.

Koncert Janusza Radka

Poniedziałek, 24 czerwca 2019

W czerwcu Janusz Radek wystąpi w Czerwonym Fortepianie w Kielcach.

Kielczanin w amerykańskim "Mam Talent"

Sobota, 22 czerwca 2019

18-letni gitarzysta Marcin Patrzałek - kielczanin wystąpił amerykańskim programie "Mam Talent". Swoim pokazem zachwycił publiczność i jurorów. Marcin Patrzałek swoją przygodę z gitarą rozpoczął w Studium Gitary Klasycznej pod kierownictwem Jerzego Pikora. Wygrał polską edycję "Must Be The Music".

Ach, jak przyjemnie

Piątek, 21 czerwca 2019

Dom Środowisk Twórczych w Kielcach zaprasza na koncert zespołu Klang.

Wakacyjna oferta Szkoły Tańca CHARLESTON

Piątek, 21 czerwca 2019

Od 9 lipca w Szkole Tańca CHARLESTON trwać będzie wakacyjny kurs tańca. Wszyscy sympatycy dobrej zabawy, w okresie wakacyjnym, mogą brać udział w przyspieszonym kursie tańca towarzyskiego. Z tej okazji w lipcu uruchomione zostały trzy grupy taneczne zróżnicowane pod względem wiekowym i umiejętności.

Moje Świętokrzyskie

Piątek, 21 czerwca 2019

W sali konferencyjnej OMPiO odbędzie się wernisaż fotografii z cyklu "To tu. Moje Świętokrzyskie". Na wystawie zaprezentowane zostaną prace Krzysztofa Hajduka oraz Tomasza Krzysztofika.

Obchody 73. rocznicy pogromu kieleckiego

Piątek, 21 czerwca 2019

Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zaprasza do udziału w wydarzeniach, które złożą się na tegoroczne obchody 73. rocznicy pogromu kieleckiego. Wśród nich zaplanowano wykłady, rozmowy, otwarcie wystawy i pokazy filmów. Zwieńczeniem obchodów będzie Marsz Pamięci i Modlitwy, który odbędzie się 4 lipca.

"Genius loci. Ulice miasta"

Piątek, 21 czerwca 2019

Muzeum Historii Kielc zaprasza na wystawę kieleckich fotografii Krzysztofa Zająca. Wystawa wysuwa na pierwszy plan miasto, które nie kojarzy się dobrze... Zapełnia je ogrom chaotycznych, zaniedbanych szyldów, sypiących się tynków i niszczejących podwórek. Dlaczego akurat ta brzydota tak "ujęła" autora? Czy to tylko krytyka, zaduma nad otoczeniem, a może wołanie o uwagę?

12...3

"Genius loci. Ulice miasta"

Muzeum Historii Kielc zaprasza na wystawę kieleckich fotografii Krzysztofa Zająca. Wystawa wysuwa...

Jubileusz 20-lecia Zespołu Inscenizacji Tanecznych „Uśmiech”

23 maja o godzinie 17.00 w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbył się...

Konferencja „Społeczność żydowska w Małopolsce”.

W ramach cyklu „Spotkań ze źródłem archiwalnym” w siedzibie Archiwum Państwowego w Kielcach...

Kielczanin w amerykańskim "Mam Talent"

18-letni gitarzysta Marcin Patrzałek - kielczanin wystąpił amerykańskim programie "Mam Talent"....

Spotkanie Integracyjne Dzieci i Młodzieży o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych

Na lotnisku w Masłowie odbyły się XIII Spotkania Integracyjne Dzieci i Młodzieży o Specjalnych...

Ogólnopolski Festiwal Tańca 2019 w WDK

W najbliższą sobotę, 15 czerwca o godzinie 11.00 w Wojewódzkim Domu Kultury po raz pierwszy...

Z Panem Scratchem za pan brat 2019

W dniu 12 czerwca 2019 r., w Kieleckim Parku Technologicznym w Kielcach, odbył się finał trzeciej...

„Zimna Wojna” w Kinie Fenomen

Kino Fenomen zaprasza na kolejne spotkanie w ramach cyklu "Historia w Filmie". A w nim, najnowszy...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 36 343 742
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności