Tomasz Chmielewski
Absolwent ASP w Warszawie, zajmuje się rzeźbą i rysunkiem. Jest autorem małych form rzeźbiarskich, abstrakcyjnych i jednocześnie kojarzących się z fantastyką. Od 1987 roku prowadzi pracownię rzeźby i ceramiki w Zespole Szkół i Placówek Artystycznych w Nysie.
Marian Molenda
Absolwent Wydziału Rzeźby PWSSP w Gdańsku, profesor sztuk plastycznych, pracownik dydaktyczny Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. Zajmuje się rzeźbą kameralną, monumentalną i małą formą rzeźbiarską. Pracuje głównie w brązie, kamieniu, drewnie oraz tworzywach sztucznych.
Krzysztof Rozpondek
Absolwent Wydziału Ceramiki i Szkła PWSSP we Wrocławiu, profesor sztuk plastycznych. Zajmuje się ceramiką. W swoich realizacjach wykorzystuje różnorodne masy ceramiczne, stosuje tradycyjne i eksperymentalne metody wypału.
Edward Syty
Absolwent Wydziału Malarstwa ASP w Krakowie, profesor sztuk plastycznych. Malarz pracujący w tradycyjnych technikach, na dużych formatach, kładąc farbę gęsto i chropowato. W swojej działalności artystycznej łączy własną twórczość z pracą dydaktyczną. Pracuje na Uniwersytecie Opolskim i Politechnice Opolskiej.
Zbigniew Natkaniec
Studiował na Wydziale Architektury Wnętrz, jest absolwentem Wydziału Malarstwa PWSSP w Poznaniu. Nauczyciel rysunku i malarstwa w ZPPKP w Opolu, malarz, rzeźbiarz, twórca instalacji.
Jerzy Dmitruk
Absolwent ASP w Krakowie. Zajmuje się malarstwem, grafiką warsztatową oraz ilustracją i projektowaniem książek. W jego pracach malarskich mięsistość faktury koegzystuje z bogatą kompozycją obrazów.
Marek Osman – kurator wystawy
Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kielcach w specjalności Rzeźba (1980). W 1987 roku ukończył studia na Wydziale Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. W 2014 obronił pracę doktorską na tym wydziale. W latach 2000-2002 redaktor graficzny kwartalnika „Polski cement”. Adiunkt w Instytucie Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Domeną jego działalności jest projektowanie wzornictwa i grafiki użytkowej: opakowań, elementów identyfikacji wizualnej firm, wydawnictw, akcydensów, znaków firmowych i towarowych. Bardzo ważną formą wypowiedzi artystycznej jest plakat - głównie społeczny i kulturalny. Uczestnik wielu wystaw i biennale. Za swoje realizacje plakatowe otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia. Sporadycznie zajmuje się także malarstwem.
Wernisaż wystawy odbędzie się 27 października o godzinie 17.00 w Bibliotece Uniwersyteckiej. Prace będzie można oglądać do 10 stycznia 2018 roku. Wstęp wolny.
Źródło: UJK