Czwartek, 3 września 2015
Lekturą tegorocznej edycji Narodowego Czytania będzie jedno z arcydzieł literackich Bolesława Prusa – „Lalka”.
Środa, 5 sierpnia 2015
Jak komuniści dochodzili do władzy po wojnie, jak odbudowywano przemysł i jak na tym tle wyglądał powrót do normalnego życia po wojennej zawierusze – tego dowiemy się z książki „Skarżysko-Kamienna w latach 1944/45–1948. Władze, przemysł, ludzie” Barbary Kasprzyk, wydanej przez Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej.
Wtorek, 14 lipca 2015
Dostępny jest najnowszy numer Świętokrzyskiego Kwartalnika Literackiego.
Poniedziałek, 13 lipca 2015
Na rynku wydawniczym ukazała się książka o pacyfikacji Michniowa. Publikację "I nie widziałem ich więcej wśród żywych..." opracował dr Tomasz Domański z kieleckiej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej.
Środa, 8 lipca 2015
"Kościół i klasztor św. Józefa w Sandomierzu wczoraj i dziś" to tytuł nowej książki adresowanej do mieszkańców Sandomierza oraz turystów.
Czwartek, 2 lipca 2015
Książka Rafała Staszewskiego „Świętokrzyskim szlakiem” opowiada o historii regionu świętokrzyskiego, postaciach z nim związanych, ciekawostkach, anegdotach. Znajdziemy w niej informacje o Wojciechu Kossaku, który miał syna w Łoniowie, o związkach z Kielecczyzną Jana Potockiego, o Józefie Targowskim - przyjacielu Józefa Piłsudskiego.
Wtorek, 30 czerwca 2015
Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej posiada w sprzedaży egzemplarz "HASAG-u" Krzysztofa Gibaszewskiego. Książkę można kupić w muzealnej księgarni.
Czwartek, 25 czerwca 2015
Elżbieta Dzikowska, znana podróżniczka, reżyserka i autorka wielu filmów dokumentalnych, współprowadząca z Tonym Halikiem legendarny program telewizyjny „Pieprz i Wanilia”, wydała album pt. „Moje Ponidzie”.
Czwartek, 25 czerwca 2015
Już niedługo ukaże się trzecia część przewodnika turystycznego "Z sercem w plecaku", czyli wędrówki po drogach i bezdrożach ziemi świętokrzyskiej, sandomierskiej i Łysogórach. Autorem publikacji jest Paweł Wojtyś.
Czwartek, 18 czerwca 2015
W sali lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbyło się spotkanie promujące najnowszą książkę kielczanina Krzysztofa Nawrota „Co widać w ciemności”. Autor, sześćdziesięciodziewięcioletni emeryt, animator kultury, wolontariusz, wystawia także sztuki teatralne, pisze do nich scenariusze, aktywnie działa w środowisku kieleckich seniorów. Pisze również teksty piosenek, których kilka zaprezentował podczas spotkania licznie przybyłej widowni. Towarzyszyła mu z gitarą Małgorzata Biesaga. „Co widać w ciemności” – to zbiór opowiadań przenoszących czytelnika w najgłębsze zakamarki ludzkiej natury toczącej permanentną walkę dobra ze złem… U Nawrota, jak w bajkach, dobro zwycięża zło, czarny charakter, jak w westernach, musi ponieść karę i stąd nadzieja, że nie ma rzeczy niemożliwych, że można wyjść z najcięższych opresji, a pomaga nam w tym często przypadek, jakaś nieokreślona siła …