Poniedziałek, 5 października 2015
Książka „Zdumiewający świat. ZSRR i ludzie radzieccy w propagandzie Polski Ludowej lat 1944-1956” autorstwa doktora Macieja Chłopka - dyrektora Zabytkowego Zakładu Hutniczego w Maleńcu została nominowana w konkursie Książka Historyczna Roku, w kategorii „Najlepsza książka naukowa poświęcona dziejom Polski i Polaków w XX wieku”.
Czwartek, 1 października 2015
Powieść kielczanina Grzegorza Kozery zatytułowana "Króliki Pana Boga" została zgłoszona do plebiscytu Granice.pl "Najlepsza powieść na jesień" (kategoria: proza polska). Jest to poruszająca opowieść o przyjaźni, miłości, cierpieniu i potrzebie bliskości.
Poniedziałek, 21 września 2015
Na promocję książki Stanisława Makucha "Sport zapaśniczy w Skarżysku-Kamiennej w latach 1952–2010" zaprasza Muzeum im. Orła Białego.
Piątek, 18 września 2015
Niedawno ukazała się objęta patronatem Stowarzyszenia im. Jana Karskiego książka pt. „Polski patriota”. To beletryzowana opowieść o wojennych losach, pochodzącego z Włoszczowy, lekarza stomatologa Dawida Nachimsona.
Wtorek, 8 września 2015
Krzemionki od niedawna mogą poszczycić się nową publikacją „Górnictwo epoki kamienia: Krzemionki – Polska – Europa. W 90. rocznicę odkrycia kopalni w Krzemionkach”
Wtorek, 8 września 2015
Powieść "Anna May" autorstwa mieszkającej obecnie w Coventry, a pochodzącej z Ostrowca Świętokrzyskiego Agnieszki Opolskiej została uznana za literacki debiut roku. Konkurs pt. „Literacki Debiut Roku” zainicjowany został, aby promować polskich debiutantów w zakresie literatury pięknej. Głównym celem konkursu jest wyłonienie w danym roku kalendarzowym najlepszej powieści, która nie była dotychczas nigdzie publikowana w wersji drukowanej.
Czwartek, 3 września 2015
Lekturą tegorocznej edycji Narodowego Czytania będzie jedno z arcydzieł literackich Bolesława Prusa – „Lalka”.
Środa, 5 sierpnia 2015
Jak komuniści dochodzili do władzy po wojnie, jak odbudowywano przemysł i jak na tym tle wyglądał powrót do normalnego życia po wojennej zawierusze – tego dowiemy się z książki „Skarżysko-Kamienna w latach 1944/45–1948. Władze, przemysł, ludzie” Barbary Kasprzyk, wydanej przez Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej.
Wtorek, 14 lipca 2015
Dostępny jest najnowszy numer Świętokrzyskiego Kwartalnika Literackiego.
Poniedziałek, 13 lipca 2015
Na rynku wydawniczym ukazała się książka o pacyfikacji Michniowa. Publikację "I nie widziałem ich więcej wśród żywych..." opracował dr Tomasz Domański z kieleckiej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej.