Piątek, 24 maja 2024 - Joanny, Zdenka, Zuzanny

Ciekawe miejsca

Podziemne miasto

Poniedziałek, 16 marca 2015

Podziemne miasto w Opatowie to zespół dawnych piwnic kupieckich pod kamienicami rynku. Kupcy opatowscy, tak jak mieszkańcy innych miast np. Sandomierza, Bodzentyna czy Stopnicy, drążyli pod swoimi kamienicami piwnice. Im kupiec był zamożniejszy, tym podziemne składy były okazalsze. Obecnie pod powierzchnią znajduje się 46 komór, które połączono korytarzami i schodami, tworząc podziemną trasę turystyczną długości ok. 400 metrów, udostępnioną do zwiedzania. Zapraszamy na wycieczkę podziemnymi korytarzami i piwnicami utworzonymi pod opatowskim rynkiem.

Ponidziańskie perełeczki kłaniają się światu

Wtorek, 5 października 2010

Zamek królewski z czasów Kazimierza Wielkiego i klasztor sercanów w Stopnicy, zespół pofranciszkański Bolesława Wstydliwego i budynek akademii z XVI w. w Nowym Korczynie, gotycka bazylika Narodzenia Najświętszej Marii Panny, Dom Długosza i Misa Chrzcielna z IX wieku w Wiślicy oraz Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie i uzdrowisko w Solcu Zdroju – wszystkie te atrakcje czekają na turystów w naszym regionie.

Prehistoryczne kopalnie krzemienia pasiastego w Krzemionkach Opatowskich

Niedziela, 10 sierpnia 2008

Kompleks prehistorycznych kopalń w Krzemionkach Opatowskich należy do największych obiektów tego typu w Europie i jest jednym z najciekawszych na świecie. Znajduje się tu ponad 4500 szybów.

Ptasi Azyl

Czwartek, 18 czerwca 2015

Ptasi Azyl, czyli Ośrodek Pomocy Dzikim Zwierzętom, jedyna tego typu placówka w województwie świętokrzyskim i jedna z niewielu w kraju, specjalizująca się w niesieniu pomocy wszystkim dzikim zwierzętom. Pensjonariuszami ośrodka są zwierzęta młode, zagubione, opuszczone przez rodziców, ponadto osobniki chore, okaleczone.

Salonik Wspomnień

Wtorek, 23 sierpnia 2016

W Modrzewiowym Dworku w Mircu został utworzony w 2013 roku Salonik Wspomnień poświęcony Jadwidze i Józefowi Prendowskim - bohaterom powstania styczniowego 1863 roku, a także późniejszym mieszkańcom dworu i gminy.

Skrytka przy pomniku "Menora"

Wtorek, 6 listopada 2018

Od września 2018 roku przy pomniku "Menora" poświęconym ofiarom kieleckiego getta funkcjonuje skrytka, którą mogą odnaleźć wszyscy fani geocachingu. Korzystając ze wskazówek podanych na stronie geocaching.com można poznać dokładną lokalizację skrytki. Poszukiwacze, uzyskując informacje o położeniu skrzynki, poznają historię pomnika, jego znaczenie, a także dowiadują się o realiach życia w kieleckim getcie i o jego zagładzie.

Solec-Zdrój

Poniedziałek, 12 kwietnia 2010

W Solcu-Zdroju można podziwiać zabytki architektury sakralnej - urokliwe przydrożne kapliczki i świątki. Znajdują się tu m.in. „kapliczki szwedzkie”, których nazwa wiąże się z wojnami szwedzkimi z XVII i XVIII w., figurę św. Antoniego Padewskiego z przełomu XVIII i XIX w., rzeźbę Chrystusa Frasobliwego na postumencie z datą 1770 oraz przydrożne krzyże z czasów powstania styczniowego.

Spacerownik po mieście

Poniedziałek, 18 kwietnia 2016

Od 24 kwietnia rusza w Ostrowcu Świętokrzyskim architektoniczny spacer po mieście. To nowa inicjatywa ostrowieckiego Biura Wystaw Artystycznych.

Stanowisko czołgowe Panther zrekonstruowane dla turystów

Poniedziałek, 20 lipca 2020

Na terenie Nadleśnictwa Daleszyce w leśnictwie Radomice powstała nowa atrakcja turystyczna - punkt przyrodniczo-historyczny z odnowionym stanowiskiem czołgowym, w którym stacjonował niemiecki czołg Panther.

Stopnica

Poniedziałek, 14 czerwca 2010

W XI i XII wieku Stopnica była prawdopodobnie warownym grodem, zwanym wówczas Stobnicą. Istnieje tutaj kościół świętych apostołów Piotra i Pawła, którego fundatorem był Kazimierz Wielki. Budowla była jedną z sześciu fundacji pokutnych za utopienie ks. Marcina Baryczki, który wypominał królowi rozwiązły tryb życia.

WDK zaprasza na koncert z okazji Dnia Matki

26 maja o godz. 18.00 w sali lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie się...

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Rejmer

6 czerwca (w czwartek) o godz. 17.00 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach odbędzie się...

XVII Jarmark Świętokrzyski

W niedzielę, 26 maja, na Świętym Krzyżu odbędzie się XVII Jarmark Świętokrzyski. Hasło...

Koncert z okazji 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej

Maksym Rzemiński, znakomity kielecki pianista, będzie gwiazdą koncertu wieńczącego świętokrzyskie...

Koncert SBB w Kielcach

10 maja 2024 r. legendarna grupa SBB po raz pierwszy wystąpiła w Kielcach, w Wojewódzkim Domu...

Legendarna formacja SBB zagrała w Kielcach

10 maja 2024 r. na zawsze zapisze się w pamięci fanów kultowego zespołu SBB. Tego dnia po raz...

Majówka na zamku Krzyżtopór w Ujeździe

Zamek Krzyżtopór w Ujeździe rozpoczyna sezon turystyczny. W długi weekend majowy na zwiedzających...

Urodziny Henryka Sienkiewicza. Piknik w Oblęgorku

W niedzielę, 5 maja, przypada 178 rocznica urodzin Henryka Sienkiewicza. Z tej okazji w Oblęgorku...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 61 983 060
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności