Poniedziałek, 16 czerwca 2014
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Osieku dostał się do III edycji prestiżowego programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne, który realizuje Narodowe Centrum Kultury.
Piątek, 13 czerwca 2014
Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie zaprasza do odwiedzenia wystawy "Bajkowy świat" oraz nowej atrakcji - Sali Ojców Gatunków, gdzie czeka na najmłodszych piękna i wzruszająca opowieść o Małej Syrence.
Czwartek, 12 czerwca 2014
Zachęcamy do udziału w VII edycji konkursu fotograficznego „Roztocze w obiektywie”. Ideą przedsięwzięcia jest m.in. popularyzacja walorów przyrodniczych i kulturowych ze szczególnym uwzględnieniem placówek i instytucji edukacyjnych z całego kraju na różnych poziomach nauczania.
Czwartek, 12 czerwca 2014
Biblioteka Narodowa dzięki dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zakupiła 7 grudnia 2013 roku na aukcji kompletny rękopis powieści "Wierna rzeka" Stefana Żeromskiego, który wraz innymi dziełami, listami i dokumentami Stefana Żeromskiego zobaczymy jesienią w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach.
Środa, 11 czerwca 2014
Kielczanie Adrian Dulnik i Adrian Pacholec zwyciężyli w VIII Ogólnopolskim Konkursie Filmów Amatorskich w Słupsku „Mój pomysł na film”.
Piątek, 23 maja 2014
Zakończyły się zdjęcia do filmu grozy 'Odludzie' w reżyserii Kornela Danielewicza i Kamila Bernatka. Zdjęcia realizowane w lasach niedaleko Skarżyska-Kamiennej i Miedzianej Góry trwały 16 dni, obecnie trwa postprodukcja tego pełnometrażowego obrazu. Na dużym ekranie film będzie można zobaczyć jeszcze w tym roku. Mecenasem dzieła inspirowanego słowiańskimi legendami jest program 'Doceń polskie'.
Poniedziałek, 7 kwietnia 2014
Film kielczanina Konrada Łęckiego pt. "Pre Mortem' został wybrany przez Instytut Pamięci Narodowej do prezentacji w całej Polsce w ramach akcji "Echa Katynia'. Obraz będzie prezentowany we wszystkich największych miastach Polski, m. in.: Poznaniu, Szczecinie, Rzeszowie, Krakowie.
Środa, 26 marca 2014
"Życie filmowe w województwie kieleckim do 1939 roku" to książka dr Moniki Bator z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, w której autorka opisuje rozwój kin w latach 1905-1939 na terenie Kielecczyzny, pierwszych właścicieli, formy reklamy i politykę repertuarową. Historia stałych kin na ziemiach przedwojennego województwa kieleckiego rozpoczęła się w 1905 roku wraz z otwarciem w Radomiu kinematografu "Czary".
Wtorek, 25 marca 2014
Pierwszy klaps do filmu o Żołnierzach Wyklętych w reżyserii Konrada Łęckiego padł w Wojewódzkim Domu Kultury Kielcach 16 marca 2014 r.
Poniedziałek, 17 marca 2014
Pierwszy klaps do filmu "Wyklęty" padł na podjeździe Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. Wydarzenie jest tym bardziej znaczące, że historyczny plac przed budynkiem wkrótce zmieni swe oblicze na nowe.