Festiwal rozpocznie się 10 czerwca o godzinie 10. W Parku „Zalew nad Czarną” będą odbywać się koncerty plenerowe zaprezentowane przez podopiecznych domów pomocy społecznej, ośrodki i warsztaty terapii zajęciowej z województwa świętokrzyskiego. Tego dnia zaprezentują się Niepubliczny Specjalny Punkt Przedszkolny ,,Miś” w Staszowie, Dom Pomocy Społecznej w Pęcławicach Górnych, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Piotrkowicach, Niepubliczne Przedszkole Specjalne ,,Promyk Słońca” w Staszowie, Warsztaty Terapii Zajęciowej nr 1 w Opatowie, Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Kurozwękach, Środowiskowy Dom Samopomocy w Opatowie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Staszowie, Warsztaty Terapii Zajęciowej TWRP Wszechnica, Dom Pomocy Społecznej w Zborowie, Dom Pomocy Społecznej w Czachowie i Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Staszowie.
Koncerty będą odbywać się także następnego dnia. Przed publicznością wystąpią przedstawiciele Domu Pomocy Społecznej w Ostrowcu Świętokrzyskim, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Lipowej, Powiatowego Domu Środowiskowego - Dom Samopomocy w Stąporkowie, Caritas Diecezji Kieleckiej - Domu Pomocy Społecznej w Słupi, Dziennego Środowiskowego Domu Samopomocy w Skarżysku-Kamiennej, Środowiskowego Domu Samopomocy La Zebra, Środowiskowego Domu Samopomocy w Połańcu, Domu Pomocy Społecznej w Sobowie, Domu Pomocy Społecznej w Sobowie Filia w Suchodółce, Domu Pomocy Społecznej w Bejscach oraz Caritas Diecezji Kieleckiej – Zespołu Domów Opieki w Ratajach Słupskich.
Koncertom będzie towarzyszyć wystawa prac plastycznych instytucji biorących udział w Festiwalu. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych, festiwal odbędzie się w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Staszowie.
Oprócz tego, 15 czerwca w godzinach od 10 do 15 w Staszowskim Ośrodku Kultury odbędą się warsztaty z arteterapii w technikach plastycznych i graficznych. Zajęcia poprowadzi Agnieszka Kucharska – animatorka kultury, instruktor zajęć plastycznych, artystka interdyscyplinarna, kurator galerii sztuki, rękodzielniczka oraz mama Syrenki Apolonii.
Na warsztaty obowiązują zapisy. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 15 864 41 12.
Źródło: Staszowski Ośrodek Kultury