Wtorek, 11 marca 2014
Fabryka Porcelany AS Ćmielów to manufaktura kultywująca przedwojenne tradycje wytwórni „Świt” w Ćmielowie. Początki produkcji porcelany w Ćmielowie sięgają roku 1804. Obecna nazwa, przyjęta po prywatyzacji w 1996 roku., wywodzi się od pierwszych liter imienia i nazwiska nowego właściciela – Adama Spały. Kontynuując wieloletnie tradycje, fabryka zajmuje się głównie produkcją miniaturowych rzeźb porcelanowych, zaprojektowanych w latach 50. i 60. XX wieku przez artystów z Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie.
Poniedziałek, 27 stycznia 2014
"Pamiątki przeszłości z archiwum wydobyte. Pieśni i muzyka Kielecczyzny" – taki tytuł nosi wydawnictwo płytowe, które ukazało się dzięki współpracy Wojewódzkiego Domu Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach z Instytutem Sztuki Polskiej Akademii Nauk. Promocja płyty odbyła się w styczniu 2014 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.
Środa, 22 stycznia 2014
Kulisy pracy Zespołu Inscenizacji Tanecznej "Uśmiech", działającego przy Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.
Piątek, 13 grudnia 2013
Już od piętnastu lat samorząd województwa świętokrzyskiego z powodzeniem promuje i nagradza wyróżniające się w regionie przedsiębiorstwa, instytucje oraz organizacje, które stale doskonalą się, wdrażają nowoczesne systemy, modele zarządzania i technologie oraz dorównują światowym standardom jakości. Świętokrzyska Nagroda Jakości jest elementem systemu nagród przyznawanych na poziomie krajowym, czyli Polskiej Nagrody Jakości oraz na poziomie europejskim – Europejskiej Nagrody Jakości. W ciągu piętnastu w ramach Świętokrzyskiej Nagrody Jakości uhonorowano blisko 70 jednostek.
Środa, 27 listopada 2013
Kolekcja porcelanowych puzderek Janiny i Stanisława Dzikowskich.
Poniedziałek, 4 listopada 2013
Rozmowa o Andrzeju Kurbańskim - filmowcu, kieleckim dokumentaliście.
Czwartek, 31 października 2013
Strzelcy z Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach na żołnierskich grobach.
Poniedziałek, 30 września 2013
Bitwa pod Gruszką w powiecie koneckim stoczona 29 i 30 września 1944 roku była największą bitwą partyzancką na Kielecczyźnie i jedną z największych w Polsce. O bitwie przypomina pomnik stojący na skraju lasu oraz muzeum walk partyzanckich w Jóźwikowie. Z okazji 69. rocznicy bitwy pod Gruszką 29 września odbyły się uroczystości, w których uczestniczyły osoby pamiętające to wydarzenie.
Poniedziałek, 19 sierpnia 2013
Replika dziewiętnastowiecznego pływającego młyna promowała województwo świętokrzyskie płynąc z Nowego Korczyna do Włocławka. Podczas rejsu pływający młyn cumował do brzegów Wisły, m.in. w Sandomierzu, Kazimierzu Dolnym, Warszawie i Płocku.