Środa, 29 marca 2017
W ramach cyklu Widnokrąg Dobrego Kina zapraszamy na włosko- francuski komediodramat „Zwariować ze szczęścia” w reżyserii Paolo Virziego. Obraz opowiadający o uciekających z zakładu psychiatrycznego dwóch totalnie różnych od siebie kobietach, to popis aktorski Valerii Bruni Tedeshi oraz Micaeli Ramazotti. Bogato zarysowane postaci o barwnym wnętrzu z tajemniczą intrygą dotyczącą sekretów ich przeszłości. Kino Fenomen serdecznie zaprasza już 5 kwietnia.
Wtorek, 28 marca 2017
Dalida była swego czasu wielką gwiazdą. Urodzona jako Iolanda Cristina Gigliotti z włoskich rodziców w Shoubra, dystrykcie Kairu. W roku 1954 po zdobyciu tytułu Miss Egiptu wyjechała do Paryża gdzie rozpoczęła karierę filmową i występy na estradach koncertowych i w kabaretach. Jej pseudonim „Dalida” powstał od imienia biblijnego "Dalila" , której rolę grała w szkolnym teatrze. Sprzedała ponad 170 milionów nagrań na całym świecie, zdobywając 70 złotych płyt. W roku 1974 jej przeboje zostały nagrodzone Oscarem za Światowy Sukces Piosenkarski oraz platynową płytą w krajach Beneluksu. Choć jej życie obfitowało w sukcesy zawodowe, pełne było dramatów osobistych i tragedii, które w końcu doprowadziły ją do tragicznego końca. Film Lisy Azuelos, przybliża nam sylwetkę tej niezwykłej kobiety.
Wtorek, 28 marca 2017
5 kwietnia, w ramach cyklu Widnokrąg dobrego Kina, Kino Fenomen zaprasza na seans filmu dokumentalnego w reżyserii Marka Brodzkiego „Andrzej Wajda: Moje inspiracje” . To dokument, w którym zmarły niedawno legendarny reżyser opowiada o swojej fascynacji polskim malarstwem oraz o wpływie polskiej sztuki na jego twórczość filmową. Zobaczymy tu dzieła malarskie oraz fragmenty filmów z kadrami, które świadczą o inspiracji reżysera.
Wtorek, 28 marca 2017
Już 2 kwietnia Kino Fenomen zaprasza najmłodszych widzów na hiszpańską animację „Ozzy” w reżyserii Alberto Rodrigueza. Przygody niefrasobliwego pieska, zdobyły serca dzieci na całym świecie.
Wtorek, 28 marca 2017
Łotewski kandydat do statuetki Oscara w reżyserii Laila Pakalnina. Scenariusz filmu odnosi się do historii propagandowej stworzonej za czasów socjalizmu, a mającej być inspiracją dla „prawych” obywateli Związku Radzieckiego. W filmie znajdziemy też polski akcent- w jednej z głównych ról wystąpił Wiktor Zborowski.
Środa, 22 marca 2017
Film Ryszarda Bugajskiego będący fabularną próbą rekonstrukcji ostatnich dni życia legendarnego dowódcy AK- Augusta Emila Fieldorfa ps. „Nil”. Uczestnik zarówno pierwszej jak i drugiej wojny światowej, w czasach powojennych trafił do sowieckich łagrów. Był to jeden z najbardziej gnębionych przez komunistyczny reżim przywódców podziemia. Wiele wysiłku poświęcono by w powojennej Polsce wymazać wszelkie informacje o „Nilu” i jego dokonaniach, dlatego tak ważny jest film, który przywraca pamięć o tym polskim bohaterze. W roli tytułowej- Olgierd Łukaszewicz. Zapraszamy do Kina Fenomen.
Środa, 22 marca 2017
Szwedzki film familijny, będący świetną propozycją dla najmłodszych widzów. „Sonia” to adaptacja książki Piji Lindenbaum – tej samej, która opisała przygody Nusi i Zlatanki. Książki tej autorki są bardzo popularne z racji tego, iż opisują świat z punktu widzenia dzieci. Kreują historie bezkompromisowe i szczere, bez uprzedzeń i stereotypów. Serdecznie zapraszamy na seans.
Środa, 22 marca 2017
Francusko- belgijska produkcja w reżyserii Thomasa Kruithofa to klasyczny thiller opowiadający historię bezrobotnego alkoholika wplątanego w polityczną intrygę na najwyższym szczeblu państwowym.
Wtorek, 21 marca 2017
Historia Jackie Kennedy, żony zamordowanego prezydenta USA Johna F. Kennedy’ego. W filmie chilijskiego reżysera Pablo Larraina, obserwujemy pierwszą damę Ameryki w najtrudniejszych dla niej chwilach- tuż po zamachu w Dallas. Kobieta, która stała się ikoną ameryki lat 60-tych, ukazana jest jako twarda i zdeterminowana osoba, która w obliczu tragedii nie tylko osobistej ale i narodowej, próbuje żyć dalej.
Środa, 15 marca 2017
Dyskusyjny klub Filmowy Kina Fenomen zaprasza na seans i dyskusję na temat szwedzkiego dokumentu autorstwa Erika Gandiniego- „Szwedzka teoria miłości”. Film odsłania kulisy intymnego życia Szwedów, którzy mimo szklarnianych warunków pełnych swobód i wolności, są samotni i nie mogą znaleźć spełnienia w miłości.