Oceanika to kompleks zbiorników o łącznej pojemności 250 tysięcy litrów. Jest najbogatszą wystawą ryb akwariowych w Polsce. W jej akwariach znalazły się ryby z wód rzek, jezior, mórz i oceanów całego świata, podzielone według miejsca ich występowania. W każdym zbiorniku odtworzono inny biotop. Jest m.in. akwarium z biotopem Azji, w którym pływają sumy pangi, tołpygi, sum ludojad oraz kilka gatunków, które wyginęły już w warunkach naturalnych. Wśród ryb z Ameryki Południowej są bardzo rzadkie sumy, ryby kostnojęzykowe, pielęgnice czy prapłaziec - ryba dwudyszna, której przodkowie dali początek dominacji czworonożnych zwierząt na suchym lądzie. W Oceanice znalazł się też zbiornik z rybami z jeziora Malawi, a w nim 50 gatunków kolorowych ryb o różnych wzorach, a także akwarium z niezwykłymi rybami rafowymi, na co dzień zamieszkującymi wielkie rafy koralowe słonych wód. Jest akwarium z rybami z szelfu kontynentalnego, w którym pływa m.in. Rocha swoim kształtem przypominająca gitarę, żarłacz e- czarnopłetwy i gruby, a także ognica pstra o silnym jadzie powodującym ogromny ból po ukłuciu kolcem jadowym.
Wyjątkową atrakcją, zwłaszcza dla dzieci, jest niecka z tzw. akwarium dotykowym, w którym można samodzielnie nakarmić ryby.
Jednak w Oceanice oprócz ryb znalazło się też wiele innych wodnych stworzeń, m.in. azjatyckie jaszczurki, żółwie, traszki chińskie czy zwierzęta zamieszkujące las namorzynowy. Są też zbiorniki z ośmiornicami, łodzikami, krabami japońskimi i meduzami.