Wtorek, 11 sierpnia 2020 - Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Rzeźba

Rekordowa frekwencja na V Targach Rzemiosła Artystycznego „Rękodzieło”

Środa, 14 grudnia 2016

W weekend 10-11 grudnia br. odbyła się 5. edycja Ogólnopolskich Targów Rzemiosła Artystycznego „Rękodzieło”. W imprezie udział wzięło ponad 100 wystawców z całej Polski. Do stolicy gór świętokrzyskich zjechali się pasjonaci rękodzielnictwa z Warszawy, Krakowa, Łodzi, Góry Kalwarii, Tomaszowa Mazowieckiego oraz rodzimi wystawcy z Kielc i okolic.

Święta Bożego Narodzenia w zwyczajach i sztuce ludowej

Czwartek, 1 grudnia 2016

Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza na wystawę „A pod Jeruzalem nowa szopka była…Święta Bożego Narodzenia w zwyczajach i sztuce ludowej”, która zostanie udostępniona 6 grudnia 2016 roku w Dworku Laszczyków. Podstawowym celem ekspozycji jest przedstawienie niezwykłego bogactwa dawnych wierzeń ludowych mieszkańców wsi, w przystępnej edukacyjno-poglądowej formie.

Boże Narodzenie w plastyce ludowej

Piątek, 25 listopada 2016

Od 22 listopada 2016 roku do 24 lutego 2017 roku w Sali Ekonomskiej Pałacu Biskupów Krakowskich można oglądać wystawę "Boże Narodzenie w plastyce ludowej". Na wystawie prezentowane są prace m.in.: Henryka Cichockiego z Ostrowca Świętokrzyskiego, Mariusza Świerczyńskiego z Nowego Odrowążka i Tadeusza Żaka z Kielc. Ekspozycję uzupełniają obrazy namalowane przez Eugeniusza Brożka z Sędziszowa, Mariannę Wiśnios z Rataj i Tadeusza Żaka.

Wystawa "Kazimierz Dolny 2016"

Czwartek, 24 listopada 2016

Poplenerowa wystawa „Kazimierz Dolny 2016” Skarżyskiego Klubu Twórców SKART zostanie otwarta 1 grudnia w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku. SKART działa przy MCK od 2000 roku i skupia twórców zajmujących się malarstwem, rzeźbą, haftem oraz fotografią. Wystawa jest pokłosiem pleneru, który odbył się w maju tego roku w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Wernisaż rozpocznie się o godz. 17.00 w czwartek 1 grudnia w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej. Wystawę można będzie oglądać do końca grudnia.

Zmarł Eugeniusz Szoła

Wtorek, 22 listopada 2016

W wieku 82 lat zmarł Eugeniusz Szoła - kielecki lutnik, kompozytor, poeta i malarz.

Wiesław Przyłuski - grafiki i rzeźby

Sobota, 22 października 2016

W Galerii Współczesnej Sztuki Sakralnej "Dom Praczki" 9 listopada otwarta zostanie wystawa zatytułowana "Wiesław Przyłuski - grafiki i rzeźby".

Zaczarowana galeria czarownic w Połańcu

Wtorek, 11 października 2016

Wernisaż wystawy „Zaczarowana galeria czarownic” twórców ludowych Barbary i Tadeusza Buczyńskich oraz dziwowisko słowno-muzyczne „Pasiakiem malowane” – to propozycja Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu w ramach odbywających się po raz dziewiąty Połanieckich Dni Kultury. Otwarcie wystawy w niedzielę 16 października o godz. 16.00. Warto wspomnieć, że od 7.10. można oglądać w połanieckim CKiS dwie wystawy państwa Buczyńskich : „ Zagroda młynarzy” i „Kuźnia”, które są wykorzystywane do lekcji historii dla uczniów lokalnych szkół.

Wystawa pokonkursowa Jesiennego Salonu Sztuki

Poniedziałek, 10 października 2016

Biuro Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza na wernisaż 13. Międzynarodowego Jesiennego Salonu Sztuki. W tym roku do udziału w Jesiennym Salonie Sztuki zgłoszono 423 prace.

Wernisaż wystawy poplenerowej

Piątek, 7 października 2016

Księża pallotyni z Karczówki zapraszają do Pallotyńskiego Centrum Dialogu, Wychowania i Promocji na wernisaż wystawy poplenerowej Międzynarodowego Pleneru Malarskiego.

Powroty

Czwartek, 15 września 2016

Muzeum Okręgowe w Sandomierzu zaprasza na wystawę rzeźb i rysunków profesora Adama Myjaka.

„W odpowiedzi na wojnę” w Muzeum Dialogu Kultur

Środa, 14 września 2016

To tytuł najnowszej ekspozycji dostępnej dla zwiedzających już od 15 września w Muzeum Dialogu Kultur, oddziale Muzeum Narodowego w Kielcach. Wystawa tematycznie nawiązuje do I Wojny Światowej i traumy jaką wywołała wśród narodów świata.

Skrzydlaci. Ptaki i anioły

Poniedziałek, 12 września 2016

W Pałacu Wielopolskich 11 września otwarta została wystawa zatytułowana "Skrzydlaci. Ptaki i anioły", która prezentuje artystyczne wyobrażenia tych podniebnych stworzeń.

Świętokrzyska Biesiada Babajag

Czwartek, 1 września 2016

Kończące się wakacje były bardzo pracowite dla państwa Barbary i Tadeusza BUCZYŃSKICH, twórców ludowych z Pacanowa, którzy promowali region świętokrzyski w innych województwach. Po tym jak „Biesiada Babajag” zrobiła furorę w Raciborzu, małżeństwo otrzymało zaproszenia do Krakowa, Poznania., a nawet do Włoch. Pojawią się też w sejmie. „Świętokrzyska Biesiada Babajag” jest ekspozycją rzeźb kostiumowych autorstwa państwa Buczyńskich. Poszczególne eksponaty tworzą sceny rodzajowe np. w karczmie, chałupie wiejskiej czy kapeli ludowej. Wykonane są głównie z drewna, tkanin, firanek, wełny, trzciny, patyków i korzeni… Małżeństwo na co dzień współpracuje z Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie.

Od Kenara

Środa, 24 sierpnia 2016

Biuro Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza na wystawę rzeźby trzech zakopiańskich artystów, absolwentów i wykładowców Liceum Plastycznego w Zakopanem.

Pięknie

Wtorek, 16 sierpnia 2016

W foyer Filharmonii Świętokrzyskiej od 23 września będzie prezentowana zbiorowa wystawa promująca prace studentek środowiskowych studiów doktoranckich.

Wystawa na Świętym Krzyżu

Niedziela, 14 sierpnia 2016

Od 14 sierpnia w klasztorze na Świętym Krzyżu można oglądać wystawę autorstwa Marka Wacława Judyckiego z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski oraz 80. rocznicy pobytu Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej na Świętym Krzyżu.

„Chałupkowe Garcynki”

Wtorek, 19 lipca 2016

W niedzielę 31 lipca na placu przy Ośrodku Tradycji Garncarstwa w Chałupkach odbędzie się kolejna edycja corocznego spotkania z kulturą pod nazwą „Chałupkowe Garcynki”. Początki rodzimego garncarstwa sięgają tu XVI wieku, z którego pochodzą pierwsze znaleziska archeologiczne.

Rzeźba w rynku

Czwartek, 14 lipca 2016

Rzeźba autorstwa Andrzeja Pietrzyka, absolwenta Akademii Sztuk Pięknych w Petersburgu i Paryżu, stanie na jędrzejowskim rynku po jego modernizacji.

Wystawa „Przydrożne drzewa”

Wtorek, 28 czerwca 2016

6 lipca 2016 o godz. 18:00 w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbędzie się wernisaż wystawy „Przydrożne drzewa” Lucyny i Andrzeja Kozłowskich. W pierwszym etapie artysta zaczął tworzyć rzeźby, które zainspirowały jego żonę Lucynę do stworzenia przepięknych wycinanek. Wystawa czynna będzie do 4 września 2016 roku.

Śmiertelni - Nieśmiertelni

Poniedziałek, 20 czerwca 2016

Od 23 czerwca w Galerii Sztuki Współczesnej Domu Środowisk Twórczych w Kielcach będzie prezentowana wystawa prac Sławomira Golonki. Artysta jest scenografem i rzeźbiarzem, zajmuje się dekorowaniem wnętrz, malowaniem, modą. Na wystawie przedstawia swoje rzeźby wykonane z metalowej siatki.

Teatr Plastyczny SEN wirtualnym uczestnikiem Międzynarodowego Forum Kultury w Rosji!

W dniach 20-24 sierpnia br. w Sankt Petersburgu w Rosji odbędzie się Międzynarodowe Forum...

Uroczystości upamiętniające zagładę Żydów z kieleckiego getta

Stowarzyszanie im. Jana Karskiego zaprasza na uroczystości upamiętniające zagładę Żydów z...

Nowy tydzień i nowe propozycje kina FENOMEN! Repertuar 7 -13 sierpnia 2020

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z najnowszym repertuarem, jaki na nadchodzące dni...

Sierpniowe Senior Show on-line

W ostatnią niedzielę sierpnia (30 sierpnia) o godzinie 17.00 w sali lustrzanej Wojewódzkiego Domu...

„Dzień Fotografii” w Skansenie w Tokarni!

Ciekawe wydarzenie czeka zawodowych fotografów i pasjonatów fotografii. Portal polonijny...

„Na Ponidziu wiosna trwa” w weekend 14-16 sierpnia!

Lato w pełni ale to wiosna zagościła w nazwie organizowanego na Ponidziu wydarzenia kulturalnego...

Eliminacje do 44. Buskich Spotkań z Folklorem w Opatowie

W sobotę, 18 lipca w Amfiteatrze Opatowskiego Centrum Kultury odbyły się pierwsze eliminacje do...

Znamy szczegółowy harmonogram VI Wakacyjnego Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART!

Już po raz szósty Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" organizuje Wakacyjny Festiwal Sztuki dla Dzieci i...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 43 292 058
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności