Niedziela, 21 kwietnia 2024 - Jarosława, Konrada, Selmy

Aktualności

Konkurs pt. "Kapliczki w obiektywie. Uwiecznij ducha tradycji"

Piątek, 19 kwietnia 2024

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach i Muzeum Wsi Kieleckiej zapraszają fotografów-amatorów do udziału w konkursie pt. "Kapliczki w obiektywie. Uwiecznij ducha tradycji". Termin nadsyłania prac upływa 6 maja.

WDK zaprasza artystów-amatorów do udziału w konkursie pt. "Wygraj koncert"

Piątek, 19 kwietnia 2024

"Wygraj koncert" to propozycja dla artystów-amatorów, którzy czują się gotowi do zaprezentowania swojej twórczości szerszej publiczności. Do udziału w konkursie Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach zaprasza zarówno zespoły, jak i solistów. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 20 maja.

Koncert pt. "Vivaldi / Osiecka – Nowe 4 Pory Roku"

Piątek, 19 kwietnia 2024

5 maja o godz. 18.00 Kieleckie Centrum Kultury zaprasza na koncert pt. "Vivaldi / Osiecka – Nowe 4 Pory Roku".

Akademia "Wiara – Kultura – Nauka": wykład prof. Tadeusza Boruty pt. "Oblicza piękna: Piękno nieoczywiste"

Piątek, 19 kwietnia 2024

25 kwietnia o godz. 17.00 w Muzeum Diecezjalnym w Kielcach, w cyklu Akademia "Wiara – Kultura – Nauka", w ramach tegorocznych rozważań o pięknie, można będzie wysłuchać wykładu jednego z najbardziej uznanych współczesnych polskich malarzy – prof. Tadeusza Boruty. Opowie on o enigmatycznym "Pięknie nieoczywistym".

Inauguracja sezonu turystycznego w województwie świętokrzyskim

Piątek, 19 kwietnia 2024

19 i 20 kwietnia (w piątek i sobotę) w województwie świętokrzyskim zostanie zainaugurowany nowy sezon turystyczny. Pierwszego dnia w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej w Korzecku odbyła się oficjalna część inauguracji z udziałem marszałka województwa Andrzeja Bętkowskiego. Drugiego – odbędzie się gwiaździsty rajd pieszy po malowniczych okolicach Chęcin, biegnący trasą zabytków znajdujących się na tym terenie. Na zakończenie dla uczestników przygotowano piknik turystyczny.

"Wielkie sprzątanie" – koncert jubileuszowy Piotra Bukartyka z gościnnym udziałem Grażyny Łobaszewskiej

Czwartek, 18 kwietnia 2024

W najbliższą niedzielę, 21 kwietnia, w Pałacyku Zielińskiego w Kielcach wystąpi Piotr Bukartyk, autor tekstów, kompozytor, wokalista, „jedyny felietonista w piosence od czasów Wojciecha Młynarskiego”. Na koncert jubileuszowy artysty, pt. „Wielkie sprzątanie", organizatorzy zapraszają o godz. 18.00. Gościem specjalnym wieczoru będzie Grażyna Łobaszewska.

Literacka Majówka w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie

Czwartek, 18 kwietnia 2024

3 maja w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie odbędzie się kolejna Literacka Majówka. ECB zamieni się w bajkowy pociąg do… literatury.

Wystawa „Lalki na Wolności”

Czwartek, 18 kwietnia 2024

Muzeum Zabawek i Zabawy oraz Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach im. Stefana Karskiego zapraszają na wystawę pt. "Lalki na Wolności". Ekspozycję będzie można oglądać w Muzeum Zabawek i Zabawy od 26 kwietnia.

Spotkanie autorskie z Arturem Dębskim

Środa, 17 kwietnia 2024

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Klimontowie zaprasza na spotkanie autorskie z Arturem Dębskim. Pisarz opowie o swojej 25-letniej twórczości, a uczestnicy będą mieli możliwość zakupu jego książki z autografem.

Koncert zespołu SBB

Środa, 17 kwietnia 2024

10 maja o godz. 20.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach wystąpi legenda polskiego rocka – zespół SBB.

Spacer historyczny pt. "Śladami kieleckich kin i zakładów fotograficznych"

Środa, 17 kwietnia 2024

21 kwietnia (w niedzielę), w godz. 11.00–13.00, Muzeum Historii Kielc zaprasza na spacer historyczny pt. "Śladami kieleckich kin i zakładów fotograficznych", który poprowadzi Jarosław Machnicki, historyk, kolekcjoner, regionalista, szczególnie zainteresowany dziejami przedwojennych zakładów fotograficznych i kieleckich kin.

„A planety szaleją…”. Koncert w Pińczowie

Wtorek, 16 kwietnia 2024

Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na wyjątkowy koncert pt. „A planety szaleją…”. Legendarne przeboje Kory i zespołu Maanam zaśpiewają Hanka i Paulina Napora, mama i córka, doskonale znane pińczowskiej publiczności.

Nowy eksponat w Centrum Tradycji Hutnictwa w Ostrowcu Świętokrzyskim

Wtorek, 16 kwietnia 2024

Centrum Tradycji Hutnictwa w Ostrowcu Świętokrzyskim wzbogaciło się o ciekawy eksponat. Do instytucji trafił model wagonu węglarki na tor 750 mm produkcji Zakładów Ostrowieckich, który nosi oznaczenie DR - Kolej Wschodnioniemiecka.

„Anna i Sara”. Historia z Kielc w cyklu filmowym IPN

Wtorek, 16 kwietnia 2024

W cyklu edukacyjnych etiud filmowych Instytutu Pamięci Narodowej pt. „Nie tylko Ulmowie” ukazał się odcinek przedstawiający historię związaną z Kielcami. Film „Anna i Sara” opowiada o żonie burmistrza Kielc, z niemieckiego nadania Annie Bogdanowicz, która pomagała swojej żydowskiej przyjaciółce, Sarze Diller, ukrywać się przed Niemcami.

Wystawa pt. "Eko eksperymentarium"

Poniedziałek, 15 kwietnia 2024

Instytut Dizajnu w Kielcach zaprasza do zwiedzania nowej, innowacyjnej wystawy pt. "Eko eksperymentarium".

Sobota z INDUSTRIĄ: darmowe warsztaty i wystawa w ECN

Poniedziałek, 15 kwietnia 2024

Kolejna “Sobota z INDUSTRIĄ”, czyli możliwość darmowego zwiedzania wystawy oraz wzięcia udziału w darmowych warsztatach w Energetycznym Centrum Nauki INDUSTRIA już niebawem, 27 kwietnia.

IX Kielecki Przegląd Polskich Filmów Fabularnych „Historia w filmie”

Poniedziałek, 15 kwietnia 2024

We wtorek, 16 kwietnia, w kinie Fenomen w Wojewódzkim Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach odbędzie się inauguracja IX edycji Kieleckiego Przeglądu Filmów Fabularnych „Historia w filmie”. W ramach przeglądu widzowie obejrzą dwanaście filmów dotyczących najnowszej historii Polski.

Bebelno - Kościół parafialny p.w. Narodzenia NMP

Poniedziałek, 15 kwietnia 2024

Pierwsza wzmianka o parafii w Bebelnie (gm. Włoszczowa) pochodzi z wieku XV, z czasów Długosza, który w sprawach związanych z tą miejscowością jest wyjątkowo dobrze poinformowany – jego ojciec był właścicielem części wsi nazywanej Bebelnem Wielkim lub Bebelnem Długoszy.

Koncert Gwiazd Telewizji TVS w WDK Kielce.

Poniedziałek, 15 kwietnia 2024

Mieszkańców województwa świętokrzyskiego czeka niezwykłe muzyczne wydarzenie. Na scenie Wojewódzkiego domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach, już w maju wystąpią największe muzyczne gwiazdy telewizji TVS.

XXV Międzynarodowy Konkurs dla Projektantów i Entuzjastów Mody OFF FASHION

Poniedziałek, 15 kwietnia 2024

Ruszył nabór zgłoszeń do XXV Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody OFF FASHION. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem "Multikulti". Hasło jest tematem przewodnim konkursu, ale organizatorzy dopuszczają do udziału również kolekcje z nim niezwiązane.

"No future" – wernisaż wystawy Bartka Kiełbowicza

Piątek, 12 kwietnia 2024

13 kwietnia (w sobotę) o godz. 18.00 w Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie odbędzie się wernisaż wystawy prac Bartłomieja Kiełbowicza, zatytułowanej "No future".

„Pojąć sztukę pańską” wystawa w Muzeum Narodowym w Kielcach

Piątek, 12 kwietnia 2024

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza do Dawnego Pałacu biskupów Krakowskich na wernisaż wystawy „Pojąć sztukę pańską”. Wystawa inspirowana jest dziełami znakomitego polskiego poety i pieśniarza Jacka Kaczmarskiego.

Spotkanie z Michałem Szulimem w WBP Kielce

Piątek, 12 kwietnia 2024

25 kwietnia o godz. 17:00 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. W. Gombrowicza w Kielcach w ramach cyklu Cały Świat w Bibliotece odbędzie się spotkanie autorskie z Michałem Szulimem. Spotkanie realizowane jest w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki, który jest dofinansowany ze środków Instytutu Książki.

Wybitny skrzypek Mieczysław Jaroński bohaterem kolejnej pocztówki z cyklu "KielczaNIE NIEzwykli, NIEzapomniani"

Czwartek, 11 kwietnia 2024

Nakładem Poczty Polskiej ukazała się kontynuacja cyklu „KielczaNIE NIEzwykli, NIEzapomniani”, w którym przedstawiani są wybitni kielczanie. Kolejną kartką uhonorowany został wybitny skrzypek Mieczysław Jaroński (1861–1922).

„Krwawe Gody”- premiera w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach

Czwartek, 11 kwietnia 2024

Teatr im. Stefana Żeromskiego zaprasza na pierwszą premierę kwietnia. Na deskach teatru zadebiutuje sztuka na podstawie twórczości Federico Garcíi Lorci- hiszpańskiego poety, dramaturga, a także malarza, pianisty i kompozytora, którego zarówno życie jak i śmierć, owiane są w rodzinnym kraju wciąż nierozwiązaną tajemnicą . Artysta był jedną z pierwszych ofiar hiszpańskiej wojny domowej, będąc zamordowanym przez skrajnie prawicową bojówkę na samym początku konfliktu.

Można już aplikować do tegorocznej edycji programu Bardzo Młoda Kultura 2023–2025

Wtorek, 9 kwietnia 2024

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach, operator regionalny programu Bardzo Młoda Kultura 2023–2025. Świętokrzyskie, rozpoczął nabór wniosków do tegorocznej edycji BMK.

48. Buskie Spotkania z Folklorem

Poniedziałek, 8 kwietnia 2024

Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach zaprasza do udziału 48. Buskich Spotkaniach z Folklorem.

Wernisaż rodzinnej wystawy fotografii i malarstwa Barbary, Marka i Marcina Michalskich pt. "Nasze miasto – nasze pasje"

Piątek, 5 kwietnia 2024

5 kwietnia o godz. 17.30 w Galerii "Dworzec 17.30" w Punkcie Promocji Kielc na Dworcu Autobusowym w Kielcach przy ul. Czarnowskiej odbędzie się wernisaż rodzinnej wystawy fotografii i malarstwa Barbary, Marka oraz Marcina Michalskich, zatytułowanej "Nasze miasto – nasze pasje".

Przebojowa, mistrzowska i młoda wiosna w Filharmonii Świętokrzyskiej

Czwartek, 4 kwietnia 2024

Wiosna w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach zapowiada się bardzo ciekawie. Podczas środowej konferencji prasowej dyrektor Jacek Rogala przedstawił bogaty program wydarzeń na ostatni kwartał sezonu artystycznego 2023/2024.

Kaplica Matki Bożej Częstochowskiej z Dymin trafi do skansenu w Tokarni

Czwartek, 4 kwietnia 2024

Kaplica Matki Bożej Częstochowskiej z Dymin zostanie przeniesiona w maju do Parku Etnograficznego w Tokarni. Już rozpoczęły się prace związane z rozbiórką obiektu.

„Najważniejsze jest światło”. Wernisaż wystawy Mariusza Mikołajka

Czwartek, 4 kwietnia 2024

Galeria Współczesnej Sztuki Sacrum "Dom Praczki" w Kielcach zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa Mariusza Mikołajka „Najważniejsze jest światło” oraz na spotkanie z artystą. Wernisaż odbędzie się 4 kwietnia o godzinie 18.

Fotograficzna wystawa pokonkursowa „Wszystkie dzieci świata”

Środa, 3 kwietnia 2024

W Porcie Kultury w Sandomierzu można oglądać fotograficzną wystawę pokonkursową pt. „Wszystkie dzieci świata”. Znajdują się na niej zdjęcia amatorów i profesjonalistów z całego świata, które pokazują życie dziecka we współczesnym świecie.

OJCOWIE NIEPODLEGŁOŚCI – wernisaż wystawy poświęconej życiu i działalności Wojciecha Korfantego

Środa, 3 kwietnia 2024

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach i Instytut Pamięci Narodowej – Delegatura w Kielcach zapraszają 15 kwietnia (w poniedziałek) o godz. 13.00 na wernisaż drugiej wystawy z cyklu "Ojcowie Niepodległości". Tym razem bohaterem będzie Wojciech Korfanty – jedna z najważniejszych postaci dla Śląska i jego walki o przyłączenie do Polski po I wojnie światowej, przywódca III powstania śląskiego, jeden z liderów Chrześcijańskiej Demokracji w II RP.

Konkurs na krótki, purnonsensowny wiersz

Wtorek, 2 kwietnia 2024

W związku z premierą przedstawienia "Takie coś", na podstawie poezji Edwarda Leara, która odbędzie się 11 maja, w wigilię Międzynarodowego Dnia Limeryków, Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach ogłasza konkurs na krótki, purnonsensowny wiersz.

Studio PIK- dr Elżbieta Pańtak

Środa, 27 marca 2024

W Studiu PIK gościmy dr Elżbietę Pańtak - tancerkę, pedagog tańca, choreografię. Współzałożycielkę i dyrektorkę jednego z trzech zawodowych, instytucjonalnych teatrów tańca w Polsce. Rozmawiamy o jej pasji, oraz tańcu jako formie sztuki, a także o nadchodzącym XXII Festiwalu Tańca w Kielcach.

X Otwarty Turniej Tańca w Pińczowie

Wtorek, 19 marca 2024

Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza do udziału w X Otwartym Turnieju Tańca, który odbędzie się 20 kwietnia w Hali Widowiskowo-Sportowej w Pińczowie. Zgłoszenia należy nadsyłać w nieprzekraczalnym terminie do 14 kwietnia.

XXII Festiwal Tańca Kielce 2024

Poniedziałek, 11 marca 2024

Kielecki Teatr Tańca zaprasza wszystkich fanów tańca do udziału w XXII Festiwalu Tańca Kielce 2024. Publikujemy da państwa pełny program tegorocznej edycji, która odbywać się będzie w dniach od 5 do 29 kwietnia.

Anita Lipnicka w Kieleckim Teatrze Tańca

Piątek, 8 marca 2024

W ramach XXII Festiwalu Tańca Kielce 2024 Kielecki Teatr Tańca zaprasza na koncert Anity Lipnickiej. Gwiazda wystąpi z udziałem tancerzy KTT, promując swój nowy album- „Śnienie”.

Musicale i spektakle w KCK

Czwartek, 7 marca 2024

W najbliższym czasie w Kieleckim Centrum Kultury widzowie będą mogli obejrzeć musical „Łaszczyńscy w służbie ludzkości”, spektakl muzyczny „Papkinada” i koncert „Vivaldi/Osiecka Nowe 4 Pory Roku”. Plany Kieleckiego Centrum Kultury przedstawiła podczas konferencji prasowej Agata Klimczak-Kołakowska, dyrektor KCK.

Spektakl "Miłość i polityka"

Środa, 6 marca 2024

9 listopada o godz. 16.00 i 19.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach będzie można obejrzeć spektakl pt. "Miłość i polityka".

Konkurs pt. "Kapliczki w obiektywie. Uwiecznij ducha tradycji"

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach i Muzeum Wsi Kieleckiej zapraszają fotografów-amatorów do...

Zespół UŚMIECH szykuje premierową inscenizację na tegoroczne SANS w Lublinie

"Bar, czyli wspomnienie" – taki tytuł będzie nosiła premierowa inscenizacja taneczna, która...

Bebelno - Kościół parafialny p.w. Narodzenia NMP

Pierwsza wzmianka o parafii w Bebelnie (gm. Włoszczowa) pochodzi z wieku XV, z czasów Długosza,...

IX Kielecki Przegląd Polskich Filmów Fabularnych „Historia w filmie”

We wtorek, 16 kwietnia, w kinie Fenomen w Wojewódzkim Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w...

Wybitny skrzypek Mieczysław Jaroński bohaterem kolejnej pocztówki z cyklu "KielczaNIE NIEzwykli, NIEzapomniani"

Nakładem Poczty Polskiej ukazała się kontynuacja cyklu „KielczaNIE NIEzwykli, NIEzapomniani”, w...

Wernisaż wystawy absolwentów kieleckiego Plastyka w Galerii Winda

Kieleckie Centrum Kultury zaprasza na wernisaż prac dyplomowych uczniów Państwowego Liceum Sztuk...

Konkurs pt. "Kapliczki w obiektywie. Uwiecznij ducha tradycji"

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach i Muzeum Wsi Kieleckiej zapraszają fotografów-amatorów do...

Przebojowa, mistrzowska i młoda wiosna w Filharmonii Świętokrzyskiej

Wiosna w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach zapowiada się bardzo ciekawie. Podczas środowej...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 61 377 572
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności