Środa, 2 marca 2016
Krótki film na podstawie opowiadania Michała Bałuckiego z 1875 roku.
Wtorek, 1 marca 2016
Stanisław Rachalewski był wybitnym fotografem działającym w Kielcach na przełomie XIX i XX w. Film zrealizowany na podstawie opracowania ''Historia fotografii w Kielcach w latach 1839–1945" autorstwa Jarosława Machnickiego, opowiada historię jego życia i pasji, której się poświęcił.
Piątek, 12 lutego 2016
Czy miłość ma coś wspólnego ze sportem? Oczywiście! Udowodnili nam to znani kieleccy piłkarze, którzy w 2009 r. wzięli udział w walentynkowym programie PIK. Miłosne wiersze wybitnych polskich poetów czytali dla naszych internautów piłkarze dwóch kieleckich klubów – VIVE i Korony Kielce.
Czwartek, 21 stycznia 2016
O siekierach, toporach i ćmadze świętokrzyskiej.
Poniedziałek, 18 stycznia 2016
Zapraszamy na wycieczkę po stadninie koni w Michałowie.
Czwartek, 7 stycznia 2016
W tym roku z okazji Święta Trzech Króli na kielecki plac katedralny zawitało pięć orszaków, w których znaleźli się sportowcy, politycy, biznesmeni, aktorzy i samorządowcy. W postacie królów wcielili się reprezentanci różnych środowisk.
Środa, 9 grudnia 2015
Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim zaprasza do zwiedzania wystawy zatytułowanej „Człowiek – niezwykła maszyna”. Wystawa ma uświadomić zwiedzającym, jak złożony i wymagający jest organizm ludzki. Dlatego też przedstawiać będzie pięć czynności życiowych człowieka, które utrzymują organizm w stanie biologicznej równowagi. Jednocześnie wskaże czynniki, które najczęściej ją zakłócają i powodują osłabienie ciała.
Wtorek, 24 listopada 2015
Budynek, który dziś jest siedzibą Wojewódzkiego Domu Kultury, został oddany do użytku w 1935 r. Film opowiada o budowie Domu WFiPW oraz o jego działalności w okresie międzywojennym
Poniedziałek, 23 listopada 2015
Janusz Główczyński jest kowalem artystą, mieszka i tworzy w Ćmińsku niedaleko Kielc. Kowalstwem zajmuje się od 1999 roku. Działa również w Stowarzyszeniu Historycznym "Hakownica". W wolnych chwilach pisze wiersze.
Poniedziałek, 9 listopada 2015
Dziesięciodniowe walki w okolicy Konar w maju 1915 r. były częścią walk pod Opatowem, jakie podczas I wojny światowej toczyły ze sobą wojska austriackie i rosyjskie. W szeregach armii austriackiej walczyli legioniści pod dowództwem brygadiera Józefa Piłsudskiego. Pamięć o tamtych walkach jest od pokoleń kultywowana wśród lokalnej społeczności. W 100. rocznicę bitwy Legionów Polskich pod Konarami niniejszy film przywołuje pamięć o tamtych wydarzeniach, przenosząc nas w miejsce walk – okolice Konar i Doliny Koprzywianki.