Na otwarcie platformy przygotowano pokazy czterech filmów, na cztery kolejne wieczory, których z powodu pandemii nie pokazano w kinach tradycyjnych:
21.05; godz. 20:30 Jezioro dzikich gęsi – nominowany do Złotej Palmy chiński kryminał, którego premiera planowana była na 13 marca
22.05; godz. 20:30 Asystentka
23.05; godz. 20:30 Żegnaj mój synu – nagroda Srebrnego Niedźwiedzia w Berlinie dla najlepszego aktora i aktorki, ten film miał do nas zawitać w kwietniu
24.05; godz. 20:30 Towar – portugalski dramat z Michaliną Olszańską w roli głównej, który zszedł z afiszy tuż przed planowaną premierą 13 marca
Na seans widz będzie mógł wejść z poziomu strony www swojego ulubionego kina lub z poziomu strony mojeekino.pl i wówczas po wyborze kina zakupić bilet, który będzie kosztował 15 zł - i będzie aktywny od 20:30 do godziny po zakończeniu seansu – i cieszyć się dobrym filmem na swojej kanapie.
Również na platformie w piątek, 22 maja, swoje wirtualne życie rozpocznie film dokumentalny - „Kult. Film”. W ofercie nie zabraknie także starszych tytułów, które podbiły serca kinowej publiczności, jak „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”, Witajcie w Norwegii” czy „Party” a także poruszających dokumentów z festiwalu Millenium Doscs Against Gravity - „Antropocen”, Genesis 2.0” czy „Jutro albo pojutrze”. Będzie coś także dla najmłodszych widzów: zestaw najciekawszych filmów, które święciły triumfy na dziecięcych festiwalach. Aby ułatwić widzom poruszanie się po platformie filmy pogrupowane są w kolekcje tematyczne – kino włoskie, kino dokumentalne, kino skandynawskie etc. – które będą cyklicznie zmieniane.
Ale to nie koniec atrakcji. Raz w tygodniu w ramach cyklu POLOWANIE NA FILMY, wspólnie z Partnerem - Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy, platforma będzie zapraszać widzów na spotkania z twórcami. Już wkrótce w tej formule odbędzie się jedyny wirtualny pokaz filmu „Dolina Bogów” z Joshem Hartnettem i Johnem Malkovichem w rolach głównych, a gościem przed seansem będzie reżyser obrazu Lech Majewski. Kolejne tytuły i gości będą anonsowane wkrótce.
Za tydzień - 29 maja -wydarzenie bez precedensu - pierwszy w Polsce w całości zrealizowany on-line festiwal filmów fabularnych WIOSNA FILMÓW, który do tej pory odbywał się w warszawskich kinach Elektronik i Amondo. Filmem otwarcia 26. edycji festiwalu będzie zdobywca Złotego Niedźwiedzia, Nagrody Jury Ekumenicznego oraz Nagrody Gildii Filmowej na tegorocznym MFF w Berlinie "ZŁO NIE ISTNIEJE". To najnowszy dramat jednego z najważniejszych irańskich reżyserów prześladowanego przez władzę Mohammada Rasoulofa. Polska publiczność zna tego twórcę z takich filmów jak: "Uczciwy człowiek", "Rękopisy płoną" czy "Pożegnanie". Ponadto w ciągu 10 dni festiwalowych widzowie będą mogli zobaczyć 30 filmów docenionych przez jury, dziennikarzy, a także publiczność na najważniejszych międzynarodowych festiwalach filmowych, m.in. w Berlinie, Cannes, Wenecji czy Toronto. Będą także filmy nominowane i nagradzane przez Europejską Akademię Filmową oraz Amerykańską Akademię Filmową. Duża część z nich to przedpremiery jak nagrodzona w Berlinie "Nadzieja" w reż. Marii Sødahl, "Martin Eden" w reż. Pietro Marcello i "Zaginiona dziewczyna" w reż. Kōjiego Fukady, a także przedpremiery: "O nieskończoności" w reż. Roya Anderssona oraz "Najgorsze wiersze świata" w reż. Gabora Reisza.
Tuż po zakończeniu 26. edycji festiwalu Wiosna Filmów na MOJEeKINO.PL zagoszczą kolejne niezwykłe wydarzenia m.in. festiwal Kino w Trampkach, HER DOCS czy 48HFP.