Piątek, 30 października 2020 - Augustyny, Łukasza, Urbana

Domy, centra i ośrodki kultury

Staszowski Ośrodek Kultury

Wtorek, 29 kwietnia 2008

Staszowski Ośrodek Kultury powstał w 1967 roku. Kształci przede wszystkim dzieci i młodzież. Celem instytucji jest prowadzenie wielokierunkowej działalności rozwijającej i zaspokajającej potrzeby kulturalne mieszkańców oraz upowszechnianie i promocja kultury lokalnej w kraju i za granicą.

Suchedniowski Ośrodek Kultury "Kuźnica"

Wtorek, 29 kwietnia 2008

Suchedniowski Ośrodek Kultury "Kuźnica" w Suchedniowie istnieje od 2004 roku. W jego skład wchodzą dwie filie: Wiejski Dom Kultury w Mostkach oraz Centrum Kształceniowo-Integracyjne w Michniowie.

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Wąchocku

Wtorek, 29 kwietnia 2008

Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury powstał w 1973 roku. W tych minionych latach Wąchock gościł wielu najbardziej znanych zawodowych artystów i gwiazdy estrady, a Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury był organizatorem wielu imprez o charakterze kulturalnym.

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Osieku

Wtorek, 29 kwietnia 2008

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Osieku jest gminną instytucją kultury. Podstawowym zadaniem jednostki jest zaspokajanie potrzeb i aspiracji kulturalnych społeczeństwa poprzez tworzenie i upowszechnianie różnych dziedzin kultury oraz sztuki profesjonalnej i amatorskiej.

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Zawichoście

Wtorek, 29 kwietnia 2008

Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Zawichoście prowadzi działania związane z szeroko pojętym upowszechnianiem kultury. Organizuje: spektakle koncerty, wystawy, wieczory autorskie, imprezy estradowe, imprezy rozrywkowe , konkursy, przeglądy festiwale, zajmuje się organizacją czasu wolnego dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz animacją społeczno-kulturalną, edukacją artystyczną, a także realizacją programów wynikających z potrzeb mieszkańców.

Gminny Ośrodek Kultury w Pawłowie

Wtorek, 29 kwietnia 2008

Przy Gminnym Ośrodku Kultury w Pawłowie istnieją dwa zespoły artystyczne: Dziecięcy Zespół Folklorystyczny Pieśni i Tańca OKRASA oraz Młodzieżowy Zespół Wokalno-Instrumentalny STELLA. GOK jest organizatorem lokalnych i ogólnogminnych imprez kulturalnych, m.in. DNI PAWŁOWA.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Waśniowie

Wtorek, 29 kwietnia 2008

Pierwszymi śladami człowieka w gminie Waśniów są stanowiska z młodszej epoki kamienia. Neolityczna osada w Stryczowicach należała do ogromnych i była zamieszkiwana przez różne formacje kulturowe dwa tysiące lat (3450 -1250 p.n.e.).

Gminny Ośrodek Kultury w Dwikozach

Wtorek, 29 kwietnia 2008

Gminny Ośrodek Kultury w Dwikozach to samorządowa instytucja, która zajmuje się upowszechnianiem kultury na terenie gminy, m.in. poprzez organizowanie licznych imprez kulturalno-rozrywkowych: festiwali, przeglądów, koncertów, wystaw, plenerów, pokazów, wieczorów autorskich, imprez okolicznościowych, a także działalność wydawniczą.

Gminny Ośrodek Kultury w Iwaniskach

Wtorek, 29 kwietnia 2008

Gminny Ośrodek Kultury w Iwaniskach jest samorządową instytucją kultury. Służy pozyskiwaniu i przygotowaniu społeczeństwa do aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz współtworzeniu jej wartości.

Dom Kultury w Małogoszczu

Wtorek, 29 kwietnia 2008

Gminny Ośrodek Kultury w Małogoszczu powołano do działalności uchwałą Sesji Gminnej Rady Narodowej w dniu 26 października 1983 roku. Pracę swą rozpoczął w styczniu mając siedzibę w Domu Młodego Robotnika w Małogoszczu. Celem placówki stało się koordynowanie pracy i upowszechnianie kultury na terenie 21 sołectw. Ośrodek stał się centrum kulturalnym gminy.

Dom Kultury "Zameczek" w Kielcach

Wtorek, 29 kwietnia 2008

Dom Kultury "Zameczek" w Kielcach prowadzi Studio Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej AW, organizuje konkursy plastyczne, wieczory literackie, warsztaty i wystawy. Jest organizatorem imprez kulturalnych: "Scena dla Ciebie", "Skecz na Scenę" oraz "Sceny kabaretowej". Posiada dwie filie: Ośrodek Kultury Białogon (Dom Harcerza) oraz Ośrodek Kultury "ZIEMOWIT".

Centrum Kultury w Jędrzejowie

Wtorek, 29 kwietnia 2008

Centrum Kultury w Jędrzejowie jest komunalną instytucją upowszechniania kultury, działającą w oparciu o statut nadany przez Radę Miejską w Jędrzejowie Nr II/21/02 z dnia 12 grudnia 2002 roku. Realizując zadania określone w statucie, nastawiony jest przede wszystkim na upowszechnianie kultury w zakresie: muzyki, plastyki, teatru, tańca, filmu, fotografii, folkloru.

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Wtorek, 29 kwietnia 2008

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu prowadzi działalność artystyczną, rozrywkowo-sportową i gospodarczą. W Centrum Kultury i Sztuki działają sekcje: taneczne, muzyczne, wokalne, plastyczne i teatralne.

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Stąporkowie

Wtorek, 29 kwietnia 2008

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Stąporkowie rozpoczął działalność w 1955 roku jako Klub Fabryczny Odlewni Żeliwa "Niekłań". Pierwsze zespoły artystyczne, biblioteka związkowa i orkiestra dęta mogły pracować dzięki dużej pomocy Odlewni Żeliwa i działającego w Odlewni Związku Zawodowego Metalowców.

Dom Kultury we Włoszczowie

Poniedziałek, 14 kwietnia 2008

Dom Kultury we Włoszczowie realizuje zadania w dziedzinie wychowania, edukacji kulturalnej i upowszechniania kultury poprzez programowanie i organizację działalności społeczno – kulturalnej. Dom Kultury prowadzi warsztaty, szkolenia i kursy, organizuje wernisaże, wystawy, galerie oraz plenery malarskie. Przy DK działa Chór Seniora "Niezastąpieni", Studio Tańca "ZIBI", zespół wokalny "KERI", Młodzieżowa Orkiestra Dęta oraz kółko teatralne i pogotowie matematyczne.

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Sitkówce-Nowinach

Poniedziałek, 31 marca 2008

Kryta Pływalnia PERŁA - Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji jest kompleksem kulturalno-rekreacyjny położonym na powierzchni około czterech hektarów na terenie gminy Sitkówka-Nowiny.

Samorządowe Centrum Kultury w Sędziszowie

Poniedziałek, 31 marca 2008

Samorządowe Centrum Kultury im. Jana Pawła II w Sędziszowie jako gminna instytucja kultury rozpoczęło swoją działalność w 2001 roku. Siedziba SCK znajduje się w byłym Domu Kultury "Kolejarz", który został wybudowany w latach 60-tych.

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Bielinach

Czwartek, 20 marca 2008

Centrum Kultury i Sportu w Bielinach jest gminną samorządową instytucją kultury, której podstawowym celem jest prowadzenie szeroko pojętej działalności kulturalnej.

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach

Wtorek, 26 lutego 2008

Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach rozpoczął działalność w 1947 roku, kiedy to zorganizowano pierwsze Świętokrzyskie Dni Kultury i od tego roku datuje się działalność kulturalną w tym obiekcie.

Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim

Piątek, 22 lutego 2008

Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim zostało powołane do życia w 1984 roku. Pierwszą siedzibą placówki był strych na jedenastym piętrze wieżowca na osiedlu Pułanki. W 1986 roku MCK przeniesiono do zabytkowego Browaru Saskich.

Nie żyje Hubert GUZA

Na takie wiadomości nikt nie jest przygotowany. Podobnie było z nami w środę 28 października, gdy...

Festiwal "Nad Wierną Rzeką" on-line

Dom Kultury w Małogoszczu informuje, że ze względu na pandemię COVID-19 kolejny etap przesłuchań...

Salon Bezsenność z Tomaszem Sekielskim

Tomasz Sekielski będzie gościem Kieleckiego Centrum Kultury.

Nabór do programów dotacyjnych MKiDN

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło nabór do programów dotacyjnych na 2021...

Międzynarodowy Dzień Seniora w WDK

Dla miłośników senior SHOW, prezentujemy relację filmowa z uroczystych występów oraz wręczenia...

Nie żyje Hubert GUZA

Na takie wiadomości nikt nie jest przygotowany. Podobnie było z nami w środę 28 października, gdy...

"Góralska Hora" na zakończenie lata

Muzyczną gwiazdą folkowego zakończenia lata była kapela "Góralska Hora". Oprócz góralskiej muzyki...

„Gwałtu, co się dzieje!” A. Fredry w Osieku

W minioną niedzielę 11 października Teatr Poezji i Piosenki Biłgorajskiego Centrum Kultury...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 44 681 162
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności