Wtorek, 17 maja 2022 - Brunony, Sławomira, Wery

Wydarzenia kulturalne

„Kobieta w czasach Wazów” - relacja z wernisażu wystawy

Piątek, 29 kwietnia 2022

W Muzeum Narodowym w Kielcach (d. Pałac Biskupów Krakowskich) otwarta została wystawa „Kobieta w czasach Wazów”. Założenia wystawy koncentrują się wokół wyjątkowych postaci kobiecych i roli, jaką odgrywały od schyłku XVI wieku do drugiej połowy XVII stulecia. Ramy czasowe wystawy (1587– 1668) wyznacza panowanie królów polskich z dynastii Wazów. Wystawie towarzyszy okolicznościowa publikacja. „Kobiety z czasów Wazów” będzie można oglądać do 2 października 2022 r. W tym czasie organizowane będą tematyczne wykłady i spotkania. Zapraszamy do obejrzenia relacji z wernisażu wystawy.

Szczęśliwy bałagan czyli spotkanie z Janem Nowickim

Czwartek, 28 kwietnia 2022

Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania relacji ze spotkania autorskiego z Janem Nowickim, który wydał właśnie swoją najnowszą książkę „Szczęśliwy bałagan”. Spotkanie odbyło się w Filharmonii Świętokrzyskiej 21 kwietnia.

Zapraszamy na 26.Ogólnopolskie Konfrontacje Zespołów Tanecznych Małogoszcz 2022

Czwartek, 14 kwietnia 2022

Organizatorzy ogólnopolskiego wydarzenia Dom Kultury, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Małogoszczu, Stowarzyszenie Artystyczne Kaprys, Stowarzyszenie Artystyczno-Sportowe Feniks, zapraszają 23 kwietnia 2022 roku, na 26.Ogólnopolskie Konfrontacje Zespołów Tanecznych w Małogoszczu. Po dwuletniej przerwie, spowodowanej pandemią COVID-19 w tegorocznym konkursie weźmie udział 61 zespołów w 70 prezentacjach tanecznych. Zostaną wręczone nagrody w 7. kategoriach wiekowych i 6. tanecznych oraz nagrody Grand Prix Konfrontacji

Artyleria serc - wspieramy Ukrainę

Piątek, 1 kwietnia 2022

Relacja filmowa z koncertu charytatywnego "ARTYLERIA SERC – wspieramy Ukrainę", który odbył się 13 marca w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.

ALE Z NASZYMI UMARŁYMI – pokaz przedpremierowy w Teatrze im. Stefana Żeromskiego

Czwartek, 31 marca 2022

2 kwietnia w Teatrze im. Stefana Żeromskiego odbędzie się premiera spektaklu "Ale z naszymi umarłymi" na podstawie powieści Jacka Dehnela, w adaptacji Michała Kmiecika i reżyserii Marcina Libera. Twórcy spektaklu spotkali się z kieleckimi dziennikarzami, by opowiedzieć o niespodziankach, które czekają na widzów w teatrze, o tym, czy adaptacja sceniczna bardzo odbiegła od powieściowego oryginału, zadać nam wszystkim pytanie, czy potrafimy w teatrze śmiać się z samych siebie i rzeczywistości, w której żyjemy, i zaprosić wszystkich fanów teatru na kwietniowe spektakle.

Relacja filmowa z jubileuszu 55-lecia pracy scenicznej L. Sulimierskiego - cz.2

Wtorek, 22 marca 2022

We wtorek 1 marca w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach zaprezentowany został spektakl „Nie opłakała ich Elektra, nie pogrzebała Antygona” w wykonaniu Studia Teatralnego LS, w reżyserii Lecha Sulimierskiego, który świętował 55-lecie pracy aktorskiej. Po spektaklu pokazany został film dokumentalny zrealizowany przez Portal Informacji Kulturalnej PIK – „ Lech Sulimierski. 55 lat na scenie”. Zachęcamy do jego obejrzenia dwu części zapisu filmowego z tego wydarzenia. Cz.2.

Relacja z odsłonięcia popiersia W.GOŁASA w kieleckiej Alei Sław

Poniedziałek, 21 marca 2022

W piątek 18 marca 2022 r. w Alei Sław na Skwerze Szarych Szeregów w Kielcach, odsłonięto popiersie zmarłego w 2021 r. wybitnego aktora, kielczanina - Wiesława Gołasa. Specjalnymi gośćmi wydarzenia byli wdowa po zmarłym artyście Maria Krawczyk - Gołas wraz z synem Krzysztofem – pasierbem aktora.

Relacja filmowa z jubileuszu 55-lecia pracy scenicznej L. Sulimierskiego

Poniedziałek, 21 marca 2022

We wtorek 1 marca w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach zaprezentowany został spektakl „Nie opłakała ich Elektra, nie pogrzebała Antygona” w wykonaniu Studia Teatralnego LS, w reżyserii Lecha Sulimierskiego, który świętował 55-lecie pracy aktorskiej. Po spektaklu pokazany został film dokumentalny zrealizowany przez Portal Informacji Kulturalnej PIK – „ Lech Sulimierski. 55 lat na scenie”. Zachęcamy do jego obejrzenia dwu części zapisu filmowego z tego wydarzenia. Część 1 i 2.

WEEKEND SOLIDARNI Z UKRAINĄ – koncert Marszałkowskiej Orkiestry Dętej w WDK

Środa, 16 marca 2022

12 marca w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach w ramach cyklu koncertów "Weekend solidarni z Ukrainą" wystąpiła Marszałkowska Orkiestra Dęta, grająca pod batutą kapelmistrza Marcina Chlebnego. Zespół zagrał hymn Ukrainy i wiązankę wzruszających utworów patriotycznych. Wiersz Józefa Szczepańskiego "Czerwona zaraza" odczytała Ewa Lubacz, aktorka kieleckiego Teatru "Kubuś". Swoją poezję zaprezentowała także Lidia Chmielewska, poetka, muzyk Filharmonii Świętokrzyskiej. Dochód z koncertu został przeznaczony na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.

Lech Sulimierski. 55 lat na scenie

Środa, 2 marca 2022

We wtorek 1 marca w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach zaprezentowany został spektakl „Nie opłakała ich Elektra, nie pogrzebała Antygona” w wykonaniu Studia Teatralnego LS, w reżyserii Lecha Sulimierskiego, który świętował 55-lecie pracy aktorskiej. Po spektaklu pokazany został film dokumentalny zrealizowany przez Portal Informacji Kulturalnej PIK – „ Lech Sulimierski. 55 lat na scenie”. Zachęcamy do jego obejrzenia.

Europejska Noc Muzeów 2022 w Muzeum Zamkowym w Sandomierzu

W sobotę 14 maja, w godzinach 17.00–21.00, w ramach Europejskiej Nocy Muzeów w Muzeum Zamkowym w...

Wernisaż 43. wystawy DOROCZNEJ Związku Polskich Artystów Fotografików OŚ

13 maja w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się wernisaż 43. wystawy DOROCZNEJ Związku...

WDK zaprasza chętnych do wystąpienia w teledysku Kapeli Podwórkowej SCYZORY

Już niebawem ukaże się debiutancka płyta Kapeli Podwórkowej SCYZORY, założonej w Wojewódzkim Domu...

Inauguracja sezonu w amfiteatrze w Starachowicach

Starachowicki Park Kultury rozpoczyna w zbliżający się weekend nowy sezon w amfiteatrze Parku...

Małogoszcz: 26. Ogólnopolskie Konfrontacje Zespołów Tanecznych zostały rozstrzygnięte

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią 23 kwietnia do Małogoszcza przyjechało blisko 1400...

Szczęśliwy bałagan czyli spotkanie z Janem Nowickim

Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania relacji ze spotkania autorskiego z Janem Nowickim, który...

6. Świętokrzyski Festiwal Smaków

1 maja w Parku Etnograficznym w Tokarni odbył się pierwszy dzień “6. Świętokrzyskiego Festiwalu...

„Kobieta w czasach Wazów” - relacja z wernisażu wystawy

W Muzeum Narodowym w Kielcach (d. Pałac Biskupów Krakowskich) otwarta została wystawa „Kobieta w...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 52 917 123
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności