Wtorek, 30 września 2014
28 września 2014 roku odbyły się uroczystości z okazji 70 rocznicy bitwy pod Gruszką. Patronat honorowy nad obchodami objął wicemarszałek sejmu Jerzy Wenderlich.
Środa, 17 września 2014
5 września 2014 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyła się gala jubileuszowa z okazji jubileuszu 60-lecia CHEMARU S.A.
Środa, 10 września 2014
Promocja książki Tadeusza Jóźwika w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.
Wtorek, 26 sierpnia 2014
Projekt pomnika Legionów Polskich powstał w 1917 roku. Do jego budowy przystąpiono 20 lat później. Uroczystego odsłonięcia dokonali 2 października 1938 roku generał Kazimierz Sosnkowski i minister komunikacji Juliusz Ulrychzwanego. Pomnik przedstawia czterech polskich żołnierzy, symbolizujących Królestwo Kongresowe, Małopolskę, Śląsk i Wielkopolskę. "Czwórka" zniknęła z placu Józefa Piłsudskiego na parę miesięcy w związku z pracami drogowymi. W sierpniu 2014 roku wróciła na swoje miejsce.
Środa, 13 sierpnia 2014
W Kielcach obchody setnej rocznicy czynu niepodległościowego rozpoczęły się wkroczeniem do miasta uczestników marszu szlakiem I Kompanii Kadrowej, którzy 6 sierpnia wyruszyli, zgodnie z tradycją, z krakowskich Oleandrów. Uczestnicy marszu mieli do pokonania trasę do Kielc przez miejscowości związane z historycznym marszem "Kadrówki" w sierpniu 1914 roku.
Środa, 6 sierpnia 2014
Kieleckim gościńcem strzelców Józefa Piłsudskiego
Środa, 6 sierpnia 2014
Prezes Stowarzyszenia Kielecki Klub Kolekcjonera zaprasza na wystawę zorganizowaną przez WDK i KKK
Środa, 18 czerwca 2014
Stanisław Parlak, mjr mgr inż., żołnierz Marszałka Józefa Piłsudskiego, Września 1939 r. i Armii Polskiej na Zachodzie, pedagog i społecznik. Urodził się 9 września 1911 r. w Ksanach, w powiecie pińczowskim, w woj. świętokrzyskim. W 1953 r. zamieszkał w Kielcach. Zmarł w 2014 r.
Piątek, 25 kwietnia 2014
Inauguracja wojewódzkich obchodów w Muzeum Narodowym w Kielcach w kwietniu 2014 r.
Piątek, 8 listopada 2013
W ramach programu edukacji patriotycznej "Młodzież pamięta" oraz współpracy województw świętokrzyskiego i małopolskiego, w jędrzejowskim Domu Kultury odbyło się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. W uroczystości związanej z obchodami Narodowego Święta Niepodległości udział wzięli uczniowie jędrzejowskich szkół oraz przedstawiciele władz samorządowych województw świętokrzyskiego i małopolskiego.
Poniedziałek, 30 września 2013
Bitwa pod Gruszką w powiecie koneckim stoczona 29 i 30 września 1944 roku była największą bitwą partyzancką na Kielecczyźnie i jedną z największych w Polsce. O bitwie przypomina pomnik stojący na skraju lasu oraz muzeum walk partyzanckich w Jóźwikowie. Z okazji 69. rocznicy bitwy pod Gruszką 29 września odbyły się uroczystości, w których uczestniczyły osoby pamiętające to wydarzenie.
Piątek, 16 sierpnia 2013
Od 1992 roku Święto Wojska Polskiego obchodzone jest 15 sierpnia na pamiątkę bitwy warszawskiej z 1920 roku. W Kielcach obchody Święta Wojska Polskiego rozpoczęły się mszą świętą w kościele garnizonowym, po której pod pomnikiem Czynu Legionowego odbyły się dalsze uroczystości. W trakcie obchodów żołnierzom wręczono odznaczenia i medale za długoletnią służbę. Trzy osoby uhonorowano Gwiazdami Afganistanu.
Wtorek, 13 sierpnia 2013
Z krakowskich Oleandrów do Kielc, zgodnie z tradycją, wyruszył 6 sierpnia marsz szlakiem I Kompanii Kadrowej. Uczestnicy marszu pokonali trasę do Kielc przez miejscowości związane z historycznym marszem "Kadrówki" w sierpniu 1914 roku. Marsz szlakiem I Kampanii Kadrowej zakończył się 12 sierpnia w Kielcach uroczystościami pod pomnikiem Czynu Legionowego, w których uczestniczyła Karolina Kaczorowska - żona nieżyjącego Prezydenta RP Ryszarda Kaczorowskiego.
Poniedziałek, 14 stycznia 2013
Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych wzięli udział w dyspucie historycznej na temat przyczyn wybuchu powstania styczniowego i sensu tego wielkiego zrywu niepodległościowego. Spotkanie zostało zorganizowane przez Wojewódzki Dom Kultury i IV Liceum Ogólnokształcące im. Hanki Sawickiej w Kielcach
Czwartek, 6 grudnia 2012
Wojewódzki Dom Kultury skończył 65 lat. Rozpoczęcie działalności kulturalnej w dawnym budynku Przysposobienia Wojskowego i Wychowania Fizycznego datuje się na 1947 rok. Powstał wtedy Dom Kultury Robotniczej. Zbiegło się to z inauguracją pierwszych Świętokrzyskich Dni Kultury, które stały się okazją do prezentacji dorobku artystycznego kieleckich środowisk twórczych. Dwa lata później funkcjonowała już nazwa Wojewódzki Dom Kultury Związków Zawodowych.
Niedziela, 11 listopada 2012
Promocja albumu zawierającego materiały dotyczące żołnierzy i oficerów 2. Pułku Artylerii Lekkiej Legionów i 4. Pułku Piechoty Legionów stacjonujących niegdyś w Kielcach.
Wtorek, 6 listopada 2012
W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyło się spotkanie z kielczanką dr historii Ewa Kurek - autorką kilkudziesięciu artykułów i siedmiu książek poświęconych drugiej wojnie światowej.
Czwartek, 24 listopada 2011
Ostatni film nieżyjącego autora licznych audycji, programów radiowych i telewizyjnych, samodzielnego komentatora, dziennikarza Jana Goca związanego przez całe życie z mediami.
Piątek, 2 września 2011
Inscenizacja uwolnienia 354 więźniów przez żołnierzy AK pod dowództwem kapitana Antoniego Hedy "Szarego". Wydarzenia te miały miejsce w nocy z 4 na 5 sierpnia 1945 roku, kiedy to około 200 żołnierzy AK opanowało miasto.
Czwartek, 3 lutego 2011
Spektakl poetycko-muzyczny "Pamięci Michniowa" w wykonaniu grupy teatralnej z Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, pod opieką Lecha Sulimierskiego. Występ odbył się podczas obchodów 67. rocznicy pacyfikacji Michniowa 12 lipca 2010 roku w Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich.