Piątek, 3 czerwca 2016
Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim we współpracy z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach przygotowało moc atrakcji z okazji międzynarodowego Dnia Dziecka. Na wszystkich przybyłych gości czekały liczne konkursy, zawody i tematyczne zabawy.
Poniedziałek, 30 maja 2016
Z inicjatywy rzecznika młodzieży przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego oraz Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego , w Podzamczu Chęcińskim odbyły się warsztaty promujące przedsiębiorczość wśród młodych mieszkańców województwa świętokrzyskiego PASJONACI.
Poniedziałek, 23 maja 2016
20 maja 2016 roku w Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu Chęcińskim odbył się czwarty w skali kraju Regionalny Festiwal Naukowy E(x)plory 2016. Jury spośród 35 zgłoszonych projektów wyłoniło zwycięzców, którzy jesienią wezmą udział w finale imprezy w Gdyni.
Środa, 18 maja 2016
Już 3 czerwca 2016 roku w Masłowie odbędą się uroczystości związane z 25. rocznicą odprawienia Mszy Św. przez papieża Polaka, Jana Pawła II, oraz X. Spotkaniami Integracyjnymi Dzieci i Młodzieży o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych z Województwa Świętokrzyskiego.
Środa, 27 kwietnia 2016
W skansenie w Tokarni koło Kielc reżyser Konrad Łęcki kręcił jedne z ostatnich ujęć do filmu "Wyklęty".
Piątek, 11 marca 2016
O kolekcji starodruków, malarstwa i miedziorytów kieleckiego kolekcjonera Mirosława Kopika, która zawiera między innymi miedzioryty z XVII i XVIII wieku, w tym rycinę Dahlberga z 1657 roku, z okresu potopu szwedzkiego, ilustrującą przejście wojsk szwedzkich przez Wisłę w Zawichoście, XIX-wieczne ilustracje Świętego Krzyża, chęcińskiego zamku, kościoła w Łagowie oraz grafiki autorstwa Krystyny Hierowskiej, Jana Kulikowskiego, Oli Makowskiej. Kolekcja obejmuje także litografie miast europejskich, dekoracyjne chromolitografie owoców z XVIII i XIX wieku oraz osiemnasto- i dziewiętnastowieczne portrety. Prawdziwą perełką jest list króla Polski Augusta III z jego podpisem. Dokument jest napisany w języku polskim.
Czwartek, 10 marca 2016
Dąb Bartek - najbardziej znane drzewo w Polsce, rośnie w Zagnańsku niedaleko Kielc, liczy ponad siedemset lat. W jego cieniu odpoczywali królowie Bolesław Krzywousty oraz Jan III Sobieski wracający spod Wiednia.
Poniedziałek, 7 marca 2016
Czy kobiety są światu potrzebne? Może znajdziemy odpowiedź na to pytanie słuchając wypowiedzi mężczyzn, którzy opowiadają o kobietach, ich wadach i zaletach oraz o tym, że nie wyobrażają sobie świata bez kobiet.
Czwartek, 3 marca 2016
Największą pasją Romana Krysta i jego żony Grażyny Łoś jest ratowanie starych instrumentów muzycznych. W ich domu znajduje się kilkadziesiąt zabytkowych, ale wciąż pięknie grających akordeonów. Swoją kolekcję prezentują w różnych miejscach Polski. Tym razem zabytkowe instrumenty dotarły do Opatowskiego Ośrodka Kultury.