Poniedziałek, 27 maja 2019 - Amandy, Jana, Juliana

Grafika

Space Voyage

Poniedziałek, 17 października 2016

Wystawa pt. "Space Voyage, czyli jak wygląda moje Niebo" to zbiór najnowszych prac Jaśminy Parkity z 2016 roku. Na wystawie w galerii Winda w Kielcach pojawią się prace wykonane w przeróżnych technikach, m.in. grafiki cyfrowe, podświetlane kasetony, wielkoformatowe tkaniny, asamblaże, ready-mades, kostiumy i maski.

Chrzest Polski w ilustracjach

Środa, 12 października 2016

Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach zaprasza na wernisaż wystawy „Chrzest Polski w ilustracjach”. Na ekspozycji zaprezentowane są prace powstałe po X Ogólnopolskich Warsztatach Ilustratorów w Krasnobrodzie.

Wystawa pokonkursowa Jesiennego Salonu Sztuki

Poniedziałek, 10 października 2016

Biuro Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza na wernisaż 13. Międzynarodowego Jesiennego Salonu Sztuki. W tym roku do udziału w Jesiennym Salonie Sztuki zgłoszono 423 prace.

Poważne Studio

Piątek, 23 września 2016

Do 11 listopada w czytelni IDK można oglądać twórczość Poważnego Studia, które pokazuje swoje najnowsze plakaty do czytania oraz stare książki do oglądania.

2 Misie

Czwartek, 22 września 2016

„2 Misie” – to tytuł wystawy, którą od 20 września można oglądać w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Ekspozycja poświęcona jest Kubusiowi Puchatkowi i czasopismu „Miś”.

Prace Maksymiliana Rębosza

Czwartek, 15 września 2016

W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach można oglądać rysunki, obrazy i grafiki autorstwa młodego plastyka Maksymiliana Rębosza.

Dzieło, dokument, wspomnienie

Wtorek, 13 września 2016

"Dzieło, dokument, wspomnienie - plakat muzealny z archiwum Muzeum Wsi Kieleckiej" - to tytuł wystawy, która 13 września zostanie otwarta w Dworku Laszczyków w Kielcach.

Dekada Solidarności

Wtorek, 23 sierpnia 2016

Zapraszamy na otwarcie wystawy „Dekada Solidarności” do Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej. Wernisaż wystawy odbędzie się 25 sierpnia o godzinie 13.00. Ekspozycję można oglądać do 6 października 2016 roku.

Grafiki Andrzeja Markiewicza

Czwartek, 28 lipca 2016

Twórczość Andrzeja Markiewicza obejmuje rysunek, grafikę warsztatową i malarstwo. Na wystawie w Biurze Wystaw Artystycznych w Sandomierzu będą prezentowane grafiki artysty.

Ogólnopolska Wystawa Znaków Graficznych

Czwartek, 7 lipca 2016

Institute of Design Kielce zaprasza do zwiedzenia II Ogólnopolskiej Wystawy Znaków Graficznych, której wernisaż odbędzie się 9 lipca o godz. 18:00 w Galerii Głównej. To wydarzenie prezentujące przekrojowo osiągnięcia polskiego projektowania. Ekspozycja obejmuje znaki zaprojektowane w latach 1945 – 1969, jak i najnowsze projekty z lat 2000-2015. Wystawę można oglądać do 4 września.

Wystawa w "Szklanym Domu"

Czwartek, 2 czerwca 2016

Centrum Edukacyjne "Szklany Dom" w Ciekotach zaprasza w najbliższą niedzielę na wernisaż wystawy prof. Sławomira Koli, na której prezentowane będą rysunki i postery promowanych dyplomów, w tym praca dotycząca koncepcji modernizacyjnej Centrum Edukacyjnego "Szklany Dom" w Ciekotach.

Wystawa plakatów Katarzyny Zapart

Środa, 1 czerwca 2016

Zapraszamy na kolejną wystawę do czytelni Institute of Design Kielce. Tym razem będzie można zobaczyć plakaty, których autorką jest Katarzyna Zapart.

Kraków w grafice

Środa, 25 maja 2016

W Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej do końca sierpnia możemy oglądać wystawę linorytów - prac wykonanych przez słuchaczy kursów kwalifikacyjnych "Sztuka" i studiów podyplomowych "Edukacja muzyczna i plastyczna w szkole podstawowej i gimnazjum" organizowanych przez Krakowski Instytut Rozwoju Edukacji.

Grafiki Grzegorza Gerby

Piątek, 29 kwietnia 2016

Prace autorstwa Grzegorza Gerby - nauczyciela sztuki w Szkole Podstawowej nr 4 w Tarnobrzegu można będzie od 6 maja oglądać w Biurze Wystaw Artystycznych w Sandomierzu.

Polska ilustracja dla dzieci

Czwartek, 28 kwietnia 2016

Od 6 maja w Biurze Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim będzie można oglądać nową wystawę zatytułowaną "Polska ilustracja dla dzieci", która pochodzi ze zbiorów BWA w Zamościu.

Wystawa prac uczniów "Plastyka"

Czwartek, 24 marca 2016

W galerii "Winda" w Kielcach od 8 kwietnia będzie można oglądać prace autorstwa uczniów i wychowanków Zespołu Szkół Plastycznych w Kielcach. W ubiegłym roku szkoła obchodziła jubileusz 70-lecia powstania. Wystawa zaprezentuje rozmaitość rodzajów sztuk plastycznych, form, technik, a zarazem różnorodność uczniowskich talentów i osobowości.

Polski znaczek pocztowy

Piątek, 27 listopada 2015

Pierwszy polski znaczek pocztowy wprowadzono do obiegu 1 stycznia 1860 r. Cyrkularzem nr 13 Zarządu Okręgu Pocztowego Królestwa Polskiego z 14 grudnia 1859 r.

Mała forma graficzna

Piątek, 7 sierpnia 2015

Intencją organizatorów wystawy "Mała forma graficzna 13x18 - dialog warsztatu z cyfrą" jest wskazanie na piękno zminiaturyzowanej formy graficznej wykonywanej przez twórców związanych z uczelniami i kierunkami artystycznymi.

Wystawa prac Stanisława Fijałkowskiego

Piątek, 14 czerwca 2013

Stanisław Fijałkowski to jeden z najwybitniejszych polskich artystów współczesnych, malarz i grafik. Choć w listopadzie ubiegłego roku artysta skończył 90 lat, wciąż pracuje twórczo i przygotowuje nowe prace oraz kolejne wystawy. Jedną z nich jest wystawa w galerii "Winda" w Kieleckim Centrum Kultury.

Galeria prac Rafała Olbińskiego

Wtorek, 4 czerwca 2013

Rafał Olbiński był gościem Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach 28 maja 2008 roku.

Jubileusz 20-lecia Zespołu Inscenizacji Tanecznych „Uśmiech”

Już 23 maja o godzinie 17.00 w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie...

Jubileusz 20-lecia Zespołu Inscenizacji Tanecznych „Uśmiech”

23 maja 2019 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się jubileusz 20-lecia istnienia...

43. Buskie Spotkania z Folklorem - Busko-Zdrój

18-19 maja 2019 r. w Busku-Zdroju odbyły się eliminacje rejonowe do 43. Buskich Spotkań z Folklorem.

Z kulturą na ty

Ruszył nabór uczestników do artystycznych warsztatów radiowych „ Z kulturą na ty”, realizowanych...

Wielka Wyprzedaż Garażowa w WDK

26 maja w godzinach od 10.00 do 14.00 na terenie Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie...

Międzynarodowy Dzień Tańca

Międzynarodowy Dzień Tańca, który przypada na 29 kwietnia, to wielkie święto wszystkich tancerzy...

Majowa edycja „Senior Show” w WDK

25 maja o godzinie 17.00 w sali kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie się już...

Jubileusz 20-lecia Zespołu Inscenizacji Tanecznych „Uśmiech”

Już 23 maja o godzinie 17.00 w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 35 915 437
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności