Czwartek, 9 lipca 2020 - Hieronima, Palomy, Weroniki

Wydarzenia kulturalne

Poznajmy się

Czwartek, 18 kwietnia 2019

W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach w ramach projektu „Wymiana międzykulturowa polsko-rumuńska 2019" odbyły się występy zespołów folklorystycznych z Polski i Rumunii, pokazy mody projektów autorstwa Adriany Papescu i Mii Ardelan, kieleckiej projektantki Marzeny Chełmińskiej oraz kolekcji inspirowanych sztuką ludową i kulturą regionu świętokrzyskiego, wykonaną przez studentów UJK. Były też prelekcje o kulturze i turystyce Rumunii oraz o języku rumuńskim i jego wpływie na polszczyznę, a po pokazie degustacja potraw i win rumuńskich. Pomysłodawcą wydarzenia był Klub Modnej Babeczki działający przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Samsonowie. Do akcji przyłączył się Urząd Marszałkowski województwa świętokrzyskiego, Urząd Miasta w Kielcach, samorządy z Masłowa, Zagnańska i Nowej Słupi oraz Satu Mara - miasto położone w północnej Rumunii.

15 LAT SPT

Poniedziałek, 15 kwietnia 2019

Stowarzyszenie Przyjaciół Teatru im. S.Żeromskiego w Kiecach ma już 15 lat. Z tej okazji w siedzibie teatru odbyło się spotkanie jubileuszowe...

III Koncert charytatywny DZIELMY SIĘ MIŁOŚCIĄ

Czwartek, 28 marca 2019

3 marca 2019 r w Wojewódzkim Domu Kultury odbył się trzeci zimowy koncert charytatywny organizowany przez wolontariuszy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Dochód z koncertu wesprze leczenie Agaty Gros z Niekłania Małego zmagającej się od lat z chorobą nowotworową.

Pełna micha 2019

Środa, 27 marca 2019

13 marca 2019 r. w Wojewódzkim Domu Kultury odbył się koncert charytatywny na rzecz zwierząt.

Wieczór poezji i wręczenie Gustawów

Środa, 20 marca 2019

W piątek 15 marca w sali kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbył się wieczór literacki, podczas którego wręczone zostały „Świętokrzyskie Gustawy”. Oprócz wręczenia nagród literackich przyznawanych przez Fundację Kultury Regionalnej „Radostowa” poetom, prozaikom i krytykom literackim, zaprezentowano dwie nowe książki.

Szlakiem Jana III Sobieskiego

Czwartek, 28 lutego 2019

Regionalne Centrum Naukowo - Technologiczne zorganizowało w niedzielę 23 czerwca 2013 r. widowisko plenerowe "Szlakiem Jana III Sobieskiego". Impreza nawiązywała do życia polskiego monarchy i jego niezwykłego związku z regionem świętokrzyskim, a szczególnie Podzamczem Chęcińskim.

Koncert "Do Gwiazd" pamięci Bronka Opałki

Wtorek, 26 lutego 2019

W sobotę 23 lutego w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się koncert "Do Gwiazd" poświęcony pamięci i twórczości zmarłego w ubiegłym roku Bronka Opałki.

FOLK FASHION gala w WDK

Poniedziałek, 18 lutego 2019

Relacja filmowa z pokazu kolekcji ubiorów inspirowanych współczesną i historyczną sztuką, folklorem i kulturą regionu świętokrzyskiego. Uroczysta prezentacja kolekcji przeplatana była występami artystów z regionu świętokrzyskiego. Studenci UJK w Kielcach: Katarzyna Majcher, Ewa Tokarczyk, Klaudia Wieczorek i Wojciech Twardy zaprezentowali łącznie szesnaście swoich prac przygotowanych pod kierunkiem Augustyny Nowackiej. Organizatorami pokazu w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach, byli Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego, Wojewódzki Dom Kultury im. J.Piłsudskiego w Kielcach oraz Platforma Informacji Kulturalnej Województwa Świętokrzyskiego.

Koncert Kolęd i Pastorałek

Piątek, 11 stycznia 2019

10 stycznia 2018 r. w Wojewódzkim Domu Kultury odbyło się tradycyjne, wspólne śpiewanie kolęd z biskupem Marianem Florczykiem.

30-lecie Krajowego Centrum Kultury Niewidomych

Wtorek, 18 grudnia 2018

W sobotę, 15 grudnia 2018 r., w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyło się jubileuszowe spotkanie osób niewidomych i niedowidzących z całego kraju. W spotkaniu z okazji 30-lecia Krajowego Centrum Kultury Niewidomych oraz prowadzonych w jego ramach działań na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych udział wzięła m.in. wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek.

Konkurs fotograficzny „Ach, świętokrzyskie czaruje” 2020

Do 30 września można zgłaszać swoje prace w tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu...

Senior Show online – lipiec 2020 w WDK

W minioną niedzielę, 5 lipca w sali lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbyła się...

Otwarcie wystawy fotografii dawnego fotoklubu „Kontrast”

W środowy wieczór, 1 lipca w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyło się otwarcie wystawy...

W ECN ruszyły „Wakacje z energią”

Odwiedzając ECN, można wziąć udział w warsztatach popularnonaukowych dotyczących optyki czy też...

Gędzi Chór

"Gędzi Chór" to zespół, który tworzy autorską muzykę nieprzypisaną do żadnego konkretnego stylu;...

„Rzeczpospolita Kielecka czyli strzelcy w Kielcach. Miejska ścieżka historyczna”

Nakładem kieleckiego wydawnictwa „Światowid” ukazała się książka Jerzego Osieckiego...

Nowa data 44. Buskich Spotkań z Folklorem

Mimo sytuacji związanej z koronawirusem wszyscy sympatycy Buskich Spotkań z Folklorem mogą...

Rozmowa z Jerzym Osieckim- autorem książki „Rzeczpospolita Kielecka, czyli strzelcy w Kielcach. Miejska ścieżka historyczna”.

Nakładem kieleckiego wydawnictwa „Światowid” ukazała się książka Jerzego Osieckiego...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 42 680 700
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności