Współpraca ta polegała na stworzeniu przestrzeni do poznania się i przeprowadzenia warsztatów ekspresji ruchowej i otwartości interpersonalnej.
Cykl dwudniowych warsztatów przeprowadziły z uczestnikami Klubu Wolna Strefa choreografki wyłonione w otwartym naborze: Sandra Zybała, Klaudia Optułowicz oraz absolwentki szkół artystycznych (wyłonione w otwartym naborze) : Paulina Brożek, Oliwia Miarka, Berenika Woś.
Efektem tych warsztatów będzie przygotowany i zaprezentowany dwukrotnie w kieleckiej przestrzeni miejskiej flash mob.
Organizatorzy zapraszają kielczan do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.
Flash mob (z ang. błyskawiczny tłum) polega na zaskoczeniu przechodniów czymś niespotykanym, niebanalnym, niesztampowym i jednocześnie spontanicznym.
Generalnie mianem tym określa się grupę ludzi, która niespodziewanie pojawia się w jakimś miejscu publicznym i wykonuje krótkotrwały i zazwyczaj absurdalny performance, który ma na celu zaskoczyć przypadkowych świadków zdarzenia. Flash moby organizowane są poprzez SMSy, media społecznościowe i virale.
Ideą flash mobów jest, aby w akcji brali udział ludzie sobie nieznani, wiedzący jedynie o terminie jej rozpoczęcia oraz celu działania.
Projekt pt. Wolność tańcem realizowany jest we współpracy ze Stowarzyszeniem "Nadzieja Rodzinie". Zadanie finansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Przestrzenie sztuki, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego.
Kluby Wolna Strefa w regionie świętokrzyskim (młodzieżowe, rodzinne, seniora) to miejsca przyjazne każdemu człowiekowi, który pragnie realizować swoje pasje, potrzebuje wsparcia w obszarze edukacji, szuka dla siebie bezpiecznego miejsca, które zapewni interesującą formę spędzania czasu wolnego, chce inwestować w swój rozwój lub po prostu chce porozmawiać o życiu.
_______
Źródło: Kielecki Teatr Tańca | Wolna Strefa